BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

PiS Powiat Będziński

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (885):

 • 2019-04-15 07:40:40  *Ile miejsc pracy dla nauczyciela jest w naszej gminie?
 • 2019-04-15 07:13:48  powodzenia wizjonerzy rządowi."Obecnie średni wiek nauczyciela to już 42 lata, a mała liczba chętnych do pracy w zawodzie nauczyciela może oznaczać braki kadrowe w przyszłości.
  Tylko 2,4 proc. 15-latków w Polsce chce w przyszłości zostać nauczycielami. To dwa razy mniej niż jeszcze dziesięć lat temu, a zarazem jeden z najgorszych wyników wśród krajów OECD. Niemal nigdzie spadek atrakcyjności zawodu nauczyciela nie postępuje tak szybko."

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zawod-nauczyciela-w-glebokim-kryzysie-o,159,0,2409631.html

  Takie kokosy, że brak chętnych?
  To zjawisko przypomina "pielęgniarski scenariusz" gdzie średnia to już 52 lata, a w niedalekiej przyszłości to będzie 60 lat.

 • 2019-04-15 06:42:16  popieram strajk nauczycielido; nauczycielka

  Nie podpisując się z imienia i nazwiska jesteś osobą niewiarygodną, przynajmniej jak dla mnie.
  Twoje wpisy mogą zaszkodzić środowisku nauczycielskiemu więc grzecznie proszę cię, zaniechaj używania tego nicku.
 • 2019-04-14 22:27:41  do *Nie wiem do której szkoły chodzą twoje dzieci, ale nie zazdroszczę nauczycielom. Masz jak widzę wyrobioną opinię na temat ich pracy. Obiboki i darmozjady strajkujące pomimo że wzięli "wypłatę". Nie wiem czy wiesz, że przyszła wypłata zgodnie z tym co słyszymy zostanie zmniejszona o dni strajku.
 • 2019-04-14 22:06:27  obiektywnyŻeby być nauczycielem trzeba mieć znajomości i to nie byle jakie. Trzeba znać dobrze dziedzinę którą chcę się uczyć, trzeba dobrze znać podstawy pedagogiki i psychologii, trzeba dobrze znać się ze swoją cierpliwością i wyrozumiałością wobec dzieci. I jeszcze dobrze znać się z podstawami logiki i zdrowego rozsądku. Niewątpliwie trzeba mieć nieliche znajomości żeby zostać nauczycielem.
 • 2019-04-14 22:00:31  nauczycielkaNie każdy może być nauczycielem, taką robotę dostaje się po studiach. I nie po kierunku - marketing i zarządzanie.
 • 2019-04-14 21:51:26  ~Po jakiej znajomości? Co ty pleciesz?
 • 2019-04-14 21:40:17  *Jak się już jest nauczycielem to nie robi się strajku podczas egzaminów. To robienie dzieciom na złość.
  Nauczyciele wzięli wypłaty za kwiecień i nie pracują. Wstyd. Mało ambitna postawa.
  Na koniec, jak mam dużo wolnego płatnego i lekką robotę, to nie strajkuję, bo wiem że inni za mniejsze pieniądze zasuwają na okrągło i ciężej.

  Nie każdy może być nauczycielem, taką robotę dostaje się po znajomości.
 • 2019-04-14 21:24:51  .....To trzeba było być nauczycielem! Co za problem, każdy sobie sam układa zycie zawodowe. Może jeszcze jest szansa na zmianę! Na studia i już będzie ci lepiej! Po co zazdrościć, trzeba się przekonać.
 • 2019-04-14 20:53:33   Dwa miesiące wakacji-wolne, ferie-wolne plus urlop prawie 4 miesiące wolne. Ja nie mam tyle wolnego.
 • 2019-04-14 13:06:10  PytamBo "Zamiast uczyć, zajmują się biurokracją.", którą też muszą zrobić w ramach swoich obowiązków. Realia doczytały czy tylko wrzuciły linka, bo po trolowatemu jest chwytliwy?
 • 2019-04-14 13:01:08  obiektywnyCzytałeś ten artykuł zanim go tu podlinkowałeś ? Zacytuje cie pierwsze zdanie z tego artykułu:
  "Zamiast uczyć, zajmują się biurokracją. Nauczyciele w innych krajach spędzają z uczniem od 30 do 80 proc. czasu więcej."
  Nie jest napisane że nauczyciel pracuje w Polsce mniej, tylko że spędza mniej czasu na pracy z uczniem.
  Nie jest to wina samych nauczycieli, że każde pierdnięcie z szkole musi zostać zaraportowane i opisane we wszelkiej maści formularzach i sprawozdaniach. Rozwiązanie na to jest - zlikwidować kartę nauczyciela (wprowadzoną jeszcze przez rząd Jaruzelskiego), urealnić liczbę nauczycieli odpowiednio do potrzeb tego kraju, przeprowadzić rzetelną ocenę kadry nauczycielskiej, zwolnić nieudaczników i ludzi udających nauczycieli, a tym samym dać możliwość rozwoju tym którym się chce i potrafią. Wtedy poziom nauczania się podniesie, zarobki wzrosną i nauczyciel będzie zawodem takim powinien być.
  Szkoda tylko że żadna ze stron tego konfliktu tego co napisałem (a co jest oczywiste) nie chce zauważyć. Rząd robi wszystko żeby zepsuć oświatę poprzez swoje nieudane reformy a związkowcy sprawiają wrażenie jakby zależało im na kasie a resztę mieli gdzieś. Na całym zamieszaniu tracą uczniowie i ta część nauczycieli którym jeszcze się chce - ale im też się odechce za jakiś czas. Wtedy będziemy mieli społeczeństwo nieuków, a nieliczni których stać będą się kształcić prywatnie albo za granicą.
 • 2019-04-14 12:39:17  realia https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html
 • 2019-04-14 10:54:19  NauczycielPanie lub Pani podpisująca się dwoma kropkami, po tych wielu słowach krytyki, obelg i chamskich przycinków w stosunku do nauczycieli będę całym sercem za wprowadzeniem zmian w systemie naszej - nauczycielskiej pracy. Chcemy i będziemy pracować jak urzędnicy. Od dzwona, do dzwona, 8 godzin. Tylko wtedy żadnych zebrań z rodzicami w godzinach popołudniowych, żadnych konsultacji, konferencji, spotkań, uroczystości i przedstawień. Żadnych wieczornych telefonów od rodziców typu: co na jutro dziecko ma przynieść, co jest zadane, o której zbiórka itp. Wszystkie urzędy też tak pracują i wszyscy wszystko zdążą załatwić. Lekarze też przyjmują w godzinach dopołudniowych i jak trzeba zrealizować wizytę to jest sposób na to, żeby zdążyć. Nie jesteśmy na służbie.
 • 2019-04-14 07:56:26   ?Prymas abp Polak i co nic, przewodniczący KEP abp Gądecki i co nic, jesteście ślepi i głusi? Strajk może się radykalizować i może dojść do tragedii, na co Wy czekacie? Nie oczekuję od Was abyście stanęli po czyjejkolwiek stronie, ŻĄDAM listów pasterskich w tonie pojednania, wzywających obydwie strony do jak najszybszego zawarcia porozumienia. W strajku uczestniczą między innymi osoby nie zrzeszone w żadnych związkach zawodowych, w tym katolicy.
  MEDIUJCIE, a tych duchownych którzy w czasie sprawowania mszy św. kontestują legalny strajk upominajcie.
 • 2019-04-13 17:26:12  ?Panie Kaczyński, ty, Macierewicz i inni głosowałeś za rozwaleniem DOBREGO systemu edukacji, za powołaniem gimnazjów. Eksperci, związki zawodowe oraz nauczyciele ostrzegali, że jest to krok w złym kierunku. Ta pseudo reforma kosztowała dużo zdrowia i pieniędzy. I co się okazało po kilkunastu latach funkcjonowania, że wszystko jest be? Tak, początki były trudne, i gdy wydawało się, że system pomału okrzepł i w dalszej perspektywie po drobnych korektach mógł sprawnie funkcjonować to znowu za sprawą Pana i innych przeżywamy terapię szokową, tym razem przy likwidacji gimnazjów. I znowu płynęły głosy zdroworozsądkowe ze strony związków zawodowych, samorządowców, nauczycieli i rodziców żeby nie fundować nam wszystkim chaosu w oświacie. O kosztach poniesionych przez nas podatników to już nawet nie będę wspominał.
  Jakich "pomysłów" my rodzice możemy się spodziewać w perspektywie kilku, kilkunastu lat od Was polityków?
 • 2019-04-13 15:12:45  ..Dlaczego nauczyciele nie strajkują w sobotę,niedziele i święta co to jest za strajk?Robią sobie kpiny z innych obywateli co pracują po 8 godzin i więcej.To jest zwykłe nie wykonywanie obowiązków a nie żaden strajk.
 • 2019-04-13 14:44:49  mieszkaniec (jeszcze)Patrząc na to wszystko cieszę się że moje dzieci za chwilę (no powiedzmy kilka lat) będą poza obowiązkiem szkolnym. Będą mogli kontynuować kształcenie gdziekolwiek poza krajem. I widząc jak rządzący psują ten kraj, będę robił wszystko żeby im umożliwić studiowanie gdziekolwiek w Europie, tylko nie w Polsce.
 • 2019-04-13 14:38:04  obiektywnyDwa lat minęły i nic się nie zmieniło. Ówczesny Wójt mówił wtedy z nieskrywaną satysfakcją że w naszej gminie dwa lata temu do akcji strajkowej przystąpiły tylko dwie szkoły. No to zamieciono sprawy pod dywan (nie tylko u nas ale w całym kraju) i teraz strajkują wszystkie a za kolejne dwa lata nasze dzieci będą uczone wyłącznie przez zakonnice i katechetów.
  Padły też wtedy słowa Wójta o tym że strajkujący mają tylko postulaty płacowe i nie chodzi im np. o całokształt oświaty. Panie Ziemba przepisy nie przewidują możliwości formułowania w sporach zbiorowych takich postulatów jak zmiana ustroju czy zmiana prawa oświatowego - można tylko postulować o sprawy związane w pracą i płacą.
  Zadziwiające że samorządowcy w naszej gminie mogą być tak krótkowzroczni. Przecież wszystkie te pseudoreformy Zalewskiej i PiS-u oprócz prócz psucia oświaty i poziomu kształcenia dzieci, powodują realne koszty które ponosi w największym stopniu samorząd. MEN tego nie widzi, jest z siebie zadowolone i przydziela sobie nagrody (1,5 mln zł w 2018 roku)
 • 2019-04-13 13:52:19  popieram nauczycielihttp://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2017/kwiecien/xxix-sesja-rady-gminy-bobrowniki

  1godzina 20 minuta

  warto posłuchać
 • 2019-04-13 07:53:29   ?Panie Macierewicz gdzie są obiecane strzelnice powiatowe, miało ich być chyba 380?
 • 2019-04-12 12:26:41  Gościu...czasem się zastanawiam co się dzieje z człowiekiem jak zostaje politykiem/dyrektorem/działaczem samorządowym itp. Chęć utrzymania się u władzy przesłani mózg? Dlaczego reprezentują nas ludzie, którzy nie potrafią się wyrażać od drugich z szacunkiem?!

  Poza tym:
  Przecież w zarządach ZNP, w Solidarności i innych związków, w ministerstwie edukacji (oraz sam minister), w kuratoriach, są TYLKO NAUCZYCIELE.
  NAUCZYCIEL-minister vs. NAUCZYCIEL-prezesi związków - kłócą się między sobą, szantażują oraz utrudniają życie pozostałym.

  Nauczyciele strajkują co kilka lat, ten strajk nic nie zmieni, za kilka lat znowu będą strajkować. Zarobki nauczycieli są za niskie, ale trudno popierać ten strajk, bo to jak leczenie raka aspiryną.
 • 2019-04-12 09:48:00  panie pośle a kiedy 30 451 zł kwoty wolnej dla wszystkich podatników?9.04.2019
  Jarosław Sellin do nauczycieli: nasza oferta podwyżek jest solidna i systematycznie realizowana. Jesteśmy wiarygodni.
  W 2023 roku nauczyciel ma zarabiać w Polsce tyle, co poseł na Sejm.

  http://www.sellin.pl/index.php/artykuly-i-wywiady/897-9-04-2019-jaroslaw-sellin-do-nauczycieli-nasza-oferta-podwyzek-jest-solidna-i-systematycznie-realizowana-jestesmy-wiarygodni
 • 2019-04-12 09:36:27  panie Marszałku a ile kasuje Pan co miesiąc za swoje idee?z sieci;

  "Kiedyś już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować" - tymi słowami marszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił się do strajkujących nauczycieli.
 • 2019-04-11 16:12:37  olabogaA no tak, to dużo zmienia. Poproszę listę na którą będę się mógł się dobrowolnie wpisać jako prześmiewca miesięcznic smoleńskich.
 • 2019-04-11 16:10:47   z sieci;

  "Dziś w rozmowie z RMF tłumaczył, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu. Wyjaśniał, że mówiąc o oczyszczeniu nie chodziło mu o odbieranie obywatelstwa czy wyrzucanie z Polski konkretnych ludzi. Dodał, że miał na myśli potępienie osób, które wyśmiewały smoleńskie miesięcznice i utrudniały żałobę."
 • 2019-04-11 16:05:16  olaboga Znam i śpiewam tylko pierwszą zwrotkę z refrenem naszego hymnu, i szybko muszę nadrobić swoje braki bo poczułem się zagrożony deportacją do np; San Escobar.
 • 2019-04-11 15:52:08   z sieci"

  "- Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział wczoraj senator Grzegorz Bierecki podczas 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej."
 • 2019-04-11 15:36:24  GościuPiszę, bo wolności nie ma i nie będzie do końca. O wolność zawsze trzeba walczyć i jej pilnować - tak było, jest i będzie. Osobiście uważam, że obecnie - pod tym względem - jest najlepiej od setek lat.
 • 2019-04-11 10:27:54  ZGSkoro tak dobrze, to dlaczego piszesz "względnej wolności" ?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.