BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

12 Listopada 2017PRZEMARSZ KOLUMNY WOJSKOWEJ w Bobrownikach 12 listopada 2017 r.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Szanownym Państwu wraz z dziećmi za przybycie i uczestnictwo na uroczystej Mszy Świętej z okazji Święta Niepodległości połączonej z przemarszem: kompanii honorowej WP, orkiestry WP, pocztów sztandarowych, oraz Apelem Pamięci przed tablicą naszych bohaterów
 mieszkańców Bobrownik.

Poniżej plakat zapraszający na uroczystość.


W APELU PAMIĘCI 
do odczytania 12 listopada 2017 roku w Bobrownikach zostały podane nazwiska naszych rodaków. Poniższej zamieszczamy treść apelu:
 
Wzywam mieszkańców tej bobrownickiej ziemi 
poległych W BITWIE WARSZAWSKIEJ: Wojciecha Boronia,  Franciszka Dyszego „Furgana”,  Filipa Gajdzika,  Juliana Kopińskiego,  Franciszka Kulaja,  Stanisława Mańkę,  Hermana Mańkę,  Wincentego Piwowońskiego ,  Władysława Piwowońskiego,  Wilhelma Rabsztyna,  Edmunda Sokołę,  Piotra Twardokęsa,  Wawrzyńca Węgrzyna,  Bronisława Witka,  Władysława Witka.
Poległego W WALKACH O WILNO: żołnierza Józefa Dyszego.
Poległych W WOJNIE OBRONNEJ 1939 ROKU, żołnierzy Wojska Polskiego:  MJR MIKOŁAJA TOMASIKA dowódcę stacjonującego  w Bobrownikach IV BATALIONU STRZELCÓW FORTECZNYCH 11 PUŁKU PIECHOTY,  Władysława Michalaka,  Antoniego Olszówkę,  Krzysztofa Pawełczyka,  Mieczysława Sokołę, Emanuela Wadowskiego,  Jana Wilkoszewskiego,  Józef  Zasadzienia.
Poległego  W OBOZIE JEŃCÓW WOJENNYCH żołnierza  Wojska Polskiego: Stanisława Plecha.  
Zamordowanych W KATYNIU  ŻOŁNIERZY Wojska Polskiego: Mariana Pawełczyka, Wacława Stasiaka.
Zamordowanych  W KATYNIU POLICJANTÓWStefana Bartusika, Jana Cieślę, Władysława Cieślę, Tadeusza Bochenka, Stefana Gołębiowskiego, Józefa Małkiewicza.
Poległego W AKCJI ARMII  KRAJOWEJ : Zygmunta Ćwieka.   
Poległych W BITWIE O MONTE CASINO: Władysława Gierasa,  Piotra Wadowskiego.
Poległych W NIEMIECKICH OBOZACH ZAGŁADY,  działaczy ruchu oporu: Wiktora Bartosa,  Stanisława Cieślę syna Józefa, Zachariasza Czaplę, Jana Dudę, Ludomira Dyszego syna Stanisława,  Antoniego Gajdzika syna Karola,Wawrzyńca Głogowskiego, ks. Wawrzyńca Głogowskiego , Pawła  Rabsztyna,  Józefa Rozlacha syna  Sylwestra, Karola  Ziębę syna Piotra.
Poległych W WALKACH Z BANDAMI UPA, żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego:  Stanisława Olszówkę,  Kazimierza Sokołę.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do rodzin poległych i zamordowanych o kontakt z redakcją w celu weryfikacji historycznej oraz zgromadzenia materiałów do księgi pamiątkowej poświęconej wymienionym w apelu.

W przygotowaniu, krótka relacja filmowa jak również obszerne fragmenty filmowe.


Osoby chętne do nabycia  pamiątkowej płyty DVD lub zdjęcia z tej uroczystości proszone są o zamawianie przez wypełnienie formularza kontakt lub bezpośrednio w sklepie "Jagódka" w Bobrownikach.
Cena płyty 10zł lub pliku do zapisu na własny nośnik np pendrive. 
Cena zdjęcia 10zł  (format 15x21cm)
Wpłaty należy dokonać na konto fundacji ZWIASTUN nr PKO BP S.A nr rachunku: 23 1140 2004 0000 3602 7693 5916, mBank z dopiskiem: Na cele statutowe Fundacji Zwiastun:20171112

Relacja zdjęciowa z Mszy Świętej z okazji Święta Niepodległości połączonej z przemarszem: kompanii honorowej WP, orkiestry WP, pocztów sztandarowych, oraz
Apelem Pamięci przed tablicą naszych bohaterów 
mieszkańców Bobrownik.

Reportaż zdjęciowy z uroczystości autorstwa Lidii Palacz
Całość reportażu Lidii Palacz
 
 
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (19):

 • 2017-11-17 14:11:47   Da się, da - tylko trzeba chcieć.

  Gminny Ośrodek Kultury w Bobrownikach serdecznie zaprasza na spektakl komediowy
  „PRZEBÓJ SEZONU”

  Wstęp wolny za wcześniejszym pobraniem wejściówek.

  http://gok.bobrowniki.pl/aktualnosci/wystep/przeboj-sezonu
 • 2017-11-16 20:18:29  prawnikPani Węgrzyn -mając na uwadze Pani doświadczenie życiowe ,gdzie ma siedzieć były wójt Pani wie?.
 • 2017-11-15 14:15:45   Ty wiesz ale inni nie wiedzieli, i w tym cały problem, BRAK INFORMACJI!
 • 2017-11-15 10:20:04  nemoZ tego co wiem to na tą imprezę były darmowe wejściówki wystarczywszy je pobrać w GOK Bobrowniki tak jest co roku.
 • 2017-11-14 19:59:16   Popieram krytyczne uwagi 'marioli'.
  Ten kalendarz na stronie gminnej to niby do czego jest? Ma służyć do informowania mieszkańców o planowanych przedsięwzięciach.
  Dziwnym trafem brak informacji o tak ważnym wydarzeniu.
  Inną sprawą jest fakt, że sala ma ograniczoną ilość miejsc, i obowiązują wejściówki to zrozumiałe, natomiast jaki jest klucz ich rozdysponowania to już jakaś tajemnica.
 • 2017-11-14 19:10:10  mariolaDo kierownictwa G.O.K. Dom Kultury w Bobrownikach wybudowano czynem społecznym przez mieszkańców Bobrownik. O organizowanych imprezach w Święta państwowe brak informacji na tablicach 0głoszen . Czy organizowana Akademia jest tylko dla wybranych i urzędników . Przykre.!
 • 2017-11-14 09:53:04  uczestnikWspaniale prezentują się Panie w Strojach Zespołu BBROWCZAWNIE . W tym dniu adekwatnie d0 święta. Brawo.
 • 2017-11-13 17:09:25   Wójt był obecny w sobotę w GOK-u i miał się całkiem dobrze.
 • 2017-11-13 11:33:06  czytelnik. A ja widzę tu podstawową różnice jeżeli chodzi o dyskusję poniżej. Otóż pani Halina ma odwagę podpisać się pod swoimi opiniami imieniem i nazwiskiem (szacunek), a anonim nawet nie potrafi sobie nicku wymyślić, już nie mówiąc o nazwisku. Rozsądni ludzie będą wiedzieli komu rację przyznać.
 • 2017-11-13 11:28:49   Pani Halino proszę się nie kompromitować dalszymi wpisami, jedyne rozsądne wyjście z tej niezręcznej sytuacji dla Pani, to poprosić Admina o skasowanie swojego postu.
 • 2017-11-13 10:36:16   Halina W.Co do wójta to nie zawsze wszędzie musi być.Ma swoich przedstawicieli , którzy Go reprezentują.
  Nie wyobrażam sobie by Prezydent jakiegoś miasta miał wszędzie być na uroczystościach..W szkołach , przedszkolach , klubach czy stowarzyszeniach.
  Jestem daleka od obrony , ale ma też swoje prywatne życie lub inne obowiązki.
 • 2017-11-13 10:30:33  Halina WęgrzynWłaśnie tak myślałam , że to Pan podejmie ten temat. Pana też nie było. Za to GODNIE Pan reprezentował Sołectwo na uroczystości w GOK. Z obowiązku??Czy z własnej woli??
  Nawet domyślam się , dlaczego Pan nie był w kościele.
  To jest oczywiste , że nikt nie musiał. Na tym polega WOLNOŚĆ wyznania i sumienia.
  Mam też wolność wypowiadania moich myśli.
  Nikogo nie obraziłam i przeprosiłam.
  Pozdrawiam
 • 2017-11-13 10:16:53  uczestniczkaAkademia z okazji Święta Niepodległości była w sobotę w GOK Bobrowniki i jak zawsze dobrze przygotowana i we wspaniałej oprawie artystycznej.
  Po raz pierwszy nie było wójta!!
 • 2017-11-13 06:27:46   Pani Halino chyba się Pani troszeczkę zagalopowała z wytykaniem i komentowaniem czyjejś obecności/nieobecności, jestem zdegustowany!
 • 2017-11-12 21:56:45  ..przepraszam a była jakas akademia wczoraj organizowana przez gmine bo cisza
 • 2017-11-12 21:09:26  nowaTego co dzisiaj po tylu latach przeżyłam nie da się opowiedzieć.
  Panowie organizatorzy dzisiejszego Święta Niepodległości jesteście wspaniali.
  Pan Wadowski , p. Mościński , p. Hetmańczyk , p. Nocuń - chwała Wam za to.
  Podjęliście się tak dużego i odpowiedzialnego wyzwania. I zrobiliście to w mega stylu.
  Jestem gotowa przeżyć każdą uroczystość przygotowaną przez Was mimo moich "skromnych" lat.
  Pozdrawiam
 • 2017-11-12 20:59:04  Halina WęgrzynDziękuję organizatorom w przygotowaniu wspaniałej uroczystości z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  Podziękowania wszystkim biorącym udział w tej uroczystej Mszy Św.
  O. Tomaszowi Czapla za celebrowanie i homilię.
  Dwa sołectwa Bobrowniki i Dobieszowice pokazały ,że można wiele dobrego zrobić wspólnymi siłami i pokazać ościennym mieszkańcom w Gminie i i nie tylko , że nawet charytatywnie można zrobić coś dla dobra wszystkich.
  Podziękowania składam również połączonemu chórowi .
  Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie było pocztu sztandarowego z naszej szkoły .
  Nie zauważyłam również nauczycieli.Jeśli się mylę to przepraszam.
  Rozumiem , że nie było to obowiązkowe , ale .....
  Nie można było nie zauważyć p. Dyrektor Przedszkola.
  To była żywa lekcja historii.
  Mam nadzieję , że Setna rocznica będzie tak samo uroczysta.
  Wyrazy uznania
  P.S.
  Na temat ks. Proboszcza się nie wypowiadam.

 • 2017-11-12 20:35:40  katja21Dziękuję Panu Wadowskiemu i Organizatorom za przepięknie przygotowaną uroczystość. Ja, mieszkanka Bobrownik, poczułam dziś ducha tej ziemi z każdym przemaszerowanym krokiem. Mam nadzieję, że będziemy czcić pamięć naszych przodków co rok.
 • 2017-11-12 17:39:52  ParafiankaSuper przygotowana uroczystość zarówno w kościele jak i po mszy świętej przed kościołem. Może podobna w przyszłym roku. Tylko gospodarz parafii potraktował wszystkich z buta- poprostu się wyniósł. Szkoda gadać.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.