W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

17 Kwietnia 2016Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w Bobrownikach

Ksiądz Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak w ramach Wizytacji Pasterskiej. Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. 
Wizytacja stanowi także okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii.
Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Składa się ze wstępnej wizytacji kanonicznej dokonywanej przez przedstawicieli Biskupa Diecezjalnego oraz wizytacji pasterskiej przez samego Księdza Biskupa.
 (źródło:parafia.bobrowniki.pl)

Ksiądz Biskup był obecny na Mszy św. o godzinie 8.00 oraz 10.00. Uroczyste powitanie nastąpiło przed drzwiami kościoła o godzinie 7.45. 
Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. oraz wygłosi homilię. 
Po Mszy św. o godzinie 8.00 odwiedził chorych, a po Mszy św. o godzinie 10.00 spotkał się z Zespołem Doradczym do Spraw Ekonomicznych.
Między godziną 11.30 a 12.00 Ksiądz Biskup przybył na cmentarz, gdzie modlił się wraz z parafianami za zmarłych (poniżej relacja filmowa). 
Następnie przybył do Zabytkowego Kościoła w którym Pani Halina Gajdzik opowiedziała skrótowo historię i bieżącą sytuację  naszego kościółka (w przygotowaniu relacja filmowa). 

Powitanie Dostojnego Gościa


SPRAWOZDANIE PARAFIALNE ZA OKRES 2011-2016 odczytane przez ks.prob. Leszka Łuszcza


Modlitwa na cmentarzu


W ZABYTKOWYM KOŚCIELE Pani Halina Gajdzik OPOWIADA skrótowo historię i bieżącą sytuację ZABYTKU

Komentarze (11):

 • 2016-05-22 08:15:45  ...Stary kościół w Bobrownikach jest najstarszym zabytkiem architektury drewnianej Ziemi Będzińskiej i jedynym drewnianym zabytkiem sakralnym w Zagłębiu. W dodatku jest bardzo rzadkim przykładem dwuwieżowego kościoła drewnianego. Historia kościoła sięga początku XVI w.
  http://parafia.bobrowniki.pl/obiekty-sakralne/kosciol-zabytkowy.html
 • 2016-05-21 20:09:50  parafiankado ; z sąsiedniej parafii : pragnę przypomnieć że nasz drewniany kościół to zabytek, więc nie jest takim zwykłym. Nie masz pojęcia co to znaczy zabytek- chyba.
 • 2016-05-18 17:51:40  z Sąsiedniej parafiiDo parafianki-jaka tam perełka ?. Zwykły drewniany stary kościół.
 • 2016-05-15 19:20:48  parafinkaKto nadzoruje tak ogromne wydatki?. Suma wydana na remont sięga prawie milion złotych. Kto kogo rozlicza?.
 • 2016-05-01 14:34:51  APanie Z!
  O jakim rozłamie Pan mówi?
  Pan pamiątki po swoich rodzicach, dziadkach... oddał do muzeum?
  A co do nowego kościoła, to Panu się rzeczywiście podoba?
  Kto się trochę na sztuce zna lub ją czuje, to ma inne zdanie.
 • 2016-04-30 11:09:13  parafiankaTrzeba było dbać o stary kościół, a nie budować takiego molocha, który świeci pustkami. Dzięki P. Jeleśniańskiej istnieje Stowarzyszenie, które dba o niego. Powinniśmy być dumni jako parafianie że mamy taką perełkę i wszyscy o nią dbać.
 • 2016-04-29 22:45:28  abcProboszcza R. Migockiego odwołano, bo oprócz dobrych pomysłów, miał jeszcze... swoją słabość.
 • 2016-04-28 19:04:33  ZKsiądz R. MIGOCKI to najbardziej zasłużony PROBOSZCZ dla parafii Bobrowniki. Wybudował wraz z mieszkańcami piękny nowy Kościół. W Czasie Prac budowlanych i rozmów a Radą Parafialną rozważał co zrobić ze Starym Kościołem. Przed Konsekracją nowego Kościoła mówił że ustali z Kurią przekazanie starego Kościoła do Muzeum Etnograficznego. Kuria nie zajęła stanowiska a Proboszcza odwołano. Powołano Stowarzyszenie co spowodowało rozłam wśród mieszkańców. Nowy Kościół niszczeje.
 • 2016-04-24 15:39:00  NaukaPic na wodę i pokazówka
 • 2016-04-24 12:48:46   PRAWO Jaki ma być kapłan, jacy mają być wierni?

  Dobry pasterz daje życie za owce. Najemnik zaś ucieka, a wilk porywa owce i rozprasza. (J 10).
  Biada pasterzom, którzy sami siebie pasą (Ez 34).

  Kan. 282 - § 1. Duchowni powinni prowadzić życie proste i powstrzymywać się od wszystkiego, co trąci próżnością.
  § 2. Z dóbr, które im przypadły z racji wykonywania kościelnego urzędu, to, co im zbywa po zapewnieniu godziwego utrzymania i wypełnieniu wszystkich obowiązków własnego stanu, niech zechcą przeznaczyć na dobro Kościoła i dzieła miłości.
  Kan. 285 - § 1. Duchowni powinni powstrzymać się od tego wszystkiego, co wprost nie przystoi ich stanowi, według przepisów prawa partykularnego.
  § 2. Duchowni niech unikają tego, co chociaż nie jest nieprzyzwoite, jednak obce stanowi duchownemu.

  Sami zaś wierni, niech będą świadomi zobowiązań względem swoich prezbiterów i dlatego niech się odnoszą do nich, pasterzy swych i ojców, z synowską miłością. Uczestnicząc także w ich troskach, niechaj ile możności modlitwą i czynem będą pomocą dla swoich prezbiterów, by mogli lepiej przezwyciężać przeszkody i owocniej wykonywać swe zadania. [Z dekretu synodu watykańskiego, 1965]
 • 2016-04-22 21:23:08  nieobecnaNie byłam na mszach z udziałem biskupa,ponieważ unałam że i tak nic sie nie zmieni.
  Ciekawa jestem czy parzedstawiciele rady ekonomicznej z ktoryymi biskup sie spootkal mieli odwage /nie wierze,jestem pewna,ze nie powiedzieli /jak traktuje parafian proboszcz i kiedy wreszcie w kosciele bedzie cieplo i beda sie swiecic zyrandole tak by mozna bylo przeczytac modlitwy
  Widze jak nawet przy oltarzu ksieza musza wytezac wzrok by cos przeczytac.
  Byc moze ,ze w czasie pobytu biskupa zapalone byly wszyskie zyrandole. Bo nie chce sie podpasc u szefa a potem"barany" moga siedziec w ciemnosciach
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /