W sprzedaży: Publikacja o historii Bobrownik i Sączowa, pióra Janusza Hetmańczyka

Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


Komentarze (26386):

  • 2013-01-18 13:00:32  świadekdo ciekawa
    Masz rację. Byłem świadkiem tej \"scenki\". Tylko zabrakło mu odwagi i wysłał ministrantów, tłumaczył to tym, że nie będzie mu się sprzedawała prasa.
  • 2013-01-18 12:50:57  Zbyszek GęburaMnie 6 drzew (iglaki) do wycinki wyceniono na około 34 tysiące, miały po kilkanaście lat. Dobrze, że miałem zgodę na wycięcie..
    Takie są ceny..
  • 2013-01-18 12:09:13  ciekawskihttp://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13256591,Biznesmen_wycial_60_drzew__Moze_zaplacic_kilkaset.html

    Jeżeli za 60 drzew będzie kara kilkaset tys. to ile byłoby za 800 drzew z parku w Rogoźniku ??
  • 2013-01-18 12:02:57  ciekawaPodobno Proboszcz z Bobrownik wyrzucił dzieci zbierające na WOŚP poza teren placu kościelnego. Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie - gdzieś to słyszałam.
  • 2013-01-18 02:07:31  Jacek Mościńskicd. . Nie interesują nas wirtualne przystanki, naszym celem jest ochrona terenu Gminy Bobrowniki przed kolejną inwestycją liniową. Zabrano Gminie tereny pod autostradę to aż za wiele.
  • 2013-01-18 02:02:07  Jacek Mościński\"poinformowany\" Stowarzyszenie Siemonia STP, ja oraz kilku Radnych poprzedniej i obecnej kadencji cały czas od 2009 roku -podjęcie informacji o projekcie przez teren Gminy Bobrowniki : jawnie, nieprzerwanie, bezkompromisowo, twardo ?wybijamy z głowy amatorom prędkości dojazdu\" do lotniska obecny przez nich forsowany wariant połączenia, nie oglądając się na koniunkturę.
  • 2013-01-18 01:58:27  Jacek MościńskiTu rację przyznaję \"al capone\" ten projekt rozlicza się zgodnie z zasada n+2 czyli 2013+2= 2015 Inwestor i projektant \"na siłę\" chcą zdążyć z uzyskaniem pozytywnej decyzji środowiskowej z RDOŚ już kolejny raz przesuwany jest termin uzupełnienia Raportu Oddziaływania na Środowisko lecz mają niestety jeszcze trochę czasu .

  • 2013-01-17 23:26:16  al caponeNajistotniejszym w tej chwili pytaniem jest dlaczego nasze władze gminne milczą na temat kolei w momencie kiedy sąsiednie Ożarowice robią w temacie szum i podejmują wiele inicjatyw żeby skutki budowy kolei ( której Ożarowice nie unikną całkowicie ) zminimalizować u siebie i chociaż w jak największej cześci podrzucić Bobrownikom. Dlaczego z naszej strony nie widać reakcji a za to pojawiają się niejasne informacje o jakiś pół-formalnych spotkaniach i ustaleniach ??
  • 2013-01-17 23:03:53  al caponecd.
    piszesz że projekt był dofinansowany z funduszy UE które trzeba rozliczyć w 2013 roku. No to trzeba uścislić że to dofinansowanie tyczy się nie budowy linii ale samego projektu, a środki finansowe zgodnie z zasadą n+2 trzeba rozliczyć do 2015 roku - trochę czasu PKP PLK ma ( fakt że bardzo niewiele ). A ponieważ w przyszłym budżecie UE priorytetem będzie transport kolejowy więc szansa na dofinansowanie samej budowy jest spora - warunek że musi być projekt
  • 2013-01-17 22:57:23  al caponecd.
    Ten pan robi ostatnio duzo szumu wokoł kolei - ten szum oparty jest na tradycyjnej ( i bardzo przez niego pielęgnowanej ) metodzie podziału na my-Załebie ( dobrzy ) i oni-Śląsk( źli ). Generalnym zalożeniem jest to że niedobrzy ludzie ze Sląska nie chcą pozwolić na puszczenie linii kolejowej przez Zagłębie - tyle że to jest błędne zalożenie bo kolej przez Zawiecie będzie dwa razy dłuższa a przez to zupełnie niezgodna z ideą szybkiej komunikacji z lotniskiem
  • 2013-01-17 22:53:09  al capone\"poinformowany\" - jesteś dość zorientowany w temacie co by oznaczało że w jakiś sposób jesteś bezpośrednio zaangażowany w temat linii kolejowej ( w każdym razie na pewno bardziej niż przeciętny Kowalski ). Ale w kilku miejscach swojej wypowiedzi naginasz fakty i opacznie je podajesz. Akurat podpieranie się panem Jaszczurą ( dla niezorientowanych - jest to lokalny polityk z DG - wieczny przegrany w prawie każdych wyborach na każdym szczeblu ) nie jest najlepsze
  • 2013-01-17 22:36:13  Barbara DziukTylko połączenie do lotniska z Katowic przez Bytom Główny, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śl. Pyrzowice do Zawiercia tzw stary szlak kolejowy jest gwarantem rozwoju i sukcesu dla całego Śląska. Zbieram jeszcze więcej sprzymierzeńców i pracuję dalej w tym temacie. Ja wyznaje podstawową zasadę: HISTORIA + WSPÓŁCZESNOŚĆ=SUKCES. Nie wolno eksperymentować w tematach naruszających Środowisko Naturalne, gdzie człowiek jest integralną częścią i najwyższą wartością.
  • 2013-01-17 22:25:54  Barbara DziukCieszę sie z tej dyskusji. Cieszę się, również że wszyscy obecnie zainteresowali się tym zagadnieniem. Ja natomiast pamietam jak objęłam mandat Radnej Sejmiku w 2010 roku, nikt nie był zainteresowany sprawą. Dziękuję Stowarzyszeniu Siemonia..., że nawiązało ze mną kontakt i osobiscie zaangazowałam się formalnie prawnie jako ekspert z dziedziny ochrony środowiska przy współdziałaniu wszystkich bez względu na opcję.
  • 2013-01-17 17:17:05  poinformowanyPyrzowice tracą swoją siłę przetargową, spadają w rankingach. Wielu politykow centralnych ani myśl wspierać Południe Polski. Lokalnie tez nie jest za wesoło, Matusiewicz poleciał za zabawy z koleją. Zastanawiam się czy jego następca (prawdopodobnie Sekuła, choć wolałbym prof. Wojtyłę) będzie chciał cokolwiek słyszeć na temat jakiejkolwiek kolei. Jest dobry klimat do tego aby wybić z głowy \\\"amatorom prędkości dojazdu\\\" do lotniska obecny wariant.
  • 2013-01-17 17:05:37  poinformowanyPs.
    Nie ma oficjalnego stanowiska PKP PLK, obiecanie modyfikacji trasy dla Ożarowic jest próbą załagodzenia konfliktów przy odwiertach. Moim zdaniem przeprojektowanie nie wchodzi w grę. Nikt się nie podpisze pod zleceniem przeprojektowania trasy, bo na to nie ma już pieniędzy. Przypomnę iż projekt był dofinansowany ze środkow unijnych, ktory trzeba rozliczyć do końca 2013r. Na nowe dofinansowanie nie ma szans, pierwsze środki będą od 2015r. a nie jak się mowi od 2014.
  • 2013-01-17 17:04:02  poinformowanynagonka prasowa robi się z powodu rozpoczęcia silnego lobbowania przez Zagłębie innego wariantu i pojawienia się możliwości wywrócenia obecnego pomysłu połaczenia K-c z Pyrzowicami .
    Polecam do poczytania:

    http://grzegorzjaszczura.pl/?p=21890

    http://grzegorzjaszczura.pl/?p=21893
  • 2013-01-17 14:04:05  Jacek Mościńskicd. Do \"poinformowany\" w redakcji DZ otrzymałem informację że autorem artykułu z dn. 15 stycznia 2013 r. podpisującym się MIW jest pan Michał Wroński oficjalny nr. tel. \"na (biurko) pana redaktora
    32 6342140. Usiłuję Ci pomóc jak mogę. Pozdrawiam, Powodzenia
  • 2013-01-17 13:52:54  Jacek MościńskiDo \"poinformowany\" jeżeli posiadasz twarde dowody na to że informacje zawarte w ocenianym przez Ciebie artykule z Dziennika Zachodniego autorstwa to możesz zawiadomić stosowne organy o nierzetelności dziennikarskiej i rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji. Zacznij najlepiej delikatnie od samego autora artykułu jeżeli nie napisze sprostowania w tym samym miejscu to do naczelnego DZ i dalej. Jeżeli ma się rację to należy ją udowadniać Powodzenia
  • 2013-01-17 13:14:20  Zofia Krzykawskacd. jeden z punktów programu obrad najbliższej Sesji w styczniu. Dziękujemy za zainteresowanie problemem kolei, zapraszamy do współpracy.
    Z pozdrowieniami
  • 2013-01-17 13:06:51  Zofia Krzykawskacd. Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Śląskiego.
    Szkoda, że na Sesji Rady Gminy w dniu 28.12.2012 nie poinformowano radnych i opinii publicznej o uchwale jaką podjęła Rada Gminy Ożarowice w dniu 12.12.2012r, która została przekazana do wiadomości Pana Wójta i Pani Przewodniczącej Rady Gminy.Sprawa kolei jest w obecnej chwili problemem najważniejszym, który zdecyduje o przyszłości naszej gminy i jakości życia jej mieszkańców dlatego powinna stanowić
  • 2013-01-17 12:53:34  Zofia Krzykawskakolejną inwestycją liniową jaką jest kolej regionalna-dokładne informacje na stronie stowarzyszenia: www.stowarzyszeniesiemoniaptp.cba.pl w zakładkach Aktualności i Informacje/kolej regionalna. Jest autorem i współautorem wielu pism wysyłanych do różnych instytucji i urzędów w sprawie kolei. Współpracuje w tej sprawie z Panem Jackiem Mościńskim-Radnym Gminy Bobrowniki i Panią Barbarą Dziuk - Wiceprzewodniczącą Komisji
  • 2013-01-17 12:36:45  Zofia KrzykawskaDo mieszkanki-wpis z dnia 16.01.2013, godz.19:29:39. jeżeli uważasz, że podjęte uchwały przez Radę Gminy Bobrowniki oraz Zebrania Wiejskie to stanowisko \"garstki osób\" to się mylisz, ponieważ wspomniane uchwały są podjęte w imieniu mieszkańców poszczególnych sołectw i całej gminy (zamieszczone są na stronie Gminy Bobrowniki). Stowarzyszenie S-PTP od roku 2009 jest inicjatorem i nadal uczestniczy w działaniach broniących gminę przed dalszą dezintegracją
  • 2013-01-17 11:06:36  Jacek MościńskiDo ?Poinformowany? bardzo proszę o przekazanie wszystkich aktualnych, sprawdzonych informacji jakie posiadasz w sprawie tego połączenia kolejowego na tej stronie. Wymiana informacji jest bardzo ważna, jednocześnie zapoznają się z nimi wszyscy uczestnicy. Proponuję jeżeli zechcesz w tak ważnej dla Naszej Gminy sprawie aby posługiwać się imieniem i nazwiskiem, ale to pozostawiam do wyboru Tobie. Możemy współpracować wszyscy. Pozdrawiam.
  • 2013-01-16 22:55:20  al caponec.d.
    kto z naszej gminy na takich spotkaniach spotkaniach był i co powiedział w imieniu mieszkańców ? Dlaczego pisze się że na tych spotkaniach uzgodniono przebieg linii w takiej postaci jaka pasowała tylko Wójtowi Ożarowic ? I dlaczego nasz Wójt w tej sprawie nie zabiera głosu i nie informuje mieszkańców co się w sprawie dzieje ? Bo nie wierzę żeby do naszego UG nie docierały informacje o spotkaniach czy o ustaleniach podjętych na takich spotkaniach
  • 2013-01-16 22:51:34  al caponeA jakiż to kompromis i zmiana przebiegu trasy ? To co wyczytałem to tylko drobna korekta przebiegu linii, która nie uwzglednia żadnego z powazniejszych postulatów okolicznych mieszkańców podnoszonych choćby podczas posiedzenia komisji w Warszawie w zeszłym roku.. Czytam w tych artykułach o jakimś spotkaniu na lotnisku oraz w RIG w Katowicach na których podobno uzgodniono korekty przebiegu - dlaczego wcześniej nikt o takim spotkaniu nie mówił ?
  • 2013-01-16 22:46:17  poinformowanyrozpowszechniane informacje przez Dziennik Zachodni są nieprawdziwe. Nikt nie projektuje nowego wariantu. Jeszcze strary wariant nie uzyskał decyzji środowiskowej. Kto niby miałby to przeprojektować i za czyje pieniądze, jak firma projektowa POYRY skończyła pracę. Nikt nie planuje dodatkowych środków finansowych na ten cel. Silnne lobby Zagłębia się uaktywniło i blokuje tą inwestycje. Stąd też tania zagrywka pismaków prośląskich w Dzienniku Zachodnim.
  • 2013-01-16 19:49:46  mieszkankaZgadzam się ,że trzeba walczyć dalej . Dlatego może udało by się zorganizować jakieś większe zebranie w tej sprawie? Jakieś proponowane pisma które można by było podpisać i wysłać,i tu kolejny problem ludzi ,którzy nie są tak \"obcykani\" w temacie: jak, co do kogo napisać. MOŻE prośba do pozostałych RADNYCH niech coś się zaangażują.
  • 2013-01-16 19:32:56  Zbyszek GeburaCo do kolei (nie wszystkie linki się otwierają), to zmiana trasy dotyczy tylko 9 kilometrów, wiec skorzysta chyba tylko gmina Ożarowice, natomiast gmina Bobrowniki już nie..
    Moze wiec chodzi o osłabienie koalicji tych dwóch gmin i przeforsowanie wariantu pośredniego, tzn. z ominięciem gminy Ożarowice. To rozwiązanie niekorzystne dla nas, trzeba walczyć dalej..
  • 2013-01-16 19:29:39  mieszkankacd . Z całym szacunkiem dla garstki osób które są głęboko zainteresowane wstrzymaniem tej inwestycji na terenie naszej gminy ale brakuje spotkań zebrań i innych informacji ze strony naszego urzędu czy nawet pozostałych radnych.zazwyczaj pada informacja że nic się nie da zrobić i tak czy tak kolej pójdzie.
  • 2013-01-16 19:28:39  mieszkankaWitam ,już jakiś czas temu słychać było pogłoski że doszlo do porozumienia między wojtami Bobrownik i Ozarowic o ewentualnym przesunięciu w stronę gm. Bob. ale pod warunkiem przystanku w Sączowie.
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /
  •  /