BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Nasze matki, nasi ojcowie - film

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (11):

 • 2018-12-29 15:30:52  O.P.Podobnie jest z informacjami które obiegły cały świat wyemitowany materiał przez prywatną tv gdzie podobno w naszych lasach grasują neonazisci, pytam gdzie oni są?? Może na buczynie?? Będąc na wczasach usłyszałem od gościa zza granicy który był niesamowicie przekonany że u nas właśnie tak jest! Widziałem zupełnie niedawno przemarsz prawdziwych neonazistów ulicami dużego miasta nie w naszym kraju i przyznam że włosy mi dęba stanęły.

  https://amp-dw-com.cdn.ampproject.org/v/s/amp.dw.com/pl/przemarsz-neonazist%C3%B3w-oburzenie-w-dortmundzie/a-45600717?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQECAFYAQ%3D%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fpl%2Fprzemarsz-neonazist%25C3%25B3w-oburzenie-w-dortmundzie%2Fa-45600717
 • 2018-12-29 14:25:40  z artykułuOrzeczenie jest nieprawomocne. Pełnomocnik twórców serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" już zapowiedział apelację od wyroku.

  Proces ruszył w lipcu 2016 roku.


 • 2018-12-29 09:41:11  musieliśmy czekać 5 lat?https://www.rmf24.pl/fakty/news-jest-wyrok-ws-bulwersujacego-niemieckiego-serialu-nasze-matk,nId,2754196
 • 2018-12-29 09:37:23   2013-06-20 00:08:17 Euzebiusz Garbaty
  zadam pytanie jakie są wasze odczucia ? Dlaczego i jaki jest powód że Niemcy nas właśnie tak widzą ? Przecież kiedyś nasza gmina graniczyła z tym krajem dodam że koszt tego filmu wyniósł 15 mln. euro i ktoś zainwestował grube pieniądze, czy godzicie się na oglądanie naszych dziadków jako antysemitów ? Dla mnie to skandal !!!
 • 2013-06-20 23:37:48  Euzebiusz Garbatywystarczy zasięgnąć wiedzy na temat np. Będzina naszego starostwa, o to wzmianka, autentyczna i historyczna: Historia Żydów będzińskich sięga XIII wieku, choć najstarsze pisemne źródła podają dopiero rok 1564. Od początku swej obecności w Będzinie Żydzi brali aktywny udział w życiu miasta; ułatwiały im to przywileje nadawane przez kolejnych królów Polski. Na przełomie XIX i XX wieku Żydzi stanowili 80% mieszkańców miasta (37000 osób w 1910 r.) W 1917 r. w Radzie Miejskiej Będzina wszyscy radni byli Żydami. W nocy z 8 na 9 września 1939 r. Niemcy spalili synagogę wraz z modlącą się w środku grupą około dwustu osób. Później niemcy wybudowali getto na Warpiu po czym wszystkich wywieziono do Auschwitz. Sam uczęszczając w młodości do jednej ze szkół właśnie w Będzinie nasz wychowawca opowiadał o tym mieście i o żydach byliśmy nawet na cmentarzu żydowskim w Będzinie obok reala, myślicie że teraz kto dba o ten cmentarz ? Dlaczego NA SIŁĘ chcą z nas zrobić antysemitów ? Z opowiadań znajomych i relacji ich dziadków żydzi również nie postępowali idealnie w stosunku do obywateli Polskich ale nikt ich nie mordował tylko po prostu tolerował i szanował gdzie nawet opowiada o tym nasza literatura z tamtego okresu. To właśnie Hitler w swoim chorym umyśle ubzdurał sobie wrogość do żydów w ten sposób zarażając swoich obywateli a teraz ci obywatele produkują za 15 mln euro film opowiadający o totalnym antysemityźmie polaków. Czy to jest zdrowe myślenie o naszych przodkach jako antysemitach ?
 • 2013-06-20 23:00:04  Euzebiusz GarbatyTo jest malutki cytat rozmowy z Josephem Nitchthauserem, byłym prezydentem Federacji Żydowskiej w Brazylii opublikowanej w internecie:
  " Dzis w USA zydzi chca zapomniec, chce sie sie wybielic srodowisko tamtejszych zydow od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarnietej straszna wojna Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.
  Byl Pan moze w Izraelu?
  Juliusz Osuchowski: Nie
  Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest slynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie sa drzewa. Na kazdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach sa nazwiska rodzin i ludzi nie-zydow, ktorzy w czasie okupacji uratowali zycie zydom. I wie Pan co? Tam sa prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoja te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciagnal. A zydow w Polsce bylo duzo, w niektorych miasteczkach bylo ich prawie 90%, a calym kraju w gruncie rzeczy to wynosilo w stosunku do calej ludnosci jakies 15%.
  Jak sobie mozna wyobrazic Francje ktora ma jakies 60 milionow ludzi. Dzisiaj zydow we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko maly ogien z zapalki, aby wybuchla rasistowska awantura. A co by bylo jak by tam teraz bylo 15% zydow, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionow zydow we Francji. "
 • 2013-06-20 19:42:19  Euzebiusz Garbatytak zgodzę się że nie byliśmy w jakimś małym procencie idealni ale zapytam przez kogo ? Dla każdego czy dzisiaj czy kiedyś była i jest najważniejsza własna rodzina i jeżeli oprawca w tedy - Niemcy mówią że za ukrywanie żydów wymordują twoją rodzinę lub całą wieś, siejąc przy tym propagandę przeciwko żydom, czy przed wojną ktoś z polaków mordował żydów ? Czy gdyby była sytuacja odwrotna byłoby inaczej ? Dlaczego w filmie nie pokazano roku 1939 i napaści na Polskę ? Dlaczego nie pokazano Auschwitz ? Mam wrażenie że ten film drwi z naszych dziadków i ojców ! Za 10 czy 20 lat jak będzie tak dalej to młody Niemiec powie że to Polska napadła na ich kraj a kto wie czy tak już teraz nie myśli ??
 • 2013-06-20 11:05:20  rogoHeh, Polacy to jest taki dziwny naród. Bardzo by chcieli być uważani za nie wiadomo jakich herosów. W filmie był moment w którym to JEDEN z żołnierzy AK mówi że żydzi są be. Natomiast kilka scen później dowódca daje pistolet żydowi by ten uciekł, gdzie tutaj jest przedstawiony antysemityzm ? Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, żydom nie pomagali wszyscy Polacy, pomagały im garstki ludzi, natomiast chcielibyśmy aby było inaczej. Co do samego filmu to bardzo mi się podobał. Mało filmów, dobrych filmów jest przedstawionych z perspektywy niemieckiego żołnierza.
 • 2013-06-20 08:59:47  obserwatorNiezależnie od intencji twórców filmu, który w wątku dotyczącym Polaków i ich anysemityzmu jest ewidentnie przrejaskrawiony, trzeba mieć na uwadze że nasi rodacy niestety nieskazitelni nie byli ( i nie są nadal ). Takie wydarzenia jak Jedwabne czy pogrom w Kielcach każą spojrzeć na historię drugiej wojny wielowątkowo, a nie tylko przez pryzmat bohaterstwa i ułanów z szabelkami. Przypomnę, że przez wojną taka partia jak ONR miała znaczacy procent poparcia w społeczeństwie, a czytając różne fora internetowe lub słuchając różnych rozmów, można odnieść wrażenia że antysemityzm nadal ma się u nas dobrze ( i to pomimo braku jakieś dużej społecznosci żydowskiej w kraju ). W czasie wojny nie każdy musiał być rotmistrzem Pileckim - większość ludzi starała się po prostu przeżyć i ochronić swoich bliskich. A sytuacjach zagrożenia i stresu rożne rzeczy ludzie robili. I tak samo jak nie można mieć do nich o to pretensji, to tak samo nie można udawać że było innaczej. A ten film pomimo tego że tak naprawde jest słaby i kiepski, jest tylko jednym z elementów dyskusji na temat tamtych czasów.
 • 2013-06-20 08:23:49  spokMyślę sobie, że wszystko lub prawie wszystko o tym filmie powiedziano w dyskusji, emitowanej bezpośrednio po zakończeniu miniserialu. Niewątpliwie, refleksja jest potrzebna, od siebie powiem tylko, że film wart obejrzenia pomimo przekłamań i wypaczeń historii. Wyświetlanie tego filmu w wielu krajach spowoduje fałszywy obraz o nas Polakach, będą kolejne "polskie obozy zagłady".
 • 2013-06-20 00:08:17  Euzebiusz Garbatyzadam pytanie jakie są wasze odczucia ? Dlaczego i jaki jest powód że Niemcy nas właśnie tak widzą ? Przecież kiedyś nasza gmina graniczyła z tym krajem dodam że koszt tego filmu wyniósł 15 mln. euro i ktoś zainwestował grube pieniądze, czy godzicie się na oglądanie naszych dziadków jako antysemitów ? Dla mnie to skandal !!!
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.