W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


Komentarze (26386):

  • 2014-11-22 19:55:13  świeciącyJak się bobrowniki.tv weźmie do roboty to i lepszy spot powstanie
  • 2014-11-22 19:48:07  oświeconyRaczej nieprędko.
  • 2014-11-22 14:58:33  xyzCiekawy kiedy podobny spot powstanie o Bobrownikach ?

    http://www.wykop.pl/link/2223430/polska-where-the-unbelievable-happens/
  • 2014-11-21 22:56:46  do hudyJeżeli wycinka drzew będzie przeprowadzona zgodnie z prawem to nikt nie będzie miał podstaw się czepiać.
  • 2014-11-21 21:18:03  oświeconyNa skrzyżowaniu naprzeciw biedronki trzy topole do wycięcia, jedna gdyby nie slup dawno by się przewróciła. Pełno na nich jemioły, usychają. Pisałem o tym jakiś czas temu. Miała być wycinka topoli przy ul. Polnej..(Bobrowniki-Dobieszowice). W parku tez sporo drzew - wraków.
    Jak nie ma nikogo znającego się na drzewach w UG to przyjdę popracować.
  • 2014-11-21 21:07:14  rydztu nie chodzi o drzewa suche w parku ale o drzewa przy drogach ,gdy przyjdzie śnieg albo duży mróz to się wtedy łamią na ulicę lub chodniki jest to niebezpieczne dla samochodów i pieszych. jeżeli rowy są zasypane to nie odbierają wody z ulic, jeżeli studzienki na drogach są zatkane lub zasypane piaskiem po ostatniej i poprzednich zimach też nie odbierają wody, powstają na ulicach zamarznięte kałuże, na ulicach popękany asfalt można załatać przed zimą aby mróz nie rozsadzał nawierzchni ,.
  • 2014-11-21 20:42:29  hudydrzewostan w naszej gminie a szczególnie w parku rogoźnickim jest schorowany, zbytnio zagęszczony a większość tych drzew to drzewa które należy natychmiast wyciąć , moim zdaniem to 90 % są to tzw. samosiejki rosnące nienaturalnie, gdzie popadnie, te drzewa grożą niebezpieczeństwem samopowalenia, tylko jak tu ciąć jak za chwilę znajdzie się człek który napisze tutaj jakim prawem ? Dlaczego ? Itp. itd.
  • 2014-11-21 05:09:14  oświeconyDo rydz

