W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

1 Kwietnia 2014WRAK RACE Silesia, Katowice, 30 marca 2014

W niedzielę 30 marca w Katowicach odbyły się zawody WRAK RACE Silesia. Stare, zdezelowane samochody, które najczęściej uratowano przed złomowaniem, tłumnie przyciągnęły fanów motoryzacji i amatorów szybkiej jazdy. Na obrzeżach miasta w katowickim Wełnowcu wygospodarowano idealne miejsce na takie wydarzenie. Trzeba przyznać, że kreatywność i wyobraźnia właścicieli niektórych pojazdów nie zna granic. Można było zobaczyć samochód pszczołę w żółto czarne pasy z wielkimi skrzydłami, zebrę, czy nawet samochód kombi zrobiony na karawan z napisem „łowcy skór” i trumną na dachu. Wśród zawodników nie zabrakło kobiet, które świetnie dawały sobie radę na torze.  Całe rodziny, mali chłopcy i o dziwo dziewczynki w napięciu oglądali i komentowali przebieg wyścigów.
Jeśli nie wiedzieliście o tym wydarzeniu lub nie mogliście być na miejscu nic straconego! Zawody WRAK RACE odbywają się cyklicznie, a jest to dopiero początek sezonu.  Oto terminy, w których odbędą się kolejne zawody w Katowicach:
13 kwiecień
22 czerwiec
31 sierpień
26 październik
21 grudzień

Jak na swojej stronie piszą organizatorzy, każdy może wziąć udział w takich zawodach. Jedynym warunkiem jest ukończenie 21 roku życia jeśli chodzi o kierowcę, natomiast pilot powinien mieć ukończone 18 lat. Ważną kwestią jest fakt, że wartość samochodu biorącego udział w wyścigu nie może przekraczać 1000 zł. Każdy z zawodników ma do przejechania 30 minut po wyznaczonym torze. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik któremu w tym czasie uda się pokonać jak największą liczbę okrążeń . Startuje po 12 samochodów – 3 pierwsze miejsca pozwalają na udział w biegu półfinałowym, następnie 18 samochodów startuje w 2-ch biegach półfinałowych (po 9 pojazdów 15 minut). Wielki finał to 6 samochodów – po 3 z każdego biegu półfinałowego.
Więcej informacji można zdobyć na stronie internetowej organizatora www.wrak-race.pl.
Wstęp na teren zawodów dla kibiców kosztuje 7 zł.

Tekst i zdjęcia: Natalia ()
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /