BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

31 Marca 2014Zawody w Narto i Łyżworolkach w Świerklańcu, 29 marca 2014

W minioną sobotę 29 marca, w Parku Świerklanieckim odbyły się I zawody w Narto i Łyżworolkach. W zmaganiach o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec wzięło udział 41 osób, nie tylko ze Świerklańca i okolic, ale również z Wrocławia, Jeleniej Góry, czy Lublińca.
Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach. Pierwszą z nich był wyścig dzieci, które startowały na łyżworolkach i miały do pokonania jedną pętlę wokół jeziora, czyli ok. 1300 m. Kobiety natomiast w swojej konkurencji, tak jak i starsi chłopcy przejechały na rolkach 2600m. Najważniejszym wyścigiem zawodów był bieg mężczyzn na nartorolkach połączony z biegiem mężczyzn na łyżworolkach. Była to bardzo emocjonująca oraz niebywale szybka konkurencja. Najszybszy zawodnik tej konkurencji, okazał się być rolkarzem. Jechał on z średnią prędkością ok. 35 km/h. Tym zawodnikiem był Mateusz Solga, zawodnik Silesia Skating, który w sezonie 2012 stanął na 3 miejscu generalnej klasyfikacji w Pucharze Polski. Jego talent jest o tyle niebywały, że Mateusz zaczął przygodę z rolkarstwem w wieku 23 lat, obecnie ma 26. Mężczyźni mieli do pokonania ok. 9 km.
Osobą, która zainicjowała zorganizowanie tych zawodów był Pan Jan Zoremba, który zdradza, skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie w Świerklańcu:
-Biegam na nartach od wielu lat, biorę udział w Biegu Piastów i tego typu zawodach. Niestety tegoroczna prawie bezśnieżna zima, spowodowała, że większość zawodów w narciarstwie biegowym nie odbyło się. Ponieważ my, zawodnicy odczuwaliśmy niedosyt związany z chęcią rywalizacji i sprawdzenia swojej formy, wpadłem na pomysł zorganizowania zawodów w nartorolkach. Nartorolki są alternatywą do nart podczas jesieni, wiosny i lata, kiedy nie mamy możliwości trenowania na śniegu - wyjaśnia pan Jan. - Później poszło już z górki, ponieważ przedstawiłem swój pomysł Prezesowi klubu UKS Olimpijczyk Nowe Chechło- Andrzejowi Słocie, który po rozmowie z Wójtem Gminy Świerklaniec, postanowił zostać współorganizatorem zawodów. Nie spodziewałem się, że tyle zawodników wyrazi chęć wzięcia udziału w wyścigu. Teraz już na świeżo po zawodach, mam kilka wniosków, które będziemy musieli wyciągnąć na przyszłość - dodaje organizator.
Wójt Gminy Świerklaniec Kazimierz Flakus, zapytany o plany na organizację kolejnych zawodów, odpowiedział:
- Planujemy w tym roku jeszcze jedne takie zawody na jesień, więc mam nadzieję, że będą cykliczne.
Wszystkim uczestnikom towarzyszyły ich rodziny i znajomi, którzy wiernie kibicowali. Piękna pogoda i śpiew ptaków umilały zawodnikom ciężki wysiłek. Nagrody ufundowane przez Gminę Świerklaniec, w postaci pucharów oraz medali otrzymali zdobywcy I, II i III miejsc.

Tekst i zdjęcia: Natalia ()
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.