BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

1 Listopada 2015Wszystkich Świętych 2015 w BobrownikachW Polsce Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy. Obchodzone jest także w wielu kościołach protestanckich, u anglikanów i w niektórych odłamach luteranizmu. Pierwotnie uroczystość tę obchodzono w maju, który był miesiącem poświęconym zmarłym.  W 731 roku papież Grzegorz  III przeniósł święto z 13 maja na 1 listopada i od tego czasu zyskało wymiar powszechny. Natomiast w 837 roku Grzegorz IV postanowił, że 1 listopad będzie dniem, w którym nie tylko wspominamy męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła Katolickiego. W obecnych czasach 1 listopada obchodzimy głównie nabożeństwami i modlitwami w kościołach oraz odwiedzaniem cmentarzy, kupowaniem wiązanek i zapalaniem zniczy. Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące warunków na drogach.
źródło: - czytaj więcej

Pamiętamy o Was


ŚMIERĆ BRAMĄ ŻYCIA


NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (16):

 • 2015-11-11 20:05:22  FrancikNie myl ambony z mównicą!!! Jednym z elementów misji Kościoła jest nauczanie w kwestiach społecznych, i tutaj pełna zgoda.Jednocześnie Kościół zastrzega, przynajmniej oficjalnie a jak jest w rzeczywistości to właśnie widać, że nie wiąże się z żadną partią polityczną ze względu na uniwersalny charakter swego posłannictwa, który jest niemożliwy do pogodzenia z partykularyzmem partii politycznej.
  Mariaż tronu z ołtarzem był już przerabiany i zawsze źle się kończył, dla tego drugiego.
 • 2015-11-11 17:08:21  ewado Francik: A co Ty rozumiesz pod nazwą zgody narodowej, bo chyba nie przytakiwanie tym, którzy są przeciwko pewnym zachowaniom!! A jeśli ktoś ma swoje zdanie to znaczy że chce dzielenia- ciekawe myślenie!
 • 2015-11-11 14:31:45  FrancikNie każda intencja Mszy św. jest dobra jak chciałaby w swoim poście "mysza" , ta w szczególności bo jest niegodziwa, i ksiądz nie powinien jej przyjąć, chyba, że sam jest jej autorem ale to tym bardziej może świadczyć o jego braku roztropności.Potrzeba nam zgody narodowej a nie dzielenia.
 • 2015-11-11 10:12:24  ZGDo mieszkanka

  W linku który dałaś ktoś pisze jakieś brednie oderwane od rzeczywistości. Cytując je wystawiasz o sobie kiepskie świadectwo.

  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=11595&postdays=0&postorder=asc&start=0
 • 2015-11-11 09:54:00  mieszkankaTeż ciekawostka
  http://www.psychomanipulacja.pl/art/sytuacja-dzieci.htm
 • 2015-11-11 05:55:50  ZGOto ciekawostka z Kodeksu Prawa Kanonicznego

  Kan. 97 - § 1. Osoba, która ukończyła osiemnaście lat, jest pełnoletnia; poniżej tego wieku małoletnia.

  § 2. Małoletni, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i uważany jest za nie posiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia domniemywa się, że posiada używanie rozumu.

  http://www.zaufaj.com/prawo-kanoniczne/47.html

  Chrzcząc niemowlęta, chrzci się osoby nieświadome tego czynu. Taki chrzest jest w świetle biblii nieważny. Chrzest powinien być świadomym wyborem człowieka.
 • 2015-11-10 12:01:00  parafianka No niestety, nie należę do tych fanatyków co po 26 latach głosowali najlepiej.
  Ja głosowałam za młodymi,którzy mogliby wnieść coś nowego w rządzeniu i zarządzaniu.Konkretnie za partią RAZEM ,której liderem jest dr Adrian Zandberg.
  Dlatego pomodlę się za Ojczyznę/a w obecnej powyborczej sytuacji jest o co prosić/w domu
  Starocie patrzą tylko ile zdobyć a mało albo nic nie robić.i mieć wysokie emerytury.
  Już wiele partii pokazało co potrafią.I co wyszło?
  A powołanie co niektórych na stanowiska ministrów z recydywy partyjnej daje obraz co będzie w "ukochanej"Ojczyźnie.
  Potrafili zagrać na fałszowaniu informacji przed wyborami.
  Czyżby w PIS-uniach nie było mądrych i zacnych młodych ludzi?
  A co to będzie jak syn pani Premier uzyska święcenia kapłańskie.Wtedy "na kolana "plebsie.
  Cóż ,blady Jaruś wszystkich trzyma w łapie.Super?polityk
 • 2015-11-10 09:45:27  sieciakBoże... chroń Polskę przed politykami na smyczy episkopatu.
 • 2015-11-09 18:28:50  myszado parafianka; widzę , że kole cię w oczy to że wybory wygrało PIS., a każda intencja na mszę św jest dobra- modlitwy nigdy za wiele!!!
 • 2015-11-09 18:19:43  ulado parafianki: przecież tą mszę św. ktoś zamówił a nie wzięła się intencja znikąd!
 • 2015-11-08 14:48:07  parafianka16.00 Msza św. w intencji Ojczyzny
  ..........i za najlepsze od 26 lat wybory większości Polaków.
  Boże Ty widzisz i słyszysz a nie grzmisz.
  Boże miej litość nad naszym plebanem.Niech nie drażni ludzi i nie zajmuje się polityką tylko niech popracuje nad treściwymi kazaniami a nie odczytywanie cudzych myśli z kartki.
  Jak można wygłosić taką mowę do ludzi w kościele.
  Byliśmy z mężem w kościele w Zychcicach i tamtejszy proboszcz przypomniał o rocznicy i prosił o modlitwę za Ojczyznę.
  Widać kulturę i takt ,powołanie
  Brakuje naszemu wielu wartości.
 • 2015-11-07 16:03:40  Halina Węgrzyn"krol" i "aga"Dlaczego tchórze nie ujawniacie się,ze Wam się nie podoba filmowanie uroczystości w kościele i na cmentarzu w Bobrownikach?Macie przecież prawo dać swoja opinię na łamach bobrowniki.tv
  Najlepiej anonimowo mieć pretensje do kogoś.na zasadzie. A dołożę Mu/Im
  Nie wiadomo tez kto to jest "lork" ale popieram Go w 100%
  Dlaczego zgadzamy się na pokazywanie zdjęć z miejsc wypadków,tragedii rodzinnych czy kwest na innych cmentarzach każdego roku/właściwie nie mamy nic do powiedzenia i dobrze.
  Tutaj Wam w/w chodzi o atakowanie serwisu społecznościowego bobrowniki.tv i lizusostwo .
  Ja ,właśnie ja ,uważam,że jeśli mówię prawdę a nie zmyślam i nie tworzę plotek ,to nie mam się czego obawiać mówić i pisać na nurtujący mnie problem.
  Wiele już plotek , spekulacji i "tworów"chorej wyobraźni anonimowców dotyczących wójta,sołtysa,księży,radnych i t.d pojawiło się na łamach tego Forum.
  Piszmy wszyscy prawdę i naprawiajmy to co jest złe i do naprawienia.
  Dla inteligentnego i rozwiniętego przedstawiciela władzy zdrowe uwagi nawet pod Jego adresem będą przyczynkiem do zastanowienia się nad wysuniętym problemem i nie obrażanie się.Bo nikt nie jest nieomylny.NIKT!
  Pozdrawiam • 2015-11-07 12:03:36  lorkDo aga Zgadzam się z jednym że cmentarz to miejsce zadumy i modlitwy. Co by się jednak stało gdyby nie było możliwości wejścia z kamerą na cmentarze i filmowania wydarzeń, nie byłoby w wszelkich telewizjach relacji z uroczystości pogrzebowych ważnych osobistości, nigdy nie zobaczyła byś jak oddaje się cześć naszym patriotom, np. Żołnierzom Wyklętym. Pochówki głów państw byłybyb tajne a jak wyglądały mogłabyś tylko przeczytać nie obejrzeć. Co z przekazem historycznym dla następnych pokoleń. Proponuję naipsz komentarze do telewizji publicznej, do telewizji komercyjnych działajacych
  w całym kraju i przekaz swoja opinię. Chyba że zależy ci na tym aby tylko telewizja internetowa bobrowniki.tv nie filmowała na cmentarzu i to tym cmentarzu, to zmienia postać rzeczy i wtedy wiadomo
  o co chodzi. Proszę abyś napisała jaśniej to będzie wiadomo czy tylko w tym problem.
 • 2015-11-06 20:53:31  agacmentarz to miejsce zadumy i modlitwy a nie miejsce paradowania przed kamerą- nie powinno jej tam być!
 • 2015-11-04 14:33:12  parafianinA co to takiego kamera . Nic złego ,uważam ze to normalne
 • 2015-11-03 18:59:01  krolKamera.na cmentarzu i to we wszystkich świętych. Tylko w Bobrownikach... Na miejscu plebana wyprosiłbym natychmiast.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.