BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

Sakralne Dziedzictwo Śląska odc. 17: Kościół św. Rodziny w Piekarach Śląskich

25.03.2020 w południe dzwony wzywały do modlitwy2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1603):

 • 2015-08-15 18:25:43  lustroCzy jesteście gotowi na prawdę? Świecki katolik pisze list do polskich biskupów

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,147627,18553055,czy-jestescie-gotowi-na-prawde-swiecki-katolik-pisze-list-do.html#TRwknd

  Z takim radykalizmem, z jakim traktujecie parlamentarzystów i prezydenta, potraktujcie siebie samych. Ogłoście, że od niedzieli 30 sierpnia roku Pańskiego 2015 każdy biskup i ksiądz, który żyje niezgodnie z powołaniem, a jego życie jest przyczyną publicznego zgorszenia, przestaje mieć moralne prawo sprawowania sakramentów aż do czasu nawrócenia, rachunku sumienia, spowiedzi, żalu za grzechy, postanowienia poprawy, publicznego zadośćuczynienia.

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

  UMIŁOWANI W CHRYSTUSIE PANU BRACIA BISKUPI,
  Nie mówcie, że ten list to: "atak na Kościół", że "nas prześladują", że "nadchodzi lewacka zaraza", że "cierpicie za wiarę, Chrystusa i za Ewangelię". Przecież Wy nie wiecie, co to cierpienie, nie jesteście prześladowani, nie musicie się o nic martwić, o nikogo troszczyć. Wam jest po prostu dobrze - oderwanym od rzeczywistości, zamkniętym za murem pychy, obłudy, nieomylności.

  Podzieliliście Polaków na dobrych i złych, na ludzi sumienia i tych, którzy go nie mają, na patriotów i zdrajców, na tych, co są za życiem, i na tych, co się opowiadają po stronie śmierci, na tych, co nie zgadzają się na in vitro, i na tych, którzy tę metodę akceptują, na tych, co mogą przyjmować Komunię świętą, i na tych, którym tego zabraniacie.

  Czujecie się panami i władcami ludzkich sumień. Straszycie grzechem, zgorszeniem, ekskomuniką, apostazją, schizmą, piekłem. Bawicie się w sprawiedliwych sędziów, bo jak uważacie, dano Wam do tego prawo.

  Pontyfikat Papieża Franciszka wyznacza inny kierunek. Świadectwo Jego kapłaństwa, skromności, umiaru, człowieczeństwa bardzo odbiega od Waszego "standardu". On daje przykład, że można inaczej: z miłosierdziem, łagodnością, pokorą, mówić o sprawach ważnych nie tylko dla katolików. On nie ocenia, nie przekreśla, nie upokarza, nie wyśmiewa, nie buntuje jednych przeciwko drugim. Mówi o Bogu, Jego miłości, przebaczeniu, o wymaganiach, które stawia przed nami Ewangelia. Wybór drogi pozostawia człowiekowi.

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

  BRACIA BISKUPI,
  Abp Andrzej Dzięga w wydanym komunikacie napisał: "Kto z katolików świadomie i dobrowolnie podpisuje się lub głosuje za dopuszczalnością metody in vitro, tym samym podważa communio, czyli swoją pełną wspólnotę z Kościołem katolickim. Osoba ta powinna powstrzymać się od przystępowania do Komunii świętej, dopóki nie zmieni publicznie swego stanowiska (...)".

  W Polsce ok. 70 proc. osób dopuszcza stosowanie in vitro. Gdzie byliście z nauczaniem dotyczącym tej metody przez ostatnie 30 lat? Ten wynik to Wasza totalna klęska - lata zaniedbań, intelektualnego marazmu i duszpasterskiego lenistwa.

  Wasze kościoły, rezydencje, ogrody, samochody, plebanie były, są i będą utrzymywane z pieniędzy wiernych podważających communio z Kościołem. Przez ludzi, którzy, jak sami mówicie, popierają in vitro - holokaust nienarodzonych, genetyczne manipulacje, filozofię gender, stosują antykoncepcję, opowiadają się za cywilizacją śmierci i żyją w grzechu ciężkim.

  Wyciągacie prawą rękę po mamonę do tych, których lewą ręką usuwacie ze wspólnoty Kościoła. Zastanawiacie się nad udzieleniem Komunii osobie popierającej in vitro, ale już bez wahania podsuwacie jej pod rękę tacę w trakcie Mszy świętej i pobieracie opłaty za sprawowane sakramenty.

