BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

15 Czerwca 2013Podtopienia na NAMIARKACH

Relacja filmowa z soboty 15.VI.2013 - o sytuacji informuje Radny Gminy Bobrowniki Jacek Mościński
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (7):

 • 2013-11-18 12:20:33  Gr80Od kiedy pamiętam to zawsze co roku dochodzi do takiej sytuacji i nikomu to nie przeszkadzało.Ja pamiętam wstecz 30 lat, a od kiedy tak jest trzeba starszych zapytać. Poziom wody maksymalnie może się podnieść do drogi asfaltowej potem następuje przelew z powrotem do rzeki. 25 lat temu zaraz po wylewie jak było lato to kąpaliśmy się :). Woda przyciąga ptactwo wodne Proponuję zrobić zalew na stałe z przelewem.
 • 2013-06-17 22:27:25  mieszkankaJak wybudują kolej na terenie gminy to wymysłów będzie jednym zbiornikiem retencyjnym, już teraz z A1 ze zbiorników niby retencyjnych spuszczana jest woda do nieczyszczonych rowów melioracyjnych. Zawsze na wiosnę i na jesień spuszczano wodę ze zbiornika ale odkąd powstała A1 są tak poważne problemy z rozlewiskami.
 • 2013-06-17 14:35:07  H2Oa co ma wspólnego autostrada ze ponadnormatywnym zrzutem wody z Kozłowej Góry? tak mi się tylko nasuneło, co innego, że A1 ma coś nie tak ze zbiornikami rentencyjnymi, ale tak na pierwszy rzut oka to wydaje mi się, że pokradli metalowe klapy zwrotne
 • 2013-06-17 13:46:48  Zbyszek GeburaAutostrada to jedno, ale nawet drogi dojazdowe nie wykonano jak należy. Jadąc z wiaduktu w Dobieszowicach w stronę Wymysłowa po prawej mamy las, kiedyś na skraju tej drogi był rów, teraz rowu nie ma są za to malownicze rozlewiska pełne milionów komarów, meszek itp. Woda ma lekko z górki ale nie ma połączenia z żadnym rowem zbierającym wodę. Mam na myśli rejon zaraz za wiaduktem w Dobieszowicach w kierunku pn-zach
 • 2013-06-17 13:34:42  Zofia Krzykawska Prezes Stowarzyszenia S-PTPWielokrotnie zwracaliśmy uwagę na zaburzenia stosunków wodnych jakie spowodowała autostrada A1. Przed oddaniem autostrady, zwracaliśmy się z prośbą o ponowne przeanalizowanie projektów hydrotechnicznych, oraz wprowadzenie zmian dla zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańców, obecni na spotkaniach przedstawiciele inwestora i wykonawcy zapewniali, że budowa A1 realizowana jest zgodnie z projektem, a na pytanie czy projekt dostosowany jest do warunków środowiskowych? odpowiadano, że autorami projektów są specjaliści, którzy przewidzieli wszystkie zdarzenia, jakie mogą wystąpić w przyszłości i w założeniach projektowych są zastosowane właściwe rozwiązania techniczne. Film zamieszczony powyżej przez Pana Radnego Jacka Mościńskiego jest dowodem na brak skuteczności tych rozwiązań. Problem, przedstawialiśmy już w roku 2010, kiedy zalania i podtopienia wystąpiły na obszarze naszej gminy, wtedy mówiono, że problem zniknie po oddaniu autostrady, kiedy wszystkie obiekty infrastruktury towarzyszącej zostaną ukończone, niestety zalania i podtopienia wystąpiły ponownie. Inwestor nie wyciągnął żadnych wniosków po nawalnych deszczach w roku 2010, nie wziął pod uwagę wniosków zgłaszanych przez mieszkańców i organizacje pozarządowe i po 3 latach "historia" się powtórzyła. Jak długo jeszcze można tłumaczyć błędy, niedociągnięcia i lekceważenie mieszkańców intensywnymi opadami? Jak można, dalej forsować przebieg kolei do Pyrzowic przez gminę Bobrowniki na nasypach i w wykopach po tak trudnym terenie? Czas skończyć z nonsensownym pomysłem i poprowadzić projektowaną kolej przez Tarnowskie Góry. Mieszkańcom do tej pory nie zrekompensowano strat, jakie ponieśli podczas zalań i podtopień w 2010r. To prawda, że największe koszty społeczne ponoszą mieszkańcy, których odsyła się do sądów o roszczenia w sprawie odszkodowań, narażając ich na kolejne koszty. Sytuacja z budową autostrady wiele nas nauczyła i dlatego protestujemy i nie zgadzamy się aby kolej do Pyrzowic degradowała środowisko społeczne i przyrodnicze naszej gminy, jeżeli może przebiegać przez Tarnowskie Góry , zgodnie z oczekiwaniami i za zgodą mieszkańców i samorządów popierających ten przebieg. Dziękuję Panu Jackowi Mościńskiemu za zamieszczenie filmu dokumentującego brak skuteczności urządzeń hydrotechnicznych oraz Pani Barbarze Dziuk, Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, która jest z nami, dostrzega zagrożenia i podejmuje działania ponad podziałami dla dobra wspólnego. Po obejrzeniu materiału filmowego, mieszkańcy mogą sobie wyobrazić co się będzie działo, jeżeli równolegle do A1 zostanie wybudowana kolej. Żadne obiecanki nie zrekompensują strat, które będą skutkiem nieprzemyślanych decyzji. To od działania wszystkich mieszkańców naszej gminy zależy, czy kolejna inwestycja mająca znaczący wpływ na środowisko przyrodnicze i społeczne zostanie w gminie zrealizowana.
 • 2013-06-17 09:31:00  Zbyszek GeburaNa tym odcinku można puścić wodolot. ;-)

  Do niektórych nie trafiają żadne argumenty.
 • 2013-06-17 07:59:54  Barbara Dziuk Radna Sejmiku Województwa ŚląskiegoTen teren zawsze zalewa. Ile razy mówiliśmy o podtopieniach i terenach bagiennych na wymyślonej trasie do lotniska Pyrzowice z Katowic przez Piekary Śl. Przykre jest to, że nikt z decydentów i projektantów nie rozumie, że historycznie oraz geologicznie tamtędy ta trasa nie może biegnąć.
  Z podwójną energią będę walczyła i przekonywała wszystkich do obalenia tego absurdalnego pomysłu.
  Po raz kolejny przypominam- Kolej musi iść już wytyczonym historycznie szlakiem przez Tarnowskie Góry. Niech wreszcie rozsądek i ekonomia decyduje o rozwoju regionu, a nie upór wąskiej grupy i poronione pomysły, za co my w efekcie zapłacimy.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.