BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (20233):

 • 2014-05-07 11:38:53  zwyciężymyWydatki dotyczyły skromnego obiadu i skromnego poczęstunku tortowego - płaconego z promocji gminy jako spotkania biznesowego. To promocja gminy - a wy jesteście judaszami gminnymi. Wójt może przebywać gdzie chce - ma urlop ! Będzie Wójtem i następną kadencję więc wszsytkom wam zazdrośnikom - do widzenia !
 • 2014-05-07 11:36:59  vOczywiście że nikt nie zakazuje wychodzenia z domu - problem jest taki że na tym spotkaniu Arkadiusz Z. ewidentnie pojawił się w roli gospodarza gminy - a tego mu akurat nie wolno czynić. Wiadomo że nie jest to jednoznaczne, bo zawsze można powiedzieć że był tam prywatnie, bo akurat jest wielbicielem talentu politycznego Buzka. Ja bym postawił w pierwszym rzędzie pytanie o to kto to organizował i za to płacił, oraz czy Buzek miał wiedzę z kim się pokazuje. Oraz czy pokazanie się na tej imprezie kilku oficjeli tutejszych z panią vice na czele w towarzystwie ich zawieszonego przełożonego nie było niestosowne. Bo o radnych które się tam pojawiły to nawet szkoda pisać.
 • 2014-05-07 11:05:50  m.Zawieszenie w czynnościach służbowych nie ogranicza nikomu wychodzenia z domu i pokazywania się publicznie.
 • 2014-05-07 10:25:06  xale niesmak pozostaje - tym bardziej że można z dużym prawdopodobieństwem sądzić że impreza była finansowana przez gminę
 • 2014-05-07 10:01:59  pzakazu nie ma.
 • 2014-05-07 09:47:05  dA co, juz z domu nie wolno wyjsc na spotkanie jakies albo do sklepu, bo to publicznie sie pokaze ?
 • 2014-05-07 03:57:37  abcTo są jawne kpiny z ludzi i organow państwa !Osoba zawieszona w czynnosciach zawodowych publicznie pokazuje się i uczestniczy w spotkaniu? Jak to możliwe ?Czy można aż tak sobie drwic z prawa ?
 • 2014-05-07 00:08:41  ,,proponuje w najblizszych wyborach glosowac na tych z dalszych list wyborczych niech sie tez nachlapia
 • 2014-05-06 22:39:48  obserwatorSłuchajta ludziska, słuchajta !!! wielka rzecz się w naszej gminie dziś wydarzyła !!!! Otóż z pasterską wizytą nawiedził nasze ziemie znamienity i wybitny syn ziemi śląskiej, najlepszy premier Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (trzeciej) Jerzy Buzek - człowiek który będąc premierem spierd... wszystko czego się tknął jego rząd (żeby tylko wymienić rozłożenie reformy emerytalnej, reformy służby zdrowia, oświaty, górnictwa, hutnictwa i przemysłu ciężkiego). Dziwię sie ludziom że własnie na Śląsku go wybierają do Brukseli - ale podobno pamięć zbiorowa trwa najwyżej jedną kadencje, a potem ludziska zapominają o "zasługach".
  Ale wracając do sprawy, to ów wybitny syn ziemi śląskiej dzisiaj w godzinach okołopołudniowych odwiedził naszą gminę - o czym można poczytać tu:
  http://buzek.pl/node/7765
  Ale lepsze od tekstu są zdjęcia zamieszczone tu:
  http://tnij.org/cn3kr1y
  I co na nich widać ? ano widać naszego zawieszonego w obowiązkach najlepszego managera gminy i jego świtę - czyli tą część rady gminy, sołtysów i oficjeli stanowiącą najwierniejszą straż przyboczną "zawieszonego" (ciekawe dlaczego nie ma całej rady gminy ??). Mnie najbardziej podoba się to zdjęcie:
  http://tnij.org/glfecn8
  Wprost wyjęte jak z albumu rodzinnego na imieninach u cioci.

  A teraz kilka pytań które się nieoddzownie nasuwają w tej sytuacji:
  - czy zawieszony w obowiązkach wój był tam służbowo jakko wojt czy może prywatnie jako Arkadiusz Z. ??
  - czy szacowny gość Jerzy Buzek wiedział może, że pokazuje się publicznie z osobą ktora ma postawione zarzuty korupcyjne ??
  - czy pani vicewójt była tam dziś służbowo, czy moze miała dziś urlop i poświęciła ten urlop na wsparcie kolegi partyjnego w kampanii wyborczej ??
  - dlaczego na spotkaniu z "samorządowcami" była tylko połowa składu osobowego naszej rady gminy ? czyżby niektórzy nie byli powiadomieniu lub zaproszeni ??
  - czy pan Buzek zapłacił ze swojej europoselskiej gaży za wynajęcie Dworku w Dobieszowicach na tą imprezę ??
  - jako że spotkanie było w godzinach obiadowych, to kto zapłacił za podane wiktuały oraz widoczny na zdjęciach tort "unijny" ??
  - no i najwazniejsze pytanie - dlaczego pomimo faktu pobytu w naszej okolicy jakby nie patrzeć to jednak dość znanej i rozpoznawalnej osoby, nigdzie nie bylo o tym informacji oraz do tej pory nie ma żadnej relacji, czy choćby wzmianki w mediach gminnych ?? czyżby fakt zaangażowania się naszej śmietanki gminno-samorządowo-pseudopolitycznej w kampanie wyborczą konkretnego kandydata był faktem który chce sie pominąć w opinii publicznej ??
  Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę
 • 2014-05-03 13:17:28  Alojzygość teraz jest skupiony i nie ma czasu, on pisze i myśli " co by tu ............................. "
 • 2014-05-01 23:48:57  mieszkanieca gdzie się podział ten krzykacz i oskarżyciel gminny tak bardzo dbający o własny interes ??? Gdzie się podziały media tak dobrze poinformowane i rozsiewające skandale ? Niedobrze mi się robi na samą myśl jak w tym kraju zawiść i nienawiść zmienia ludzi, Podobno Wójt wraca do pracy, zarzuty bezpodstawne ! Dlaczego nie ma teraz takiej POMPY jak przed zdarzeniem ??? Zawsze powtarzam prawda i uczciwość wcześniej czy później zawsze zwycięży ale podobno jak słyszałem np. urzędy skarbowe w tym kraju nie radzą sobie z kontrolami pochodzących z samych " wymyślonych "donosów gdzie jak się okazuje 99 % są bezpodstawne ale niestety każdy donos wedle prawa musi być zbadany, skontrolowany i zraportowany a donosiciel się cieszy, pytam kto tutaj jest przestępcą ? W tym kraju jeżeli ci się uda, powiedzie osiągniesz sukces TO MASZ PRZERĄBANE !!!
 • 2014-04-25 13:19:06  TadeuszJestem tutaj pierwszy raz i wypowiedzi "inocenty" człowieka niewątpliwie oczytanego, skłaniają mnie do stwierdzenia, że ma doświadczenie lub obycie w dziennikarstwie, oświacie a także powinien orientować się we wszystkich aspektach walki politycznej. Jednakże śmiem także pokusić się o uzupełnienie jego wywodu o pewne zdanie i mam nadzieję, że się ze mną zgodzi w tym temacie tj. "uważam że żaden szanowany i inteligentny obywatel czy urzędnik (nawet gminny) nie rzuca błotem na wszystkich i nawet cień podejrzenia o formułowanie przez niego fałszywych oskarżeń wobec innych (w tym przeciwników politycznych) eliminuje taką osobę z wykonywania pracy wymagającej społecznego zaufania i finansowanej z naszych podatków". Wypowiedź uzupełniona o te zdanie wydaje się być pełniejsza i sprawiedliwsza w ocenie zachowań wielu stron. Jako emerytowany pracownik samorządowy wyższego szczebla niż gminny mogę śmiało stwierdzić, iż poziom rozgrywek politycznych które w gminie obserwujemy jest na bardzo niskim poziomie. Walcząc należy zwrócić uwagę na fakt, że wyborcy chcą osoby z kręgosłupem moralnym, które własnym działaniem a nie krytyką innych zdobywają uznanie co niejednokrotnie dało się odczuć.

  Pozdrawiam,
 • 2014-04-25 09:07:46  inocentyWidzę że awansowałeś - z bytu pojedynczego na byt zbiorowy. A kto ci dał mandat podpisywania się za innych ?? Był kiedyś taki król - na szczęście nie u nas tylko we Francji, który twierdził "państwo to ja" - parafrazując można powiedzieć że kilka osób w gminie ma monopol na prawdę i mogą śmiało powiedzieć "gmina to my". Jest też taki ładny skrót określający mentalność miernych ludzi którym się udało dorwać do władzy i dla których istnieje tylko podział na "my" i "oni". Dla zainteresowanych opis znajdziecie tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/TKM
  Zainspirowało mnie takie stwierdzenie "mieszkańców" - "Uważam że żaden szanowany i inteligentny obywatel czy urzędnik nie rzuca błotem w innego i tak uporczywie wiesza psy na innym lub na swoim przyszłym konkurencie. " - myśle że to też da się sparafrazować. Np. w taki spośób - "uważam że żaden szanowany i inteligentny obywatel czy urzędnik (gminny) nie rzuca błotem na wszystkich, a w szczególności na swoich poprzedników zaraz po objęciu urzędu z wyboru społecznego i nie wiesza psów na każdym kto odważy się skrytykować jego działania. Żaden też urzędnik nie ma prawa w swojej działalności wykorzystywać swojego urzędu i powierzonego mu majątku do nieczystych i niejasnych swoich interesików, bo nawet cień podejrzenia o nieuczciwość eliminuje taką osobę z wykonywania pracy wymagającej społecznego zaufania i finansowanej z naszych podatków"
 • 2014-04-25 00:49:41  mieszkańcytee cały inocenty "i cały szereg innych twoich nazw " chodzi mi i innym tylko o to, coś się tak uparł ? Grzebiesz po necie jak narwany przytaczasz jakieś historie, próbujesz udowadniać komuś winę, ba ty już wydałeś oskarżenie ponieważ jak nakręcony ciągle krytykujesz wypowiedzi ludzi chwalących wójta, operujesz śmiało stanowiskami, nazwiskami itp. tobie nawet jakby tłumaczono po hebrajsku że do ogłoszenia ostatecznej decyzji sądu czy prokuratury wójt jest niewinny i te służby są po to aby profesjonalnie zbadać sprawę i nie patrzeć na plotki, niesprawdzone donosy czy przypuszczenia tylko na twarde dowody. Jak chcesz naprawiać gminę to powinieneś zacząć od siebie, zrób coś realnie - można np. pochwalić naszą gminę jako mieszkańców w internecie albo posprzątać park w Rogoźniku aby ulać trochę swojej wewnętrznej złości czy gorzkiego wewnętrznego jadu a gwarantuję że ci ulży. Uważam że żaden szanowany i inteligentny obywatel czy urzędnik nie rzuca błotem w innego i tak uporczywie wiesza psy na innym lub na swoim przyszłym konkurencie.
  Tak jeszcze zapytam czy nie wiesz ile teraz płaci np. rmf albo onet za sprzedanie ciepłego info ? Zawsze mnie to nurtuje.
 • 2014-04-23 10:22:22  inocentyte mieszkaniec - nie trzeba być z FBI żeby znać szczegóły, które są powszechnie znane. Przecież przytoczyłem odpowiednią stronę www i to urzędową na której są konkretne informacje. Ja bym nawet wolał żeby wójt miał mniej miękkie serce i faktycznie złożył sprawę o pomówienie - ciekawe jak uzasadni wniosek ? :-) A poza tym mozna by się dowiedzieć kto tak żarliwie i uparcie poróbuje rzeczywistość zmieniać w komentarzach. Ale w jednym masz rację - wyrok wyda sąd. Ja nigdy i niegdzie nie napisałem że wójt jest winny - bo jest na razie podejrzany. Tylko że nawet ten fakt wywołuje jakieś dziwne reakcje na forum.
  P.S. A propos pomówień - ja bym zaczął od oskarżenia prokuratury okręgowej o pomówienie - ostatecznie ja tylko przytoczyłem informacje jaka się tam znalazła :-) Pomyślności życzę i czekam na wezwanie :-)
 • 2014-04-22 23:59:10  mieszkaniectee inocenty oraz itp. itd. cóż tak mocno i z takim przekonaniem w szczegółach znasz i opisujesz sprawę wójta ? Każdy każdego może pomówić obgadać i oskarżyć a od skazywania i udowadnianiu winy jest sąd a nie ty !!!!
 • 2014-04-22 23:05:02  realista realnyKażdy wie że najlepsza walka o stołek to KOMPROMITACJA a najlepiej w mediach, nigdy w życiu nie widziałem tak zdesperowanych, żądnych władzy i zawistnych gości a prawda i uczciwość w końcu zwyciężą, dodam że nasz Wójt ma za dobre serce bo za takie oficjalne pomówienia ja bym nie popuścił.
 • 2014-04-18 09:22:29  inocentyCiekawe i całkiem niesprawdzone informacje tu ktoś wypisuje - może jakieś źródło tej nowiny o oczyszczeniu z zarzutów ?? Bo jak na razie dla mnie bardizej wiarygodna jest ta strona :
  http://www.katowice.po.gov.pl/index.php/rzecznik-prasowy-komunikaty
  A tu pod datą 4 kwietnia jest info o postawieniu zarzutów Arkadiuszowi Z. , ale o oczyszczeniu nic nie widać. Jeżeli prawdę piszesz "mieszkańcu" a tym że Arkadiusz Z. przychodzi do pracy, to by oznaczało że złamał zakaz prokuratury - dość nieładnie tak oficjalnie to robić, bo może to mieć konsekwencje. No bo o tym że Arkadiusz Z. się w pracy pojawia nieoficjalnie, to przecież wszyscy wiedzą - blisko ma i dużo czasu wolnego to przecież zawsze na spacerek z psem może podejść.
 • 2014-04-18 08:26:56  mieszkankaim bliżej wyborów tym większa nagonka na wójta , komuś bardzo nie na rękę jest obecny wójt. Za poprzednich kadencji nic się nie robiło dla gminy, to było OK teraz jak gmina zyskuje na wyglądzie to trzeba zrobić wszystko żeby się pozbyć wójta, bo za dobry jest.
 • 2014-04-18 07:29:57  mieszkaniecWójt oczyszczony z zarzutów- jest już w pracy. I co łyso co niektórym. Co za kłamliwi ludzie!
 • 2014-04-15 15:45:35  oburzony do potęgiTakie to niby inteligentne ludzie w naszym urzędzie pracują a takie głupie pytania zadają. Przecież odkąd pamiętam to czytam, że na tym portalu to same kłamstwa, oszczerstwa i kalumnie się rzuca na porządnych ludzi. No to jak wy najporządniejsi z porządnych z samym wójtem na czele dbacie o swoje dobre imię ?? Takiego lokalnego lidera macie i nie doradził wam gdzie i komu nalezy to zgłosić ?? Na tym forum już kilka razy różni inteligentni pisali że będą słali pisma do prokuratury, ale jak na razie to tylko straszenie i propaganda wam wychodzi ( oprócz słomy z butów)
 • 2014-04-15 14:55:38  inocentya jak mam zgłosić te przestępstwa? "odpowiednim służbom"? tak jak jeden kronikarz z rogoźnika? a potem przyjdą "odpowiednie służby" i dadzą mi argumenty żeby się przeprosić. najlepiej samemu. ale podpisując dziadka leśnego.
 • 2014-04-15 13:27:55  jeszcze bardziej oburzonyPopieram "oburzonego" - nikt nie może się równać z lokalnym liderem Ziębą co to kiedyś grupą 8 osób zarządzał - miał ktoś z was zazdrośnicy zarzuty prokuratorskie ??? siedział ktoś na dołku jak go CBA zwinęło ??? nikt z was nawet nie śnił o takich rzeczach. Wiec jak się możecie równać z prawdziwym Szeryfem, człowiekiem przy którym Chuck Norris jest malutki jak mrówka. Wójt Zięba będzie wójtem - dożywotnio ( a potem starostą, wojewodą, prezydentem i papieżem - i zawsze dożywotnio, a nawet dłużej )
 • 2014-04-15 12:58:46  oburzonyMożecie sobie szmatławcy dalej pisać. Prawda jest taka że jest Wójt Zięba i długooooooo gługooooo nic hahahahaha jakiś lokalny lider ? hahahaha nie ma i nie będzie ! Nawet Pyceliusz może się schować ! a takie doświadczenie, wykształcenie, obeznanie jakie ma nasz Wójt to nikt nie ma z tych zapyziałych zazdrośników! Zobaczcie na inwestycje, jak szkolą się dzieciaki - wreszcie nauczyciele chodzą jak w zegarku, kanalizacja, naprawy dróg i chodników . Mieliście to kiedyś zazdrośnicy ! Nigdy. Pozdowienia dla żałosnego siemonianina, z gminy i innych darmozjadów !
  Wójt Zięba będzie Wójtem !!!!!!!!!
 • 2014-04-15 12:25:36  z gminyI to pewnie dlatego teraz wlazłeś na to forum i postanowiłeś zabrać głos w "żałosnym dyskursie" pisząc jakieś bliżej nieokreślone sugestie o przestępczych działaniach bliżej nieokreślonych osób które szkodzą naszej gminie ??? To jest w twoim rozumieniu uczciwa praca ? Tym bardziej że jest południe i na 100% jesteś urzędnikiem gminnym będącym teraz w pracy ?? To dlatego sugerujesz jakieś bliżej nieokreślone związki bliżej nieokreślonych osób z wymiarem sprawiedliwości, mające na celu spowodowanie intrygi uderzającej w panującego wójta ?? Bo jak rozumiem nawet komunikaty prasowe prokuratury i wypowiedzi jej rzecznika prasowego są pisane pod dyktando tych bliżej nieokreślonych osób ????
  Wybacz ale zaczynam uważać że jesteś po prostu idiotą, sądzącym że twoje idiotyczne pisanie "ciemny lud kupi". I jest mi pro prostu wstyd że takie indywiduum pracuje za publiczne pieniądze w urzędzie i jeszcze ma czelność pouczać innych że robią coś źle. Bo jeżeli to co piszesz jest prawdą to proszę wypełnij swoj obywatelski obowiązek i zgłoś tam gdzie trzeba te "przestępstwa" bez szukania wymówek. I możesz do tego dodać mój komentarz jako naruszenie twoich dóbr - bo dla mnie jesteś kompletnym idiotą.
 • 2014-04-15 12:10:39  inocentymoże dlatego że niektórzy nie żyją nienawiścią i uczciwie pracują nie zniżając się do pewnego poziomu i nie wchodząc w żałosny dyskurs
 • 2014-04-15 11:59:27  chłodnym okiemRozumiem że chcesz powiedzieć iż wszelkie informacje prasowe w mediach o ponadlokalnym zasięgu są preparowane i podrzucane dziennikarzom przez grupę osób które chcą przejąc władzę w gminie ??? I są to wg. ciebie ludzie którzy chcą doprowadzić uczciwego wójta przez oblicze sądu i spowodować jego skazanie na niepopełnione przestępstwa ??? I że są to ludzie którym aktualnie ta ekipa która rządzi gminą przeszkadza w prowadzeniu biznesów ???
  Szczerze mówiąc to mnie to zainspirowało - tak tego problemu nie postrzegałem. Tylko że jak na razie są to słowa pisane przez anonima, bazujące na zasadzie " jedna baba drugiej babie... " Może jakieś konkrety komu i co przeszkadza w działalności wójta i urzędników, kto prowokuje afery, jakimi sposobami ? Bo jeżeli to co piszesz jest prawdą to czemu do tej pory kilka osób nie ma spraw w prokuraturze o krzywoprzysięstwo, oszczerstwo i naruszenie dóbr osobistych ??? Czemu ten pełen pomówień i oszczerstw portal jeszcze działa a Wadowski chodzi na wolności ??? nie pojmuję
 • 2014-04-15 11:42:35  inocentyakurat jak tu już raz pisano, o wizerunek tej gminy w mediach dba grupa, którą boli utrata władzy i nie mówię tu tylko o jej przedstawicielach, ale i całej reszcie powiązanych przedsiębiorców i innych przyjaciół. żal patrzeć na chore pragnienie władzy, które prowadzi do fałszywych zarzutów i szczucia człowieka. media bazują na informacjach negatywnych, wiec takie będą promować. szkoda, że własny interes byłej ekipy przedkłada się nad interes gminy. ale cóż, niczego poza egoizmem bym się po nich nie spodziewał.
 • 2014-04-15 10:06:15  z siemoniMoże umorzona, może nie- czas pokaże. Jedno co wiadomo to nasza Gmina jako nieliczna jest pokazywana w mediach ogólnopolskich i to nie z okazji zdobywania środków unijnych a jakiś machlojek młodego watażki :( Nie sztuka jest zabawiać kręgi strażaków, kół gospodyń i lokalnych polityków zatrudniając ich rodziny...sztuka to pracować dla Gminy. Za pracę pan Wójt otrzymuje nasze pieniążki - a pracy nie widać :( widać zatrudnienie, dziwne donosy, spotkanka w klubach wzajemnej adoracji, podróże służbowe i rozliczanie delegacji i brak konkretów !
 • 2014-04-13 23:11:20  SandraKaale w ferworze jakichś podejrzanych przeprosin znowu umyka fakt, że nie udała się co poniektórym kolejna nagonka na naszego wójta. na ostatniej sesji odczytana została informacja o umorzeniu postępowania w sprawie drzew. prokuratura umorzyła postępowanie, bo najwidoczniej dostrzegła jaką nienawiścią po stracie władzy zionie nasza gminna "nagonka". a jak się zorientują że wszystkie oskarżenia są takimi samymi nićmi szyte to zainteresują się poczynaniami donosicieli. a tu już jest ślisko, bo przedawnienie pewnych tematów nie dotyczy.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.