BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

23 Paźdźiernika 2014Dotyk Duszy koncert Ewy Urygi i Wernisaż

KOMUNIKAT
Informujemy, że otrzymaliśmy zgodę na wykonanie pamiątkowych płyt DVD z powyższego wydarzenia.
Dlatego istnieje możliwość zamowienia pamiątkowych płyt  z nadrukiem imiennym osoby zamawiającej . 
Płyty są do użytku domowego bez prawa publikacji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie publicznej (internet, telewizja, radio, wydarzenia publiczne)
Osoby chętne do nabycia  pamiątkowej płyty DVD z tej uroczystości proszone są o zamawianie przez wypełnienie formularza Kontakt.
Cena płyty 10zł . (odbiór osobisty w sklepie JAGÓDKA w Bobrownikach) + koszt wysyłki 
Wpłaty należy dokonać na konto fundacji ZWIASTUN nr PKO BP S.A nr rachunku: 57 1020 2368 0000 2802 0417 5089 z dopiskiem: Na cele statutowe Fundacji Zwiastun Płyta DVD Wernisaż-Koncert 22.10.2014


Wczoraj wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury Śląskiej Stanisławem Zającem, Panią Dyrektor Alicją Knast otworzyliśmy wystawę „Najświętsza Panienka w Tradycji Ludowej”. Otwierając tę wystawę dziękowałam wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Za opiekę duchową i wsparcie dzieła. Dziękuję Jego Ekscelencji ks. abp Wiktorowi Skworcowi – Metropolicie Katowickiemu i Jego Ekscelencji ks. bp. Janowi Kopcowi – Biskupowi Gliwickiemu. Dziękuję dyrektorowi Centrum Kultury w Nakle Śląskim, Stanisławowi Zającowi, za gościnę, i w tym miejscu szczególnie dziękuję Muzeum Górnośląskiemu w osobie Pani Dyrektor Alicji Knast i Działowi Etnografii w osobach Urszuli Batko – kuratora wystawy, Anny Szczęśniak i Małgorzaty Kłych.
Pani Dyrektor dziękuję za zgodę na wypożyczenie zbiorów i zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia. Działowi Etnografii za szczególne zaangażowanie w przeniesienie wystawy i jej przepiękną aranżację w Nakle. 
W moim podziękowaniach nie mogę pominąć sponsora – Firmy Intergaz Spółka z o.o. z Tarnowskich Górach i mediów. Dziękuję redakcjom: Gościa Niedzielnego, Telewizji Katowice, Gwarka, Radia eM, Radia Piekary, TV Bobrowniki i TGNet. 
Zapraszając do zwiedzania wystawy chcę dodać, że przypomina ona o kwestiach fundamentalnych i jest zarazem świadectwem minionych czasów. W domach naszych dziadków i pradziadków wizerunki Chrystusa i Najświętszej Panienki zawieszano w każdym pomieszczeniu, zarówno w izbie paradnej, w kuchni czy sieni. Były materialnym znakiem obecności Matki Bożej i Chrystusa, a jednocześnie informowały jednoznacznie o wartościach przestrzeganych w określonym miejscu i niejako wymuszały odpowiednie, a zarazem godne zachowanie. Trzeba podkreślić, że różnorodność wizerunków świadczy o wielkim kulcie, którym otaczano w naszych rodzinach Najświętszą Marię Pannę. 
Warto w dzisiejszych czasach powrócić do filaru wartości, który jest fundamentem współżycia międzyludzkim. 
Niesamowitych przeżyć dostarczył wszystkim koncert Ewy Urygi, która poruszyła wszystkie serca. Niezwykła międzynarodowa artystka zawitała do Nakła Śląskiego, aby upiększyć całą uroczystość.
Dziękuję 
Barbara Dziuk Radna Sejmiku Województwa Śląskiego
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (3):

 • 2014-10-24 08:58:41  oświeconyWyjścia 20:4,5,6 (Biblia Tysiąclecia - katolicka)

  4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
 • 2014-10-24 07:54:05  ...Pani Radna - proszę uważać na ortografię !Pisze się Alicją!
 • 2014-10-24 07:38:43  Barbara Dziuk Radna Sejmiku Województwa ŚląskiegoTreść komentarza została ukryta przez administratoraTreść komentarz została przeniesiona na prośbę piszącej komentarz Pani Barbary Dziuk w miejce relacji poniżej filmu.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.