BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

22 Maja 2017"Kasztelanka" dla "Serduszek" z DobieszowicByliście, jesteście, będziecie

Serduszka”

 

Blisko 25 lat temu p. Magdalena Polak - katechetka ze szkoły w Dobieszowicach nie miała tak dalekosiężnych planów, by obchodzić w przyszłości jakiekolwiek jubileusze.

W 1992 roku z małą grupką dzieci przygotowała oprawę wokalno-muzyczną I Komunii Świętej. Występ zrobił duże wrażenie na słuchaczach. Wtedy pojawiła się myśl, a może moglibyśmy śpiewać przy innych okazjach? Pomysłom p. Magdaleny patronował ówczesny proboszcz śp. ks. Marian Bogus. W kolejnych latach opiekę nad Zespołem roztoczył ks. Proboszcz Andrzej Bil, a obecnie wspiera duchowo ks. Wojciech Wosik.

Dyrektorzy szkoły – wcześniej Jadwiga Paprocka, Tamara Pudo, a teraz Aneta Kocot wspierali z otwartym sercem działania „Serduszek”.

Przez ten czas stroną muzyczną i aranżacjami utworów zajmowało się kolejno kilka osób, a obecnie muzycznie kształtuje zespół p. Małgorzata Sepetowska.

Dobrym duchem zespołu przez wiele lat była ś,p. p. Hanna Lisik.

Pierwsze występy odbywały się w kościele parafialnym i na deskach sceny szkolnej. W 1995 roku „Serduszka” wzięły udział w I Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, gdzie wyśpiewali wyróżnienie.

I tak z wymiernymi sukcesami śpiewają już od prawie 25 lat na festiwalach, przeglądach, koncertach - dużych i kameralnych. Część swojego serduszka oddają innym w koncertach charytatywnych. Występowali w domach dziecka, domach opieki i szpitalach. Zawsze sprawiają radość, wzruszają, skłaniają do refleksji.

W zespole śpiewa już drugie pokolenie i łączy je ta sama nić wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.

Zwieńczeniem tych 25 lat mozolnej pracy i osiągniętych sukcesów rangi krajowej oraz międzynarodowej było przyznanie NAGRODY STAROSTY BĘDZIŃSKIEGO ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY.

Pierwszy występ Serduszek w 1992 r w czasie Piewszej Komunii Świętej w Dobieszowicach stał się zalążkiem początku ich kariery scenicznej, która trwa do dzisiaj.

Właśnie w tym dniu gratulowałem pomysłu Pani Magdalenie Polak i już niestety śp. Rysiowi Koprianiukowi, który akompaniował i aranżował muzykę dla tych młodych śpiewaków namawiając ich do niepoprzestania tylko na tym jednym występie. Serduszka zostały zaproszone również do występu w kościele w Bobrownikach na uświetnienie swoim śpiewem Pierwszej Komunii Świętej.

Uczestniczyłem również z kamerą na ich Jubileuszu XX -lecia i mam nadzieję, że będę im towarzyszył z kamerą na ich XXV -leciu wypadającym w tym roku.

Z pozdrowieniami dla wszystkich : byłych – obecnych i przeszłych śpiewaków oraz opiekunów, a w szczególności dla Pani Magdaleny Polak, która ten zespół stworzyła i nadal przy nim trwa i dba o niego.

Wasz FAN Henryk Wadowski

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć od 5 do 10 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1):

 • 2017-05-24 08:14:02  ZadowolonaSzanowna Pani Magdaleno! Wielkie gratulacje z okazji tak prestiżowej nagrody. Wyrazy podziwu za wytrwałość, cierpliwość i dążenie do celu. Te dzieci mają dużo szczęścia, że trafiły na taką wspaniałą nauczycielkę. Pozdrowienia i życzenia dalszych sukcesów.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.