BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

Sakralne Dziedzictwo Śląska odc. 17: Kościół św. Rodziny w Piekarach Śląskich

25.03.2020 w południe dzwony wzywały do modlitwy



2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1603):

  • 2015-12-05 19:04:20  baranyPrawdziwego polskiego katolika poznać z kilometra po działaniach. Mściwy, zakłamany bufon szukający teorii spiskowej bez poszanowania cudzego zdania. Stojący w pierwszej ławce, wychowany w wierze do Maryi i Chrystusa.
  • 2015-12-03 23:26:26  wierzącyCzytam to i normalnie NIE WIERZĘ !!! Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem jakiś portal antyklerykalny ??? Pytam co jeden z drugim właśnie tutaj chce osiągnąć ??? Jeżeli macie problem umówcie się i podejdźcie do proboszcza i zwyczajnie z nim porozmawiajcie, nie rozumiem po co i na co wylewać na forach publicznych swoje żale, jak zawsze można porozmawiać w cywilizowany sposób ??? Dla mnie to robicie tutaj totalną wiochę i wstydzę się że muszę czytać takie rzeczy !!! Czy ktoś z innej wsi opisuje w tak nienaganny sposób swojego Proboszcza czy wikarego itp. ???
  • 2015-12-03 19:27:37  KatolikNigdy nie zrozumie człowieka który przychodzi na mszę do kościoła z własnej nie przymuszonej woli, niby się modli i uważa się za tzw. " wierzącego" natomiast gdy podchodzi do niego chłopak zbierający na ofiarę,on prawie krzyczy do niego: " odejdź ! Idź stąd ! ... " Moje dziecko pyta mi się "tato ? co to za pan ? o co chodzi ? Jeżeli ci "człowieku" ..... nie pasuje, nie odpowiada, to nie przychodź do kościoła lub po prostu nie dawaj na ofiarę, nikt do tego cię nie zmusza i zapamiętaj że każdy szanowany człowiek tak się nie zachowuje a prawdziwy Katolik ma szacunek do każdej religii i do każdego człowieka bez względu na to kim jest i w co wierzy, pomyśl trochę .......
  • 2015-12-02 23:25:22  kapelanTrzeba chodzić do kościoła to będziecie wiedzieć co robi wikary, a najlepiej noście wszyscy futra i kożuchy to wam będzie ciepło a na kościół nie dajcie pieniędzy tylko się ciepło ubierać.
  • 2015-12-02 23:24:48  kapelanTrzeba chodzić do kościoła to będziecie wiedzieć co robi wikary, a najlepiej noście wszyscy futra i kożuchy to wam będzie ciepło a na kościół nie dajcie pieniędzy tylko się ciepło ubierać.
  • 2015-11-30 20:26:16  rodzica co zrobił wikary ?
  • 2015-11-30 19:45:36  kapelusznikZimno zimnem, wilgoć wilgocią, ale to co odwalił wikary na dzisiejszych roratach to porażka, aż nie dziwi że dzieci nie chca na religie chodzić.
  • 2015-11-30 13:26:38  parafianka"Francik" Dzięki za dobrą wiadomość.
    Nie ogrzewany kościół też niszczeje.Powstaje zmarzlina,która powoduje wilgoć i odpadanie tynku i osłabianie ciężkich żyrandoli a jednocześnie przy zapalaniu potem światła pękają żarówki
  • 2015-11-29 17:36:02  Francikdo: parafianka

    Wg zapewnień proboszcza prace modernizacyjne co będą wykonane do świąt.
  • 2015-11-28 23:35:06  nowaJak długo jeszcze nasz proboszcz będzie nas traktował jak nienormalnych.
    W ub.wtorek o godz.17.30 nie można było znaleźć nikogo z księży.Kościół zamknięty i kancelaria też
    Potrzebowaliśmy świadectwo chrztu dziecka.I co?
  • 2015-11-28 23:29:36  Stefania W.Kiedy skonczy się ciągła walka Rady Gminy z przedstawicielem tv-bobowniki?
    Przypomina to treść wiersza-fraszki"..między wójtem.panem a plebanem"
    Uważam,że te kamery sufitowe to trochę przesada.
    A z drugiej strony jak ktoś nie ma nic do ukrycia to nie musi się niczego obawiać.
  • 2015-11-28 23:24:41  parafiankaCzy ktoś wie kiedy rozpoczną się w naszym bobrownickim kościele prace instalacji ogrzewania?
    Chciałabym juz chodzić do nas a nie jezdzic do Piekar czy Bytomia.
  • 2015-11-28 21:46:08  parafianinKażdy ma prawo wracać kiedy chce.A wzrok to masz chyba zły,bo jak mi wiadomo to światło w Bobrownikach w tym dniu na ulicy nie wyłączyli .
    Nie intereś się kimś tylko sobą
  • 2015-11-28 19:10:01  zainteresowanyjak mnie wzrok nie mylił/a napewno nie/to w piątek o godz.5.oo rano jak szedłem na przystanek to widziałem ks. Bunie.Szedł chodnikiem po stronie szkoły w kierunku kościoła.
    Zastanawialiśmy się z żoną od kogo o tej porze mógł wracać.
    Nie rostał się z Bobrownikami.Coś Go tutaj ciągnie
  • 2015-11-14 14:52:18  ZGDo mieszkanka

    Masz coś do poczytania, akurat weekend..

    http://wolnemedia.net/historia/jasenovac-katolicki-oswiecim-a-jp2/

    Tak nawracają katolicy którzy czuja się bezkarni.
  • 2015-11-07 16:10:04  zxcKiedyś mój dziadek spotkał się ze swoim znajomym "świeżo upieczonym" księdzem który powiedział cytuję: " to co mnie nauczono, to co widziałem, to co mam mówić wiem" lecz to co tam jest "na górze" - nie wie nikt i dlatego uważam że dziś to co MY mówimy, przypuszczamy, czy krytykujemy to jest tylko i wyłącznie nasze zmyślone domysły i stwierdzenia w której prawda nie ma żadnego znaczenia, więc pomyśl XY zanim cokolwiek napiszesz ..................
  • 2015-11-05 20:38:02  tyle na temathttp://wiadomosci.onet.pl/religia/watykan-kard-bertone-zaprzecza-zarzutom-nt-luksusow-w-jakich-rzekomo-zyje/nxnl6r
  • 2015-10-21 08:22:15  ZGDo mieszkanka

    Dlaczego karzesz mi się leczyć? Dlatego ze nie podoba mi się ze nie popieram zbrodniczych organizacji? Ty je popierasz? To może z Toba coś nie tak ?
    Masz dokument potwierdzający ze jesteś całkowicie zdrowa?

    Rok 1941 Chorwacja..W obozie Jasenovac dla tych którzy nie chcieli zostać katolikami robiono zawody kto zarznie specjalnie skontrowanym nożem więcej więźniów, głownie kobiet i dzieci. Najlepsi mordowali kilkaset osób dziennie.

    Bombami zabijali ustasze i ich duchowni pomocnicy między innymi dzieci, które najpierw, jeszcze żywe, wrzucano do masowych grobów. Potem na to wrzucano ich zabitych rodziców, którzy oglądali egzekucję swoich dzieci i zasypywano. Karabinów i broni maszynowej używali do masowych egzekucji, przeprowadzanych z wyszukanym okrucieństwem. Strzelali w nogi, potem w brzuchy, wreszcie w piersi. Innym narzędziem mordu były noże rzeźnickie, którymi przecinano szyje niewinnych ofiar, odmawiających przyjęcia katolicyzmu. Toporami najczęściej mnisi i żołnierze ćwiartowali Cyganów (Romów). Rozcinali Cyganom głowy, brzuchy i klatki piersiowe. Posługiwali się także, starając się nie wzbudzać wiele hałasu i rozgłosu, siekierami ciesielskimi, używając ich do rozłupywania głów, łamania kręgosłupów i rozcinania arterii. Podczas masowych mordów używali ponadto drewnianych młotków, tak że uderzane nimi wielokrotnie bezbronne ofiary padały martwe. Tak zwane „ciche egzekucje” bandy morderców reżimu chorwackiego wykonywały ze szczególną lubością. Do zabijania dzieci i kobiet stosowały one także żelazne pręty, specjalnie w tym celu produkowane w jednej z fabryk. Bito na oślep w głowy i tułowia, a także tymi prętami gwałcono kobiety ropruwając łona i brzuchy po ich normalnym wielokrotnym zgwałceniu przez ustaszów. Ludzi chorych i starych zabijano kilkoma uderzeniami żelaznych młotków. A wszystko za to, że były prawosławne, żydowskie lub cygańskie, za to, że nie chciały przymusowo się ochrzcić i przejść na katolicyzm rezygnując ze swej dobroczynnej wiary.
    Pewien katolik, franciszkanin o nazwisku Filipović, zwany „szatanem”, ze szczególną pasją uśmiercał dzieci i chorych, posługując się motyką. Jedna z najstraszliwszych metod mordowania, służąca przedłużaniu męki ofiar, polegała na deptaniu ofiar i skakaniu im po brzuchach aż do zmiażdżenia wątroby i śledziony. Także skórzanymi batami fanatyczni i spragnieni krwi słudzy „świętego” Kościoła katolickiego chłostali na śmierć „niewierne” dzieci, kobiety i mężczyzn. Powieszenie było aktem łaski. Te zbrodnicze bandy piekły i paliły ludzi żywcem jak za czasów inkwizycji, przybijały ich do drzwi, wyłupywały oczy, rozcinały piersi, wyrywały języki.

    To tylko mały fragment większej całości, oto link:
    http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

    Po wojnie Watykan zorganizował ucieczkę tym zbrodniarzom do Ameryki Południowej lub bezpieczne schronienie.

    Zapewne mieszkanko popierasz takie postępowanie, a takimi przykładami mogę Cie zasypać..
    Jeszcze jedno, co wiesz o transfuzji, o leczeniu alternatywnym, co wiesz o zagrożeniach związanych z transfuzja?
  • 2015-10-20 20:55:10  mieszkankaZG idź się leczyć. Idąc twoim tokiem myślenia dlaczego rodzice z innej wiary decydują o zdrowiu a czasem nawet o życiu dziecka- transfuzja krwi? Szkoda pisać z tobą.
  • 2015-10-20 11:30:17  ZGDo wierzący

    Przecież nikogo nie oskarżam, podaje tylko fakty. Kościół katolicki twierdzi ze poza nim nie ma zbawienia, a wymordował więcej ludzi niż naziści. To zwykle ogłupianie ludzi. Dlatego ludzie powinni znać FAKTY historyczne o organizacji do której nalezą. Należenie do jakiejkolwiek organizacji powinno się opierać na ŚWIADOMYM wyborze,
    czy tak jest w KRK? Czy niemowlęta maja taka świadomość? Czy biblia nakazuje chrzcić niemowlęta, czy tez osoby które poprzez chrzest dokonują świadomego wyboru?
    Czy Jezusa ochrzczono zaraz po urodzeniu?

    Nie szanuje żadnej organizacji która jest zbrukana czyjąś krwią. Na szacunek trzeba zasłużyć.
  • 2015-10-20 07:32:24  naiwnaPopieram "też wierzącego" bo też wierzę w Boga a nie w księdza.Ani jednego nie można nazwać,że jest z powołania.
    Zresztą, to teraz jest zawód .
    Dam za pokwitowaniem te 40.oo zł. dopiero wtedy gdy w kościele będzie ciepło a obecny proboszcz ogłosi swoje odejście.
    .
  • 2015-10-19 17:06:08  wierzącyNigdzie na tym świecie nie ma chodzacych ideałów, zawsze w swoim pastwisku znajdą się czarne owce a zanim ocenisz innego spojrz na siebie, jak będziemy szukać i oskarżac to w pewnym momencie zapetlimy się w same oskarżenia. Szanuję każdą religie i proszę cię o to samo - Czy to takie trudne ?
  • 2015-10-18 16:57:43  ZGDo wierzący

    Znasz historie swojego kościoła, historie papiestwa? Wiesz ze już dawno sam się skompromitował? Wiesz dlaczego pewien okres w historii papiestwa nazwano pornokracja? Wiesz ile miliardów dolarów Twój kościół zapłacił ofiarom duchownych pedofili w samym tylko USA? Wiesz ile archidiecezji zbankrutowało z tego powodu?
    Wiesz jak w latach 40-tych ub. stulecia kościół katolicki w Chorwacji nawracał prawosławnych Serbów? Poczytaj w linku:
    http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

    Nie wszystko jest takie jak się wydaje.

  • 2015-10-18 08:57:50  Też wierzącyTen Wierzący musi być ślepy jak nie widzi jakim beznadziejnym proboszczem jest ten aktualny. Jak rozwala bobrownicki Kościół.
  • 2015-10-18 02:50:26  wierzącyPrzestań człowieku najeżdżać na kościół rzymsko - katolicki !!! Pewnie jesteś innego wyznania i nie podoba ci się wszystko co z nim jest związane. Ja jestem wierzący, wierzę w ludzi, wierzę w sprawiedliwość, wierzę w nasz kościół, natomiast nie wierzę i nigdy nie zaufam człowiekowi który na jakiś dziwnych forach udaje uczciwego - nieskazitelnego człowieka gdzie za wszelką cenę próbuje naszą religię skompromitować !!! Nie wiem kim jesteś ??? może imigrantem ??? może świadkiem ..... Nie intersesuje mnie to! Wierzę w moją religię, w mojego powołanego księdza, jeżeli jesteś tak odważny, uczciwy i nieskazitelny a uważasz że nasz proboszcz jest skorumpowany to zamiast pisać na tym dziwnym forum udaj się człowieku - nieskazitelny - uczciwy itd. do prokuratury, zgłoś naruszenie prawa, panie " krystaliczny " i będziesz pan oczyszczony !!!
  • 2015-10-16 14:55:11  mieszkaniecChyba was posmyrało że dam coś na kosciół ja tez potrzebuje pieniedzy jestem na dorobku a ksiądz mi napewno nie da także niech nie myśli że dostanie i pewnie wielu mysli tak jak ja na tym placu co jest nowy kosciol powinna stac biedronka napewno by byl w niej wiekszy ruch niz teraz jest w tym kosciele
  • 2015-10-15 20:38:37  LICZNIKkOSZT COŚ OKOŁO 30 TYSIĘCY.
    PROBOSZCZ W TAMTYM ROKU ZEBRAŁ JUŻ PONAD 6 TYSIĘCY
    DAWNA RADA PRZEKAŻE ZEBRANE WCZEWSNIEJ PIENIADZE. .
    MIESZKAŃCÓW OKOŁO 3 TYSIĄCE TO RODZIN KATOLICKICH NAJMNIEJ 500
    TO JAK KAZDA DA 40 ZŁ TO SPRAWA ZAMKNIETA.
  • 2015-10-15 20:16:49  Ktoś z parafian Co to za wybieg ? Należy nam się Rada Parafialna wybrana demokratycznie!
    Pieniądze możemy składać jedynie za pokwitowaniem a wydatki tez muszą być udokumentowane fakturami . Nic na słowo.
    Finanse w rękach skarbnika!!!!

  • 2015-10-12 21:02:26  .proboszcz bedzie informowal jakie beda rachunki za ogrzewanie
  • 2015-10-11 19:24:30  parafiankaDobrze,że został powołany Zespół Doradczy do sprawy ogrzewania w kościele.Poznaliśmy przybliżoną kwotę instalacji nagrzewnic.
    Nie wiemy tylko KTO? będzie wykonawcą tych robót.Chciałabym bliżej zapoznać się z projektem i przedstawicielem wykonania tych robót. Proboszcz powinien zorganizować spotkanie wykonawcy z parafianami. Tak zrobił ks. Migocki rozpoczynając budowę nowego kościoła, przedstawił model wykonania ławek.Jak wiemy większość parafian nie zaakceptowała ich .Były nie wygodne przy klękaniu.Zlecono ich wykonanie innemu stolarzowi.Tak było i tak trzeba. Nie wierzę już naszemu proboszczowi.Ja nie dam wcześniej ani złotówki,jeśli nie będzie konsultacji społecznej.
    Nie rozumiem dlaczego w niedzielę nie ma mszy o 16.00 .Po prostu nic za darmo.Nikt nie opłacił więc nie ma.
    Ostatnio czytałam w" Agorze" nr 38 str 23 świetną informację: obecnie ....w seminarium przygotowuje się kadry do "rządu dusz".Młodzi ludzie przychodzą tam bardziej pobożni,niż zeń wychodzą,proces edukacji preferuje cwaniaków....i t.d.
    Jak to jest ,że w innych Diecezjach nie do pomyślenia ,żeby nie było nabożeństw już dawno ustalonych o tej samej godzinie ,nawet przy zmianie duszpasterza.
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.