  Trwacie od wielu lat w moralnej schizofrenii. Zapadliście na ciężką chorobę o patologicznym charakterze, która nazywa się cupiditas vulgaris (chciwość pospolita). Dlaczego nie szukacie na nią lekarstwa? Żyjecie w przeświadczeniu, że go nie potrzebujecie?

  Proszę, oto ono, gotowe - do szybkiego zaaplikowania: w trakcie każdej spowiedzi, rozmowy w kancelarii parafialnej, kolędy, przygotowania narzeczonych do ślubu, rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka, chorego do sakramentu chorych, osoby do bierzmowania należy pytać wiernego o jego stosunek do metody in vitro. Jeżeli się okaże, że wierny świecki popiera tę metodę lub małżonkowie (albo osoby żyjące w konkubinacie czy w związku niesakramentalnym) się jej poddali, należy natychmiast odstąpić od pobierania od niego (nich) wszelkich ofiar (taca, coroczna koperta przy okazji wizyty duszpasterskiej). Tak jest uczciwiej. To będzie Wasz pierwszy krok w długiej i trudnej terapii wyzwalania się z hipokryzji, pychy, chciwości. Czy jesteście na nią gotowi?

  Czekam na komunikat Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w sprawie zaprzestania pobierania ofiar mszalnych od osób podważających communio z Kościołem (również od tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych i konkubinacie - im też przecież odmawiacie pełnej communio). Ponieważ jego redagowanie zajmie Wam wieczność, projekt zamieszczam poniżej. Prawa autorskie przekazuję. Za darmo.
  "UMIŁOWANI W CHRYSTUSIE PANU SIOSTRY I BRACIA,
  W duchu troski duszpasterskiej i odpowiedzialności za Kościół, aby uniknąć powszechnego zgorszenia związanego z utrzymywaniem Kościoła z datków wiernych podważających communio, zwalniamy tych, którzy w swoim sumieniu lub poprzez publiczną deklarację opowiadają się za metodą in vitro, używają środków antykoncepcyjnych, żyją w konkubinacie, związkach niesakramentalnych, z wszelkich opłat związanych z wykonywaniem posługi przez kapłanów (w tym zbiórki na tacę w trakcie Mszy świętej, przekazania koperty w trakcie kolędy). Możemy odmówić Wam katolickiego pogrzebu, chrztu Waszych dzieci (niezależnie od sposobu poczęcia), nie dopuścimy ich do Pierwszej Komunii, bierzmowania, rozważymy udzielenie Wam sakramentu chorych, nie pobłogosławimy Waszego sakramentu małżeństwa, nie odwiedzimy Was w trakcie wizyty duszpasterskiej.

  Po pokucie i zadośćuczynieniu będziecie wewnętrznie gotowi na dołączenie do pełnej wspólnoty z Kościołem. Wtedy przyjmiemy od Was ofiary, na które już teraz z nadzieją i ufnością czekamy. Na dalszą drogę życia z serca udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.

  Podpisali Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi obecni na posiedzeniu Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski".

  Nie zamierzam dłużej słuchać kościelnej nowomowy o "wewnętrznym ubogacaniu", nie chcę być prowadzony za rękę przez stetryczałych teoretyków, nie godzę się na wykluczanie ze wspólnoty Kościoła tych, którzy mają odwagę żyć i myśleć inaczej.

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

  BRACIA BISKUPI,
  Kiedy ważyły się losy dotacji na muzeum Jana Pawła II w Wilanowie (de facto na budowę Świątyni Świętej Opatrzności Bożej), gdy potrzebne były kolejne pieniądze, nie przeszkadzało Wam, że pochodzą od koalicji, na którą - jak teraz słyszę - głosowanie jest grzechem ciężkim. Przez lata z budżetu państwa przyznawano fundusze na remonty kościołów, finansowanie uczelni kościelnych. Nie oddaliście ich, chociaż były od "tej władzy" - odpowiedzialnej za zamach w Smoleńsku, opowiadającej się za ratyfikacją konwencji, stosowaniem in vitro. Wręcz przeciwnie, otwieraliście bez wyrzutów sumienia konta parafii, uniwersytetów, poły sutann. Braliście pieniądze bez skrupułów, bez wahania, bez umiaru...

  Czy nie zastanowiło Was, skąd pochodzą? Pośrednio od nas wszystkich: wierzących i niewierzących. Tych, których chcecie mieć w Kościele, i tych z premedytacją wypychanych poza jego nawias. Nie w tym jednak rzecz, od kogo pochodzą, ale z czego. Już wymieniam, bo może zapomnieliście albo nie mieliście świadomości, że są one m.in.:

  - z akcyzy ze sprzedaży alkoholu i papierosów, z podatków pochodzących od sprzedaży środków antykoncepcyjnych, z podatków pochodzących z "salonów masażu", klubów "tanecznych", z podatków odprowadzanych przez kliniki stosujące zabiegi in vitro i aborcję, z podatków od reklam telewizyjnych emanujących erotyką i wulgarnością.

  Arcykapłani nie złożyli 30 srebrników do skarbca świątyni w Jerozolimie, bowiem były one "zapłatą za krew". Wy zaś, Bracia Biskupi, bez najmniejszego zażenowania i wstydu wznosicie Waszą Świątynię Świętej Opatrzności Bożej za pieniądze naznaczone grzechem, ociekające krwią nienarodzonych, krzyczące głosem tysięcy istnień zamrożonych w azocie. I jest Wam z tym dobrze...

  Skoro wiecie, jakie są m.in. źródła finansowania Kościoła, katechezy w szkołach, to czy nie uczciwiej powiedzieć "non possumus" - nie możemy...

  Powiedzcie wiernym (którzy jeszcze nie podważyli swojego communio - to jakieś 30 proc. obecnie deklarujących wyznanie rzymskokatolickie): weźcie odpowiedzialność za Kościół - za jego utrzymanie, za swoich duszpasterzy, za dzieła miłosierdzia. Podzielcie się z nami tym, czym możecie - kwotą z waszych podatków. My zrezygnujemy z finansowania Kościoła z budżetu państwa, zdamy się na Was - na Waszą odpowiedzialność i dobroć.

  Już widzę strach w Waszych oczach - zaprzestania finansowania z budżetu państwa boicie się bardziej niż Apokalipsy i wiecznego potępienia.

  Bracia Biskupi, nie lękajcie się! Już niedługo władzę w Polsce przejmą politycy Prawa i Sprawiedliwości - prawdziwi katolicy, "ludzie sumienia". Oni za bezwarunkowe poparcie przez księży Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, za ulotki kandydatów PiS do Sejmu i Senatu zostawiane w kruchtach, za udostępnianie ambon do politycznej agitacji, za zaangażowanie księży w zbieranie podpisów w sprawie referendum o lasach, za brak Waszej reakcji na gwizdy na Powązkach w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zapewnią Wam finansowanie na najbliższe lata. Będziecie mogli odetchnąć z ulgą. Nic nie trzeba będzie robić, o nikogo zabiegać przynajmniej przez jakiś czas...

  Kiedy za kilkanaście lat, kiedy ostatni z Was zgaszą świece na ołtarzach, sprzedadzą opustoszałe kościoły, wyprzedadzą gromadzone przez wieki majątki, po raz ostatni wypowiedzą "Ite missa est" i zamkną drzwi świątyń, na refleksję będzie za późno.

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.

  BRACIA BISKUPI,
  Lubicie pouczać, wskazywać właściwą drogę, wzywać do pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. Bardzo jest łatwo wymagać, piętnować, rozliczać, bo nie robicie tego w stosunku do siebie. Parlamentarzysta, który głosował za ustawą biorącą w ramy prawne stosowanie procedury in vitro, został przez Was odsądzany od czci i wiary, niemal zrównany z apostatą. Z dnia na dzień stracił możliwość przystępowania do Komunii świętej. Dopiero publiczne złożenie oświadczenia o tym, że zmienia się zdanie odnośnie do in vitro, może być uznane za wystarczające i noszące znamiona zadośćuczynienia. To jak powinien wyglądać ten proces w odniesieniu do kapłanów, którzy przez wiele lat jawnie żyją z kobietami, trwają w związkach homoseksualnych, mają dzieci, sprawują Najświętszą Ofiarę pod wpływem alkoholu?

  Czy możecie ze spokojnym sumieniem koncelebrować publicznie uroczystą Eucharystię, kiedy razem z Wami: ramię w ramię i serce w serce, staje przy ołtarzu w Wielki Czwartek arcybiskup odwołany z funkcji metropolity poznańskiego? Przy ołtarzu wśród Was widziałem go nieraz. Spokojny, uśmiechnięty, sprawiający wrażenie zadowolonego z życia, otoczony Waszym szacunkiem, poważaniem i oparami niepamięci. Co czujecie, kiedy przekazujecie mu znak pokoju, spożywacie we wspólnocie kapłańskiej Ciało i Krew Chrystusa?

  Księża posiadający potomstwo, żyjący w grzechu ciężkim, jak gdyby nigdy nic odprawiają Mszę świętą, spowiadają, udzielają Komunii, sakramentu chorych. Nikt z Was im tego nie zabronił, nie wezwał do zadośćuczynienia - chociaż dokładnie wiecie, kogo dany problem dotyczy, bo ich przenosicie z parafii do parafii, a w diecezjach istnieją fundusze alimentacyjne.

  Z takim radykalizmem, z jakim traktujecie parlamentarzystów i prezydenta, potraktujcie siebie samych. Ogłoście, że od niedzieli 30 sierpnia roku Pańskiego 2015 każdy biskup i ksiądz, który żyje niezgodnie z powołaniem, a jego życie jest przyczyną publicznego zgorszenia, przestaje mieć moralne prawo sprawowania sakramentów, aż do czasu nawrócenia, rachunku sumienia, spowiedzi, żalu za grzechy, postanowienia poprawy, publicznego zadośćuczynienia

  Niech każdy duchowny (niezależnie od stopnia święceń), który: sprzeniewierzył się cnocie czystości, żyje od lat w grzechu ciężkim ze swoją "gospodynią", "kuzynem", "organistą", jest ojcem, alkoholikiem, zatracił się w umiłowaniu bogactwa, stanie podczas sumy w kościele albo w swojej katedrze i powie wiernym: "Przepraszam za zgorszenie z powodu (tu należy go wskazać), które stało się moim udziałem. Proszę Chrystusa - mego Pana, Mistrza i Nauczyciela, Papieża Franciszka, i Was Umiłowani w Chrystusie Panu, o wybaczenie oraz szansę podjęcia służby kapłańskiej na nowo - z czystym sumieniem i sercem".

  Dajcie przykład, że można stanąć w pokorze i prawdzie - niekiedy tej najboleśniejszej. Prawda zawsze zwycięża. Czy jesteście na nią gotowi?

  Zdaję sobie sprawę, że mój list nic nie zmieni, ale postanowiłem skierować go do Braci Biskupów. Napisałem Braci, ponieważ każdy z nas poprzez chrzest jest włączony do wspólnoty Kościoła. W Nim zaś jesteśmy Braćmi w Chrystusie, a każdy z nas został wpisany w Jego kapłaństwo według stanu i powołania.

  PS Być może są wśród Was Biskupi, którzy mają odmienne zdanie niż: Dzięga, Dydycz, Jędraszewski, Michalik. Tego nie wiem. Nie słyszałem słów oburzenia innych biskupów wobec tego, co dzieje się w polskim Episkopacie. Bardzo na nie czekam

  NAZWISKO AUTORA ZNANE REDAKCJI. LISTY CZYTELNIKÓW PRZEKAŻEMY AUTOROWI. NASZ ADRES: listy@wyborcza.pl
 • 2015-08-10 13:33:10  Francikdo: Już nie Wierny

  Możesz szerzej rozwinąć swoją myśl i powołać się na jakieś dokumenty odnośnie cytatu z Twojego posta? Mam wątpliwości co do Twojego stwierdzenia kto jest właścicielem kościołów(budynków).

  cyt:
  'Kościoły stojące w mojej parafii, zostały wybudowane nie na ziemiach kościelnych, tylko na ziemi prywatnej podarowanej przez rodzinę Kubańskich,
  i ze zbiórek dobrowolnych parafian, nie tylko (to jak byś nie wiedział) więc nie są własnością kurii."
 • 2015-08-10 13:17:28  Francikdo; Druga ławka

  O czym Ty piszesz? Przecież uroczyste Msze św. odbyły się w niedzielę.
 • 2015-08-10 07:09:41  Druga ławkaDziś jest 10 sierpnia i święto Świętego Wawrzyńca patrona naszej parafii. Chyba jeszcze w historii Bobrownik nie zdarzyło się, żeby w tym dniu nie było mszy w kościele? Ale nie ma intencji, więc nie ma mszy? Jakoś tego nie rozumiem. Czy to nie wystarczająca intencja To Święto. A my parafianie nie mamy na to wpływu?
 • 2015-08-10 00:31:37  Już nie WiernyJuż nie Wierny
  Do parafian.
  Jako Uczeń wierny w nauki Pana (wiele lat byłem ministrantem) chciałbym zapytać o mało istotny szczegół, co jest powodem że pod krzyżem na cmentarzu
  tak mało było światełek do Pana, aż 7+1 wkład, to chyba nie jest brak wiary , zwątpienia i szacunku do Boga, ale wręcz jawny przejaw niechęci do p. Luszcza
  Dzisiaj w święto naszej parafii, zawsze bywało na mszy wielu kapłanów z okolicznych parafii i oficjeli z kurii, ale p.Luszcz to zmienił i zaprosił swoich partyjnych
  kolesi, jeszcze początek kazania troszkę ujoł parafian bo zaczął od słów o naszym patronie św. Wawrzyńcu, ale potem już pojechał na nutę tylko jedynej
  słusznej nam partii. Dzisiaj w parafii było święto PiS-u czy św. Wawrzyńca. Co do mszy uroczystej o g-12 to nawet goście przyjezdni nie bardzo dopisali.
  Bo taka jest tradycja że w dni świąteczne obiady jada się (nawet w Zagłębiu) o g-12-tej na Anioł Pański, ale skąd taki kapłan jak proboszcz ma o tym wiedzieć.
  On Bobrowniki traktuje tak jak ciemny Jangrod który jest wsią oderwaną od kurii Krakowskiej.
 • 2015-08-02 13:40:29  RozpaczJak brak intencji to nie ma Mszy?!!! Nie ma Mszy to na plebanii nie ma księdza kilka dni!!!
  Gdzie się mają modlić parafianki, które postanowiły codziennie być na Mszy? Gdzie szukac księdza kiedy ktoś umiera i chce przyjąć ostatnie namaszczenie???
  Czy dziekan z Sączowa i biskupi z Sosnowca nie maja obowiązku reagować?!!!!!!!!!

 • 2015-07-31 14:51:51  parafiankaCiekawa jestem czy proboszcz czyta te komentarze.Dobrze by było ,aby się z nimi zapoznał.Może wtedy sam by poprosił o łaskę przeniesienia ,aby namącić w innej parafii.
  Szkoda,że Biskup Piotr/b.przystojny/ nie wie o wszystkim, co dzieje się w naszej parafii
  .Może zatrudnił by proboszcza do pilnowania owieczek w swojej zagrodzie.
  A kto poleje łzy za naszym wikarym?
  Nie wiemy kiedy Go będą żegnać??
 • 2015-07-31 14:43:11  kopiujaca 2015-07-28 20:06:16 praktykującado "julki"
  To prawda co pisze nasz "Nie wierny"Nie podlizuj się i otwórz uszy
  Byłby czas ,aby proboszcz z parafii Bobrowniki wyniósł się tam gdzie tak bardzo za nim biegają.Dla mnie to "gwałciciel"wiary w Kościół i w tych w " czarnych sukienkach"
  Parafianie wierzmy w Boga i tego się trzymajmy.On chce udowodnić,że jest najmądrzejszy i niszczy nasze zaufanie.
  Tylko MY powinniśmy udać się do Biskupa i powiedzieć jak bardzo On postępuje niezgodnie z powołaniem.
  Tylko zanim się dostaniemy do Biskupa Piotra to JE Kanclerz nas odprawi Wiem .to !!
  Tylu było księży w naszym kościele i nikt nie zbierał na orkiestrę.Stać ich było na datek dla nich, Przez 4 lata nie zrobił nic.Zalany sufit jest do tej pory.
  Nie myślcie,że te msze "bez intencji" są nie zapłacone.To tylko papierek dla Biskupa,że nie ma pieniędzy.Są "Dusze Kościoła" i przed mszą dają mu .
  A może powierzyć Kościół Zakonowi tak jak w Bytomiu.Tam nie wołają /chodzę tam/o pieniądze a jakoś w koszyczku są banknoty a nie monety i tłumy na każdej mszy.Wieczorem nie ma gdzie zaparkować.
  Dobrze,że wikarych przenoszą.Może ks.Bunia coś zyska u boku nowego Proboszcza w Sosnowcu.Zmiany powinny być również z proboszczami.
 • 2015-07-27 13:34:58  Już nie WiernyDo: 123
  Pozytywne zaskoczenie tym że bądź co bądź zgryźliwa sugestia wolniejszego czytania przyniosła efekt, co do utraty naszego kościoła to mogę zapewnić
  że nie ma takiej obawy, purpuraci na takie straty by sobie nie pozwolili, wolą poświęcić jednego miernego pasterza niż stracić stado owieczek.
  Kościoły stojące w mojej parafii, zostały wybudowane nie na ziemiach kościelnych, tylko na ziemi prywatnej podarowanej przez rodzinę Kubańskich,
  i ze zbiórek dobrowolnych parafian, nie tylko (to jak byś nie wiedział) więc nie są własnością kurii. Jestem pełen podziwu dla ciebie że potrafisz skupić się
  na rozmowie z Panem, nie słuchając tego co dzieje się w około ciebie, rozumie że jesteś w pełni uduchowiony po takiej mszy?, bo większa część osób jest
  wręcz nakręcona i grzeszy w myślach, to po to są ci partyjniacy w czerni w tych naszych świątyniach, pytam.
 • 2015-07-27 08:54:52  123Powoli od razu lepiej zrozumiałem :) faktycznie mój błąd za co przepraszam. Lecz dalej nie rozumie dlaczego ktoś odwraca się od swojej parafii tylko dlatego że mu ksiądz przeszkadza ? Mnie chodzi o to że ja akurat jak idę do kościoła to nie patrzę na to co się dzieje wokół , tylko skupiam się na modlitwie. Mam gdzieś ten cały baner reklamowy nie zwracam na niego uwagi. Takim zachowaniem nie tylko nie bedzię mszy na godz 16 , lecz kiedyś możemy całkowicie stracić kościoł w Bobrownikach
 • 2015-07-27 02:17:16  Już nie WiernyDo: 123
  Widzę że pouczasz kogoś o nicku oświecony by czytał ze zrozumieniem, a ja widzę że to ty masz z tym problem i braki z szkoły podstawowej. Więc będę
  pisał po woli bo widzę że ty nie umiesz czytać biegle. Ja nie straszę P. Boga wilkiem, trafna uwaga oświeconego tylko ten człowiek który stoi tyłem
  do Pana, kiedyś stali przodem dzisiaj wstydzą się stwórcy spojrzeć prosto w oczy. Ja wiary w Boga nigdy nie zatraciłem, tylko mówię Nie robieniu z kościoła areny
  do walki politycznej i otumanianiu wiernych, ty jak czytam co piszesz widocznie nie wiesz do czego taka instytucja jak kościół jest przeznaczona. Nawet nie masz
  pojęcia człowieku ilu parafian uczęszcza na msze do pobliskich świątyń, dając tam na intencje mszalne, więc życzę abyś trwał w tym obiekcie partyjnym
  do końce twoich dni z tym pasterzem który jak widzę już doprowadził cię nad skraj przepaści. Uwaga! CZYTAJ POWOLI.
 • 2015-07-26 18:23:39  Tylko czytający To stało się już chyba tutaj normą: obrażanie i rozpowszechnianie niepotwierdzonych plotek.
 • 2015-07-26 12:14:23  123Do Oświecony , prosze czytaj ze zrozumieniem . Nie ja widze straszenie wilkiem tylko autor posta o nicku już nie wierny . Zanim zaczniesz pisać poczytaj trochę . Pozdrawiam
 • 2015-07-26 11:53:00  oświeconyDo 123

