BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Marszałek o kolei

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (13):

 • 2014-03-31 23:08:48  kolejarzDawno nie pisano tutaj o kolei na lotnisko a tu jak się okazuje chyba wszystko idzie w dobrym i pożądanym kierunku. I mam nadzieje że to jakaś kaczka dziennikarska ale fakty.
  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,15715853,Nie_bedzie__szybkiej__kolei_do_Pyrzowic__Trasa_przez.html#LokKatTxt
 • 2013-12-12 12:24:54  spokJeżeli piszesz o datach to najbardziej istotny jest fakt, że dokument wpłynął 10.04. a już dnia następnego został przesłany do Prokuratury Rejonowej.
 • 2013-12-12 12:07:56  spokNie mam żadnych wątpliwości, że autor tego prymitywnego gniota chciał sobie zakpić z urzędników gminnych Ożarowic.
  Odnośnie powodu opublikowania tych dokumentów na BIP-ie nie mam pojęcia.

 • 2013-12-12 11:24:57  antykolejarzTeż mnie naszła myśl czy to nie jest jakaś prowokacja. Ale jednak nie podejrzewam Gminy Ożarowice o takie dowcipy, skoro to się ukazało na ich oficjalnym BIP-ie. Druga sprawa - podejrzewam że przed publikacją tych dokumentów urzędnicy z Ożarowic temat gruntownie zbadali i przemyśleli, bo dokumenty opublikowano w listopadzie a są datowane na kwiecień.
 • 2013-12-12 11:04:01  spokTo chyba jednak kiepściutki żart jakiegoś dowcipnisia.
 • 2013-12-12 10:42:47  antykolejarzTemat kolei ostatnio ucichł. Ale to że ucichł to wcale nie oznacza że go nie ma. Kilka dni temu na stronie Urzędu Gminy w Ożarowicach pojawiły się dokumenty które zdaje się pokazują prawdziwe oblicze całego problemu związanego z przebiegiem kolei na lotnisko. Sama linia kolejowa jest tylko dodatkiem do tego żeby wiele ustawionych odpowiednio osób dorobiło się pod stołem, a tym czy kolej przebiega tam gdzie trzeba i czy będzie opłacalna mało kogo z decydentów interesuje.
  Oto link do dokumentów, które ewidentnie wskazują na korupcję w PKP:
  http://www.bip.ozarowice.pl/?t=2703&menu=&mod=site&id=2703&rok=&miesiac=&id=4040&t=4040
  Ciekawe jaki sprawa będzie miała ciąg dalszy.
 • 2013-06-12 23:07:45  nowakhttp://www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=33990&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=2b40123cf8
  Wszyscy już lapówy wzieli i nie mogą się wycofać bo na lodzie by zostali odwierty próbne robili i na pole bez powiadomienia wjeżdrzali cięszkim sprzętem wiertnicami a po zwróceniu uwagi odjeżdrzali i przyjeżdrzali po tygodniu z pismem i czy można. ekipa nawalona wierciła a jeden trzeźwy jeździł po paliwo do wiertnicy jak wracali to jeden jechał za pilota a reszta za nim i co tu k...wa. jeszcze mówić. no co. Niech se ten marszal wsadzi ten kij w ;0 i se ta kolej puści przez ten tunel po tym kiju.
 • 2013-05-14 12:22:20  antykolejarzOfensywa informacyjna Marszałka trwa - teraz opowiada o kolei do Pyrzowic w Radiu Katowice:
  http://www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=33990&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=2b40123cf8
  Z wypowiedzi ( dość krótkich ) można wywnioskować że Marszałek za priorytet uważa transport cargo, a pasażerski jest tylko dodatkiem. Ciekawy sposób myślenia, bo transport kolejowy cargo ma sens w transporcie materiałów sypkich i objętościowych, a takowych się raczej samolotami nie transportuje. Jeżeli by tak było to uzasadnienie ekonomiczne miałaby budowa lotniska w Sławkowie obok euroterminalu - a jakoś nikomu ten pomysł go głowy nie przyszedł. To co przylatuje i odlatuje samolotami, jest potem transportowane w głąb kraju w znakomitej większości samochodami i w takim ujęciu najważniejsze jest pociągnięcie autostrady A1 na północ. Chyba że na lotnisku terminal węglowy wybudują i będziemy drogą lotnicza eksportować/importować węgiel. Generalnie żeby zapewnić całkowitą intermodalność transportu wokół lotniska, to ja jeszcze proponuję podciągnięcie Kanału Gliwickiego do Pyrzowic i będziemy wykorzystywać transport barkami po Odrze. Pomysł równie realny i rozsądny co ostatnie pomysły Marszałka - poprosze więc o przelanie na moje konto odpowiedniej kwoty tytułem wynagrodzenia za doradztwo :-)
 • 2013-05-13 19:23:29  obserwerJa popieram poprzednika mydlą nam oczy, że będą trzy odrębne linie, żeby ludzie nie wskazywali zamiennie linii przez Tarnowskie Góry zamiast przez naszą gminę. To jest obrzydliwa polityka zakłamanych ludzi. Protestujmy, bo jeśli sami się nie obronimy to nikt nam nie pomoże. Zniszczą nam piękne tereny zielone, drogi a potem umyją od wszystkiego ręce i zostawią samym sobie z problemami.
 • 2013-05-13 15:05:03  antykolejarzPropozycja Marszałka o trzech liniach na lotnisko to totalna bzdura, nierealne bajdurzenie mające na celu tylko i wyłącznie polityczne interesy i interesiki. Dziś Marszałek obiecuje a za rok po wyborach nie będzie jego i nastepna władza ( nie wazne czy w tej czy innej koalicji ) w innym składzie personalnym wykręci się z wszystkich obietnic. Tym bardziej że jak już zostało to wiele razy napisane, budowa każdego z tych trzech połączeń wymaga dofinansowania z UE, a budżetu z którego miałoby to być finansowane jeszcze nie ma.
  Co do przystanku na terenie Ożarowic czy Sączowa to jest to kwestia która kładzie na [cenzura] wszystkie dywagacje na temat czasu dojazdu na lotnisko i konkurencyjności w tym względzie forsowanego przebiegu przez Piekary- umiejscowienie takiego przystanku na kilka kilometrów przed lotniskiem wydłuży czas przejazdu o dobre 10 minut i tym sposobem czas dojazdu z Katowic będzie mniej więcej taki sam jak w opcji przez Tarn. Góry. Już nie mówiąc o dodatkowych w tym przypadku kosztach i utrzymania linii. Argumenty o tym że Pyrzowice mają stać się centrum transportu cargo też wyglądają na bezmyślny strzał Marszałka we własne kolano - no bo jaki mają w takiej koncepcji mieć zysk mieszkańcy protestujących do tej pory gmin, jeżeli potencjalnie zgodzą się na inwestycję ? No bo chyba nie śmigające im pod oknami pociągi towarowe, które nie będą się zatrzymywały i ułatwiały podróż, a będą hałasowały bardziej niż pasażerskie.
  Kolejna sprawa to budowa połączenia z trzech stron - na wierze absolutnie że takie rozwiązanie powstanie kiedykolwiek. Po wybudowaniu pierwszej z tych linii, kolejne już nie będą w ogóle ani budowane, ani remontowane. A koronnym argumentem rządzących wtedy władz wojewódzkich czy ministerialnych, będzie pewnie że to się nie opłaca bo kryzys, bo potoki pasażerskie za małe, bo koszty za duże itd.
  W ogóle to wygląda na to że od początku prac nad połączeniem kolejowym Pyrzowic ze Śląskiem zarówno władze województwa jaki i PKP za punkt honoru wzięły sobie żeby się przy tej okazji jak najbardziej skompromitować i ośmieszyć w oczach opinii publicznej i fachowców kolejowych. Nie wiem kto Marszałkowi pisał ten tekst do artykułu, oraz kto mu doradza w tej kwestii, ale wygląda na to że to jakiś kompletny ignorant. To co zaprezentował Marszałek w artykule to nie jest rozwiązanie problemu - to jest paliwo do eskalacji konfliktu PKP z mieszkańcami gmin Bobrowniki i Ożarowice. Przy okazji przestrzegam już po raz któryś mieszkańców - patrzcie na ręce swoim samorządowcom. W artykule wyraźnie napisano że Marszałek mediuje między samorządowcami a PKP i podobno już jest jakieś wstępne porozumienie. A to stwierdzenie stoi w sprzeczności z tym co deklarował ostatnio na sesji Wójt Ziemba. Jako człowiek z natury nieufny ( z szczególnie wobec władz ) czuje że ktoś tu robi ludzi w konia - pytanie kto i dlaczego ?
 • 2013-05-12 21:56:10  Zbyszek GeburaMoże w lesie na Wymysłowie, albo w polach pod Sączowem ?!
 • 2013-05-12 20:38:03  zainteresowanyPrzystanek kolejowy w Ożarowicach, a w naszej gminie to gdzie ma być? Może ktoś z internautów mi odpowie
 • 2013-05-11 12:44:59  biscolatahttp://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/marszalek-chce-kolejowych-polaczen-z-pyrzowicami-z,1,5513616,region-wiadomosc.html

  Ciekawy artykuł, a w nim:

  "Marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła zadeklarował w piątek, że stara się zakończyć spór, którędy ma jechać pociąg do Pyrzowic."

  "Jak wyjaśnił, obecnie wszystkie trzy koncepcje są w grze, jednak najbardziej zaawansowany pod względem przygotowań jest wariant przez Piekary. Dlatego niedawno spotykał się z samorządowcami z Ożarowic i Bobrownik, gdzie uzgodniono zawarcie trójstronnego porozumienia – wraz z PLK. Ma ono zawierać rozwiązania zmniejszające niedogodności dla mieszkańców, m.in. budowę przystanku Ożarowice i skomunikowanie go z siecią dróg."

 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.