BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELOGABARYTOWYCH.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (63):

 • 2020-08-11 19:51:06  zxcvbnmw sąsiednich gminach tj. Psary, Wojkowice, gabaryty już dawno zebrane, u nas dalej cisza.
 • 2020-06-04 07:56:56  po co to wszystko?Wzięli się "wspaniałomyślnie" za testowanie górników, i uwalili ich setkami w kwarantannach.
  95% z nich, tych "zarażonych" przechodzi tą dziwną chorobę bezobjawowo, a pozostali mają przysłowiowe sraczki.
 • 2020-06-04 07:44:27  tak sobie myślęW tym roku możesz zapomnieć o zbiórce gabarytów. Dlaczego tak sądzę, ano dlatego, że koronaświrusy przecież już od dawna zapowiadają drugą falę czy etap pseudo pandemii na jesieni. Wrócą do przedziwnych obostrzeń i wykończą gospodarkę razem z nami.
 • 2020-06-03 13:10:10  zaq12wsxWiadomo, kiedy w tym roku będzie w końcu zbiórka gabarytów? Czy w naszej gminie styropian opakowaniowy tj. po agd/rtv wyrzucamy do kubła z odpadami zmieszanymi, czy worka żółtego plastyk/tworzywa sztuczne, ponieważ opinie są podzielone, a nie chce kiedyś zostać z kubłem/workami nieodebranymi, a konkretnej informacji nigdzie nie potrafię znaleźć?
 • 2016-08-20 11:39:47  JaninaTemat śmieci: małogabarytowe: popularny plastik.
  Ludzie, co robić. Wiem już skąd smród w mojej okolicy. Smród, dym i sadza z palonego plastiku jest już nie do zniesienia. Przecież zbierają tw. sztuczne i płaci się za to. A tu w dniu zbiórki nie ma wystawionych worków - taka ekologia. Dzieci z miasta przyjadą, posprzątają u rodziców a my mamy tu żyć.
  Co robić? Jeżeli zwrócę uwagę to nazwana zostałam starą krową, bez wiedzy i wykształcenia. Czy mam dzwonić na policję? Czy to rozwiąże problem - jeśli nawet przyjadą?
  Chcę po prostu aby przestali palić to świństwo.
 • 2016-06-08 22:40:27  alfa`Czy ktos sie zajmie spalaniem opon w naszej gminie?
 • 2016-06-06 23:24:32  moje zdanieJanino ! Jak ci sąsiad pali plastikami to zgłoś to do Wydziału od ochrony środowiska, przyjadą i sprawdzą, plastikami w piecach palić nie wolno, dla palących plastiki w piecach, którym nie chcę się segregować śmieci ja mówię stanowczo NIE ! Dzisiaj Polska, dzięki ostatnim rządom płaci np. za gaz najdrożej w europie ! Więc ludzie wieczorami wolą wrzucić trochę śmieci bo uważają że w ten sposób oszczędzają, ale że ich dziecko przez to ma alergię czy astmę tego nie widzą !!! Ten problem jest globalny i w dzisiejszej Polsce zbyt skomplikowany.
 • 2016-06-06 20:01:09  Irekdo Adi: w jakich sasiednich gminach? Chociażby w Ożarowicach stoją kontenery na terenie miejscowości i widziałem , że jakoś ludzie wersalki tam podwozili, więc z czego znów robicie problem?? ZGK tak Was nauczyło i nagle wygodniccy się zrobiliście...
 • 2016-06-05 09:52:10  JaninaPo raz kolejny piszę o zaśmiecaniu naszego lokalnego środowiska. Czy coś się zmieniło o ostatniego razu? Nie. Śmieci przybywa i nie ma na to żadnej rady: nie uczymy porządku dzieci w domu. Czy w szkole są zajęcia jak należy dbać o środowisko (kiedyś był Dzień Ziemi - rękami pierwszoklasistów sprzątano brudy dorosłych). Co na to nasza władze gminne - radni i wójt - co zrobiliście do tej pory? Wieczorem smród palonych plastików jest NIE DO ZNIESIENIA!.
 • 2015-09-12 13:05:37  AdiHenio odbierał traktor z ZGK
 • 2015-09-12 12:21:50  abcTomasz, jeśli masz problem z wywozem, to nie możesz po prostu wersalki zostawić na podwórku i poczekać do wiosny, aż będą zbierali gabaryty spod domu?Czy to tak wielki problem? Ja tak zrobiłem rok temu, i na prawdę jakoś przeżyłem to, iż pół roku zalegała mi na podwórku.
 • 2015-09-10 23:30:10  HenioTo Adi napisz kto odbierał ci spod domu sześć czy dziesięć lat temu np. wersalkę, pisząc " wcześniej " - miałem na myśli kilka lub kilkadziesiąt lat temu a nie obecny zakres czasowy, więc nie nazywaj mnie kłamcą - Tomaszu i Adi w jednym
 • 2015-09-10 23:02:41  AdiHenio po co kłamiesz? Przecież od dawna w naszej gminie gabaryty odbierali sprzed posesji. Tylko teraz jest tak, że raz w roku gmina odbierze, a drugi raz trzeba wywozić pod gminę. W sąsiednich gminach można gabaryty wystawić przed posesję i są odbierane bez problemu.
 • 2015-09-09 22:09:11  HenioWcześniej nie było absolutnie żadnych odbiorów wielkogabarytowych odpadów i każdy na własną rekę i koszt musiał się tego pozbywać, dzisiaj nawet nie chce ci się pod gminę tego zawieźć ??? Kto wywozi do lasu np. wersalkę ??? Tam również musiałby wynająć transport, chyba że mieszkasz na buczynie i wolisz wersalkę wywalić przez okno w krzoki. O czym ty człowieku piszesz ??? Powinieneś się wręcz cieszyć że dzisiaj mamy taką możliwość - Tomaszu ???
  p.s.
  Jeżeli chcesz wiedzieć ile kosztuje odbiór np. wersalki przez firmę wyspecjalizowaną w odbiorze odpadów to zadzwoń - gwarantuję - będziesz w szoku !
 • 2015-09-09 20:46:48  TomaszWielkogabarytowe odpady należy dostarczyć pod Urząd Gminy we własnym zakresie?Przecież to wiąże się z wynajęciem transportu i kosztami. Wielu mieszkańców naszej Gminy bliżej ma do lasu,niestety.
 • 2015-09-09 11:32:02  JaninaTemat śmieci - może to powinien być osobny temat - pozostałe śmieci: małogabarytowe.
  http://www.tvn24.pl/wlochy-150-200-euro-za-rzucenie-niedopalka-papierosa-w-rzymie,575663,s.html
  Jak długo może tolerować wyrzucanie śmieci: od niedopałków po puszki z piwa, butelki z napojów, gruz, zużyte części samochodowe i sprzętu domowego. Gdzie nie spojrzysz, gdzie nie wejdziesz tam zostawione ślady brudasów i warchołów porządku. Puszka z piwem nie jest takiemu ciężka, ale już pusta to co innego. Jak ja was mam dosyć: wy z samej góry (ustawa śmieciowa, itd. po samorząd) i tych anonimowych zwykłych mieszkańców śmieciarzy. A sezon grzewczy tuż, tuż.
 • 2015-09-03 20:30:08  FrancikZbiórka 14-25.09.2015r. Odpady należy dostarczyć we własnym zakresie.
 • 2015-09-03 12:45:17  PytanieKiedy następna zbiórka ktoś wie ? Proszę o informację.
 • 2014-09-25 15:41:13  Werawidzę same priorytety wc-ety w parku i zbiórka odpadów najbardziej istotne i najważniejsze sprawy dla naszej gminy - oczko w głowie tego pana - szkoda gadać.
 • 2014-09-25 09:08:38  hahajak drogi mieszkańcu zostaniesz burmistrzem to pewnie bedzię zbiórka raz w miesiącu,ja też na to czekam,będziemy cię wtedy z tego rozliczać,możesz tez obiecać inne gruszki na wierzbie tak jak to robi "najważniejszy" radny z Bobrownik
 • 2014-09-25 08:51:59  mieszkaniecCzyli wg. ciebie każdy któremu pojawiły się odpady wielkogabarytowe w trakcie remontów czy innych okazji w sezonie letnim (a dokładniej po kwietniu) powinien albo nosić toto pod urząd albo czekać do następnej wiosny żeby ktoś je odebrał ?? Sam piszesz że zainteresowanie akcją na wiosnę było duże i odpadów też było dużo. Z tego wniosek że jest zapotrzebowanie na takie zbiórki odpadów. A zdecydowania większość mieszkańców w tak rozległej gminie jak nasza nie ma albo możliwości dostarczenia odpadów albo zwyczajnie nie ma na to czasu - tym bardziej że akcja odbywa się w dni robocze i w godzinach pracy.
 • 2014-09-25 08:05:42  Wiadomośc dla nieświadomych typu "mieszkaniec"Ta akcja jest drugą w tym roku akcją zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Tak jak w roku ubiegłym, akcja realizowana była dwukrotnie - I akcja zbiórki mobilnej, tj. odpady zabierane z sprzed posesji i II niemobilna, w któręj tak jak teraz, Ci którzy zaspali wiosną,muszą podjechać z gabarytem na plac za Urzedem. Poprzednia akcja w roku bieżącym była prowadzona od 1-15 kwietnia 2014r. i wtedy ZGK jeździło po całym terenie gminy i zabierało odpady wystawione przed posesjami. Odpadów było bardzo dużo, jak i zainteresowanych akcją. Nie siej zatem drogi "mieszkańcu" propagandy i nie wprowadzaj w błąd. Swoja drogą może zasięgnij informacji jak to jest w innych gminach i wtedy dowiesz się , że tylko w naszej gminie te odpady zabiera się niemal spod drzwi, zaś Ożarowice, bądź Piekary wystawiają kontenery w trzech miejscach i nie interesuje nikogo jak taki mieszkaniec szafę przyniesie.
 • 2014-09-24 13:50:10  mieszkaniecNa stronie gminnej pojawiła się powtórka z rozrywki z poprzedniego roku - czyli następującej treści ogłoszenie:
  "Urząd Gminy Bobrowniki informuje, iż w dniach 29 września – 10 października 2014 r. organizuje nieodpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany itp.). Chętni do skorzystania z usługi powinni dostarczyć odpady we własnym zakresie na plac za Urzędem Gminy:.(...)"

  Jak widać awantura o wielkogabaryty z zeszłego roku nic gminy i urzędników nie nauczyła. Znowu każdy ma wziąść sobie np. szafę na plecy i zanieść pod budynek urzędu, ewentualnie wynająć sobie transport i przywieźć. To po jaką cholerę płacę co miesiąc 40 zł za wywóz śmieci ?? Wydaje się że za takie pieniądze (prawie 500 zł rocznie) mógłbym oczekiwać że raz czy dwa razy do roku przyjedzie do mnie traktor z ZGK z przyczepą i zabierze to co mam do wyrzucenia ?? Czy w okolicznych gminach gdziekolwiek żąda się od mieszkańców dostarczania odpadów wielkogabarytowych na własną rękę ?? A może mam sobie zamówić transport i kazać wystawić fakturę na urząd gminy albo personalnie na urzędnika który taką decyzję podjął ?? Przecież to jakaś paranoja powtarzająca się w ostatnim czasie co pół roku.
 • 2013-10-18 22:31:48  poradanie musisz możesz zostawic przed posesją i czekać na ......
 • 2013-10-18 18:10:13  MIESZKANIECI znowu trzeba na plecach nosić gabaryty pod Urząd Gminy PARANOJA.
 • 2013-06-08 08:28:26  Zbyszek GeburaChcesz znać moje "rodowe" nazwisko ? W sumie to piszesz jak nieco wstawiony, ale co mnie to obchodzi..W końcu mamy weekend.
 • 2013-06-08 08:20:41  anonimA ty Gebura to nie mów o anonimach bo sam jesteś jednym wielkim anonimem i też cie mogą kiedyś zdemaskować..A wiedz o tym są osoby,które znają twoje prawdziwe nazwisko.Wiem,że daję niektórym do myślenia,ale taka jest prawda.
 • 2013-06-07 19:29:21  zapytanierealista,
  poluzuj kucyki, zaparz melisę i wybierz się ZNOWU na zebranie. Masz przecież prawo dzielić się swoimi wątpliwościami i zadawać pytania (ale widać łatwiej pluć się na forum).
  Tyle zarzutów, zero konkretnych przykładów. Trudno traktować cię poważnie.
  Koszty są wyższe, bo chodzi o wdrożenie nowego systemu (na chłopski rozum). Jeśli zgk będzie obsługiwać CAŁĄ gminę, a nie jakąś jej część, będzie zapewne musiał zainwestować w pracowników, dodatkową śmieciarkę, paliwo. Nikt nie powiedział, że cena od os. nie ulegnie zmianie. Choć w drastyczną obniżkę nie wierzę, myślę, że z czasem wprowadzą zniżki np. na kolejne dziecko w rodzinie. Pierwszy miesiąc pewnie będzie 'testem'.
  Mi też nie odpowiada ustawa śmieciowa, ale na to chyba lokalne władze nie mają wpływu.
 • 2013-06-07 16:39:40  Zbyszek GeburaPo co prowokujesz? Nie masz nic do roboty ? Nie jesteś w stanie napisać nic na temat to się powstrzymaj całkiem od pisania.
 • 2013-06-07 15:14:07  taki tamDajcie już spokój śmieciom,piszcie o czymś weselszym.Może podpowiem-zbliżają się Dni Bobrownik,może kogoś pochwalicie a może oblejecie gnojówką.Przecież piszący na tym forum są specjalistami od szerzenia smrodu.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.