BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Plac zabaw w Siemoni

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (35):

 • 2015-07-20 22:36:07  StefanMonitoring jest po to aby nagrywał i jeżeli dojdzie do np. zdewastowania mienia zapis jest zabezpieczany, nikt nie będzie siedział przed monitorem 24 h na dobę i analizowal nie wiem co i po co, jest dobrze że jest, tylko trzeba edukować ludzi żeby zamiast pisać na forach sami interweniowali ponieważ my wszyscy bez wyjatku tak naprawdę odpowiadamy za bezpieczeństwo naszej społeczności.
 • 2015-07-20 19:51:41  Siemonianka Monitoring jest potwierdzam nagrywa baza jest w Domu Kultury ale czy ktoś sprawdza nagrania to nie wiem a pijaczki są w każdej miejscowości widoczni lub mniej mandaty nic nie dają bo oni i tak pewnie nie maja kasy na zapłacenie lepsze by by prace społeczne oznakować osobniak koszulką z napisem za co pracuje i niech sprząta pobocza grabi rowy roboty jest dość w innych krajach tak jest
 • 2015-07-20 16:39:50  bbTemat wałkowany i to z 2014 r. dokładnie jak widać poniżej z lipca tamtego roku, idziesz widzisz że ktoś łamie przepisy czy prawo - masz obowiązek zgłosić to na policję, niedawno widziałem jak policja spisywała tych stałych i dobrze znanych jegomości, co do monitoringu się nie wypowiadam, podobno jest i od paru lat, podobno nagrywa ale co nie wiem.
 • 2015-07-20 09:59:59  kPlac zabaw w Siemoni jest monitorowany?
  A co do pijaczkow to sie zgadzam, denerwuje mnie to idac nawet do sklepu,a co dopiero na plac zabaw.
 • 2014-07-11 16:38:10  dziwaknie wiem dlaczego niektórzy traktują fora internetowe jak naturalne źródło informacji dla urzędników
 • 2014-07-11 14:47:18  JustynaNie rozumiem, czy (,) nie umie czytać, czy jak? Dopiero co napisałam co mnie interesuje, a ktoś pisze takie głupie zdanie. Tymczasem temat picia alkoholu pod placem zabaw (na terenie gminnym) pozostał bez zmian i jakiegokolwiek odzewu (po prostu nikogo to nie interesuje w tej gminie). Młodzież urzęduje z piwem i i skrętami na schodach od GOK-u, starsi piją wóde z gwinta i jest dobrze! Nic się nie stało! Sklep rządzi na tym terenie! W związku z brakiem zainteresowania ze strony lokalnych władz powinnam chyba napisać do wyższej instancji, może oni coś zrobią.
 • 2014-06-25 20:23:48  ,a co cie interesuje w siemoni droga justynko bo chyba nic.
 • 2014-06-25 13:05:24  JustynaTo miało być forum na temat placu zabaw, a prawie nikt nie wypowiada się na temat który zaczęłam. Jedynie Bastek zauważył problem. A pijaki jak siedzieli na ławeczkach przed placem zabaw tak siedzą. Dzieci muszą na to patrzeć bo nie mają innego wyjścia, skoro chcą korzystać z tego placu. I może jeszcze dzieciaki powinny brać z nich wzór, co?. Skoro oni tacy szczęśliwi? Według mnie plac zabaw przy samym sklepie monopolowym to nieporozumienie. Znajdzie się ktoś jeszcze co to widzi, czy też tutaj piszą tylko Ci którzy chwalą gminę za wszystko ?
 • 2014-06-25 12:45:07  JustynaNemo03, dziękuję za odpowiedź o tym co się niby dzieje na tej Siemoni. Niestety nie interesuje mnie ani biblioteka, ani ksiądz, ani gra w boule. To może ciekawe dla 10% emerytów.
  A ta cała siemoniada to kompletna żenada ! Nic ciekawego! Szybciej wyszłam niż weszłam. To pijacka impreza społeczników wiejskich itp., gdzie wkomponowali się nawet wójt i poseł. Straszne!!!
 • 2014-06-25 12:33:43  JustynaEdek, powiem Ci tylko tyle: Proszę nie pisz ! Ja ktoś czegoś nie potrafi, to lepiej niech tego nie robi - przynajmniej nie publicznie ! Poczytaj coś, naucz się pisać i wróć na forum - może będziesz też wtedy mądrzejszy !
 • 2014-06-25 12:28:28  JustynaBastek, dziękuję za poparcie !
 • 2014-06-25 12:27:40  JustynaOtto, to nie ja mam problem, tylko Ty! Ja po prostu mam swoje zdanie! A Ty masz jakieś niepotrzebne kompleksy - nie bój się, pisz co chcesz - tu nikt Cię nie okrzyczy! HaHa!!!
 • 2014-06-17 19:28:00  nemo03Pani Justyno pyta pani A co niby ciekawego dzieje się na tej Siemoni, bo nie zauważyłam?

  W Siemoni na przeciwko placu zabaw działa dom kultury który oferuje zajęcia dla dzieci i dorosłych i jest tam również Biblioteka.
  Ksiądz z parafii Siemonia również organizuje różne działania jeśli ktoś ma ochotę informacja na stronie parafii.
  Stowarzyszenie Siemonia- Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość też działa organizuje np rozgrywki gry w Boule

  a jeśli chodzi o imprezy to nie tak dawno była Siemoniada.

  zaznaczyć jednak że aby działać to trzeba trzech rzeczy:
  1. Osób które zorganizują dane przedsięwzięcie znajdą czas i siły pomysł
  2. środków finansowych czasem minimalnych ale jednak np. na materiały aby dany pomysł zrealizować.
  3. osób które zachcą uczestniczyć w danym przedsięwzięciu

  wiec zamiast narzekać to proszę o pomysły na co by się mogło w Siemoni dziać :)
  pozdrawiam Nemo03
 • 2014-06-17 17:20:37  edekno tak Zbyszek pisząc na klawiaturze człowiek zawsze może się " przejęzyczyć " lecz uważam że jak ktoś pisze że nie widzi czegoś co stoi kupę czasu i twierdzi że tego nie ma i nie istnieje ..... oskarżając innego że kłamie i powinien sobie zmienić okulary to chyba lekka przesada, tym bardziej że próbuje on uchodzić za experta i lepszego od innych pisząc jak bardzo dobrze zna gminę jej potrzeby, mieszkańców etc. Każdy czy to radny czy uważający się za eksperta idąc uczciwie za potrzebami wszystkich bez wyjątku mieszkańców powinien chyba powinien bardzo dobrze wiedzieć co i gdzie oraz kiedy zostało wybudowane z państwowych pieniędzy.
 • 2014-06-17 16:32:57  Zbyszek GeburaRolnetkę czy lornetkę? ;-)
 • 2014-06-17 09:16:28  edekrealista teraz widać co ty wypisujesz wmawiając ludziom pisząc z takim przekonaniem że tego nie ma, a to stoi już bardzo długi czas tym bardziej że podobno jeździsz tamtędy bardzo często, właśnie tobie jak pisałeś proponuję zmienić szkła i kupić lepszą rolnetkę a jak dalej nie wierzysz to zapraszam na partyjkę.
 • 2014-06-16 10:12:31  Zbyszek GęburaDo realista

  Kort na orliku jest - na boisku wielofunkcyjnym, można tam tez pograć np. w siatkówkę..To na lewo od boiska do piłki nożnej.
 • 2014-06-16 08:44:35  realistaedek musisz koniecznie zmienić szkła w okularach albo soczewki. Co dwa - trzy dni obok orlika w Sączowie przejeżdżam, ale kortu tam nie zauważyłem. No chyba że go rozkładają tylko na twój przyjazd a potem chowają. Coś mi się wydaje że z twoimi wycieczkami po gminie to jest mniej więcej tak, jak z sukcesami obecnej władzy gminnej - niby są, ale w dużej mierze wirtualnie.
  Co do chodników w Bobrownikach - zapewniam cię że gmina z nimi nie ma nic wspólnego. Wystarczy przypomnieć sobie co zawsze mówił nasz zawieszony wójcina - gmina nie ma możliwości inwestować w cokolwiek przy drogach powiatowych. No chyba że wójt ściemnia i jest inaczej to ja poprosze żeby przyspieszyć powstawanie chodnika od Siemoni do Twardowic. I to niekoniecznie obok domu przewodniczącej tak jak w zeszłym roku
 • 2014-06-15 22:47:51  Bastek
  Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi :
  Art. 14. Zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych
  2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

  Te przeznaczone miejsca to np. ogródki piwne- dla informacji edka.
 • 2014-06-15 22:41:29  BastekPani Justyna zwróciła na fakt jaki nie powinien mieć miejsca. Ja nie robię na nią nagonki tylko przyznaję jej rację, natomiast ty edek jakiś strasznie nerwowy jesteś. Masz jakiś problem ze zrozumieniem treści a może ty masz doła? Jak tak podróżujesz po gminnych miejscowościach to może odwiedzisz plac zabaw w Rogoźniku. Pojedź z dzieckiem. Napisz " jestem bardzo zadowolony że w końcu w tej gminie zrobiono coś dla nas, dla mieszkańców".
  Zapewniam cię że taki został stworzony i odfajkowany jako kolejna inwestycja i pieniądze.e.e wydane.e.e.

 • 2014-06-15 12:24:17  edekwg. tych norm to powinni w tym kraju zlikwidować ok. 90 % placów zabaw i wprowadzić w 80 % sklepach zakaz sprzedaży alkoholu, doszukujesz się chłopie przez cały czas rzeczy w ogóle nie istotnych, ciągle krytykujesz wszystko co wlezie i brakuje już ci pomysłów, tutaj nawet jakby wybudowano aquapark to byś pisał że woda jest zbyt chlorowana i należy to zamknąć, zlikwidować, zaorać a wg. ciebie to chyba najlepiej trza zrobić dodatkowo 500 km. chodników w bobrownikach z każdej strony po dwa albo cztery. W odróżnieniu do ciebie jeżdżę regularnie pograć w tenisa do Sączowa gdzie jest bardzo dużo chętnych i zadowolonych mieszkańców, jeżdżę z dziećmi na rolki do parku Rogoźnickiego, regularnie robię zakupy w Biedronce w Dobieszowicach a w Siemoni moje dzieciaki zawsze korzystają z placu zabaw i jeszcze nigdy nie miałem problemu z opisywanymi " spożywającymi " Pamiętam bardzo dobrze czasy jak wyglądał były GS w Siemoni oraz jak był zapuszczony park w Rogoźniku a w Dobieszowicach na skrzyżowaniu rosła sobie metrowa trawa. Jestem bardzo zadowolony że w końcu w tej gminie zrobiono coś dla nas, dla mieszkańców i bardzo się z tego cieszę i uważam że siedzenie chłopie przed komputerem i pisanie na forach narzekając, krytykując i oskarżając nabawisz się kolego jeszcze większej depresji jaką masz teraz, przestań dołować ludzi i siebie jedź na rolki, pograj w tenisa ewent. zrób sobie zakupy a ta depresja ci minie - gwarantuję.
 • 2014-06-14 22:40:23  BastekMiędzy innymi - Minister Infrastruktury, § 40 Place zabaw i miejsca rekreacyjne
  1. W zespole budynków wielorodzinnych objętych jednym pozwoleniem na budowę należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidzieć place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych, przy czym co najmniej 30 % tej powierzchni powinno znajdować się na terenie biologicznie czynnym, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.
  2. Nasłonecznienie placu zabaw dla dzieci powinno wynosić co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21 marca i 21 września) w godzinach 10:00-16:00. W zabudowie śródmiejskiej dopuszcza się nasłonecznienie nie krótsze niż 2 godziny.
  3. Odległość placów i urządzeń, o których mowa w ust. 1, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m.
 • 2014-06-14 22:08:21  BastekPani Justyno, zgadzam się z Panią. Plac zabaw dla dzieci to tak jak Szkoła i Przedszkole powinny być w odpowiedniej odległości od punktów sprzedających alkohol.
  Jeżeli jest sklep to bez możliwości otrzymania koncesji na alkohol.
  To nie Pani Justyna wprowadziła sobie takie wymogi ale takie jest prawo panie Edku.
  To urzędnicy doprowadzili swoimi decyzjami do konfliktu i oni muszą to wyprostować. Pozostaje przenieść plac zabaw w miejsce zgodne z wytycznymi lub nie wydawać koncesji dla sklepu. Lepiej niech zabiorą się do rozwiązania tego problemu bo jak dowiedzą się odpowiednie instytucje to zrobią to natychmiastowo.
  Podzielam też Pani zdanie, że przy tym sklepie pije się alkohol- to też jest prawnie zabronione. Za takie przyzwolenie sprzedawcy odbiera mu się koncesję.
 • 2014-06-14 12:33:13  Zbyszek GeburaTo trzeba zrobić korekty w Planie zagospodarowania Przestrzennego aby wszystko było w porządku. Kiedy wyszła na jaw ta niezgodność ?
 • 2014-06-14 11:38:07  AlaOrlik w Sączowie został wybudowany niezgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego .W przypadku kontroli należało by zwrócić pieniądze z dotacji.
 • 2014-06-13 19:15:10  do ottobo poniżej " Justyna " to chłop i na pewno nie z Siemoni, przecież to od razu widać a na tym forum jeżeli ktoś odważy się pochwalić to co zrobił obecny wójt to od razu te kilka osób a w szczególności jeden nazywa go: członkiem rodziny, kolesiem, urzędnikiem gminnym itd. itp. Tutaj NIE WOLNO WYPOWIADAĆ SIĘ POCHLEBNIE o tym co dobrego zostało zrobione dla mieszkańców w tej gminie, tutaj pisze się o odbieraniu koncesji, likwidowaniu placu zabaw ,wybudowaniu w niewłaściwym miejscu kortów w Sączowie bo np. nie podoba się im że są na południe a nie na zachód,............
 • 2014-06-13 18:07:36  otto"2014-06-13 14:17:50 Justyna (...) Skoro pan tak broni właściciela sklepu i wszystkich urzędników, to być może jest pan z ich rodziny lub otoczenia ?"

  Powiedzcie mi, dlaczego jak ktoś ośmieli się mieć inne zdanie, nie zgadza się z wypowiedzią kogoś wcześniej, to zaraz zarzuca mu się, że jest powiązany z tym kimś kogo się krytykuje (albo urzędnikiem - kiedy krytyka dotyczyła urzędu, albo członkiem rodziny kogoś - jeśli krytyka dotyczyła kogoś prywatnego). Czy nie będąc powiązanym z osobą krytykowaną w postach wcześniej nie można być innego zdania ? Czy to już przestępstwo i inne zdanie może mieć tylko ktoś bezpośrednio zainteresowany (urzędnik, członek rodziny) ? Na tym polega dyskusja, że różne osoby przedstawiają różne zdania, czasem całkiem odmienne. Kiedy się pisze o czymś a inne osoby tylko popierają to co się napisało, to już nie jest dyskusja tylko kółko wzajemnej adoracji...
  A tak jak teraz, kiedy ktoś się ośmieli mieć inne zdanie, to zostaje zaraz zakrzyczany, albo od razu wytyka mu się, że jest powiązany z kimś, więc ma w tym interes, żeby było inaczej, tak jakby osoba, która nie jest związana z osobą krytykowaną, nie miała prawa myśleć tak jak ona, nie mogła go poprzeć, a co najważniejsze nie mogła mieć innego zdania niż osoba pisząca wcześniej.
 • 2014-06-13 14:40:45  JustynaPani "nemo03", to że plac zabaw powstał to dobrze. Jednak lokalizację nie uważam za trafną. Ponadto za te pieniądze można było zrobić coś znacznie lepszego. Przypominam, że wybudować plac zabaw to tylko początek, trzeba się nim jeszcze opiekować, a to też kosztuje. A co niby ciekawego dzieje się na tej Siemoni, bo nie zauważyłam?
 • 2014-06-13 14:17:50  JustynaPanie Edku, to że ktoś zainwestował nie zwalnia go od odpowiedzialności. Sklep jak sklep - ja tam już nie kupuję! Czy ktoś, kto ma pieniądze jest lepszy od kogoś kto ich nie ma ? Czy z tego powodu może łamać prawo ? Oczywiście, że NIE! I chyba tutaj się pan ze mną zgodzi? Skoro pan tak broni właściciela sklepu i wszystkich urzędników, to być może jest pan z ich rodziny lub otoczenia ?
 • 2014-06-12 12:10:41  nemo03Zacznę od tego, że przy prawie każdym (lub w najbliższym otoczeniu) sklepie gdzie sprzedają alkohol siądą osoby i go spożywają i często w różnym stanie upojenie i jest to poważny problem. zamiast narzekać spróbujmy wymyślić pomysł jak go rozwiązać na forum lokalnym .
  A jeśli chodzi o plac zabaw to jego lokalizacja jak dla mnie jest idealna ponieważ jest w oddali od ruchliwej ulicy jest ciekawie urządzony i ma sporo naprawdę fajnych urządzeń. często bywam w jego okolicy i w pogodne dni jest tam sporo dzieci z rodzicami kręcą się też gimnazjaliści być może to on tak hałasują ale tak jest ich natura (to nie ich wina że w domu nie nauczono ich kultury) . Ja jestem zadowolona, że taki plac powstał i z zagospodarowania okolicznych placów jedynie czego mi brakuje to drzew które by dawały cień.
  Siemonia przez wiele lat była zaniedbana jeśli chodzi o rozwój teraz zaczęło się coś dziać i cieszę się z tego :)
  PS. Niestety jesteśmy narodem który uwielbia narzekać i krytykować ale działać już nie bardzo proponuje by to zmienić . Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.