BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Za rok wybory..

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (76):

 • 2013-06-17 07:50:28  Zbyszek GeburaPuki nie pada można by porządnie zrobić odpływ z terenu przy kanale - między kanałem a drogą nad I zalew. Tam po ulewie było ogromne bajoro, widziałem tam pompujących strażaków. Konkretny rów z odpływem do Jaworznika załatwiłby sprawę na długi czas. Wlot rowu do Jaworznika przez szeroką rurę lub mostek, bo teraz trzeba skakać przez prowizoryczny wykop i przy tej okazji można np. skręcić nogę, a tak można by przejść nad kanał. Przy okazji trzeba by "poprawić kosmetycznie" kilka połamanych drzew nad kanałem. No i na koniec należałoby zasypać dziury we wspomnianej dróżce nad I zalew.
  Teren ten jest przy głównej drodze, blisko Urzędu Gminy i psuje wizerunek naszego parku.
 • 2013-06-17 01:50:53  malutkiproblem nie tylko w szarpnięciu kasy z gminy, bo na to pewnie gminę stać, jednak większość rowów należy do powiatu bo jest przy drogach powiatowych a ten groszem nie śmierdzi
 • 2013-06-05 16:24:07  zapytanieCo do rowów melioracyjnych... Czy one przypadkiem nie miały związku z odwadnianiem np. pól i łąk? Pamiętam, że kiedyś płaciło się za meliorację, a że ludzie przestali uprawiać ziemię, dbać o łąki, przestali placić. Nie ma kasy - nie ma za co utrzymać wspomnianych rowów. Zakładam, że w tym celu trzeba szarpnąć nieco ze wspólnej kasy gminy, a to oznacza, że zmniejszą się środki na inne wydatki.
  Czy tak to działa, czy chodzi o coś innego? Jeśli nie, niech ktoś mi to wyjaśni. Przynajmniej w tym temacie dowiem się czegoś więcej.
  W każdym razie wody jest wszędzie mnóstwo, niektóre ulice są zalane na znacznych odcinkach nawet przy średnich opadach. Przystanki niestety tez
 • 2013-06-05 12:05:46  wyborcaMoże brak melioracji jest ważnym tematem do dyskusji, podtopienia budynków , rowy melioracyjne pełne wody, która nie ma gdzie odpływać, zatkane i nieprzetykane studzienki na ulicach , stojąca woda na ulicach, kałuże na ulicach przy przystankach autobusowych . Na sesji powinni poruszyć taki bieżący temat i my piszący na tym forum. Może radni przejadą się po wsiach w czasie ulewnego deszczu zobaczą jak wyglądają zalane ulice i rowy ale tu nie chodzi o oglądanie pięknego deszczu tylko jak wyglądają nasze wsie. Na pewno niewielkim kosztem można by było zaradzić i nie czekać aż ludzi zaleje woda albo szlak.
 • 2013-05-27 13:52:30  lesnikW tym momencie zgodzę się z "miszkańcem" - w parku można się tylko przez chaszcze przedzierać. Od kiedy sporo drzew z niego zniknęło, to tylko chaszcze i krzaki zostały.
 • 2013-05-27 11:43:58  mieszkaniecwidać że popierasz stagnację i marazm - nie robić nic, nie wydawać żadnych pieniędzy, tworzyć lokaty w gminie - a mieszkańcy niech się przedzierają się przez chaszcze w parku, żadnych atrakcji stawiać nie wolno, bo wszystko co się robi to przecież twoim zdaniem propaganda sukcesu. Oj liche są twoje wywody.
 • 2013-05-27 10:46:45  czytelnikNie tak nerwowo "oko" bo robisz błędy, gubisz literki i zapominasz o prawidłowej konstrukcji zdań. Przecież napisałem wcześniej, że cobym nie stwierdził i tak będą tacy ( jak Ty ) którzy będą lepiej wiedzieli co myślę i kim jestem. Jeżeli Ty w mojej wypowiedzi widzisz gdzieś "kipiacą nienawiść" oraz brak logiki, to kiepskie z Ciebie "oko" - zalecam wizytę u okulisty.