    Z drzewami do wycięcia to akurat nic się nie robi.
  • 2014-11-20 21:47:30  hudyrealista - realistycznie odstraszył wyborców których nazywa klakierami - bravvooo !
  • 2014-11-20 20:10:22  rydzwybory wyborami ale już po wyborach i trzeba pracować dalej dla gminy , a więc spacer po gminie i kontrola ulic , chodników ,rowów melioracyjnych , przy drogach przegląd drzew ,zgłoszenie do powiatu suchych gałęzi lub suchych drzew do wycinki, przegląd studzienek odpływowych z ulic, uzupełnienie ubytków w nawierzchni, jest dużo do zrobienia i do naprawienia.
  • 2014-11-20 19:17:33  oświeconyJeszcze o wyborach. W Szczecinie wygrał kandydat który w ogóle nie kandydował. Podobnych rewelacji jest dużo więcej.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,122354,title,Wyborcze-cuda-nad-urna,wid,17047025,wiadomosc.html
  • 2014-11-20 19:01:24  oświeconyMoze to wszystko wynik obaw o przyszłość naszej gminy. No cóż, skoro wygrana jest taka zdecydowana to zobaczymy czy większość dokonała mądrego wyboru, cze tez wybór zawieszonej osoby był chybiony i nieprzemyślany.
  • 2014-11-20 18:10:20  rydzktoś bardzo ale to bardzo nie może przetrawić wygranej na wójta p. Ziembe i jego komitetu , ale to jest prawda i musi się z tym pogodzić bo może zgłupieć od tej nienawiści.pisze jedno i to samo jak by nie było innych tematów. ja wiem, że mu przykro że nie został wybrany ale musi się zastanowić i postawić sobie pytanie dlaczego mnie nie chcieli.
  • 2014-11-20 17:18:20  ptNajpierw Polsat położył swoje łapska wykupując prawa do transmisji MŚ w siatkówce które odbywały się w naszym kraju, a teraz szykuje nam się kolejna niespodzianka w postaci Eurosportu, który uzyskał monopol na transmisję od 2016 r skoków i biegów narciarskich.
    Brawo TVP, niech żyją niekończące się seriale! Misja została wypełniona.
  • 2014-11-20 15:03:00  mieszkaniecNie się nie wyjaśniło - przynajmniej nie w naszej gminie. Korekta składu rady powiatu to jest konsekwencja przepisów prawa, które wyraźnie mówią żę jeżeli osoba wybrana do rady jednocześnie została wybrana na urząd wójta/bumistrza/radnego traci automatycznie mandat radnego. I co istotne, wybór stanowiska nie zależy od samego zainteresowanego.
    Natomiast pomimo faktu oczywistego że Ziemba został wybrany na urząd wójta w głosowaniu, nadal kwestią otwartą pozostaje czy będzie mógł objąc ten urząd i złożyć ślubowanie. W tej materii musi się wypowiedzieć komisarz wyborczy oraz prawdopodobnie prokuratura. Ale analizując odpowiednie przepisy można wyciągnąć mocno uprawnioną tezę, że osoba zawieszona tego urzędu objąć nie może i w konsekwencji powołany zostanie komisarz. Co do osoby komisarza też tu się pojawiały różne spekulacje (moim zdaniem całkiem słuszne) że osoba ta jest już dawno wtypowana i będzie pełniła rolę figuranta - ostatecznie decyzje wydawane przez Ziembę ktoś musi podpisywać. I problem jest tylko taki że po pierwsze komisarz w zakresie swojej decyzyjności posiada ograniczenia co jest dla gminy niekorzystne, a po drugie komisarz nie odpowiada przed radą gminy za swoje decyzje, bo nawet nie ma prawnej możliwości udzielenie bądź nieudzielenia mu absolutorium z realizacji budżetu gminy.
    Reasumując zasadne pozostaje twierdzenie że chcieli mieszkańcy komisarza to będą go mieli - pytanie tylko czy wybrali opcję komisarza w sposób świadomy. Ale nic straconego - po prawomocnym wyroku wcześniej czy później Ziemba straci prawo wybieralności na ładne kilka lat i będą normalne wybory.
  • 2014-11-20 14:46:38  Nasze_na_wierzchuI po co były te dyskusje i zwątpienie wyborców w prawomocność wyboru większości ... Oto skład RP po kerekcie w okregu nr 4. W nawiasie przy nawiasie radnego Kozieł powiat potwierdza wybór Wójta Bobrownik ... I co niewierni wyborcy.

    Skład Rady Powiatu Będzińskiego w kadencji 2014-2018 według okręgów wyborczych:

    Okręg 1:
    Emil Bystrowski (Komitet Rozwoju Zagłębia), Urszula Płazak (KRZ), Elżbieta Kwaśnicka( zajmie miejsce Łukasza Komoniewskiego– SLD), Sebastian Szaleniec (SLD), Rafał Pietrzyk (SLD), Halina Mentel (SLD), Robert Szpinda (PO), Radosław Baran (PO), Arkadiusz Watoła (PiS), Katarzyna Maciejewska (PiS).

    Okręg 2:
    Mateusz Drożdżowski (PiS), Hanna Szotowska (PiS), Krzysztof Malczewski (SLD), Zbigniew Szaleniec (Inicjatywa Samorządowa – jeśli wygra wybory w Czeladzi, jego miejsca zajmie Jan Powałka), Anna Hetmańczyk (PO), Marek Mrozowski (PO – jeśli wygra wybory w Czeladzi, jego miejsca zajmie Beata Zawiła).

    Okręg 3:
    Zofia Gajdzik (PO), Dorota Kowalik (PiS), Stanisław Paks (KRZ), Lidia Maltazar-Czerczak (KRZ), Jan Mucha (SLD).

