BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

29 Listopada 2014I Sesja Rady Gminy Bobrowniki kadencji 2014-2018



Poniższe zawiadomienie o sesji redakcja Bobrowniki.TV otrzymała od zaprzyjaźnionych osób. Niestety z przykrością informujemy że nie otrzymaliśmy zawiadomienia o sesji z Urzędu Gminy. Przez ostatnie 4 lata takie zawiadomienia były z Urzędu Gminy przesyłane. Mamy nadzieję że to jest odosobniony przypadek niedopatrzenia związany z zamieszaniem powyborczym i następne zawiadomienia o sesjach Rady Gminy będą przesyłane zgodnie z dotychczasowym zwyczajem.
Redakcja Bobroniki.TV



Sesje Rady Gminy są  jawne i mogą w nich uczestniczyć zainteresowani tematyką mieszkańcy tutejszej Gminy.
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (74):

 • 2014-12-09 09:05:40  ppDotyczy 1 sesji Rady Gminy Bobrowniki. Czy przewodniczący ma prawo sam usunąć punkt z porządku obrad podając powód L-4. Czy powinien tą zmianę porządku obrad mimo wszystko poddać pod głosowanie rady. Jak to wygląda od strony prawnej.
 • 2014-12-09 01:10:35  patrząc z bokuStaram się oglądać I sesję powoli, słuchać wszystkie rozmowy które słychać obok, to ciekawe. Przy okazji zauważyłem coś takiego, od 37min i10sek nagrania. Glosowanie nad zmianą porządku obrad i wprowadzeniu wyboru wiceprzewodniczącego po zapytaniu kto jest za. Podnoszą ręce radni, a nie podnosi przewodniczący. Pan liczący głosy (który nie bardzo garnął się aby być sekretarzem tej sesji mówiąc że jest niedoświadczony) liczy 15 radnych, a chyba powinien policzyć i powiedzieć 14. Może się mylę . Nie wiem czy miarodajne opowiedzenie się za, to jest podniesienie ręki czy tylko jakiś gest. Jak to wygląda od strony prawnej. Może pan przewodniczący powinien poprawić sprawdzając czy głosy za są policzone dobrze? Proponuję aby ktoś kto ma czas dokładnie oglądnął i posłuchał obrad.
 • 2014-12-09 01:10:35  patrząc z bokuStaram się oglądać I sesję powoli, słuchać wszystkie rozmowy które słychać obok, to ciekawe. Przy okazji zauważyłem coś takiego, od 37min i10sek nagrania. Glosowanie nad zmianą porządku obrad i wprowadzeniu wyboru wiceprzewodniczącego po zapytaniu kto jest za. Podnoszą ręce radni, a nie podnosi przewodniczący. Pan liczący głosy (który nie bardzo garnął się aby być sekretarzem tej sesji mówiąc że jest niedoświadczony) liczy 15 radnych, a chyba powinien policzyć i powiedzieć 14. Może się mylę . Nie wiem czy miarodajne opowiedzenie się za, to jest podniesienie ręki czy tylko jakiś gest. Jak to wygląda od strony prawnej. Może pan przewodniczący powinien poprawić sprawdzając czy głosy za są policzone dobrze? Proponuję aby ktoś kto ma czas dokładnie oglądnął i posłuchał obrad.
 • 2014-12-08 21:03:23  odważna halinaByłam na I Sesji nowo wybranych Radnych Gminy.Rzeczywiście poproszono radnych o pozostanie po jej zakończeniu.Sama jestem ciekawa,czy taki był cel spotkania w" zamkniętym" kręgu radnych jak piszą niektórzy forumowicze?Nie wierzę.!??
  Na czym polegała aktywność p.Głogowskiej?/za "Zuzanna"
  Po tym spotkaniu dochodzę do wniosku,że w naszej Gminie nic się nie zmieni.

 • 2014-12-08 17:51:10  mieszkankaPanią głogowską to trudno zrozumieć
 • 2014-12-08 16:49:15  Zuzanna do Seweryn słuszne słowa. V-ce Przewodnicząca Rady Gminy Głogowska na spotkaniu w "kręgu" była najbardziej aktywna .To ONA powinna być uczciwą i wyjaśnić tematykę spotkania.
 • 2014-12-07 23:28:02  sewerynW jakim celu mamy spekulować może przewodniczący to może tamto. Wystarczy jak ktoś z radnych napisze tu prawdę, pod własnym nazwiskiem i jeden temat będzie z głowy. Tak to powinno wyglądać prosto szybko i uczciwie.
 • 2014-12-07 20:15:12  rMoże przewodniczący chciał pouczyć radnych jak powinni się kulturalnie zachowywać na sesji. Nie dyskutować gdy nie są proszeni , nie przeszkadzać w prowadzeniu sesji itp, bo na tej był rozgardiasz.
 • 2014-12-07 19:50:36  sewerynPrawda był taki dziennik w ZSRR, przepraszam bez żartów. Mamy więc słowo przeciwko słowu komu uwierzycie. Wyjście jest tylko jedno. Proponuję aby ktoś z radnych pod własnym imieniem i nazwiskiem który był obecny na tym napisał, o czym na nim mówiono. Czego tu się bać.
 • 2014-12-07 16:06:47  PrawdaBzdurę napisała "zorientowana". Wcale nic takiego nie padło po sesji. Podpuściła was a wy sie kotłujecie. Straszycie prokuratorem, votum nieufności, podczas gdy ja mam wrażenie, że prokurator to powinien wejść na to forum i zamknąć je i coponiektórych krzykaczy. Wolnosc słowa? Ja mówię otwarcie i nieskrępowanie co myślę. Nie rzucam anonimowych oszczerstw.
 • 2014-12-07 15:28:47  ciekawskiNiestety nie mogłeś zakończyć spokojnie bez obelg i epitetów, ale cóż tak chciałeś, taka formę wybrałeś. Wszyscy tu piszący to przeczytali. Ja łudziłem się że się zmienisz, zawsze trzeba mieć nadzieję, ale trudno. Jakie ja mam kryteria oceny człowieka to wiem, z pewnością nie takie jak tu napisałeś. Życzę ci zdrowia.
 • 2014-12-07 14:51:56  sprawrdliwyOstatnie spotkanie "w kręgu" po sesji Rady Gminy powinno być zgłoszone do Prokuratury. Powinni to uczynić kandydaci na Wójta p. BINKO T. l czy taż C. Garczarczyk.
 • 2014-12-07 11:53:06  oświeconyNie po drodze mi z oszustami, kłamcami ktorych jak widzę popierasz. Pewnie takie postępowanie to dla Ciebie coś normalnego. Pisanie prawdy to nie obelga - dla mnie oszust i krętacz to moralny śmieć i nigdy zdania nie zmienię. Dla Ciebie to może być heros czy nawet osoba godna naśladowania. Ty masz inne kryteria oceny jakości człowieka.
 • 2014-12-07 10:50:35  alaDo oświeconego .Nie spodziewałam się, że tak szybko wymiękniesz. I dobrze .Tym sposobem sam się wyeliminowałeś z tego forum. Mam nadzieję ,że tu nie wrócisz i w końcu skończą się wyzwiska i obelgi pod adresem ludzi, którzy myślą trochę inaczej niż ty. Ja tęsknić za tobą nie będę .
 • 2014-12-07 09:17:47  oświeconyNiech sobie każdy sam odpowie czy pisząc na forum pisze prawdę, czy nie pisze o kimś kłamliwie, czy fałszywie nie podpuszcza. Jeśli tak jest, to poniższe słowa kieruje właśnie do niego.
  Proby spotkania w realu już były i spełzły na niczym wiec to w naszej gminie nie zdaje egzaminu, a moim zdaniem tylko konstruktywne spotkanie w realu może mieć szanse powodzenia. Jeśli wolicie się tu wzajemnie obszczekiwać to beze mnie. Generalnie o mieszkańcach naszej gminy mam złe zdanie a po ostatnich wyborach mocno je podbudowałem.
 • 2014-12-07 06:18:42  alaTak jak poprzednik zadaję oświeconemu to samo pytanie .Niestety szanowny oświecony nie jestem w stanie obdarzyć cię zaufaniem .Mimo słusznych poglądów zdarzało ci się powiedzieć, napisać słowa ,które nie powinny paść w dyskusji na tym forum. Jak anonimowo wypowiadasz obraźliwe epitety jest to dowód na brak kultury i kontroli nad słowami .Gdybyś w realu obdarzył mnie jednym ze swoich określeń ,których często używasz mogło by się to źle skończyć dla nas obu. Wybierz sobie osoby, z którymi chcesz się spotkać i napisz czego oczekujesz ,jaki miałby być cel spotkania .Co proponujesz, kogo szukasz, kogo i do jakich działań potrzeujesz.
 • 2014-12-07 00:18:41  ZZZZerrroOświecony proszę abyś dla jasności sprawy i szacunku do ludzi, wymienił nicki jak ty to nazywasz wszystkich cytuję ciebie: ,, cynicznych szczekaczy nie mających za wiele odwagi w realu, oszustów, zwykłych dupków, godnych pogardy, totalne ZERA, piszących kłamliwie, piszących bzdury, bazgroły, nieudaczników, anonimowo snujących bzdury i pierdoły, żenujących, tchórzliwych kundelków. Może wystarczy, nie chce mi się szukać dalej (w epitetach jesteś mistrzem przerosłeś chyba wszystkich). Potem proszę cię o wymienienie tych nicków, których właścicieli nie obdarzyłbyś twoimi takimi epitetami jak wymienione powyżej. Myślę że odpowiesz, jesteś przecież odważnym człowiekiem.
  Pozostałych proszę o ocenę co będzie oznaczał brak odpowiedzi, ale bez obraźliwych słów.
 • 2014-12-06 20:42:16  oświeconyBylem na zebraniu, rozmawiałem z kandydatem. U nas zebranie obydwu kandydatów było w tym samym czasie.

  Chciałem się spotkać w realu, tu nie będę się"otwierał" bo nie warto. Nikogo nie obrażam, po prostu do oszustów mam taki a nie inny stosunek. Na forum dominują szczekacze nie mający za wiele odwagi w realu. Dla mnie zwykle dupki.
 • 2014-12-06 20:36:02  ciekawskiPoniższy komentarz oczywiście skierowany jest do oświeconego.
 • 2014-12-06 20:33:30  ciekawskiByli odważni i kandydowali w wyborach na wójta. Czy byłeś na spotkaniach przedwyborczych "
  w realu'', czy zadałeś nurtujące cię pytania. Dotyczące ich wizji rozwoju gminy: inwestycji, kultury, sportu itp. Byli ludzie z wykształceniem prawniczym tu mogłeś zadać pytania z tej dziedziny. Byłeś zadałeś? Nie wiem może byłeś, może zadałeś, tylko pytam. Z góry piszę że jak ja mam jakieś pytanie to je zadaję, nie tylko tutaj. Zadaje je specjalistą z danej dziedziny. Z jakiej dziedziny ty jesteś specjalistą z „papierami” : prawnik, budownictwo lądowe, zarządzanie i marketing, ekonomia, administracja, historia, geografia. Możesz nie odpowiadać, nie obrażę się ponieważ to osobiste pytanie możesz zachować tą swoja specjalność dla siebie. Z kolei jeżeli odpowiesz to będę cię prosił
  o odpowiedzi na pytania z tej dziedziny i wszyscy będziemy mądrzejsi o twoją wiedzę. Proszę o jedno nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Ja nie jestem specjalistą z żadnej dziedziny dlatego zadaje tak dużo pytań. Proszę nie obrażaj ludzi, ponieważ gdy będziesz tak robił oni będą obrażać ciebie.
 • 2014-12-06 20:25:27  alaOczekuje odpowiedzialności. Niestety nikt nie jest w stanie podnieść sztangi na odpowiednią wysokość. To próżna gadka. Jestem otwarta na radykalne działania . Nie skaczmy sobie do oczu, ale ruszajmy do boju w poszukiwaniu prawdy .
 • 2014-12-06 19:35:17  zikoPrzez pewien czas rozwijała się tu spokojna dyskusja, myślałem że będzie tak dalej. Zaczęły się pojawiać odpowiedzi na zadane pytania. Nikt nikogo nie obrażał - nie padały niestosowne słowa. Okazuje się jednak że wszystko ma swój początek i koniec. Znalazł się ktoś, kto się zdenerwował, że nikt nie chciał się z nim spotkać. Rozpoczął inny ton, zepsuł dyskusję i jej poziom. Komuś nie zależy na rzeczowej dyskusji. Może teraz nikt z tobą nie będzie się chciał się już spotkać czy kogoś zdziwi. Proszę o powrót do spokojnej i rzeczowej dyskusji.
 • 2014-12-06 18:14:58  oświeconyTy swoimi bzdurami. Poza tym skoro piszesz nieprawdę jesteś krętaczem, oszustem, a takich ludzi nie cierpię. Człowiek inteligentny stara się pomyśleć zanim cokolwiek zrobi (napisze).
 • 2014-12-06 17:47:22  Alicja z Krainy CzarówŁomatkoboska, aleś się zdenerwował! Coś ci dopiekło? ;-)
 • 2014-12-06 17:30:38  oświeconyDo Alicja z Krainy Czarów

  Bzdury piszesz, nie masz pojęcia kim jestem wiec najpierw spróbuj się zastanowić nad swoimi bazgrołami. Nie jesteś nic lepsza od tych o ktorych pisze. Poza tym piszesz kłamliwie wiec jesteś godna pogardy. Dla mnie jesteś totalne ZERO.
 • 2014-12-06 17:11:29  Alicja z Krainy CzarówDo - oświecony
  Tchórzliwy i cyniczny to jest Twój pryncypał. To przez takich jak on jest w tym kraju tak źle. Narobią afer, potem się obstawiają prawnikami, znajomymi z możliwościami. Nie stawią czoła problemowi, tylko przynoszą L4. Znamy takich nie od dziś...
 • 2014-12-06 16:05:24  oświeconyRada będzie się spotykać, są zorganizowani to mogą wspólnie wiele zrobić. Jak zaproponowałem w innym wątku spotkanie w realu, to na wiele godzin na forum zapanowała martwa cisza. Jesteście strachliwe gamonie i nieudaczniki. Umiecie tylko snuć anonimowo różne fantazje, pisać pierdoły. Na myśl o wyjściu z domu i zrobieniu czegoś więcej dostajecie paraliżu. Jesteście żenujący. To przez was jest w tym kraju tak jak jest.
  Cyniczni szczekacze. Tchórzliwe kundelki.
 • 2014-12-06 15:01:24  alaJeżeli Rada podejmuje się działań nie statutowych i tym samym narusza Konstytucję i ustawy może zostać odwołana na przykład w trybie referendum. Radni ślubowali działać dla dobra gminy a nie na korzyść konkretnych osób w tym przypadku p. Ziemby .Moim zdaniem radni powinni trzymać się z daleka od sprawy p. Ziemby .W końcu jest on oskarżony o korupcję i działania na niekorzyść gminy. Moim zdaniem takie przedsięwzięcia rady są niedopuszczalne .Naleźałoby wystawić radnym czerwoną kartkę i ogłosić wotum nieufności .Tylko kto to zrobi?
 • 2014-12-05 17:46:30  zorientowanaSpotkanie w "kręgu" nie służyło celom formalnym - zorganizowanie Komisji Statutowych lub potrzebnych do pracy Rady. Zamiarem było ustalenie strategii i taktyki dla kierunków obrony oskarżonego o korupcję byłego Wójta A.Z. Straszne ale prawdziwe. Mocnym i "fałszywym" akordem rozpoczęła pracę nowa RADA.
 • 2014-12-04 20:40:02  simeoniJak ktoś odpowie i napisze co było tematem w tym kręgu to będzie "pieriestroika" czekamy i prosimy odpowiedź. Wyborcy
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.