BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Temat ogólny (z poprzedniej wersji serwisu)

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (14773):

 • 2018-11-20 18:03:46  dla niecierpliwychZdjęcie 13 i 14, bez komentarza.
 • 2018-11-20 17:51:34  dla niecierpliwychhttp://34drop.wp.mil.pl/pl/46_760.html

  'W dniu 18 listopada 2018 roku w Bobrownikach odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości."


  zdjęcia

  http://34drop.wp.mil.pl/pl/47_587.html

 • 2018-11-20 16:52:06  !!!Jesteś autorem tekstu który powklejałeś?
  Chyba nie, a raczej na pewno. Następnym razem ogranicz się do meritum sprawy i WKLEJ link do źródła.

  (Dla kogoś pierdoły dla innych już nie.
  To forum dobre jak każde inne.)
 • 2018-11-20 16:22:20  ?Zaśmiecanie forum pierdołami - panie administratorze proszę zbanować tego wariata
 • 2018-11-20 16:21:15  ...I po kiego diabła to wklejasz ? Mało jest portali traktujących o ogólnej polityce ? Jak ktoś lubi niech czyta i na pewno znajdzie te informacje. Napisz lepiej co ciekawego się dzieje w najbliższej okolicy - to co się dzieje w Warszawie większości zwykłych ludzi ani ziębi ani grzeje
 • 2018-11-20 16:20:14  kplaczego Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń?
  Zawiadomienie, które KNF skierowało do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, dotyczy prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego. Podstawą do wpisania banku na listę są ustalenia dotyczące działań banku w latach 2016-2018 „w zakresie aktywności na rynku kapitałowym bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF”.
  Chodzi o kontrolę dystrybucji obligacji GetBacku w Idea Banku, który sprzedawał je na masową skalę. Inspekcja trwała od czerwca do września, a trzy tygodnie temu do banku trafił raport pokontrolny. Dokument potwierdza, że bank sprzedawał obligacje GetBacku oraz zajmował się doradztwem inwestycyjnym bez zezwolenia. KNF stwierdziła dwukrotne naruszenie ustawy o funduszach inwestycyjnych, trzykrotne prawa bankowego, a także łamanie rozporządzeń ministra finansów oraz regulacji wewnętrznych banku. O sprzedaży obligacji GetBacku od października 2017 roku wiedział także Leszek Czarnecki. Idea Bank miesiąc po rozpoczęciu kontroli złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Jarosława Augustyniaka i byłego wiceprezesa Dariusza Makosza oraz 7 pracowników. KNF uważa jednak, że winnych było więcej.
  >>> Czytaj też: Idea Bank: Wpisanie na listę ostrzeżeń dotyczy niektórych aktywności na rynku kapitałowym
  Idea Bank w komunikacie związanym z wtorkową decyzją KNF pisze: „Należy wskazać, że zawiadomienie KNF dotyczy niektórych aktywności Idea Banku na rynku kapitałowym. Oznacza to, jak wskazuje KNF, że podejrzenie naruszenia leży poza działalnością bankową. Dotyczy ono zdarzeń mających miejsce w przeszłości, które nie mają żadnego związku z bieżącą operacyjną działalnością Idea Banku. Podkreślić należy również, iż Bank przeprowadził wewnętrzne postępowanie wyjaśniające mające na celu zidentyfikowanie nieprawidłowych zachowań niektórych pracowników wobec swoich Klientów. Bank dokonał przeglądu i weryfikacji kadr oraz wprowadził dodatkowe regulacje wewnętrzne w celu podniesienia poziomu ochrony interesu Klienta. Tym samym stwierdzone nieprawidłowości zostały wyeliminowane”.
  Jak afera KNF odbija się na biznesie Leszka Czarneckiego?
  Od rana spada środowy (14.11) kurs akcji Idea Banku oraz Getin Noble Banku; po godzinie 12. Idea Bank odnotował 16,73 proc. spadek, a akcje Getin Noble Banku zniżkowały o 21,57 proc. Prezes Getin Noble Banku Artur Klimczak poinformował, że sytuacja kapitałowa banku poprawia się, cele biznesowe bank realizuje zgodnie z przyjętą do 2021 roku strategią, a wdrożenie planu poprawy rentowności przebiega zgodnie z harmonogramem.
 • 2018-11-20 16:19:36  900To Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, jest głównym problemem przy odbudowie zaufania do nadzoru nad bankami - uważa gość Magazynu EKG, prof. Stanisław Gomułka. Jak ocenił, szef NBP powinien ustąpić.
  Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>
  Marek Chrzanowski oraz Adam Glapiński, a także łącząca ich zależność - "ten supeł" jest, zdaniem prof. Stanisława Gomułki, powodem nadszarpnięcia zaufania do nadzoru nad sektorem bankowym.
  W Magazynie EKG prof. Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club i były wiceminister finansów,odpowiadał na pytania Macieja Głogowskiego o to, jak powinna zostać ułożona współpraca KNF - NBP oraz jakie błędy popełniono.
  Nominacja od polityka
  Prof. Stanisław Gomułka nie ma wątpliwości, że nominacja dla Marka Chrzanowskiego była specyficznym rodzajem upolitycznienia tego stanowiska. - Pojawił się problem związany z tym, że Chrzanowski jest związany z Glapińskim, jest jego nominantem. Nie mógłby zostać szefem Komisji Nadzoru Finansowego bez silnego poparcia prezesa Narodowego Banku Polskiego. A Glapiński jest powiązany bardzo ściśle z partią, jest jednym z ojców założycieli PiS, jednym z zaufanych ludzi prezesa Kaczyńskiego - podkreślał gość TOK FM.

