Dzisiejszy spływ kajakowy rzeką Brynicą został zorganizowany przez, specjalistów w dziedzinie spływów kajakowych ,, Śląskie Kajaki,, z Gliwic.
Firma założona przez ojca i syna. Instruktorów kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego , ratowników wodnych i miłośników śląskich rzek, którzy od ponad 25 lat propagują i promują turystykę kajakową na rzekach Górnego Śląska wśród mieszkańców regionu.
Organizują spływy również dla turystów indywidualnych co weekend na takich rzekach jak Kłodnica , Odra, Ruda, Kanał Gliwicki i Brynica.
Dziś w cudownej aurze pogodowej odbył się spływ rzeką która była od ponad 650 lat granicą pomiędzy Królestwem Polski a Śląskiem .
Odcinek 12 km z Piekar Śląskich do Czeladzi nasi turyści pokonali w 2,5h.
Płynąc leniwie kajakiem po rzece można było odkryć piękno tych terenów z pokładu kajaka. Po drodze na szlaku mijaliśmy kaczki, dzikie gęsi i łabędzie.
Brzegi rzeki porośnięte trzciną, drzewami owocowymi i inna florą umilały czas płynięcia.
Kajaki płynąc po Brynicy, były delikatnie gładzone przez liczną rzęsę wodną i porosty.
W wielu miejscach rzeka pozytywnie zaskakiwała swoją przejrzystością, pokazując, że rzeki na Górnym Śląsku są coraz czystsze.
W rejonie Siemianowic od kilku lat można spotkać na rzece bobry, które się tutaj na stałe zadomowiły.
Na tym odcinku nasza graniczna rzeka płynie przez obszar chronionego krajobrazu "Przełajka".
3h w świetnej rodzinnej atmosferze zleciały bardzo szybko.
Meta spływu znajdowała się w Czeladzi przy hali MOSiR. I tutaj przy Parku T. Kościuszki zakończyła się ta wspaniała przygoda ,,wodnym szlakiem historycznych granic, na który wrócimy niebawem.
Komentarze (1):