Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)
Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV
Komentarze (26386):
Nie ma znaczenia czy śmieć stanowi 30 czy 80 % społeczeństwa, nadal pozostaje zwykłym śmieciem.
Art. 492. Przesłanki wygaśnięcia mandatu wójta
§ 1. Wygaśnięcie mandatu wójta następuje wskutek:
4) utraty prawa wybieralności lub braku tego prawa w dniu wyborów;
§ 2a. Wygaśnięcie mandatu wójta z przyczyn, o których mowa w § 1 pkt 3, 4 i 5 – w zakresie powodów wskazanych w art. 27 zakaz łączenia funkcji wójta ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, oraz pkt 6 i 7, stwierdza komisarz wyborczy, w drodze postanowienia, w terminie 14 dni od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu. Postanowienie komisarza wyborczego ogłasza się w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz podaje do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej.
§ 3. Uchwałę rady o wygaśnięciu mandatu wójta doręcza się niezwłocznie zainteresowanemu i przesyła wojewodzie oraz komisarzowi wyborczemu.
§ 3a. Postanowienie komisarza wyborczego o wygaśnięciu mandatu wójta doręcza się niezwłocznie zainteresowanemu i przesyła wojewodzie oraz przewodniczącemu rady gminy.
Art. 493. Skarga na uchwałę o wygaśnięciu mandatu wójta
§ 1. Od uchwały rady gminy albo postanowienia komisarza wyborczego o wygaśnięciu mandatu wójta z przyczyn, o których mowa w art. 492 przesłanki wygaśnięcia mandatu wójta § 1 pkt 1–6, zainteresowanemu przysługuje skarga do sądu administracyjnego w terminie 7 dni od dnia doręczenia uchwały albo postanowienia. Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, który stwierdził wygaśnięcie mandatu.
§ 2. Sąd administracyjny rozpatruje skargę, o której mowa w § 1, w terminie 14 dni od dnia jej wniesienia. Skargę kasacyjną wnosi się w terminie 14 dni.
§ 3. Wygaśnięcie mandatu wójta następuje z dniem uprawomocnienia się wyroku sądu administracyjnego oddalającego skargę, o której mowa w § 1.
"Pana klub najgłośniej krzyczy, że różnica w kwocie wolnej od podatku pomiędzy posłem, a zwykłym obywatelem jest niesprawiedliwa. I że należałoby ją wyrównać. Podejmiecie jakieś działania w tej kwestii?
My złożyliśmy już Komisji Finansów dwa projekty: pierwszy wyrównujący w górę, tj, żeby obywatele mieli równie wysoką kwotę wolną od podatku jak posłowie, i drugi, gdyby ten pierwszy, ze względów budżetowych nie mógł zostać przyjęty, obniżający kwotę przysługującą posłom do poziomu, jaki mają zwykli obywatele. Nie widzę powodu, żeby posłowie mieli się cieszyć innymi warunkami niż ich wyborcy. Ciężko pracujących osób, parafrazując słowa wicepremiera Morawieckiego, jest bardzo dużo. Ciężko pracuje górnik, kierowca, dziennikarz. Zresztą myślę, że dobrze byłoby edukacyjnie, gdyby posłowie poczuli we własnej kieszeni, co oznacza tak niska kwota wolna od podatku. Bo tylko wtedy, gdy poczują jak bardzo jest nieżyciowa - jest szansa, że ją podwyższą."
http://wpolityce.pl/polityka/317661-piotr-apel-dobrze-byloby-gdyby-poslowie-poczuli-we-wlasnej-kieszeni-co-oznacza-tak-niska-kwota-wolna-od-podatku-nasz-wywiad
http://www.bobrowniki.pl/index.php?id=109&id_skr=322
Mówić by mówić i nic nie powiedzieć.
Dużo słuchać, przede wszystkim siebie.
Gromadzić wiedzę i nic nie wiedzieć.
Płakać i szlochać na własną biedę.
Pouczać i gnębić mniejszego od siebie.
Zazdrość, zawiść, nienawiść, zrzędzenie.
Lecz najważniejsze, to zawsze się starać, by być choć trochę, tak zwyczajnie, po ludzku, dobrym człowiekiem…