  Wspominał również swoje spotkanie z Chrzanowskim w czasie obrad sejmowej Komisji Finansów Publicznych, kiedy to obaj byli przesłuchiwani przez posłów.
  - Nie było dużych różnic w poglądach między nami, wtedy akurat. Wszystkie te osoby zostały poparte przez komisję, ale później powiedziano nam, że o tym, kto zostanie wybrany, będzie decydował prezes PiS - relacjonował prof. Gomułka.
  Właśnie tu, jego zdaniem, tkwi sedno problemu, którym jest upolitycznienie.
  Prof. Gomułka zgodził się, że kolejni prezesi NBP czy szefowie KNF przychodzi na to stanowisko wprost z polityki. Wskazał jednak, że nominacja dla Marka Chrzanowskiego była przełamaniem pewnej bariery. - Po raz pierwszy w historii KNF mieliśmy do czynienia z nominacją kogoś, kto zupełnie nie ma doświadczenia w tym obszarze, nie jest de facto ekspertem, i ponadto jest zaangażowany politycznie - podkreślał i dodał, że ma na myśli zależność między szefem KNF a prezesem NBP.
  Glapiński jest problemem
  Zdaniem prof. Gomułki, problemem, jaki jest do rozwiązania po wybuchu afery KNF, nie są kłopoty sektora bankowego - bo tych nie ma. Jest nim za to utrata zaufania do nadzoru nad nim.
  Według byłego wiceministra finansów, wiąże się to z osobą właśnie Adama Glapińskiego.
  - Gdy Chrzanowski składał propozycję Czarneckiemu, wydawało się, że składa ją nie tylko w swoim własnym imieniu, wyraźnie mówił, że ma zlecenie. Po tym spotkaniu poszli na spotkanie z Glapińskim - podkreślał prof. Gomułka.
  Pytany wprost, czy jego zdaniem Adam Glapiński powinien ustąpić, odpowiedział: tak. - Ale tego nie zrobi i będzie problem - dodał.
  Skalę problemu można byłoby ograniczyć, ale pod dwoma warunkami. Pierwszy to powołanie na stanowisko prezesa KNF kogoś, kto "będzie bardziej niezależny od prezesa NBP, kto ma kwalifikacje i nie jest rasowym politykiem PiS".
  Drugi warunek wiąże się z procedowaną w Sejmie ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, w którym znalazła się poprawka dotycząca przejmowania zagrożonych banków bez zgody podmiotu przejmowanego.
  Zdaniem prof. Gomułki to jest zapis, który umożliwia realizację "planu Zdzisława", o którym na nagraniu ujawnionym przez "Gazetę Wyborczą" mówi Marek Chrzanowski, a co miałoby się ziścić wobec jednego z banków Leszka Czarneckiego - Getin Noble Bank.
  Rozmówca Macieja Głogowskiego zwrócił uwagę na pewną niekonsekwencję: w czasie rozmowy z Leszkiem Czarneckim Marek Chrzanowski dystansuje się od tego rozwiązania, mówi o nim krytycznie. Ale później - co potwierdził w TOK FM poseł PiS Łukasz Schreiber - interweniował w Sejmie na rzecz przyspieszenia wpisania odpowiedniej poprawki.
  - Nie wystarczy potępić Chrzanowskiego, był instrumentem dla czołowych polityków PiS, w szczególności pana Glapińskiego. Wiarygodność nadzoru zależy od tego, jak PiS sobie poradzi z wyjaśnieniem tych spraw - podsumował prof. Stanisław Gomułka.
 • 2018-11-20 16:17:09  coWirtualna Polska informuje, że część polityków PiS przekonuje Jarosława Kaczyńskiego do wariantu przyspieszonych wyborów. Jednym ze zwolenników takiego rozwiązania ma być m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.
  Przyspieszone wybory mogłyby się odbyć już w pierwszym kwartale 2019 roku, czyli jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. WP przekonuje, że w obozie rządzącym coraz popularniejsze stają się głosy, że na polskiej scenie politycznej dochodzi do przesilenia, a prezes musi zareagować na ostatnie wydarzenia.
  WP twierdzi, że wariant przyspieszonych wyborów jest już omawiany na Nowogrodzkiej wśród najbardziej zaufanych polityków prezesa. Decyzje, zarówno personalne jak i polityczne, mają zostać podjęte przez Kaczyńskiego w ciągu najbliższych tygodni.
  Informatorzy portalu przekonują, że "wystarczy tzw. wola polityczna i wspólne stanowisko dwóch najważniejszych osób w państwie i mamy przyspieszone wybory".
  Duża część polityków PiS ma być jednak przeciwna takiemu rozwiązaniu, ale ostatecznie decyzja i tak należeć będzie do Jarosława Kaczyńskiego. Swój sceptycyzm co do przyspieszonych wyborów wyraził m.in. Marek Suski. "Nie podoba mi się ten pomysł" – stwierdził szef Kancelarii premiera.
  Co ciekawe przeciwni przyspieszonym wyborom mają być również politycy PO, którzy woleliby przez najbliższe miesiące "grillować" PiS za pomocą afery KNF.
 • 2018-11-20 16:08:30  popopoJak być dobrą żoną w sypialni" - tego będzie uczyć audycja Radia Maryja, należącego do o. Tadeusza Rydzyka. Jest ona skierowana do małżonków, ale przede wszystkim do kobiet. Kontrowersyjny program już stał się hitem internetu, a rusza dopiero 11 grudnia!
  Tytuł audycji "Jak być dobrą żoną w sypialni" wywołuje niemałe kontrowersje, ale na pewno jest już hitem internetu. Wydarzeniem na Facebooku, które możecie znaleźć TUTAJ, interesuje się już ponad dziesięć tysięcy osób. Nie brakuje zabawnych komentarzy i poważnych dyskusji.
  "A może dla równowagi audycja pt. "Jak być dobrym mężem przy garach"?" - pisze jedna z naszych czytelniczek. Trzeba przyznać, że o toruńskiej rozgłośni znów jest głośno.
  Program poprowadzi Dantua Sobol wraz z mężem Piotrem. To forma rekolekcji dla małżonków, a zwłaszcza żon. Emisja odbędzie się we wtorek, 11 grudnia w godzinach 21:30 - 23:30. Będziecie słuchać?
 • 2018-11-20 14:45:55  poza tym pięknie Dla poprawności – świętujemy sto lat odzyskania niepodległości, a nie sto lat niepodległości.
 • 2018-11-20 14:13:39  Halina WęgrzynJeśli mówić o uroczystości to trzeba powiedzieć , że było zrobione SUPER
  Podziękowania od mieszkańców za tak wielki wkład pracy należą się organizatorom:

  - panu Januszowi Hetmańczykowi z Dobieszowic
  - panu Jackowi Mościńskiemu , panu Adamowi Nocuniowi , panu Henrykowi Wadowskiemu a szczególnie tym , którzy na tym zimnie wykonywali roboty ziemne potrzebne pod wmurowanie tablic

  Podziękowania należą się przybyłym wspaniałym księżom , którzy zaszczycili nas swą obecnością by uświetnić Setną Rocznicę Niepodległości Państwa Polskiego koncelebrowaną Mszą Św.

  Dziękujemy ks. Jarkowi Koczurowi , naszemu parafianinowi za celebrowanie i bogatą w fakty historyczne i wydarzenia homilię , związaną bezpośrednio z naszymi bohaterami. D z i ę k u j e m y

  Dziękujemy celebrantom , ks. Stanisławowi Faberowi , ks. Andrzejowi Milejowi i proboszczowi Leszkowi Łuszczowi , który również zaszczycił nas swoją obecnością.
  Na pewno nie byłoby tak uroczyście , gdyby nie nasze kochane/jak zawsze / Wojsko Polskie z Bytomia
  Pozdrawiamy i życzymy radości z pełnienia tak zaszczytnej służby , a prywatnie by dziewczęta zawsze darzyły Was gorącym sercem. DZIĘKUJEMY

  Podziękowania od nas , mieszkańców , chórowi męskiemu z Dobieszowic połączonemu z zespołem Bobrowczanie .

  Należą się również podziękowania mieszkańcom , którzy tak licznie uczestniczyli w tej uroczystości w kościele i pod Obeliskiem
  Nie należy zapomnieć o naszych milusińskich przedszkolakach , oraz uczniach Szkoły Podstawowej z paniami dyrektorkami i gronem pedagogicznym.

  Bobrowczanie potrafią się zorganizować , by uczcić i uszanować nie tylko wydarzenia państwowe , społeczne, ale także godne chwały osobistości
  Pozdrawiam i przepraszam , jeśli kogoś pominęłam
 • 2018-11-20 12:24:00  MIESZKANKA.wyborca II napisał
  "Może zamiast dziwnych inwestycji typu plany budowy hali itp zrobić porządny remont infrastruktury bo coraz więcej domów się buduje a rury stare!!!!"

  zgadzam się z tobą tylko że wymiana rur nie jest wizerunkowa tak jak hala widowiskowa wiec pewnie hala powstanie a rury dalej będą pękać a ile kosztuje utrzymanie takich obiektów to inna sprawa.
 • 2018-11-20 08:18:59  wyborca IIco się dzieje w gminie z wodą? w Rogoźniku wody z przerwami nie ma od soboty!!!
  kto jest radnym z tej okolicy? jest już zaprzysiężony? Chciałabym dać mu szansę aby zaczął/zaczęła coś robić.ZGK posiada nr alarmowy jednak co z tego skoro Ci ludzie tam zatrudnieni mają swoją robotę a muszą non stop odpowiadać na to samo pytanie? Czy w gminie są szklane rury bo wystarczy -2 i pękają!!!! Może zamiast dziwnych inwestycji typu plany budowy hali itp zrobić porządny remont infrastruktury bo coraz więcej domów się buduje a rury stare!!!!
 • 2018-11-20 00:03:39  LalaA w srode ma byc ponownie akcja z ta woda to na pierwdzej sesji mozna skladac skargi i zazalenia ...bedzie stac z wezem strazackim i wam wode dostarczac by sie wykazac 5min po slubowaniu ...nawet was za to przeprosi bo pewnie ona ta wode dzis zakrecila
 • 2018-11-19 23:58:50  LalaAle radna S nie jest slubowana wiec niech sie do srody wykaze radny mieszkajacy pod gorka albo pan tomasz
 • 2018-11-19 22:08:41  sąsiadka A może niezawodny Tomasz byłby lepszy?
 • 2018-11-19 21:57:14  Mieszkaniec SączowaTrzeba interweniować u radnej Sokoły! Dajcie się dziewczynie wykazać. Ma ktoś do niej kontakt? Może telefon? Niech załatwi wodę!
 • 2018-11-19 20:58:52  Do Wodnika Jeszcze przed chwilą prace na szkolnej trwały w jednej z dziur. Pracownicy pojawili się około 19.00 godz. Już ich nie ma. Tyle było ich pracy. Czarno to widzę, ten cały remont, przeróbki i wielkie inwestycje na przystanku. Idzie zima, za chwilę spadnie śnieg, będzie mróz i jak w takich warunkach prowadzić remont? Wymiana i naprawa rur z wodą zaplanowano na zimę? A kto to tak robi? Czyżby fachowcy nie mieli wiedzy, że woda zamarza w niskiej temperaturze? Więcej będzie szkody z tych inwestycji niż pozytku. Nie krytykuję przedsięwzięcia, przyda się trochę przemian w zapomnianym Saczowie, ale z terminem prac wstrzelono się w sam środek!
 • 2018-11-19 20:27:01  WodnikJa wszystko rozumiem, remonty, przebudowy. Od godz. 9.00 do teraz nie ma wody w Sączowie, zero ogłoszeń na Pocztowej że nie ma być wody. Przerwa podobno miała potrwać do godz. 16.00. Rozumiem że coś mogło pójśc nie tak ale w takich przypadkach można by podstawić beczkowóz i rzetelnie informować o brakach w dostawach.
  Pryzpominam że zbiorowe zaopatrzenie mieszkańców w wodę zdatną do picia jest zadaniem własnym gminy – wynika to z treści art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. 2013 poz. 594 ze zm.) oraz art. 3 ust.1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. z 2006r. Nr 123, poz. 858 ze zm.).
 • 2018-11-19 19:22:24  BydloczekA co się popeliną chwalić? Megalomania i brak konsultacji z osobami powiązanymi z lokalną historią robi swoje...
 • 2018-11-19 18:37:36  OchódzkiDlaczego taka cisza o wczorajszych uroczystościach w Bobrownikach. Słyszałem nieprzychylne opinie.
 • 2018-11-18 16:14:14  GrześI jak uroczystość?
 • 2018-11-17 18:20:24   Pomyślałbym o jakiejś mini barierce, ogrodzeniu.
 • 2018-11-17 18:12:11   Patrząc przez kamerkę widzę, że tablica pamiątkowa jest już zainstalowana.
 • 2018-11-17 14:48:29  PiotrTest
 • 2018-11-16 15:30:02  LeszekDo Pan
  To pytanie już proszę zadac WFOSIGW w Katowicach, to jest ich program
 • 2018-11-16 15:09:11  zainteresowanaCzy ktoś wie , kiedy jest sesja Gminnej Rady z zaprzysiężeniem nowych radnych?
 • 2018-11-16 14:23:52  maniakw odpowiedzi na post poniżej:
  Art. 153 § 3 Kodeksu wyborczego
  Komisarze wyborczy, członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, okręgowej, rejonowej i terytorialnej komisji wyborczej nie mogą prowadzić agitacji wyborczej na rzecz poszczególnych kandydatów lub list kandydatów. Urzędnicy wyborczy nie mogą prowadzić agitacji wyborczej, o której mowa w zdaniu pierwszym, z wyjątkiem agitacji na rzecz własnej kandydatury.
 • 2018-11-16 09:54:43  Mieszkanie +Ale co za życzliwość, aż słów mi zabrakło. Nie rozumiesz że to również Twoja sprawa?
 • 2018-11-16 09:34:22  każdy jest kowalem swojego losuA co to jest koncert życzeń, mamona za darmochę, jakaś bolszewicka "sprawiedliwość społeczna', co to jest?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.