BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (17303):

 • 2019-09-07 11:10:51   biedniejszy Uzbekistan będzie miał a my ?"Minęło ponad 10 lat i praktycznie nic nie udało się zdziałać. Budowa elektrowni nie ruszyła, a przejęcie władzy przez PiS nic nie przyspieszyło.

  Co zatem się udało? Ano udało się wydać mnóstwo pieniędzy. NIK w swoim raporcie wyliczył, że wydatki poniesione na realizację "Programu polskiej energetyki jądrowej" przez podmioty administracji publicznej tylko za okres od 2014 do końca III kwartału 2017 roku wyniosły 552,5 mln zł. Z kolei całkowite koszty funkcjonowania spółki PGE EJ1 (odpowiedzialnej za budowę elektrowni atomowej w Polsce) w latach 2009 - 2018 wyniosły 447 mln zł."

  "Efekt "atomowej impotencji" ekipy PO/PiS jest taki, że polskie elektrownie nie są dziś w stanie zapewnić odpowiedniej ilości mocy dla gospodarki. "


  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Juz-nawet-Uzbekistan-buduje-wlasny-atom.htm
 • 2019-09-07 11:05:45   Rosyjski węgiel sprowadzany jest w rekordowych ilościach cały czas.

  Elektrownie atomową to my już budujemy od dziesięciu lat, zmieniają się tylko prezesi, kasa płynie strumieniem nie wiadomo na co i za co.
 • 2019-09-07 09:40:28  To każdy powinien zobaczyć! https://youtu.be/4ZB-YdwaByM
 • 2019-09-07 09:37:33  EdwardZa komuny ruskie zabroniły nam budować elektrownie atomowe ba! zaczęli niedawno budować przy granicy naszej żeby nam sprzedawać energie, niekorzystna umowa gazowa wiążąca do 2022 została podpisana i chcąc nie chcąc musimy odbierać ten surowiec po dampingowych cenach, nawet ruski węgiel wjeżdżał do nas milionami ton.
 • 2019-09-07 09:16:38  Tomaszdo Edward
  odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta, to nie jest ich problem popatrz sobie na tą mapę
  https://tech.wp.pl/najnowszy-ranking-50-najbardziej-zanieczyszczonych-miast-polska-dominuje-6249269556491905a
 • 2019-09-07 09:08:25   Zalinkowałeś prehistorię, teraz to my mamy gaz z hamerki.
 • 2019-09-07 09:08:19  EdwardAlternatywne źródła energii w tym np. panele słoneczne są jak najbardziej rozsądnym rozwiązaniem tylko niech to w końcu UE dotuje dla wszystkich mieszkańców a nie wybiórczo! Od lat organizacje środowiskowe biją na alarm że smog zagraża nam wszystkim dlaczego parlament UE nie zajmuje się tym tematem jako no. 1? Słychać tylko o praworządności i socjalach dla (bezrobotnych) imigrantach.
 • 2019-09-07 08:59:14  EdwardSkończy się ta niekorzystna umowa bijąca we wszystkie nasze gospodarstwa domowe to w ten czas możemy rezygnować z węgla naszego krajowego, ktoś to kiedyś podpisał i my wszyscy teraz za to płacimy.
 • 2019-09-07 08:54:23   http://wpolityce.pl/polityka/129671-za-gaz-placimy-jak-za-przyslowiowe-zboze-to-skutek-umowy-ktora-w-grudniu-2010-wicepremier-pawlak-podpisal-ze-sieczinem
 • 2019-09-07 08:47:44  TomaszNikt w gminie nie ma odwagi podejmować takich decyzji z obawy o utratę poparcia wśród mieszkańców. Kraków całkowicie zakazał używania paliw stałych. Na tym forum dużo osób opowiada się za wyeliminowaniem węgla, ale czy palenie drewnem w kominku też miałoby być zakazane(w Krakowie tak właśnie jest). Może po wielu miesiącach starań zostanie przyjęta uchwała o inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców i będziemy mogli sami zadecydować. Ja proponowałbym wprowadzenie zakazu używania paliw stałych dla nowo powstających budynków . Mógłby to być pierwszy krok. Na którejś ze stron internetowych można by też zrobić ankietę co o całej sprawie myślą mieszkańcy.
 • 2019-09-07 07:28:52  tak uważamPani Wójt i Radni, uchwaliliście udzielanie dotacji dla mieszkańców na modernizację źródeł ciepła w tym dotację na KOTŁY WĘGLOWE.
  Pytam się gdzie tu sens i logika!? Nawet jeżeli te kotły są nowoczesne(?) to jest to w dalszym ciągu SPALANIE WĘGLA , a jakie są tego konsekwencje to chyba nie trzeba tłumaczyć.
  Całe środki finansowe, i promowanie ekologicznego ogrzewania moim zdaniem powinny być przeznaczone na zabudowę kotłów gazowych i innych źródeł prawdziwie proekologicznych.
 • 2019-09-03 20:55:47  oczarowanazmieniamy się, zmieniamy, a za niedługo będziemy mieli metro, Pani Wójt pochwaliła się swoimi planami na facebook podobno centrum przesiadkowe w Dobieszowicach będzie połączone ruchomymi schodami ze stacją która będzie 20 m poniżej
 • 2019-09-03 20:55:44  oczarowanazmieniamy się, zmieniamy, a za niedługo będziemy mieli metro, Pani Wójt pochwaliła się swoimi planami na facebook podobno centrum przesiadkowe w Dobieszowicach będzie połączone ruchomymi schodami ze stacją która będzie 20 m poniżej
 • 2019-09-02 19:39:56   Ożarowice to przede wszystkim przedsiębiorczość.
 • 2019-09-02 17:55:27  AAOżarowice to przede wszystkim wpływy z lotniska no i porządny powiat tarnogórski a nie będzińskie dziadostwo... Jak ktoś nie widzi jak zmieniła się Gmina Bobrowniki to chyba ślepy jest..
 • 2019-09-02 13:14:22  1234W ub. roku coś mówiono o podłączeniu niektórych sołectw naszej gminy do systemu ciepłowniczego Piekar Śl. Cisza w temacie.
 • 2019-09-02 12:16:52  Gość123Wszyscy widzimy jak wiele jest do zrobienia. Nowe inwestycje TAK ale może zamiast hal sportowych uratować to co już istnieje. Poprawić jakość powietrza dobrymi programami wymiany systemów ogrzewania. Pompy ciepła jak i fotovoltaika z solarami padły w przedbiegach. Cóż mi z pięknych budowli jak nie mam czym zimą oddychać.
 • 2019-09-02 11:55:05  1234Ruiny i park w Rogoźniku też nie poprawiają wizerunku naszej gminy. I nikt z tym nic nie robi od lat.
 • 2019-09-02 11:17:33   do Mieszkaniec Gminny
  Odwiedź swojego kolegę z Ożarowic zobaczysz jak mają zadbane chodniki bez trawy i piachu, zobaczysz piękne wiaty przystankowe na wszystkich przystankach, halę sportową i wiele innych rzeczy które dobrze świadczą o gospodarzu gminy- Wójcie.
 • 2019-09-02 01:30:36  LiczydłoDo Mieszkaniec Gminy:
  Szanowny Panie ale przecież nie zarzucam że wszystko jest źle. Gmina pięknieje, rośnie w siłę. Niepokoi mnie fakt że w tej atmosferze euforii czasami brakuje zdrowego rozsądku. Na dodatek widzę ze projekt z lampami nie jest realizowany z funduszy europejskich tylko z kasy gminnej (tak doczytałem we wniosku). Lepiej dodać parę złotych na przyłącza z Tauron i kupić bardzo dobre ale zdecydowanie tańsze lampy LED bez pseudo-oszczędności za które potem będzie trzeba zapłacić w formie bardzo drogiej eksploatacji. Nie rozumiem ataku ludzi którym jasno i w przejrzysty sposób przedstawia się wyliczenia które pokazują ze to nie jest wcale dobry pomysł, zaraz słychać głosy że to atak personalny na Wójta. Ja rozumiem że Pani Wójt w dobrej wierze chce dobrze, tylko zamiast klakierów wokół niej których zapewne nie brakuje przydałoby się paru fachowców, czasami warto sięgnąć po opinie z poza środowiska w danej dziedzinie bo marketingowcy obiecują złote góry a potem jest jak zawsze. To trochę tak jak z kładzeniem nowego asfaltu na drodze w której biegną stare rury by go zaraz potem rozwalić przy pierwszej awarii. Efekt jest, ludzie się cieszą tylko takie efekciarstwo kosztuje nas wszystkich. Daleki jestem od malkotenstwa ale nie znoszę niekompetencji i głupoty dlatego argumenty typu że się robi a poprzednicy nie robili nie są dla mnie argumentem. Robi się nie za swoje tylko za nasze wspólne pieniądze podatników. Gdy się robi za swoje to się obróci złotówkę 3 razy w ręku rozważnie ją wydając a nie za swoje to łatwiej przychodzi nam szastać. Prosperity pomału się kończy, przyjdzie kryzys i przetrwają bez turbulencji najbardziej do niego przygotowani, gdy kasa będzie świecić pustkami a koszty będą zjadać każdy wpływ to będzie płacz, wiec dbajmy by te koszty ograniczać.
 • 2019-09-01 23:20:48  !Szanowny Panie Prezesie!
  Nazwać kopniak, jaki waszej władzy właśnie wymierzył Trump katastrofą, to jak nazwać posłankę Pawłowicz niezbyt życzliwą lub Marka Suskiego nieprzesadnie intelektualnym. Już upokorzenie jakie zgotował Polsce Trump, gdy zabrakło krzesła dla Prezydenta Dudy, było znakiem, że obecne władze USA uważają Pana ekipę za grono pożytecznych idiotów, którzy kupują drogi sprzęt wojskowy, ale nie mogą się postawić, gdyż sami stworzyli sobie politykę bez alternatywną. Wybór Trumpa, który na oczach całego świata wybrał pole golfowe zamiast obiecanego obchodzenia z nami 80. rocznicy wybuchu wojny, pokazuje, że Polska pod Pańskimi rządami jest marginalizowana i wyszydzana. Obchodzimy rocznicę wybuchu wojny, do której przystąpiliśmy sami, gdyż sojusznicy nas zdradzili. Zdradzili dlatego, że polityka zagraniczna ministra Becka była prowadzona podobnie, jak Pana polityka bez uwzględnienia realiów międzynarodowych. Albo inaczej: była bezdennie głupia. W roku 1938 wspólnie z Hitlerem rząd sanacyjny przeprowadził rozbiór Czechosłowacji a w 1939 liczył na realizację sojuszu z Francją i Anglią przeciwko Hitlerowi. Często się Pan odwołuje do tradycji tych rządów i w pewien sposób ma Pan rację. W pewien sposób jest Pan sukcesorem tej ówczesnej bezmyślności. Obecnie Polska jest osamotniona tak jak w 1939, a sojusze które mamy, nie są poparte realiami, gdyż z Pana winy poprzez zdradę wartości zachodnich w zakresie praworządności wykreślamy się ze świata zachodu, tak jak wykreśliliśmy się w 1938 sprzymierzając się z Hitlerem. A sojusze bez wspólnoty wartości to mit. Jesteśmy sami, a jedynym winowajcą tej sytuacji jest Pan. Tylko korzystne otoczenie międzynarodowe powoduje, że dzisiaj nie odczuwamy jeszcze skutków tego osamotnienia. Ale taka koniunktura może nie trwać wiecznie.
  Roman Giertych
 • 2019-09-01 19:47:56  Mieszkaniec GminnyPonad 10 lat temu gdyby wybrano do władzy poprzedników to byś nie miał o czym pisać bo żadnych lamp by nie było. Pamiętam doskonale emerytowanego zresztą z nie małą emerytura byłego komendanta który chwalił się swoimi garnkami w swoim ogrodzie. Mieszkańcy innych graniczacych z nami gmin mówią wprost że nam zazdroszczą Włodarzy. Nie znam gminy w woj. Śląskim z takimi osiągnięciami i wykorzystanych środków z UE jak u nas. Kolega z Ożarowic mówi do mnie cytuję " jeżdżę od lat do pracy codziennie przez waszą gminę jestem w szoku jak wy to robicie? Mówię mamy odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach.
 • 2019-09-01 10:58:34   Prawdopodobny wykonawca RMS POLSKA Sp. z o.o.ZAGORZYCE

  w linku ich oferta lamp hybrydowych

  https://www.rms.com.pl/oferta/oswietlenie/lampy-solarne-i-lampy-hybrydowe/lampy-led-solarne-i-hybrydowe/

 • 2019-09-01 01:41:55  MatematykAkurat księgowy ma racje. Lampy hybrydowe to taki lans w gminie że niby eko. Najtańsze lampy hybrydowe o mocy 20 Wat to koszt ok 8 tys brutto w zakupie a gdzie montaż i obsługa? Lampy w najtańszej wersji zawierają 1 akumulator o pojemności 120 Ah. Wyprodukowana energia w dzień przez ogniwo fotovoltaiczne i wiatrak zmagazynowana jest własnie w takich akumulatorach by potem lampa LED mogła świecić w nocy. Jak wiemy akumulatory nie są wieczne i ich średnia żywotność to okres 2 lat. Producenci akumulatorów żelowych podają, że ich żywotność to 400 cykli. Wykonanie jednego pełnego cyklu przez akumulator to jego pełne rozładowanie i pełne naładowanie. Taki akumulator to koszt ok 800 zł co łatwo sprawdzić w sieci. Czyli co 2 lata gmina wyda 55x800 zł akumulator plus koszty wymiany co można założyć w sumie 55 tyś zł. Mam w nosie taką pseudo ekologię. Policzmy zatem jedna lampa LED zasilana z sieci energetycznej o takiej samej mocy czyli 20 Wat która będzie się świecić załóżmy 12 godzin dziennie daje nam: 12x0,020 KW=0,24 KW na dobę x 365 dni w roku daje nam wynik 87,6 KW w roku. Teraz pomnóżmy 87,6 KW x 55 szt lamp to daje nam wynik 4818 KW zużycia prądu rocznie. Czyli za 55 tyś zł możemy opłacić rachunki za te 55 szt. lamp na przeszło 11 lat. Gdzie tu sens i logika? Postawienie zwykłej latarni z lampą LED jest tez o wiele tańsze niż lampy hybrydowej przynajmniej 5 krotnie nie mówiąc już o jej "monstrualnej" budowie bo przecież panela fotowoltaicznego i wiatraka się nie ukryje. Nie można łykać w ciemno marketingowego bełkotu i być ekonomicznym ignorantem. Halę sportową tez jest fajnie postawić tylko niech ktoś pomyśli o kosztach eksploatacji. Większe gminy i miasta mają z takimi obiektami problem a co dopiero mała gmina. Tak łatwo ulegamy euforii że zapominamy o podstawowych prawach ekonomii i matematyce. Czy ktoś odpowiedzialny za takie inwestycje w gminie dopytał tych sprzedawaczy ekologii ile będzie kosztować obsługa tych lamp, przecież oprócz akumulatora jest tam sterownik, turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny i rzeczona lampa LED. Gwarancja minie i po 2 latach golimy owieczki za serwisy, przecież na tym jest głównie kasa. Na to juz nie ma dofinansowania i płacimy żywą gotówką z budżetu. Po kilku latach do władzy dojdzie że nie jest to opłacalne, że to błąd poprzedników i wrócimy do standardowych opraw LEDowych. Za te błędy ciągle płacimy my wszyscy, bo nikomu w UG kasy z wypłaty nie potrącą. Jest wiele nieużytków rolnych, farmy solarne miały by pole do popisu, ach zapomniałem nasza gmina nie umie przypilnować wartościowych wniosków za które już obywatele zapłacili z własnej kieszeni. Gmina szaleje z inwestycjami które potem są obciążeniem budżetowym a przy okazji zarobią w biznesmeni z Rogoźnika.
 • 2019-08-29 14:14:43   okBez fanfar i pokropku zainstalowano okolicznościową płytę na kamiennym obelisku przy UG.
  Skromnie a zarazem zacnie, a sam napis nie budzący kontrowersji.
 • 2019-08-29 12:16:08  KasiaOd turbin wiatrowych najbliższe zabudowania mogą być w odległości 10 x wysokość masztu z turbiną czyli w przypadku latarni ulicznych 8m X 10 daje 80 m promień w którym nie mogą mieszkać ludzie Wyobraź sobie 55 wiatraków które kręcą się przed Twoimi oknami i hałas jaki generują przy silniejszym wietrze dzień i noc hałas Takie latarnie instaluje się na odludziu gdzie nie ma dostępu do sieci a potrzebne jest oświetlenie a nie w centrum wsi.
 • 2019-08-28 22:00:42  Lesław Jakie gminy się wycofuja? Skąd ta cena?? Jakie akumulatory? Skąd ta ocena?? Kim ty jesteś? Analityk gminny się znalazł, księgowy to ty jesteś jak z [cenzura]. trąbka. Po co te bzdety i przeliczenia wypisujesz? Jak nic tu nie robili to siedziales cicho a teraz to żeś expert. Śmiechu warte.
 • 2019-08-28 16:53:12  księgowyWszystkie gminy się z tego wycofują dużo tańsze jest zamontowanie lamp zasilanych z sieci. Taka lampa to 14000 zł i po paru latach trzeba wymieniać akumlatory a zasilana z sieci z ledową oprawą to koszt max 4000 zł. Ale pewnie ktoś szuka zbytu na pseudo ekologię, a nasza gmina to łyknie.
 • 2019-08-28 16:20:30  Mieczysław "...Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i budowie oświetlenia hybrydowego (zabudowie kompletnych stanowisk słupowych drogowych z lampami hybrydowymi (łącznie 55 sztuk) na terenie Gminy Bobrowniki, we wskazanych lokalizacjach (przy drogach gminnych): 1) Wymysłów, ul. Prusa - 9 sztuk lamp; 2) Rogoźnik, ul. Narutowicza - 9 sztuk lamp; 3) Rogoźnik, ul. Diamentowa - 4 sztuki lamp; 4) Rogoźnik, ul. Podmiedze - 11 sztuk lamp; 5) Bobrowniki, ul. Szybowa - 11 sztuk lamp; 6) Bobrowniki, ul. Słowików - 11 sztuk lamp..."


  ciekawe kiedy bedzie realizacja?
 • 2019-08-26 12:27:15   do: z Rogoźnika
  lampy na przejściu dla pieszych obok osiedla już działają, czyżby sam prezes był z nami:)
  Może ktoś z was ma jeszcze jakiś problem?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.