W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

14 Kwietnia 2014Dziura na parkingu

„Była sobie dziura” brak wyobraźni czy zaniedbanie?

 

Nie zrobiłbym relacji filmowo zdjęciowej na tym portalu, gdybym tematu nie rozpoznał i nie rozmawiał z osobami, które prawie codziennie tam bywają.

Akurat dzisiaj zaparkowałem samochód na parkingu parafialnym, gdzie  o mało nie wpadłem do dziury kołem samochodu lub przy wysiadaniu sam nie wpadłbym  w wyrwę, której wymiary widać na załączonym zdjęciu. 

Pierwsza rozmowa telefoniczna z  z osobą, która upewniła mnie  (nazwisko znane redakcji) , że ta dziura pokazała się jesienią ubiegłego roku. Dzisiaj jest już wiosna, a dokładniej 13 kwietnia 2014r.

Nikt do tej pory  w tym miejscu nie złamał sobie nogi, nie uszkodził samochodu czylii nie ucierpiał na zdrowiu i mieniu.

Zastanawia mnie dlaczego ta wyrwa do tej pory nie została  usunięta lub odpowiednio  zabezpieczona i oznakowana?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam gospodarzowi tejże posesji czyli naszemu Czcigodnemu Proboszczowi.

Liczę na to, że Ks. Proboszcz wyda stosowne oświadczenie w tym temacie i zabezpieczy teren.

Być może Rada Parafialna wskaże przyczyny dlaczego tak długo trwa brak jakiejkolwiek reakcji na zabezpieczenie tego miejsca?

Może wymaga to zgłoszenia na odpowiednim druku formularza do instytucji nadrzędnej cywilnej czy kościelnej, aby prace zabezpieczenia miejsca zostały wszczęte?  Myślę, że nie jest to sprawa biurokracji tylko braku wyobraźni.

Odpowiedź na to pytanie zostawiam gospodarzowi parafii i naszym czytelnikom – internautom.
Henryk Wadowski

 

Komentarze (38):

 • 2014-04-24 19:29:42  parówkowy abstynentTo Wy tam w Sączowie macie łuk ? Może łuk triumfalny..z wikliny..

  Musicie się Panu Henrykowi zrzucić na paliwo to przyjedzie i zrobi film. Nie prościej zasypać te dziury?
  Na boisku pod lasem, pod bramką też mieliście dziurę (pewnie jeszcze jest) że jak ktoś wpadł to wyłaził po drabinie.
 • 2014-04-24 15:17:23  parówkowy skrytożerca Brawa dla Pana Henryka!
  Kolejna udana prowokacja! Teraz prosimy o interwencje w sprawie dziur w Sączowie. Proszę wziąć kamerę i sfilmować łuk - tam można koła pourywać!
 • 2014-04-24 12:14:35  Zbyszek GęburaNo to super, kolejny pełny sukces. Pan Henryk miał rację że trzeba sprawę dziury nieco nagłośnić..

  Zachodziły podejrzenia że ta dziura to otwór technologiczny pozwalający na wydostanie się nadmiaru powietrza z gleby pod parkingiem.
 • 2014-04-24 11:28:03  parafianinDziura została zabezpieczona w "profesjonalny" sposób pewnie przez ekipę "super fachowcow", którzy zakryli ją płytą drewnopodobną na, ktorej umieścili kilka cegieł jako zabezpieczenie przed odplynieciem (w przypadku obfitych opadów deszczu) lub odfrunięciem (porywisty wiatr) z miejsca zabezpieczenia.
 • 2014-04-24 09:50:00  Zbyszek GęburaI co z tą dziurą? Podobno jest potrzebna bo zbiera wodę z całego parkingu.
  Istnieje teoria że to jedno z wejść do tajemniczej, podziemnej krainy Agharti..
 • 2014-04-17 19:31:14  melaIle jedna dziura wywołuje emocji i sporów- aż niemożliwe. Zamiast złapać za łopatę i zasypać!!! Pozdrawiam na święta.
 • 2014-04-16 14:34:02  Zbyszek GęburaDo mieszkaniec

  Ilu jest parafian w parafii bobrownickiej? Jakoś im ta dziura nie przeszkadza, Tobie jak widzę też.
  Zamiast pomyśleć nad ewentualnym rozwiązaniem problemu (dziura), wolisz zajmować się moją niewątpliwie skromną osobą.
  No cóż, na pochyłe drzewo...