  Gdzie Ty tam widzisz straszenie wilkiem Boga? Znasz historie własnego kościoła?
 • 2015-07-26 11:25:29  123DO JUŻ NIE WIERNY !!
  Pisząc o księdzu który straszy wilkiem , sam to robisz. Straszysz wilkiem Boga ? że już teraz nie wierny ? Że już teraz do kościoła chodzić nie będziesz ? Nie chodź , przynajmniej w kościele zostaną osoby które wiedzą po co się tam idzie.
 • 2015-07-20 19:03:09  bezstronnyCzekałem na ta informację rankingową z "Rz" by ukazała się na stronie Bobrowniki i teraz zainteresowaniem oczekuję postów tych szczekających przeciwników wójta.
  Dokonania, obecnego i poprzedniego który wolał oddać 2 mln zł do UW niż spożytkować dla dobra gminy można sobie porównać. Poprzedniego wójta interesowała kasa
  bo miał mała z pracy na grubie, a gospodarzem to był marnym .
 • 2015-07-20 17:24:07  renataA CMENTARZ PARAFIALNY jak wygląda. Wstydzę się jako parafianka za bezład i brak troski .Zarośnięty trawą .Ze strony księży brak najmiejszego zainteresowania.
 • 2015-07-20 01:59:25  Już nie Wierny Już nie Wierny
  Kiedy wierni w parafii Bobrowniki wreszcie powiedzą NIE takiemu pasterzowi, co partyjniactwo i pieniądze wyżej stawia niż Wiarę w Boga.
  Dzisiaj to było już wręcz poniżenie tej małej garstki starszych ludzi, bo młodzi to brak słów by oceniać, żadnej reakcji tylko łby w dół wstyd.
  Jaki pasterz takie stado a będzie jeszcze mniejsze, straszenie wilkiem że będzie odprawiał msze w innych parafiach aby się utrzymać finansowo
  to żenada i jawne naciski na wiernych by zwiększyli dla niego haracz bo brak jest intencji mszalnych. Dziwne jest to co mówił, podobno wręcz zabiegają
  o niego w innych parafiach. Poprzednicy jakoś nie mieli z finansami takich problemów, bo nawet dawali odprawiać msze O. Tomaszowi na podreperowanie
  kasy. Ten PiS-owski członek partyjny co nasz kościół wybudowany ze składek parafian, oblepił banerami biznesmena z Torunia za darmo to niech mu teraz
  za miejsce reklamowe na kościele zapłaci, a nie doić tylko wiernych. Jezus Miłosierny kół go w oczy tak jak tego klakiera mieszkającego w bramie na wprost wyjazdu
  z placu kościelnego, co to daje na msze za Dudę-elekta a potem by go ludzie nie wyśmiewali ukrył się w tłumie idących na ofiarę. Dzisiaj Luszcz pokazał swoją twarz
  i oblicze jak przedstawiciel jego partii poseł Anzelm prowadził na schodach naszego kościoła kampanie, agitował i rozdawał ulotki wyborcze, to mu nie przeszkadzało
  a wikaremu Buni kazał przegonić dzieci które na ulicy przy kościele zbierały pieniądze na szczytny cel jakim jest pomoc wielu polakom którzy potem korzystają
  z datków na Świąteczną Orkiestrę Owsiaka. Pytam tych panów w czerni gdzie w ich sercach miejsce na miłość do bliźniego, wiara w Boga i miłosierdzie,
  tak czynią uczniowie Jezusa, moim zdaniem chyba nie. Bobrowczanie, Kościół wolny od polityki Racz Nam Dać Panie.
  Czas opamiętania. Ja takiemu Kościołowi mówię NIE.
 • 2015-07-13 16:09:33  ObserwatorPrzedtem wisiał tam baner z pięknym Jezusem Miłosiernym. Ale Proboszczowi nie pasował bo sam jest jak Rydzyk.
  A co na to rada parafialna ?
 • 2015-07-08 20:22:15  jakubKiedy wreszcie KATOLICY z Bobrownik doczekają się zrzucenia z kościoła reklamy "Naszego Dziennika' i Radia Rydzyka. Ojciec Rydzyk to cynik i kłamca. Do tej pory nie rozliczył się z cegiełek , które zbierał na STOCZNIĘ
 • 2015-06-29 11:14:40  Zbyszek GęburaPewne rzeczy można zweryfikować na podstawie treści biblii, np. ktoś uważa Jezusa za Boga, za część trójcy. Bóg pisany z wielkiej litery oznacza Boga Stworzyciela (Adonaj), bóg z małej literki to namiestnik boga (adoni), tytuł ten mieli niekiedy niektórzy królowie, Mojżesz czy właśnie Jezus. Nie można więc wszystkiego wrzucać do "jednego worka".

  Jezus sam zaprzecza że jest Bogiem np. w Marka 10:18

  „Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. „

  Oczywiście można mnożyć wersety, ale mądremu wystarczy jeden werset dla ewentualnego skorygowania myślenia.
  W końcu kto z wierzących chciałby polemizować z Jezusem Chrystusem? • 2015-06-29 10:41:01  KwintusJestem zaskoczona, ale podoba mi się, że na tym forum można pisać o swoich poglądach, jednocześnie szanując innych. Oby tak dalej!
 • 2015-06-08 20:25:37  Zbyszek GęburaNa świecie nie istnieją ani jedno zdanie z oryginału biblii. Wszystko to kopie, często przekłamane i wewnętrznie sprzeczne. Trójca to niebiblijna bajeczka dla naiwnych. To mit zapożyczony z pogańskich przedchrześcijańskich mitów gdzie powszechne były tzw. triady bóstw.
  W Starym Testamencie Boga - Stwórcę określano "echad" pojedynczy.. W biblii w wielu miejscach pisze ze Bóg jest JEDEN. Nie może być jeden byt w trzech osobach, to logiczna sprzeczność.

  1 Tymoteusza 2:5

  Biblia Warszawska:
  Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
  Biblia Tysiąclecia:
  Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
  Biblia Gdańska:
  Boć jeden jest Bóg, jeden także pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.


 • 2015-06-08 19:18:12  Comma Johanneum"Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są "
  Tekst w powyższym brzmieniu zaczął pojawiać się w IX wieku, początkowo jako komentarz na marginesie, a ostatecznie został włączony do treści Listu św Jana, wszedł do kanonu i pojawiał się w Bibliach aż do końca XIX wieku.

  Comma Johanneum – bo tak nazywa się cytowany, nieoryginalny fragment, jest nieobecny w najstarszych zachowanych rękopisach biblijnych. Nie ma go w Biblii Watykańskiej, Synajskiej, ani Aleksandryjskiej. Nie pojawia się w żadnych wczesnych greckich, czy łacińskich manuskryptach. Nie ma go też w Wulgacie aż do VIII wieku.
  Sobór Trydencki w 1546 uznał, że Biblia w ówczesnym kształcie jest kanoniczna (a więc ta z dopisanym fragmentem).
  W 1897 Kongregacja Nauki Wiary ustaliła, że nie wolno kwestionować autentyczności Commy, bo jest ona prawdziwa. Papież Leon XIII potwierdził to.
  30 lat później papież Pius XI zmienił zdanie poprzedników i stwierdził, że można na ten temat dyskutować
  Dzisiejsze wydania Biblii, np. Biblia Tysiąclecia, Biblia Poznańska nie zawierają Commy. Jeśli jednak zajrzymy do Biblii Gdańskiej, czy Brzeskiej to ów fragment jest tam obecny.

  Pytam się o co kaman?
 • 2015-06-07 12:56:43  Katolik z BobrownikDZIŚ PROBOSZCZ PRZYPOMNIAŁ NAM ŻE SERCE JEZUSA JEST WYRAZEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA . MY MU PRZYPOMINAMY ŻE KOSCIOL NIE JEST MIEJSCEM DO UPRAWIANIA POLITYKI WIĘC NIECH ZAWIESI NA KOŚCIELE Z POWROTEM BANER Z JEZUSEM MIŁOSIERNYM
  KTÓREGO ZRZUCIŁ ABY ZAWIESIĆ BANER O TRESCIACH POLITYCZNYCH !!!
 • 2015-05-30 07:25:26  FrancikPozwolę sobie na umieszczenie protestu z prośbą o zapoznanie się z nim i poparcie - http://www.protestuj.pl/pomoz-ocalic-asie-bibi---ostatnia-szansa,32,k.html

  Pomóż ocalić Asię Bibi – ostatnia szansa

  "Asia Bibi wraz z mężem i dziećmi mieszkała w Ittanwali – niewielkiej wiosce w Pakistanie. Są katolikami i stanowili tam mniejszość religijną. W 2009 roku kobieta pracowała wraz z muzułmankami przy zbiorach falsy. Doskwierający upał zmusił ją do wypicia wody ze studni. Przedstawicielkom islamu nie spodobało się, że „niewierna” kobieta korzysta z ich źródła. Wywiązała się kłótnia, podczas której Asia Bibi dała świadectwo swojej niezwykłej wiary. Wypowiadając słowa: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. A co zrobił Mahomet dla ludzi?” - wywołała wielki gniew współmieszkańców. Została aresztowana za bluźnierstwo."
 • 2015-05-11 18:09:22  okbardzo dobre przedsięwzięcie w siemoni jestem za.
 • 2015-05-11 17:44:26  Francikoświecony;

  I to jest ta WŁAŚCIWA KONCEPCJA, bingo! Liczyłem, że ktoś o tym napisze.
  Można oczywiście pomóc księżom jeżeli tych prac będzie jakieś zatrzęsienie.
 • 2015-05-11 17:11:41  oświeconyDo Francik

  Kościół powinien sprzątać proboszcz, po mszy i tak nie ma nic do roboty. Trochę ruchu mu nie zaszkodzi. W końcu to parafia go utrzymuje.
 • 2015-05-11 16:34:27  Francikok;
  Wrzucasz goły link, zero komentarza, nieładnie.

  Najważniejszy moim zdaniem to zapis; " Wszystkie przedsięwzięcia będą miały wstęp wolny"
  Dofinansowanie przez UG koncertu Antoniny Krzysztoń w kwocie 4tys. zł nie jest chyba jakimś karygodnym działaniem.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.