BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

PiS Powiat Będziński

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (882):

 • 2019-01-30 14:36:01   coś jest nie tak "- Ktoś, kto urodził i wychował czworo dzieci i więcej, nie może być w takiej sytuacji, że zostaje na stare lata bez nawet jednej złotówki świadczenia. Nie może być dalej takiej krzywdzącej sytuacji, że jest mama, która urodziła ośmioro dzieci, które pracują i płacą w Polsce podatki, a ona klepie biedę na starość - mówił w audycji radiowej Bartosz Marczuk według którego matczyna emerytura jest "oddaniem elementarnej sprawiedliwości dla mam". - Nikt nie zrobił więcej dla systemu emerytalnego niż mama, która urodziła na przykład ośmioro dzieci i je wychowała - podkreślił."

  Więcej: http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79318,23761244,niepracujace-matki-przynajmniej-czworki-dzieci-dostana-matczyna.html

  Wiceszef ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej oczywiście sprawdził, że te ośmioro dzieci rzeczywiście pracuje i płaci podatki w Polsce, czy jest to tylko jego chciejstwo w tym względzie.
  Co za wyrodna ósemka dzieci które chyba nie kochają swojej matki i pozwalają jej żyć w biedzie.
  Oczywiście on nic nie wie i nie słyszał, że obowiązuje system alimentacyjny względem swoich rodziców.
 • 2019-01-30 13:07:53  FerdekVox Populi Vox Dei
  Lud wybrał socjalistów - to jest socjalizm
  Emocje rozgrzewane przez media są sztuczne. Najwięcej wielodzietnych rodzin jest na wsiach. Tam kobiety i tak dostają emerytury z KRUS. Patologia w miastach i tak z przepicia umiera przed 60-tką. Takich niepracujących matek co wychowały powyżej 4 dzieci jest jak na lekarstwo.
  To jest burza w szklance wody.
  System emerytalny jest patologiczny i próby jego łatania też są patologiczne. Pozytywnym aspektem jest to, że w końcu zaczynamy mówić, że tego się nie da utrzymać. Dzietność w PL wkrótce poleci na łeb na szyję, bo kobiety z wyżu lat 80-tych wychodzą z wieku rozrodczego. 500+ i emerytury tu nic nie zmienią, ludzie chcą żyć wygodnie, a z 4 dzieci nie ma wygody.
 • 2019-01-30 12:55:34   Fajnie piszesz podając przykład Kanady i trudno mi się tutaj z tobą nie zgodzić, bo przecież piszesz o emeryturze powiązanej z pracą/dochodem.

  Wracając do tematu,przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby WYPRACOWANĄ emeryturę kobiety powiązać z jej dzietnością,np; jakiś dodatek za każde dziecko, strzelam 100zł, zmniejszenie wymaganego stażu albo wieku emerytalnego za każde dziecko, może jakieś inne pomysły, ale nie to i w tej formie które za moment będzie obowiązywać.
 • 2019-01-30 12:35:10  Gościuw Kanadzie są emerytury obywatelskie. Kończysz 65 lat i Państwo wypłaca Ci emeryturę w stałej kwocie - niezależnie od tego ile zarabiałeś. Nie ma ZUSu (i armii urzędników) - wszystko opłacane z podatku dochodowego. Chcesz mieć więcej - opłacaj prywatnie. W ZUSie są tysiące ludzi którzy mogliby pracować na rzecz zwiększania PKB a tak tylko go redukują.
  Taka emerytura obywatelska mogłaby wynosić 75% minimalnej krajowej.... no ale na to żaden rząd się nie odważy. W ten sposób tworzone są kolejne "łaty" by system ratować (a przecież nie da się go uratować).
  Ludzie na całym świecie jak mają więcej kasy to nie chcą mieć dzieci - taka mentalność ludzka - zamiast zmieniać ludzi trzeba zmienić system emerytalny, ale w Polsce (i w całej Europie) nie ma takiej partii która by doszła do władzy i to zrobiła.
 • 2019-01-30 12:23:41   Ty z tą zastępowalnością wyjeżdżasz, nie będzie jej to nie będzie emerytur i sprawa będzie załatwiona, przed Bismarckiem emerytur nie było i ludzie sobie jakoś radzili. Chodzi o to ,żeby ten system nie tworzył kolejnej grupy uprzywilejowanej. Nie może być tak, że nie wkładasz a chcesz wyjmować, gdzie tutaj sprawiedliwość.


 • 2019-01-30 12:05:27  Gościuneobolszewizm to chyba w Twoim wykonaniu. Wg Ciebie pieniądze biorą się z drukarek? a emerytury wypłacane z oszczędności wpłacających? Człowieku, to że ci polityk wmawia, że pracowałeś na swoją emeryturę to nie znaczy, że tak było.
  System jest jasny:
  na Twoją emeryturę pracują Twoje wnuki. Nie ma wnuków --> nie ma emerytury. Przy obecnej dzietności system musi pierdyknąć.
  Kto jest łupiony to poszukaj w necie. Najlepiej zarabiający płacą procentowo najmniej - tzn. im lepiej zarabiasz tym mniej czasu pracujesz na utrzymanie państwa.
  Swoją drogą po bogatych widać, że wcale lepiej sobie w życiu nie radzą - rozwody, pijaństwo, samobójstwa, depresje, przemoc w rodzinie - jakoś ich to nie omija.

  W ogóle jest to kolejna (po wycince puszczy i dzikach) tzw. "gównoburza" - dla budżetu to koszt minimalny - czy ustawa wejdzie czy nie, a szum wielki. Teraz można przez sejm przepychać po cichu kolejne dziwne ustawy, a plebs się burzy w nieistotnych sprawach...
 • 2019-01-30 11:32:29  Kaczyński powinien odejść z politykiPokrętne te twoje wywody nie mające nic wspólnego z poczuciem sprawiedliwości, neobolszewizm w czystej postaci. To jest łupienie tych którzy lepiej sobie radzą w życiu na rzecz tych którzy nic nie robią.
  Prawo zadziałało wstecz, bo przecież te kobiety doskonale zdawały sobie sprawę, że na jakiekolwiek świadczenie, za nic nie robienie (mam na myśli nie odprowadzanie składek) nie mogą liczyć.
  Kobiety które pracowały, a ze względu na przerwy w rodzeniu będą miały niskie emerytury jednocześnie zrzucą się na te które było stać na rezygnację z pracy zawodowej na rzecz wyłącznie wychowywania dzieci.

 • 2019-01-29 12:24:39  Gościu...dlaczego emerytura matek pracujących ma mieć jakiś dodatek?! Przecież pracująca matka 5-dzieci dostawała pensję za swoją pracę, a niepracująca nie dostawała (bo nie pracowała). Nikt Cię do pracy chyba nie zmuszał?! To był Twój wybór - na tamtą kobietę i swoje dzieci musiał 2x więcej pracować jej mąż. Gwarantuję Ci, jeśli emerytura z lat pracy będzie niższa niż ta z wychowania dzieci to dostaniesz wyrównanie.

  Co do nazewnictwa, nazwą to pewnie zasiłkiem emerytalnym i leksykalnie będzie ok.

  Przypominam tylko niektórym, że emerytura nie jest wypłacana z tego co wypracujemy, ale z tego co wypracują nasze dzieci - jak nie będzie dzieci to nie będzie emerytur. Teoretycznie więc - w obecnym systemie - emerytura bardziej powinna przysługiwać tym co wychowują dużo dzieci niż tym co dużo zarabiają.
 • 2019-01-28 12:00:10   Czym jest emerytura?

  Emerytura to świadczenie pieniężne wypłacane z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych osobom, które po osiągnięciu wieku emerytalnego decydują się na zaprzestanie AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ.

  Prawo, a nie obowiązek

  Przejście na emeryturę to prawo, a nie obowiązek. Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego od decyzji każdej osoby zależy, czy z tego prawa zechce skorzystać od razu czy później ze względu na chęć kontynuowania aktywności zawodowej. Co ważne – im później przejdziesz na emeryturę, tym jej wysokość będzie większa. Wysokość emerytury zależy bowiem od sumy opłaconych i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne, kwoty zwaloryzowanego kapitału początkowego i kwoty środków zgromadzonych na subkoncie oraz średniego dalszego trwania życia.

  Kto może przejść na emeryturę w wieku 60 i 65 lat?

  WARUNKIEM OTRZYMANIA EMERYTURY – poza osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego – jest również UDOKUMENTOWANIE JAKIEGOKOLWIEK OKRESU UBEZPIECZENIA oraz rozwiązanie stosunku pracy.

  więcej na http://emerytura.gov.pl/emerytura-krok-po-kroku
 • 2019-01-28 11:41:49  teraz ci pasuje?do; Gościu

  Żądam podwyższenia mojej emerytury o kwotę "NALEŻNĄ"(???) niepracującym matkom czworga dzieci (4+).
  URODZIŁAM I WYCHOWAŁAM PIĄTKĘ DZIECI,na swoją emeryturę pracowałam 38 lat!!!"
 • 2019-01-27 00:13:42  Gościucyt. "Żądam podwyższenia mojej emerytury o kwotę należną niepracującym matkom czworga dzieci (4+).
  Na swoją pracowałam 38 lat!!!"

  Prawda jest taka:
  38 lat pracowała Pani na emerytury innych obywateli tego kraju. Teraz inni obywatele musza na Panią robić. Czy zadbała Pani by było wystarczająco obywateli do płacenia na Panią?

  Mentalność ludzi tej ziemi jest pokręcona, Ci co mają kasę, chcą życ wygodnie i nie mają dzieci.
  Zaś ci co nie mają kasy - mają dużo dzieci.

  Za sto lat Polska będzie bez Polaków - nawet bez wojny. Jako naród - nie ma w nas życia - nie chcemy miec dzieci.
 • 2019-01-26 17:06:56  ...Tttaaa
 • 2019-01-26 14:38:25  od 1 marca 2019 rokuŻądam podwyższenia mojej emerytury o kwotę należną niepracującym matkom czworga dzieci (4+).
  Na swoją pracowałam 38 lat!!!
 • 2019-01-26 13:34:25  ZGTak, to bardzo prawdopodobne.
 • 2019-01-26 13:32:41  KarolPanie Z.G z nim to nie ma co dyskutować bo się znalazł filozof "grecki" a pojęcia nie ma, "Skarbnik" się nazwał gdzie w SKO? A może w amberd... ?
 • 2019-01-26 13:04:46  ZGJakie masz stężenie CO2 w powietrzu? Jakie stężenie CO2 jest niebezpieczne. Podaj, porównaj, to nie boli.

  Zabieraniu głosu w temacie gdzie jest się niedouczony jest żenujące.
 • 2019-01-26 12:40:35  SkarbnikDo: aw
  Polemika z p.ZG jast bezsensowna, rzucił temat a Niemcy sprowadzają tyle węgla, zapytaj czy wie jakiej jakości ten węgiel jest sprowadzany, gościu podpiera się samozwańczymi teoretykami w każdej dziedzinie życia to są jego autorytety bez żadnych osiągnięć naukowych, najlepszą odpowiedzią Jego jest że nie ogarniasz tematu lub twoja edukacja zatrzymała się na niskim etapie. Pisze CO2 jest niezbędny do życia,nie każdego. W małych stężeniach nie jest trujący, w większych stężeniach dwutlenek węgla jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet zabójczy, a jego działanie powoduje powstawanie hiperkapni, a co za tym idzie kwasicy oddechowej i w następstwie obrzęku mózgu. Z pewnością to podważą autorytety p. ZG, ja nawet nie będę oponował przecież oni zdobywali wszyscy wykształcenie za znienawidzonego Socjalizmu w Polsce (nie mylić z komunizmem). Pozdrawiam
 • 2019-01-26 12:24:34  ZGOczywiście że to nie CO2 stanowi problem, więc dlaczego mamy komuś płacić kary za jego emisję?

  Są piece, piece ekologiczne w których można palić każdym rodzajem węgla, więc to nie węgiel jest problemem tylko w czym i jak go spalamy.

  Nierentowność kopalni wynika głównie z nadmiernie rozbudowanej dyrekcji i administracji.
 • 2019-01-26 11:53:41  awZG zbadaj skłąd dymu wychodzącego z co drugiego komina w okolicy. To nie CO2 jest problemem (chociaż jak go jest za dużo to też problem) ale przede wszystkim pyły zawieszone, siarka, ołów, kadm i inne metale ciężkie, benzen, benzoapiren i reszta tablicy Mendelejewa w mniejszych ilościach. Może ty marzysz o tym żeby zejść z tego świata na dowolnego raka, ja wole pożyć trochę dłużej i nie chorować. Niech sobie będzie węgiel spalany w Polsce - ale niech on będzie dobrej jakości (ten wprowadzany szczególnie ze wschodu to świństwo a nie węgiel).
  Co do sensu zamykania kopalni to ważne powinny być względy ekonomiczne - ja wole żeby moje podatki poszły na dopłaty do odnawialnych źródeł energii lub dopłaty do cen gazu ziemnego niż na dotowanie nierentownych kopalni i elektrowni.
 • 2019-01-26 09:23:32  ZGNiemcy co roku sprowadzają ponad 40 mln ton węgla. Nie ma sensu zamykać nasze kopalnie.

  Co do CO2 to jest on niezbędny do życia na naszej planecie, do oddychania.
 • 2019-01-26 07:25:50   Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu potwierdził znaczący wzrost importu węgla w 2018 roku - od początku roku do końca listopada sprowadzono go do Polski prawie 18 mln ton, o 6,3 mln ton więcej niż w tym samym okresie ub. roku.

  Jednostkowy koszt produkcji węgla wzrósł do 316 zł na tonie, wobec 264,11 zł przed rokiem. Wydajność na jednego pracownika spadła z 761 do 744 ton.

  Wynik na sprzedaży węgla po 11 miesiącach wyniósł 1 mld 492,2 mln zł, wobec 2 mld 908,3 mln zł rok wcześniej. Zysk zmalał z 2 mld 269,4 mln zł po 11 miesiącach 2017 do 980,3 mln zł po listopadzie 2018.

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wydobycie-i-sprzedaz-wegla-styczen-listopad-2018-roku/x6zp184
 • 2018-12-13 16:38:46  GościuNo proste. Podwyżek nie będzie bo udało się sprzedać stare prawa do emisji CO2 (jest zgoda KE). Rekompensaty będą wypłacane wprost spółkom energetycznym... i my nawet tego nie zauważymy. Sponsorem najprawdopodobniej będą spółki niemieckie :D
  Swoją drogą ten handel prawami do emisji to totalny absurd... no ale czego można się spodziewać po UE
 • 2018-12-13 07:24:45  panie premierze, ale o co tak naprawdę chodzi?Dopiero co państwowe spółki zadeklarowały, że będą rekompensaty za podwyżki cen prądu, które notabene same miały wprowadzić, to przyszedł ON i oświadczył, że PODWYŻEK NIE BĘDZIE.
 • 2018-12-04 19:51:47  i co na to prezes, pogniewał się?"Ruch Prawdziwa Europa"
 • 2018-12-03 13:22:14  no cóż, przemilczę to coś"Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja"

  (z twittera RM)
 • 2018-12-03 11:40:08  Mieszkanie +Ja nie znam nikogo kto wprowadził się do mieszkanie+ Nie znam nawet nikogo, kto zna kogoś kto wprowadził,wprowadzi ,albo czeka na mieszkanie +. Dodam że dowiadywałem się jakie są kryteria w programie mieszkanie+ w czterech województwach, nie ma takiego programy.
 • 2018-12-03 06:37:19   PIS wystawia mnie po raz trzeci.
  Cham groził palcem posłance PiS. Powinien dostać z liścia, jeśli...

  https://www.youtube.com/watch?v=CNDc7z6vTgw
 • 2018-12-02 21:31:46  .....https://youtu.be/nfeXcEyGo98
 • 2018-12-02 08:06:56  maraton propagandowy się odbył a efekty mizerneProgram "Mieszkanie+" póki co to chyba na tym etapie jedna wielka ściema bo po dwóch latach tych mieszkań jest 480!
 • 2018-11-29 13:20:46   ?Ale gdzie tutaj jest wątek o sbekach? Kto ich tutaj broni?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.