  W dodatku nie masz odwagi żeby się podpisać, ale to normalne. Anonimowo łatwiej komuś dokuczyć, ubliżyć..
 • 2014-04-16 14:16:40  mieszkaniecZibi, Ty faktycznie masz coś z głową czy to tylko chwilowa słabość ? Akurat Ty masz w temacie parafii bobrownickiej najmniej do powiedzenia i wiesz o tym doskonale. Ja to powiedział pewien polityk "straciłeś dobrą okazję żeby siedzieć cicho"
 • 2014-04-16 11:22:43  Zbyszek GęburaFakt, można się nad tą dziurą pomodlić, można ja ukwiecić dookoła, można ją jakoś nazwać.
  Co do nazwy..Skoro dziura jest od ubiegłego roku, to nazwa "Dziura im.740- lecia Bobrownik" jest uzasadniona..
 • 2014-04-16 07:15:26  T.dziwna sprawa.. pochodze z parafii (niekoniecznie sąsiadującej z bobrownikami) i gdyby u nas taka dziura powstała to z pewnością byłaby już dawno naprawiona chociazby na prośbę księdza proboszcza. Ludzie! To jest w waszym interesie, a nie pokazanie dziury i teraz milion komentarzy kto, co i po co. Idzcie się jeszcze nad nią pomodlić...
 • 2014-04-15 19:06:59  Henryk WadowskiSzanowni internauci, nie było moim zamysłem wywoływać spory na temat kto powinien się dziurą zająć. Chciałem tylko naświetlić temat, aby zapobiec nieszczęściu jakie mogłoby się wydarzyć. Temat poruszyłem po koncercie w ubiegłą niedzielę w rozmowie z Księdzem Wikariuszem, bo Księdza Proboszcza nie było w tym czasie na terenie parafii. Dziwię się tylko, że od jesieni nikt tą sprawą się nie zajął. Naświetliłem temat na naszej stronie dla dobra mieszkańców i gości, którzy odwiedzą nas w nadchodzące Święta Wielkanocne. Naprawy nie można dokonać samowolnie, jak radzą niektórzy internauci, bo na tym terenie jeszcze w XIX wieku chowano doczesne szczątki naszych przodków. Liczę na to, że sprawą zajmie się Ksiądz Proboszcz.

  ponadto polecam dla przypomnienia:
  http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2010/listopad/pogrzeb-kosci-przodkow

  PS. zwracam się do internauty FBI :– może dla Ciebie jest to śmieszne, ale moim zdaniem jest to żałosne co napisałeś. Zacytuję Ci treść jednego przysłowia „ Kto pod kim dołki kopie...” drugą część dopowiedz sobie sam.
 • 2014-04-15 17:21:51  Zbyszek GeburaTo może zrobimy ekspedycje naukowo-badawczą i zejdziemy w głąb dziury? Są jaskinie na Buczynie, jest pierwsza niewielka jaskinia w Bobrownikach. Szkoda ją zasypywać.
 • 2014-04-15 14:59:04  FBImoim sktomnym zdaniem ta dziura chodziła za Panem Wadowskim. Nastawała na jego życie. Może to był zamach?
 • 2014-04-15 14:56:46  momota dziura to czeluści piekieł które otwierają się w bobrownikach
 • 2014-04-15 13:03:41  Zbyszek GęburaHa, jeśli dziura jest od jesieni to ten fakt kogoś kompromituje i na tym stwierdzeniu poprzestanę..
 • 2014-04-15 12:39:38  oświeconyZibi - napisałeś to co napisałeś i można było odnieść wrażenie że piszesz bezpośrednio. A jeżeli nie to trzeba było to wyraźniej zaznaczyć. Ale to nieistotne bo nadal uważam że adwokat na forum Ci niepotrzebny i ten poniżej się podpiął niepotrzebnie.
  Ale z tą dziurą ( chociaż w sumie mało mnie ona interesuje bo jak napisałem nawet jej nie widziałem) to nie taka prosta sprawa. To jest teren publiczny (a właściwie prywatny parafii) i jak zaczniesz tam grzebać i naprawiać na własną rękę to może się okazać sam sobie szkodzisz. Bo jeżeli po takich poprawkach ktoś sobie tam coś uszkodzi to będzie na tego co naprawiał. A teren ma właściciela i z tego co napisano dziura jest od jesieni. Było wystarczająco dużo czasu na reakcję właściciela terenu (proboszcza, rady parafialnej) i nie uważam że ktoś z ulicy ma go wyręczać w zabezpieczeniu potencjalnego zagrożenia. I nie możesz tego porównywać z wyrównaniem butem dziury na łące, gdzie się gra w piłkę
 • 2014-04-15 12:26:34  Zbyszek GęburaDo oświecony

  W poprzednim wpisie na zakończenie napisałem -" Najlepiej biadolić i robić aferę..
  To cecha m.in.gamonia, nieudacznika."
  Jeśli to pasuje do Ciebie to już nie moja wina. Co do wspomnianej dziury, to w 3- tysięcznych Bobrownikach zdecydowana większość to zdeklarowani katolicy, więc nie widzę problemu żeby te dziurę poprawić we własnym gronie bez nagłaśniania sprawy np. tutaj. Oczywiście to Bobrowniki TV, ale dla mnie sprawa jest naprawdę drobna, 1-2 taczki piasku, troszkę chęci i po problemie.

  Kilka lat temu chłopaki (młodzieżowcy) grali na krajcoku na bramkę od strony targu, mówię im dlaczego nie grają na tę drugą, można "ustrzelić piłką" jakiś samochód.. Bo tam jest dziura..Poszedłem tam, istotnie była dziura (dziurka) zrobiona przez małe dziecko łopatką.
  Wyrównałem butem teren w minutę i po problemie..

  Trzeba umieć chcieć..
 • 2014-04-15 12:20:18  ...wziąć, mówi i pisze się wziąć.
  I to ty kompletnie nie rozumiesz tego, co się pisze...no za grosz. Chyba jednak matura to nie bzdura i ten klucz interpretacji niektórym, by się przydał. Aż się za głowę łapię, czytając te twoje mądre komentarze. Zupełnie nie ogarniasz prostych zdań. Jaki strach, że za kogoś cię biorę! Haha, dobre :) Nie mam pojęcia, kim jesteś. Moja propozycja spotkania była tylko odpowiedzią na sugestię dotyczącą właśnie urzędu :) Słowo "dyskusja" też pojawiło się tam nieprzypadkowo, bo już to wskazuje na fakt, że nie powinieneś brać tego na serio, bo przecież ty nie posiadasz żadnych argumentów, a jedyne o czym możesz rozmawiać, to dziura w podłożu.
  Słowa o tym, że jeśli się kogoś nie zna, nie odnosiły się do waszej relacji, bo zupełnie nic o niej nie wiem. Było odpowiedzią na idiotyczne hasło: na przedrostek "pan" trzeba sobie zasłużyć. Teraz już rozumiesz, czy tłumaczyć jak dwulatkowi?
  Myślisz, że wszystko wiesz, a w tak wielkim błędzie tkwisz, aż bawią mnie do żywego twoje zaczepki :)
  Pozdrawiam - zupełnie kurtuazyjnie. Nadmiar śmiechu też szkodzi.
 • 2014-04-15 11:49:36  oświeconyA kto ci powiedział że nie znam Gębury ?? Wyciągasz pochopne wnioski na podstawie wpisów na forum i wydaje ci się że wiesz z kim rozmawiasz na tym forum. Spieszę z informacją że na 100% się mylisz biorąc mnie za kogoś innego.
  Rozumienie tego co się do ciebie pisze też nie stoi na najwyższym poziomie. I w sumie nie chce mi się tłumaczyć - napiszę tylko że umiejętność techniczna pisania nie idzie w parze z umiejętnością właściwego wykorzystywania tej techniki. To tak jak z umiejętnością prowadzenia samochodu - wiele osób umiejących jeździć nie powinno na drogi wyjeżdżać dla bezpieczeństwa własnego i innych.
  Co do spotkania to też nie skumałeś - nie mam najmniejszej ochoty z tobą osobiście się spotykać - szkoda mi czasu. Tylko chodziło mi o delikatne zwrócenie uwagi że urzędnik w godzinach pracy urzędu powinien wypełniać obowiązki za które dostaje wypłatę z podatków obywateli a nie pisać głupawe komentarze na lokalnym forum ( i ten kolega obok co się specjalizuje w łacinie też mógłby się wziąść za robienie tego za co mu płacimy)
 • 2014-04-15 11:14:41  ...Sam odpowiadasz sobie na pytanie - podpis jak podpis, cieszę się, że zrozumiałeś :)
  Do człowieka, którego nie znasz mówisz per "Pan", nie wiedząc, czy sobie na to zasłużył, prawda? No chyba, że twoje obyczaje nakazują inaczej, nie zamierzam wnikać.
  No to nie umiem pisać, czy jednak posiadam tę umiejętność? Bo lekko się gubię... Ale to pewnie twój warsztat umiejętności mnie przerasta, tak - na pewno :)
  Swoją drogą, odwoływanie się do takiego wiarygodnego źródła jak wikipedia, no no no. Oświecony prawdziwie :)
  Możemy spotkać się gdziekolwiek trafisz - w urzędzie, skoro często tam bywasz, w kawiarni, pizzerii, biliotece, czy domu - chętnie podyskutuję, niekoniecznie o dziurze na parkingu. Może tak jak ta papużka nauczyła się mówić, to i ja wpoję sobie do głowy kilka kluczowych zasad mojego Mentora :)

 • 2014-04-15 11:09:02  lolNihil est peius quam inculta ad proximum. Quae abs te est odium redundans confessionis. Henricus non potest facere aliquid positive, non pugnare. Sit amet, incensum, et imaginem comitati.
 • 2014-04-15 11:01:23  oświeconyNick jak nick - taki jak kazdy inny. Też się mogłem podpisać trzema albo dziesięcioma kropkami - nie ma to żadnego znaczenia. Druga sprawa - kto Zibiemu dał prawo do nazywania mnie gamoniem i nieudacznikiem po jednej mojej wypowiedzi ?? Stąd taka a nie inna moja reakcja - na przedrostek "pan" trzeba sobie zasłużyć. Po trzecie Gębura nie potrzebuje adwokata w twojej osobie i na pewno jak będzie chciał to sam odpowie. Raczej miałbym pewność że to co napisałem ciebie bezpośrednio dotknęło i się podpiąłeś pod dyskusje. Po czwarte i ostatnie zestawienie słów "trochę kultury" i "zamknij dziób" świadczy o twojej wysokiej jak mniemam kulturze i pewnie ironii której nie zrozumiałem. Bo jednak co do umiejętności pisania - papugę też można nauczyć mówić, tak i ty nauczyłeś się pisać.
  P.S. Gdybyś jednak chciał rzeczywiście mi "zamknąć dziób" to tylko mi tu na forum napisz numer pokoju w urzędzie gminy i z chęcią się pojawię
 • 2014-04-15 10:40:04  ... ... ... ... <><>Po pierwsze, pisze się Pan Gębura (po nazwisku nie wypada w kogoś uderzać), po drugie "nie zniżę się do twojego poziomu" - to jawne obrażanie. Jeśli tego nie rozumie, z kolei oświecony, to nie wiem, skąd pomysł na ten nick ;)
  Nie ma czułej struny, bo nie gram na gitarze. Drażni mnie czyjeś bezpodstawne wywyższanie się i poniżanie innych, ot co. Zawsze takie mądrale się znajdą, co potrafią kilka zdań sklecić, wpleść niskiej klasy jednak - ironię i mają się za mistrza słowa.
  Czapki z głów (ironia, dla lepszego zrozumienia).
  P.S. Nie obchodzi mnie, czy ma się kontakty z osobą odpowiedzialną za materiał, czy nie, ale widzę, że próby tłumaczenia się i asekuracji wystąpiły momentalnie.
  Jak widać wyżej - pisać potrafię, ale oczywiście ktoś jednak mógł wcześniej tego nie zauważyć ;)
 • 2014-04-15 10:29:01  oświeconyZ tego co pamiętam z opowiadań dziadków to jak ktoś pisać nie umiał to się podpisywał trzema krzyżykami. Czasy się zmieniły i teraz się tacy podpisują trzema kropkami ?? Nikogo nie uraziłem i nie obraziłem swoimi wpisami i nie wiem skąd taki atak na mnie ? Jak również nie mam nic wspólnego z autorem materiału, nawet tej dziury nie widziałem bo z innej parafii jestem. Zastanawia mnie w jaką czułą strunę uderzyłem że zmotywowałem kogoś do napisania kilku komentarzy w kilka minut - ciekawe
 • 2014-04-15 10:18:41  ...A swoją drogą, zupełnie nie rozumiem, dlaczego ten temat trafił do Internetu. Nie prościej iść do Księdza Proboszcza, zasygnalizować pilną potrzebę zajęcia się sprawą i zaoferować swoją pomoc? Myślę, że od razu byłby rezultat. Ale nieee, lepiej [cenzura]ę obrabiać, wyzywać kolejno, robić jakiś żałosny materiał, który zupełnie nie wiadomo, co ma udowodnić i przedstawić, i być z tego jeszcze dumnym! Pogratulować, doprawdy.
 • 2014-04-15 10:13:27  bryka przy okazji dostaniesz order uśmiechu ;)
 • 2014-04-15 10:11:46  ...I jakim prawem mówisz o "wychodzeniu ponad pewien poziom"? To ciebie raczej nie dotyczy.
  Zamiast pisać i pisać rzekomo mądre treści, bierz łopatę i zasypuj dziurę! Wtedy będziesz bohaterem społeczności, nawet pomnik ci ktoś postawi.
 • 2014-04-15 10:10:02  ...Oświecony, zamknij dziób, bo tylko potrafisz obrażać innych.
  Naucz się kultury, Ty wielce oświecony i hiperinteligentny człowieku.
 • 2014-04-15 10:05:20  oświeconyGębura wiedziałem czytając Twoje komentarze że masz problem z rozumieniem otaczającego świata - ale nie wiedziałem że aż takie. A wystarczy sięgnąć do wikipedii czy innego słownika i sprawdzić znaczenie słowa "ironia" albo "kpina". Eeeeh- nie ma co jednak wychodzić ponad pewien poziom i używać bardziej skomplikowanych wypowiedzi czy związków frazeologicznych - połowa nie zrozumie, a 1/3 zrozumie źle. To jednak trzeba prosto pisać i tłumaczyć jak chłop krowie.
  P.S. nie zniżę się do Twojego poziomu i nie będę tu pisał jakie cechy charakteru przychodzą mi na myśl jak czytam Twoje wypowiedzi
 • 2014-04-15 09:55:56  Zbyszek GęburaDo oświecony

  Zdarzało mi się chodnik poprawiać, nie jest to czyn heroiczny, czy zagrażający życiu. Przeciętny obywatel sobie poradzi. Najlepiej biadolić i robić aferę..
  To cecha m.in.gamonia, nieudacznika.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /