W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

Kompedium informacji o projekcie budowy linii kolejowej na lotnisko

Zobacz wszystkie informacje dotyczące projektu budowy połączenia kolejowego MPL "KATOWICE" w Pyrzowicach z miastami aglomeracji górnośląskiej na odcinku Katowice - Pyrzowice.

PROJEKT BUDOWY LINII KOLEJOWEJKALENDARIUM WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z PROJEKTEM BUDOWY POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO „KATOWICE” W PYRZOWICACH Z AGLOMERACJĄ GÓRNOŚLĄSKĄ.


KALENDARIUM - KLIKNIJ TUTAJ

Kalendarium zawiera dostępną część  wiedzy na temat wydarzeń związanych z projektowaniem budowy linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach. Zakres czasowy obejmuje kilka ostatnich lat od 2009 roku do chwili obecnej. Zawarte są w nim fakty, zdarzenia i dokumenty do których udało się dotrzeć autorowi, a które mają związek z projektem budowy kolei, uporządkowane chronologicznie, poparte linkami do oficjalnych dokumentów czasem skomentowane przez autora. Autorem tego obszernego opracowania - pierwszego zbierającego w jedną całość problematykę projektowanej linii kolejowej, jest Radny Gminy Bobrowniki Jacek Mościński - osoba która jest zaangażowana w sprawę projektu kolei i takiego poprowadzenia trasy,  aby ominęła ona tereny Gminy Bobrowniki. Jednocześnie proponuje by połączenie do MPL „Katowice” w Pyrzowicach przebiegało po zmodernizowanych istniejących szlakach kolejowych od strony zachodniej przez miasto Tarnowskie Góry i od wschodniej przez miasto Zawiercie.

Poniżej znajduje się jeszcze jeden dokument zawierający dodatek do kalendarium. Dodatek zawiera opis wydarzeń nieujętych w powyższym kalendarium i został opracowany przez Panią Zofię Krzykawską - Prezesa Stowarzyszenia Siemonia Przyszlość-Teraźniejszość-Przeszłość.

DODATEK - KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy do lektury - Redakcja
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /