BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

Sakralne Dziedzictwo Śląska odc. 17: Kościół św. Rodziny w Piekarach Śląskich

25.03.2020 w południe dzwony wzywały do modlitwy2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1553):

 • 2015-10-20 07:32:24  naiwnaPopieram "też wierzącego" bo też wierzę w Boga a nie w księdza.Ani jednego nie można nazwać,że jest z powołania.
  Zresztą, to teraz jest zawód .
  Dam za pokwitowaniem te 40.oo zł. dopiero wtedy gdy w kościele będzie ciepło a obecny proboszcz ogłosi swoje odejście.
  .
 • 2015-10-19 17:06:08  wierzącyNigdzie na tym świecie nie ma chodzacych ideałów, zawsze w swoim pastwisku znajdą się czarne owce a zanim ocenisz innego spojrz na siebie, jak będziemy szukać i oskarżac to w pewnym momencie zapetlimy się w same oskarżenia. Szanuję każdą religie i proszę cię o to samo - Czy to takie trudne ?
 • 2015-10-18 16:57:43  ZGDo wierzący

  Znasz historie swojego kościoła, historie papiestwa? Wiesz ze już dawno sam się skompromitował? Wiesz dlaczego pewien okres w historii papiestwa nazwano pornokracja? Wiesz ile miliardów dolarów Twój kościół zapłacił ofiarom duchownych pedofili w samym tylko USA? Wiesz ile archidiecezji zbankrutowało z tego powodu?
  Wiesz jak w latach 40-tych ub. stulecia kościół katolicki w Chorwacji nawracał prawosławnych Serbów? Poczytaj w linku:
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

  Nie wszystko jest takie jak się wydaje.

 • 2015-10-18 08:57:50  Też wierzącyTen Wierzący musi być ślepy jak nie widzi jakim beznadziejnym proboszczem jest ten aktualny. Jak rozwala bobrownicki Kościół.
 • 2015-10-18 02:50:26  wierzącyPrzestań człowieku najeżdżać na kościół rzymsko - katolicki !!! Pewnie jesteś innego wyznania i nie podoba ci się wszystko co z nim jest związane. Ja jestem wierzący, wierzę w ludzi, wierzę w sprawiedliwość, wierzę w nasz kościół, natomiast nie wierzę i nigdy nie zaufam człowiekowi który na jakiś dziwnych forach udaje uczciwego - nieskazitelnego człowieka gdzie za wszelką cenę próbuje naszą religię skompromitować !!! Nie wiem kim jesteś ??? może imigrantem ??? może świadkiem ..... Nie intersesuje mnie to! Wierzę w moją religię, w mojego powołanego księdza, jeżeli jesteś tak odważny, uczciwy i nieskazitelny a uważasz że nasz proboszcz jest skorumpowany to zamiast pisać na tym dziwnym forum udaj się człowieku - nieskazitelny - uczciwy itd. do prokuratury, zgłoś naruszenie prawa, panie " krystaliczny " i będziesz pan oczyszczony !!!
 • 2015-10-16 14:55:11  mieszkaniecChyba was posmyrało że dam coś na kosciół ja tez potrzebuje pieniedzy jestem na dorobku a ksiądz mi napewno nie da także niech nie myśli że dostanie i pewnie wielu mysli tak jak ja na tym placu co jest nowy kosciol powinna stac biedronka napewno by byl w niej wiekszy ruch niz teraz jest w tym kosciele
 • 2015-10-15 20:38:37  LICZNIKkOSZT COŚ OKOŁO 30 TYSIĘCY.
  PROBOSZCZ W TAMTYM ROKU ZEBRAŁ JUŻ PONAD 6 TYSIĘCY
  DAWNA RADA PRZEKAŻE ZEBRANE WCZEWSNIEJ PIENIADZE. .
  MIESZKAŃCÓW OKOŁO 3 TYSIĄCE TO RODZIN KATOLICKICH NAJMNIEJ 500
  TO JAK KAZDA DA 40 ZŁ TO SPRAWA ZAMKNIETA.
 • 2015-10-15 20:16:49  Ktoś z parafian Co to za wybieg ? Należy nam się Rada Parafialna wybrana demokratycznie!
  Pieniądze możemy składać jedynie za pokwitowaniem a wydatki tez muszą być udokumentowane fakturami . Nic na słowo.
  Finanse w rękach skarbnika!!!!

 • 2015-10-12 21:02:26  .proboszcz bedzie informowal jakie beda rachunki za ogrzewanie
 • 2015-10-11 19:24:30  parafiankaDobrze,że został powołany Zespół Doradczy do sprawy ogrzewania w kościele.Poznaliśmy przybliżoną kwotę instalacji nagrzewnic.
  Nie wiemy tylko KTO? będzie wykonawcą tych robót.Chciałabym bliżej zapoznać się z projektem i przedstawicielem wykonania tych robót. Proboszcz powinien zorganizować spotkanie wykonawcy z parafianami. Tak zrobił ks. Migocki rozpoczynając budowę nowego kościoła, przedstawił model wykonania ławek.Jak wiemy większość parafian nie zaakceptowała ich .Były nie wygodne przy klękaniu.Zlecono ich wykonanie innemu stolarzowi.Tak było i tak trzeba. Nie wierzę już naszemu proboszczowi.Ja nie dam wcześniej ani złotówki,jeśli nie będzie konsultacji społecznej.
  Nie rozumiem dlaczego w niedzielę nie ma mszy o 16.00 .Po prostu nic za darmo.Nikt nie opłacił więc nie ma.
  Ostatnio czytałam w" Agorze" nr 38 str 23 świetną informację: obecnie ....w seminarium przygotowuje się kadry do "rządu dusz".Młodzi ludzie przychodzą tam bardziej pobożni,niż zeń wychodzą,proces edukacji preferuje cwaniaków....i t.d.
  Jak to jest ,że w innych Diecezjach nie do pomyślenia ,żeby nie było nabożeństw już dawno ustalonych o tej samej godzinie ,nawet przy zmianie duszpasterza.
 • 2015-10-07 05:37:53  ZGŚwiadectwo jezuity Alberto Rivera - Jak Watykan stworzył islam..

  https://radtrap.wordpress.com/2010/07/27/swiadectwo-alberto-riviera/
 • 2015-10-03 18:11:05  nadzieja I jak tu wierzyć księdzu

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019405,title,Duchowny-trafil-do-aresztu-Jest-podejrzany-o-zgwalcenie-nieletniej,wid,17883798,wiadomosc.html
 • 2015-10-03 17:55:16  nadziejaWarte zapoznania.
  Chyba będzie koniec świata.Co raz więcej księży nie powinno być księżmi


  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ksiadz-Krzysztof-Charamsa-wyznaje-jestem-gejem-Szybka-reakcja-Watykanu,wid,17886742,wiadomosc.html
 • 2015-09-30 14:10:51  wiekowa parafiankaI już nowy wikariusz zagrał nam parafianom Bobrownik na nerwach.
  W swoim politycznym kazaniu nie omieszkał nam zasugerować na kogo mamy glosować w nadchodzących wyborach.
  Jemu też przeszkadzają dzieci bardzo chciane i poczęte z in vitro.
  A gdyby tak w Jego rodzinie zdarzyła się taka sytuacja,ze nie można by było normalnie począć narodzin dziecka?To co?
  Znam osobiście rodzinę,,w której syn z in vitro jest na studiach klerykalnych.I szczerze chce dziękować rodzicom i Bogu,że jest!
  W modlitwie wspomagamy Go w powołaniu.
  Może znów rozmowa nauczycielki/tak jak to miało miejsce z poprzednim wikarym/ uświadomi "młodemu" do czego został powołany i czego od Niego się oczekuje w kontaktach z ludźmi.
  Psychika człowieka przekorna jest.Powinni to wiedzieć ci wykształceni i prowadzi wręcz do odwrotnego działania niż są namowy.Im więcej klepią językiem tym mniej będą mieć głosów.
  A na złość im ludziska zrobią.Ku chwale własnej i Ojczyzny.
  Księże Jakubie ,dobrze radzę, trzymaj się z daleka od polityki.Bo wiesz "kim" a nie czym polityka jest?Nie? To najgorsza k.........
  Rozczytuj się w Biblii a nie zbłądzisz
  .Z Bogiem
 • 2015-09-30 07:05:47  Francikdo; Już nie Wierny

  Żałosny człowieku wzbudzasz we mnie litość, odpuszczam ci twoją niegodziwość.
  A przy okazji, kilka postów wcześniej zadałem ci pytanie, grzecznie byłoby odpowiedzieć, prawda?
 • 2015-09-29 22:56:33   Już nie WiernyJuż nie Wierny
  do: Francik
  Jeżeli Francik to ten Francik co myślę, to chyba ty "drgnełeś". Jaka to jest rada parafialna w/g ciebie, kościelny, kucharka, jeden klakier z ul. Któtkiej i proboszcz
  dziwne że nie ma w tej radzie p. organistki. Ubieraj się cieplej bo po alkoholu tak telepie człekiem.
 • 2015-09-29 20:15:57  ZGNa wszystkich obrazach Jezus ma długie włosy, a przecież tak naprawdę nosił krótkie. W biblii wyraźnie pisze:

  1 Koryntian 11:14 (Biblia Tysiąclecia)

  Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy
 • 2015-09-29 14:28:41  nieznanaJak długo będzie wisieć reklama o Radiu Maryja i TV Trwam.Wystarczy .Już nam się to opatrzyło.
  Proszę zawiesić obraz Jezusa Miłosiernego.On nam się nie opatrzy.
  Jaka jest różnica między ptakiem a radiem?Ptak ma dziobek a radio ma../gra słów
  Niech Aniołowie...
 • 2015-09-29 14:01:26  dociekliwa"Drgnęło"- ciekawe ,po co teraz potrzebna księdzu będzie Rada?
  Chyba będzie jakaś zbiórka.Może na ogrzewanie kościoła.
  Proboszczu,ale najpierw proszę zapoznać nas z firmą wykonawczą/jeśli to jest to/ i przybliżoną kwotą za wykonanie.
  Widać,że można się dogadać jak się chce.
 • 2015-09-29 07:32:47  FrancikCoś chyba jednak "drgnęło" w relacjach proboszcz-parafianie, mianowicie powołana została nowa Rada Parafialna.
 • 2015-09-28 12:11:07  agnostykCiekawe czy nasz proboszcz pomyślał o zapoznaniu nas z firmą ,która przedstawi nam projekt i kwotę potrzebną na ogrzewanie naszego kościoła.Przydałby się również przybliżony termin wykonania.Nie każdy z nas ,który dał już /jakiś?/datek, doczeka się realizacji ocieplenia.
  Wracam do tematu OGRZEWANIE bo już czuje się zimną jesień i zbliżającą się zimę.
  My ciągle piszemy,gadamy, a On nawet nie myśli o nas parafianach,nazwanych kiedyś szarą "chmarą"Czerwonego Zagłębia
  Jak widać ks.biskup Go nie zabierze a sam nie zrezygnuje/trzeba mieć honor/ to pozostanie nam zamknąć kościół i zabrać się do roboty pod kierownictwem innego pasterza. W najbliższym czasie dojdzie do ruiny nowo wybudowanego a nie ogrzewanego budynku.Normalnie .
  Podobno należy natychmiast wymienić witrażowe okna bo są nieszczelne.Kto to zrobi?Co na to fundatorzy okien?
  Ciekawe czy były już z kimś rozmowy na pow. temat.
 • 2015-09-17 12:00:18  Juz nie WiernySzanowny Panie Henryku! Jeżeli moje zapytanie i wywołanie po Nazwisku pana obraziło to PRZEPRASZAM, nie mniej tekst był pisany na stronie bobrowniki tv
  i przepadł, może przekroczyłem jakiś limit czasowy do napisania, strona wygasła i po tekście.
 • 2015-09-17 07:10:12  Henryk WadowskiDo Już nie Wierny Przypuszczam że Twój wpis został napisany na innym portalu. Proponuję zajrzeć do swojej historii w przeglądarce. Skoro zostałem tutaj wywołany po Nazwisku oczekuję sprostowania i przeprosin od osoby, która ten wpis : 2015-09-16 23:45:43 Już nie Wierny umieściła.
  INFORMUJĘ ŻE ŻADEN WPIS NA TYM PORTALU NIE JEST BLOKOWANY PRZEZ ADMINISTRATORA - TEN PORTAL JEST NIEZALEŻNY i nie ma wpływu na treści umieszczone, żadna instytucja ani polityczna ani samorządowa ani religijna.
  http://www.bobrowniki.tv/forum-dyskusyjne
  Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
  Redakcja Bobrowniki.TV
 • 2015-09-16 23:45:43  Już nie WiernyPanie Henryku Wadowski chciałbym zapytać o mój wpis z godziny trzynastej, jak widzę się nie ukazał do tej pory.
 • 2015-09-15 15:56:26  upoważnionaWracam do tematu "Opieka nad opuszczonymi grobami"
  Dla mnie "opieka"to nie "likwidacja"chyba coś tu nie rozumiem.Po co się zaopiekować by potem zlikwidować.
  jeśli chodzi o powołany skład to myślę,że rodzice są zapoznani z działaniem.
  A co jeśli ktoś powróci zza granicy i zechce być pochowany na grobie np.rodziców a nie wie o takich zabiegach jak "pokładne"?Przed laty księża nie pobierali opłat i ten ktoś nie ma świstka a wie,że tam są pochowani ?
  Pomył może dobry,ale" niebezpieczny"
  Powiadomienie wskazane.Myślę,że jest plan rejonizacji cmentarza.Może by zaznaczyć,które groby są do likwidacji i w jakim czasie?
  Wywiesić w gablotce.Tak jak kiedyś te guziki ofiarne.
  Co do pomysłu Kamila, to akurat u nas nie ma to miejsca,ponieważ gospodarzem cmentarza jest proboszcz, a nie Gmina,tak jak np. w Rogożniku ?czy gdzieś w mieście.To nie sprawa sołtysa, radnych czy domu kultury.Spokojnie!
  Popieram "kogoś "z nickiem "wer"
  Znajomy z Mikołowa miał opłacony grób rodziców w Katowicach.Czyli był właścicielem tego"skrawka"ziemi i obecnie odstąpił za /ileś tam zł./nowemu właścicielowi dla jego matki.Czyli to On jest właścicielem na ten czas a nie proboszcz czy Urząd.

  Popieram kogoś z nickiem"wer"
 • 2015-09-15 15:15:13  nieufnaŚwięto w parafii w Bobrownikach.
  Proboszcz po 4 latach ,w czasie których rozwiązał Radę Parafialną bo nie była mu potrzebna, teraz nagle powołuje.
  Ciekawe na jakich zasadach mają działać?
  Kiedyś powiedział ,że w Diecezji Sosnowieckiej nie ma postanowień prawnych działania takich Rad.
  To po co teraz jest Mu potrzebna?
  Mam nadzieję,że Rada się ujawni i przedstawi zakres działania "na teraz"
  Jak znam życie będą to starsi ludzie i będzie tak jak z budową nowego kościoła,który pochłonął masę pieniędzy a wystarczyło tylko odremontować zabytkowy,ocieplić i wystarczyłoby.
  Tak jak to zostało zrobione pod nadzorem p.Haliny Gajdzik.Ile Ją to kosztowało zdrowia i cierpliwości tylko Ona jedna wie.
  Mam nadzieję,że weszła do Rady Parafialnej,bo jest osobą godną zaufania.
 • 2015-09-13 18:19:25  renataZeby mlodziez sie zaangazowala trzeba wyjsc do niej...nie wystarczy sam pomysl,nie ma co sie ekscytowac...
  Zgadzam sie z Kamilem,ze pomysly powinny byc przedstawiane przez radnych,rade solecka ..
  mysle tez ze najlepiejsze pole do popisu na inicjatywy z mlodzieza bedzie mial tu nowy ksiadz wikary.
 • 2015-09-13 17:08:54  renata Brawo p. Piotr Szewczyk!!!.Inicjatywa Pańska jest godna uznania .Przypuszczam że młodzież Bobrownicka zaangażuje się również. A może nie tylko młodzież.
 • 2015-09-13 16:39:06  kamilWszelkie inicjatywy powinny być przedstawiane przez radnych ,radę sołecką i SOŁTYSA. Od tego oni są wybierani na daną kadencję. Od tego jest dom kultury by to gremium się zebrało i przedstawiło mieszkańcom przemyślane propozycje. To są ludzie młodzi i powinni mieć trochę inicjatywy. W każdym środowisku mądre cele się uskutecznia. Ale jeśli ta WYBRANA grupa jest tylko na papierze to MARAZM i OBOJĘTNOŚC.
 • 2015-09-13 12:37:23  werinicjatywa moze dobra,ale to znowu wysługiwanie się dziecmi 6-9l?Uwazam,ze powinny to robic osoby potrafiace sprzatac,czyli starsi wolontariusze,np.młodziez 18l i wzwyz.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.