    Okręg 4:
    Teresa Płoszaj-Binko (PO), Lidia Polak (SLD), Ewa Bierońska (SLD), Marian Kozieł (z Komitetu Rozwoju Zagłębia – który zajmie miejsce Arkadiusza Ziemby wybranego na wójta Bobrownik) Włodzimierz Trzcionka (PiS), Ewa Niewiara (PiS).
  • 2014-11-20 14:46:26  r.co kupić dziewczynie na osiemnastkę,
  • 2014-11-20 12:19:51  sówkaWernisaż wystawy malarstwa Pani Doroty Falkowskiej - Adamiec w W Domu Kultury w Siemoni WYSTAWĘ MOŻNA BĘDZIE OGLĄDAĆ W DOMU KULTURY W SIEMONI OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od 13.00 do 20.00

    http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2014/listopad/wernisaz-wystawy-malarstwa-pani-doroty-falkowskiej-adamiec-
    http://www.stowarzyszeniesiemoniaptp.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=93
  • 2014-11-20 11:32:47  oświeconyPrzecież to prawda..:)
  • 2014-11-20 11:22:20  Ciemna_masaSpróbuj to powiedzieć przy żonie oświecony ... Po uderzeniu z młota to dopiero cię oświecie aż ci w oczach pociemnieje. Jak miło słuchać jak temat wyborów się wycisza. Ale o to właśnie chodzi. Przecież nic się nie stało.
  • 2014-11-20 11:09:31  oświeconyJak mnie ktoś taki prosi o kasę to mówię że nic nie mam bo mi żona i dzieci wszystko zabierają. Pomaga.
  • 2014-11-20 10:33:50  ptCoraz częściej w godzinach wieczornych, przed wejściem do Biedronki, zbiera się grupka żulików, nie wiem czy jacyś miejscowi czy przyjezdni bo nie znam.
    Jeden z nich dość aktywnie choć muszę przyznać, że nie nachalnie prosi o przysłowiową złotówkę, na pewno nie na chleb bo czuć od niego gorzałkę.
    Wcześniej uległem prośbie ale wczoraj gościa pogoniłem.
  • 2014-11-20 08:28:32  oświeconyDzięki za namiary..
  • 2014-11-20 08:03:56  Takie_tamDo Z Rogoźnika : Co jest najlepsze na bezsenność bo widzę że cierpisz w nocy. Może otwarcie wystawy o 03.00 pomoże.
    Po drugie odpowiedz kto i co doprowadziło nas na dno ... Głupcy są może w większości. Ważniejsze jest to co myślą i o czym decydują.
  • 2014-11-20 07:27:04  ...oświecony, przecież już było:
    Wyniki wyborów:
    http://bip.bobrowniki.pl/?a=16164
    http://bip.bobrowniki.pl/?a=16165
  • 2014-11-20 07:22:36  oświeconyZna ktoś wyniki wyborów na radnych, interesuje mnie ilość głosów.
  • 2014-11-20 02:43:41  z RogoźnikaDo miłośnika sztuki :
    Napisz proszę coś więcej o wystawie (nazwiska, tematyka, czy to wystawa poplenerowa itd.) Za podanie adresu i godzin otwarcia z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • 2014-11-20 02:37:56  z Rogoźnika
    Kolejną perełkę autorstwa Stanisława Jerzego Leca dedykuję ff :
    "Głupcy nie są tak głupi, zawsze są w większości".
  • 2014-11-20 02:09:53  z RogoźnikaA może teraz (tak do poduszki) trochę przemyśleń genialnego obserwatora życia?

    "Cóż, jedni mówią o tym, że jest na poziomie, inni, że dno? Obie strony mają rację, przy tej płyciźnie wszystko jedno" - Stanisław Jerzy LEC.

    Pan Lec zostawił potomnym tyle wysmakowanych perełek !!! Życzę wszystkim prawdziwej, intelektualnej uczty.
  • 2014-11-19 23:23:08  miłośnik sztukiA może by tak na chwilę odejść od polityki, uspokoić się, ukoić nerwy i np.... zainteresować się sztuką? Chyba wszystkim dobrze by to zrobiło. W Siemoni wystawa malarstwa -przepiękne prace - warto zobaczyć!
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /