BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

22 Grudnia 2010III Sesja Rady Gminy Bobrowniki - kadencji 2010-2014


Pełna wersja całej sesji znajduje się w archiwum naszego portalu w formie płyty DVD

Wynagrodzenie wzbudza emocje

 

III Sesja rady Gminy Bobrowniki zawierała w swoim programie kilka istotnych spraw. Najwięcej emocji, jak to zwykle bywa, wzbudziły kwestie finansowe, ponieważ podczas tej sesji ustalane było wynagrodzenie jakie będzie otrzymywał nowy wójt.

 

Najpierw zostały ustalone diety dla radnych. W głosowaniu ustalono, że Przewodniczący Rady Gminy otrzyma 1376 zł. Wiceprzewodniczący otrzymają po 894 zł, przewodniczący komisji stałych Rady Gminy za swoją pracę otrzymają 688 zł a dieta zwykłych radnych wyniesie 550zł.

 

Więcej emocji na sali obrad wywołała sprawa uposażenia wójta.

 

Projekt uchwały przewidywał, że gospodarz naszej gminy otrzyma maksymalne wynagrodzenie, należne władzom miast i gmin poniżej 15 tys. mieszkańców. Część radnych zaoponowała wobec tak wysokiego wynagrodzenia i wywiązała się dyskusja. Zwolennicy wynagrodzenia maksymalnego utrzymywali, że obniżenie uposażenia dyskryminowałoby nowego wójta, ponieważ jego poprzednik w ostatnim roku urzędowania otrzymywał podobne wynagrodzenie.

 

Przeciwnicy podkreślali, że:

 

a) nowy wójt, nie ma doświadczenia w pracy w samorządzie,

 

b) żaden nowy pracownik nie otrzymuje na początku pracy najwyższych stawek,

 

c) Rada powinna zaproponować taki system wynagradzania, aby wójt miał ciągłą motywację do pracy a Rada miała możliwość podwyższania wynagrodzenia wójta, dlatego zaproponowali nieco niższe wynagrodzenie które i tak było wyższe od tego które na początku poprzedniej kadencji otrzymywał poprzedni wójt.

Ponadto przytoczone zostały również zarobki innych włodarzy sąsiadujących gmin, którzy na początku swojej działalności nigdy nie byli tak dobrze wynagradzani. Po dyskusji przyszła kolej na głosowanie, w którym Rada Gminy uchwaliła maksymalne wynagrodzenie.

Wynosić ono będzie:

 

5900 zł wynagrodzenia zasadniczego

 

1900 zł dodatku funkcyjnego

 

40% dodatku specjalnego

 

Za maksymalnym wynagrodzeniem wójta głosy oddali radni:

 

Dorota Ligęza, Katarzyna Cofała, Alina Romik, Krystyna Mikulska, Teresa Głogowska, Ilona Najda, Anna Kocot oraz Jerzy Chwała.

 

Dla kontrastu warto dodać, że niewiele więcej zarabiać będzie prezydent Katowic, która za swoją pracę otrzyma:

 

6200 zł wynagrodzenia zasadniczego

 

2040 zł dodatku funkcyjnego

 

35% dodatku specjalnego

 

W sąsiednich gminach, gdzie już zostały ustalone uposażenia wójtów i burmistrzów, są one zdecydowanie niższe.

 

W Wojkowicach burmistrz zarabiać będzie:

 

4500 wynagrodzenia zasadniczego

 

1420 zł dodatku funkcyjnego

 

30% dodatku specjalnego

 

w Gminie Mierzęcice natomiast wójt otrzyma:

 

4630 zł wynagrodzenia zasadniczego

 

1550 zł dodatku funkcyjnego

 

40% dodatku specjalnego.

 

Później Sesja potoczyła się już zwykłym torem. Zostały wybrane dwie stałe Komisje Rady Gminy: do spraw Społecznych, której przewodniczącą została Anna Kocot oraz Komisja ds Rozwoju, Infrastruktury i Środowiska, której szefować będzie Katarzyna Cofała.

 

Ponadto podjęte zostały uchwały:

 

- w sprawie ustalenia jednostkowej stawki dotacji przedmiotowej do 1 m3 ścieków dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bobrownikach w 2011r.

 

- w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla zakładu budżetowego na rok 2011.

 

- w sprawie Programu współpracy Gminy Bobrowniki z organizacjami pozarządowymi oraz innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2011.

 

- w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011.

 

- w sprawie zarządzenia przeprowadzenia wyborów organów wykonawczych sołectw w Gminie Bobrowniki.

 

- w sprawie w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowym najemcą kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego znajdującego się w budynku Ośrodka Zdrowia w Dobieszowicach.

 

- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie ze stroną kolejnej umowy najmu dotyczącej lokalu kawiarni "Olimp" w Bobrownikach.

 

Nie podjęta została uchwała w sprawie zmiany statutu gminy dotycząca obniżenia z 5 do 3 ilości radnych potrzebnych do założenia klubu radnych.

 
 

Dla serwisu Bobrowniki.TV: Adam Nocuń

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (2):

 • 2012-03-07 19:17:28  Karol_MOd 1:29 Moja pani z WOSu. Pozdrawiam panią, pani Doroto :D
 • 2012-02-05 19:05:01  JagodaZgadzam się, że wybieramy niezależnie od tego jaki mają poziom wiedzy i zaangażowania społecznego. Co do rekompensaty pieniężnej nie. Który pracodawca płaci za samo przyjście do pracy?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.