BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Dyrektor Świątek i tajemnicza umowa o dzieło, parę pytań

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (19):

 • 2017-10-22 12:50:00  ..!..chcesz żyć w spokoju nie przewyższaj szefa w rozwoju - niestety. Także zapomnijcie o nagrodach
 • 2017-10-21 22:37:27  .,.,.A po co ma się tłumaczyć? Jego pryncypał i przywódca, co go na stołek wsadził też nie tłumaczy się plebsowi. Wszyscy wodza mają słuchać i nie zadawać niewygodnych pytań. A jak się wychylają to po łbie ...
 • 2017-10-21 18:57:36  nauczycielkaDyrektor szkoły w Rogożniku od kilku lat/jak tylko jest dyrektorem/ pod wpływem swojej "kliki" przydzielił nagrody dyrektora tym samym nauczycielom co poprzednicy w/g ich uznania.
  My jako Rada Pedagogiczna usłyszeliśmy tylko nazwiska i mieliśmy zatwierdzić .Nie usłyszeliśmy od dyrektora za co ich wynagradza.Na ostatniej konferencji poprosiliśmy by dyrektor dał nam wskazówki bo też chcemy być "najlepsze".
  I co? Dyrektor się na nas obraził.
 • 2017-03-16 20:48:19  ...Do Agata. Rozumiem, ale skoro coś wylicytowałem, to jest moje. Pieniądze wpłaciłem, poszły na cel charytatywny. Przedmiot lub usługa jest moja, mogę z nią zrobić co chcę, wykorzystać, nie wykorzystać, zepsuć, wyrzucić, używać, dać komuś, schować... Mogę zrobić co chcę, także dać szkole w Rogoźniku. Nie ważne co z tym zrobię, bo jest moje, zapłaciłem. Mogę dać szkole w Rogoźniku, jeśli uważam, że się tam przyda, ale że zostanie wylicytowane np. na potrzeby szkoły. Jeśli komuś nie pasuje, że tak zrobiłem, to czemu on nie licytował i nie przeznaczył tego czegoś (przedmiotu/usługi) na inny cel, który sam wybrał? Krytykować łatwo, ale dać pieniądze już nie. Ja wylicytowałem, ja dałem pieniądze, więc ja decyduję co z tym dalej zrobię. Zawsze najłatwiej krytykuje ten, co nic nie zrobił (nic nie dał). Czy nie wystarczy, że Dominika będzie mieć z wylicytowanego przedmiotu pieniądze na leczenie? Czemu ktoś chce jeszcze narzucić temu, kto te pieniądze dał, jak ma postępować, z czymś, co kupił, co jest jego własnością?
 • 2017-03-15 13:45:35  Nie kibicDo Kibic

  A ty kmiocie coś robisz czy umiesz się tylko d....ć?
 • 2017-03-15 08:15:56  KibicNie pisz tyle bzdur tylko działaj, rób
 • 2017-03-15 05:38:11  ZG Mozna by zrobić np. 1 maja np. turniej piłkarski czy to na boisku trawiastym czy na orliku, dla drużyn z naszej gminy połączony ze zbiórka pieniędzy na jakiś szczytny cel, choćby na jakieś chore dziecko. Niech każde sołectwo wystawi drużynę albo dwie i zrobić taki fajny towarzyski turniej. Przy okazji wolne datki na konkretny cel.
  Czy zbierzemy 1000 czy 5000 PLN na pewno pieniądze zostaną dobrze spożytkowane, a dla grających i kibiców będzie frajda. Oczywiście fajnie jakby taki turniej grac cyklicznie, co roku. Co roku trzeba pomoc i to nie jednej osobie. Nieszczęście może dotknąć każdego. Mozna tez taki turniej rozgrywać częściej niż raz w roku..
  Jeśli pomysł "chwyci" mogę się w niego zaangażować w miarę możliwości. Do maja jest trochę czasu..
 • 2017-03-14 21:51:04  Agata Do ... : chodziło chyba o to, że szkoła owszem wylicytujemy ale nie na cele charytatywne tylko np na potrzeby dla szkoły. Ważne że Dominika będzie mieć kasę na leczenie! Ps. Jak sprawa Wiktorii Trojanowicz? Radzi sobie dziewczyna? Jak po tej operacji?
 • 2017-03-14 19:10:10  ...Czemu "obużona" ? Gift został wylicytowany? Pieniądze poszły na chore dziecko? To ten, kto wylicytował, ma prawo zrobić z tym co chce, także oddać szkole w Rogoźniku, gdzie prawdopodobnie znów będzie licytowany w jakimś szczytnym celu.
 • 2017-03-13 21:56:35  KnoppekLobby hobby. Może darczyńca sobie nie życzył przekazywania dalej fantu? Rozmawiałem z jednym darczyńczyńcą i była ta osoba obużona, że jej gift dostanie szkoła w Rogoźniku a był przeznaczany na chore dziecko. Czy szkoła w Rogoźniku cierpi na jakąś chorobę?!
 • 2017-03-09 17:19:00  :)takie lobby :)))))))
 • 2017-03-07 19:18:53  GagarinCzemu fanty z imprezy charytatywnej dla Dominiki Czajkowskiej zostały przekazane szkole w Rogoźniku?!
 • 2017-02-25 13:55:23  uczestnikzabawa szkolna była przednia............................ ????????????????
 • 2016-12-04 08:52:14  JohnyMoże Pan Dyr odda połowę kasy biednym ludziom?
 • 2016-07-25 15:14:20  uniwersalnyTo o kogo właściwie chodzi dyr z Rogożnia a miesza się nauczycielka z Siemoni. .. ale sumka wspaniała!
 • 2016-07-24 21:40:36  klapaucjuszDroga Nauczycielko,
  Zapewne wiesz, ze postac Klapaucjusza byla plci meskiej, takiej tez jestem ja.
  Podpisalem sie jako "Klapaucjusz" tak samo jak Ty uzywajasz nicka Nauczycielka.
  Problem polega na tym, ze dyrektor nie wytlumaczyl sie tam gdzie trzeba, czyli w ogolnie dostepnym oswiadczeniu majatkowym.
  Pozdrawiam i zycze spedzenia resztki niedzieli nad zasadami interpunkcji,
  Klapaucjusz
 • 2016-07-24 20:34:56  znalazła się mądralinskaJesteś hiena a nie 'nauczycielka'. Twoje inwektywy i sterotypy pod adresem Sosnowca świadczą o twojej głupocie. Innymi słowy, trzy h..e w bok od Sosnowca!!!
 • 2016-07-24 15:45:54  nauczycielkaPani "Klapaucjusz"To ze złośliwości,że nie nadaje się pani do pracy /drugiej/bo na etacie jest eś babo w Siemoni.Złośliwość sosnowiecka jest zaraźliwa, ale to charakterystyczne dla ludzi stamtąd.
  Spadaj kobieto bo nikt cię tu nie cierpi w tej szkole w Rogożniku.I nie podjudzaj mieszkańców ,nie siej plotek
  Podpisz się a nie ukrywaj
  Dyrektor na pewno się wytłumaczył tam gdzie trzeba a nie Tobie
 • 2016-07-16 20:08:17  klapaucjuszWitam,
  Zajrzałem sobie do oświadczeń majątkowych oficjeli w gminie i taki kwiatek rzucił mi się w oczy: Dyrektor Świątek (pełne oświadczenie tutaj: http://bip.bobrowniki.pl/?a=17808) zadeklarował:
  - zarobki z tytułu umowy o pracę: 68 428 PLN, co wygląda na pensję dyrektorską
  - zarobki z tytułu umowy o dzieło: 190 760 PLN
  Czyli pan dyrektor zarabia prawie trzy razy więcej poza szkołą niż na stanowisku, na które został wybrany. Średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie śląskim wynosi 4 150 złotych miesięcznie brutto, zatem pan dyrektor zarobił w ciągu dwunastu miesięcy około 46(!) takich wynagrodzeń.

  Kilka pytań ciśnie się na usta: Kiedy pan dyrektor znajduje czas na dodatkowe zajęcia i na czym te zajęcia polegają? Czy praca dyrektora szkoły jest jego zajęciem głównym? Jeśli tak, to to zajęcie “dodatkowe” stanowi, bagatela, siedemdziesiątkilka procent jego dochodu. Czy w takim razie dyrektor poświęca szkole tyle, ile jest jej niezbędne, czyli, jak pokazuje praktyka, co najmniej osiem godzin dziennie? Jak godzi pracę dyrektora szkoły z tą z tytułu umowy o dzieło? Notabene z jakimś tajemniczym podmiotem, którego nazwy nie raczy nawet w oświadczeniu wymienić. A czas ma tę paskudną cechę, że kiepsko się rozciąga...

  W imię przejrzystości wymaganej od osoby piastującej tak eksponowane stanowisko należy zadać te parę pytań i domagać się od dyrektora rzeczowej i precyzyjnej odpowiedzi. Jest zatem praktycznie pewne, że dyrektor wkrótce wyjaśni cała sprawę, bo przecież na pewno nie ma tutaj nic do ukrycia. Jak przystoi człowiekowi, który został wybrany do tego, żeby swój wysiłek i umiejętności wkładać w edukację naszych dzieci.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Klapaucjusz
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.