  Poza tym napisałem wyraźnie "To tylko moje przypuszczenie, być może niesłuszne" - naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie tworzyć własne nierealne projekcje. Chciałbym żeby moje przypuszczenia się nie sprawdziły, ale jako człowiek doświadczony przez życie i nauczony nie ufać politykom, zawsze mam w takich przypadkach wątpliwości. A jak jest w tej sytuacji to się jeszcze okaże.
  Ty także WIDZIALEŚ uzasadnienie uchwały Zarządu Woj. Śląskiego, więc wiesz, że wyraźnie na końcu uzasadnienia napisano o tym, iż nie ma GWARANCJI uzyskania dofinansowania - i tylko to chciałem uwypuklić, żeby nie było propagandy sukcesu. Dlatego taki nerwowy jesteś bo miał być ogłoszony wielki i bezwarunkowy sukces, a do sukcesu jeszcze daleko. A już nie wspomnę że w przypadku realizacji tego projektu gmina musi dołożyć do niego z własnego budżetu kolejne ponad 300 tys.
 • 2013-05-27 10:44:09  miśnaburmuszonym ponurakom mówimy NIE - gratulacje dla wójta.
 • 2013-05-27 10:25:11  oko prorokahahahaha park za kolej ??? Więszej BZDURY tu jeszcze nie napisałeś , nawet logiki w tym nie ma, ale trudno z tym u ciebie. Hahahahha to daliby 85 % i nie byloby cyrku z listą rezerwową, gdyby było to ugadane . Ale masz racje czytelnik jesteś obojętny na wszystko co się dobrego dzieje w gminie na skutek działania wójta, no bo jak tu chwalić jak się jestes żarliwym wrogiem kipiącym nienawiścią ???
  WIDZIALEŚ uzasadnienie do uchwały zarządu, wybrano te które mają jakieś zaawansowanie prac, ponieważ gmina ogłosiła przetarg na budowę to znalała się wsród projektów przesuniętych i tyle w temacie. Chciałbyś znowu przywalić władzy i poraz kolejny nic z tego tylko.
 • 2013-05-27 09:54:08  czytelnikUwielbiam jak ktoś lepiej ode mnie wie co myśle, co wole i jakie mam zamierzenia. Pewnie i tak są osoby których nie przekona co napiszę, ale coż. Otóż wolałbym żeby gmina dostała dofinansowanie - chociaż akurat ten projekt w parku jest mi osobiście obojętny. Ale jeżeli powstanie tam coś sensownego to jestem za. a w tym przypadku, jeżeli ktoś się chwali sukcesem, to wolałbym żeby przy okazji chwalenia się podane były wszystkie informacje związane z tematem. A ponieważ piewca sukcesów Wójta kilka postów niżej, zapomniał albo nie zauważył paru istotnych szczegółów więc tylko je podałem publicznie. Tylko po to żeby było jasno wiadomo, że póki co ktoś próbuje dzielić skórę na niedźwiedziu którego jeszcze nie upolowano.
  Druga sprawa - ważniejsza. To tylko moje przypuszczenie, być może niesłuszne. Ale wolałbym też, żeby nie było tak, że przyznanie tych pieniędzy z RPO jest uzależnione od ustępstw naszego samorządu w kwestii przebiegu kolei. Niestety ale mam przeczucia że to przesunięcie projektu Bobrownik na listę projektów do dofinansowania nie było całkiem bezinteresowne ze strony Marszałka. A i ze strony naszego Wójta ostatnio słyszało się stwierdzenia o targowaniu się w kwestii przebiegu linii kolejowej.
  Więc wracając do sedna dyskusji byłbym ostrożny w chwaleniu się przez zwolenników Wójta sukcesami które jeszcze nie nastapiły. Bo potem się moze okazać że sukces zamienił się w porażkę. I oczywiście będzie to wina czytelników tego forum.
 • 2013-05-27 09:32:00  mieszkaniecczytelnik by oczywiście wolał żeby gmina nie dostała dofinasowania bo to oczywiście kłopot. no bo jak krytykować wójta, który w 3 lata zrobił o niebo więcej nic 2 poprzednich wójtów z Bobrownik przez 12 lat!!!, no fakt czytelniku masz cholerny problem żeby to przekłuć na krytykę.
 • 2013-05-27 08:56:23  czytelnikPrzecież sobie tego nie wymyśliłem tylko cytuję oficjalny dokument Zarządu Województwa Śląskiego, który jest dostępny pod podanym wcześniej linkiem do strony RPO. Owszem na liście projektów do dofinansowania wniosek Bobrownik jest, z tym że dofinansowanie obniżono z 85% do 56,19%. A w uzasadnieniu uchwały Zarządu Woj. Śląskiego jest wyraźnie napisane że trzy z projektów które wskoczyły na listę ( min. projekt Bobrownik ) otrzymają dofinansowanie pod warunkiem dostępności środków z RPO i to że są na liście nie stanowi gwarancji otrzymania dofinansowania.
  Sugerujesz że Marszałek i jego ludzie coś kręcą ?? Czy może sugerujesz że w związku z prowadzoną przez niektórych propaganda sukcesu zwykli mieszkańcy powinni przestać czytać że zrozumieniem oficjalne dokumenty. A może to że Sekuła podobno "wysoko ceni" Wójta, to jeszcze za mało żeby Marszałek tak sobie rozdawał bezwarunkowo pieniądze z RPO ?
 • 2013-05-26 23:24:52  ciekawyczytelnik to jak to jest, że gmina bobrowniki przeskoczyła z listy rezerwowej na listę do dofinansowania. Coś kręcisz, bo gdyby nie było gwarancji pieniędzy to gmina byłaby dalej na liście rezerwowej.
 • 2013-05-26 09:12:59  czytelnikCytat z uzasadnienia decyzji Zarządu Województwa Śląskiego
  "Wybór ww. projektów do dofinansowania nie stanowi gwarancji otrzymania dotacji ze środków RPO WSL. Podpisywanie umów o do finansowanie projektów będzie następowało pod warunkiem dostępności środków w ramach Priorytetu III."
  Czyli nie jest tak że już są pieniądze tylko jak się uda zaoszczędzić w innym programie to być może będa. A po drugie ponieważ gmina musi zgodzić się na obniżenie kwoty dofinansowania o ponad 300 tys.jak czytamy w uzasadnieniu:
  "Z uwagi na niewystarczające środki wraz z potencjalnymi oszczędnościami zgromadzone w ramach Priorytetu III. Turystyka , 3 projekty otrzymają dofinansowanie niższe niż pierwotnie wnioskowane, pod warunkiem wyrażenia zgody przez Wnioskodawców na obniżony poziom dofinansowania tj. do poziomu 56,19% kosztów kwalifikowalnych".
  Czyli jak rozumiem w tej sytuacji nastepny kredyt na ponad 300 tys. będzie potrzebny ?
 • 2013-05-26 05:35:55  Wójt jest okja tam nie wiem, jak ten wójt to zrobił, ale żeby w tak którkim czasie tyle kontaktów pochwytać. A to wicewojewoda przyjechał do Twardowic, a to sam słyszałem jest na ty z wiceprezesem WFOŚ, mówił do niego Mirek, z wicemarszałkiem Dąbrową jest też na ty, marszłek Sekula wysoko go ceni. No i potem są efekty kontaktów i działania.
  Dowiedziałem się, że udało się pieniądze na park w Rogoźniku dostać.
  http://rpo.slaskie.pl/?grupa=2&art1=1369378851&art=1&id_m=&kat=&katrodzic=
  Serdecznie gratuluje wójtowi i pracownikom urzędu, którzy się przyczynili do sukcesu. Wielkie brawo
 • 2013-05-25 23:47:09  Zbyszek GeburaDajesz im punkty a oni to znajda w wikipedii..
 • 2013-05-25 21:44:03  kruszonCiekawa sprawa, niecała godzinka minęła i barman w barmankę się zamienił - jak to medycyna do przodu poszła w tych czasach. A swoją drogą adwokat by się przydał niektórym.
  A do barmana/barmanki pytanie za 100 pkt. - wiesz co to jest za trunek którego nazwe umiesciłem w moim podpisie ?
 • 2013-05-25 19:23:51  barmankaTeż!!
 • 2013-05-25 18:38:27  Zbyszek GeburaA advocata ?
 • 2013-05-25 18:27:52  barmanDo lorek- zgadzam się z tobą. Ale oprócz tego co wymieniasz lubi ponadto: anyżówkę, bols, cytrynówkę,.....aż przez cały alfabet do żytniówwki żołądkoweji. t. d. Whiski też.
 • 2013-05-25 13:48:10  Zbyszek GeburaTo nie Wójt...Wójt w tym czasie był na Biegu Wiosny na Orle..Bylem, widziałem..
 • 2013-05-25 13:17:56  ciekawyA może to właśnie sam Wójt? I dlatego nie chce się podpisywać?
 • 2013-05-25 12:00:20  Zbyszek GeburaMieszkaniec, Ty tez się możesz podpisać z imienia i nazwiska, na razie to się chowasz w gronie 3000 mieszkańców Rogoźnika ..daj dobry przykład, chyba Ci nie brak odwagi ?Puki co nie jesteś lepszy od tych których krytykujesz za anonimowość..Jesteś cyniczny..
 • 2013-05-25 10:41:46  mieszkaniec z Rogoźnikaantoni jak jesteś taki mądry to się podpisz imieniem i nazwiskiem ponieważ mam wrażenie że jesteś tą właśnie osobą co sieją zamęt i swoje wymyślone teorie.
  Wójt robi wspaniałą robotę dla nas wszystkich, Ludzie wspierajmy Wójta ponieważ jest to chłop który chce dobrze dla nas wszystkich lecz niestety jest kilku ludzi którzy chcą za wszelką cenę to zmienić i zaszkodzić !!! Sieją zamęt, przedstawiają się pod różnymi nazwami, nickami i mają na celu co ? Sami się domyślcie co, czytając ich wypowiedzi i oskarżenia które zawsze są bezpodstawne kazdy się domyśla o co chodzi !
 • 2013-05-25 00:49:16  mieszkaniecdlaczego biednego poczciwego? - nie panuje nad portalem to nie ma co żałować i się rozczulać.
 • 2013-05-25 00:22:10  kixtrudno odzyskać szacunek jak się siedziało w gównie to po wyjściu z niego dalej śmierdzi, szkoda tylko biednego poczciwego Henia
 • 2013-05-25 00:19:15  mieszkanieco administrator się obudził się z zimowego snu, a co z tym szambem, które od wielu miesięcy kilku użytkowników tego portalu wylewało na uczciwych i porządnych ludzi? Jak pan spał całą zimę to teraz niech pan czyta wstecz i czyści to może Pan szacunek wśród ludzi odzyska.
 • 2013-05-24 10:31:40  halinaTreść komentarza została ukryta przez administratoraTreść komentarza czasowo zablokowana
 • 2013-05-24 10:24:56  mixerobiektywny obserwator ciesze się, ze jesteś "bardzo obiektywny" tak samo jak i twoje intencje są jasne i przejrzyste, nie martw sie o wyborców z gminy, ciebie już nie wybiorą. a co do rynsztoka to raczej tobie blizej, bo masz buczynke pod nosem z której czesto korzytasz
 • 2013-05-23 22:10:41  obiektywny obserwatorTreść komentarza została ukryta przez administratoraTreść komentarza czasowo zablokowana
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.