BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1006):

 • 2019-02-01 14:15:27  ZGDo Ferdek

  Tak, lepiej daj sobie spokój, nie masz żadnych argumentów. Na zadane pytania nie umiesz odpowiedzieć.
  Uzupełnij braki.
 • 2019-02-01 11:18:29  FerdekMyślę, że jest to moment w którym warto zakończyć tę dyskusję....

  Muzyka łagodzi obyczaje :) :
  https://www.youtube.com/watch?v=JCRULcbuaJc
 • 2019-02-01 10:29:31  ZGDo Ferdek

  Kiedy zaczniesz czytać moje wpisy ze zrozumieniem? Pan Jezus ŻADNEGO kościoła nie zakładał, w Jego czasach były tylko ZGROMADZENIA. Ecclesia to zgromadzenie, nie kościół. Kościoły to późniejszy wynalazek.

  Pokaż w Biblii że moje oceny są z nią niezgodne.

  Ty w ogóle Biblii nie rozumiesz, cytowanie jednego czy dwóch wersetów nieudolnie przetłumaczonych jest co najwyżej śmieszne.

  Poza tym widzę że prawda boli, ma boleć.
 • 2019-02-01 10:19:00  FerdekKto powiedział, że nazywam Kościół dobrym? To pomówienie!
  Jest jedynym powołanym przez Jezusa - zgodnie z Pismem Świętym.
  Twoje oceny moralne - masz do nich prawo - są po prostu niezgodne z Pismem Świętym.
  Szach mat! :D
  P.S. Tak, tak.... Ty rozumiesz Pismo Święte po swojemu (czyt. "najlepiej na świecie")
 • 2019-02-01 09:39:53  ZGDo Ferdek

  Pewnie nie masz pojęcia że pewien okres w historii papiestwa nazwano pornokracja. Sami papieże uważają się za namiestników Pana Jezusa na Ziemi. Historia jasno pokazuje co są warci. Jakie kreatury sprawowały ten urząd.
  Zanim tutaj coś napiszesz, poczytaj aby się nie ośmieszać jak to czasem robisz.
  Nie chcę na tym forum cytować biografii niektórych Twoich idoli.

  "Nawracanie" Indian to około 30 milionów ofiar..Pan Jezus tak kazał?
  Lata 1940/41 Chorwacja - nawracanie innowierców siekierami, piłami i czym się dało - 800 tysięcy ofiar, Pan Jezus tak kazał? Mam dalej wymieniać?

  Naprawdę uważasz że tak postępuje ten jedyny, dobry (wg.Ciebie) Kościół?
 • 2019-02-01 09:29:05  ZGKościół Katolicki twierdzi że skałą jest Piotr.

  Mat. 16:18 BT Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

  Przekład dosłowny brzmi inaczej: A ja ci mówię: ty jesteś Kamieniem, a na tej opoce zbuduję mój Kościół

  Przekład grecki: Ty jesteś Piotr (πέτρος, petros) i na tej skale (πέτρα, petra) zbuduje Mój Kościół.

  Przekład dosłowny i grecki pokazują że Piotr nie jest skałą tylko kamieniem a to nie to samo. Kto jest zatem wspomnianą skałą?


  1 Kor. 10:4 BW

  i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.  1 Kor. 3:11

  Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.


  Wersety jasno pokazują że skałą, fundamentem nie jest Piotr tylko Pan Jezus Chrystus.

  W czasach Pana Jezus nie było kościołów tylko zgromadzenia. KRK podszywa się pod Pana Jezusa
  ale to fałsz. To organizacja o historii zbrukanej krwią i przemocą, a Ty kolego piszesz bzdury.

  KRK uważa Piotra za swojego pierwszego papieża zupełnie bezpodstawnie. Piotr był żonaty, nie mógłby być katolickim księdzem.

  Kolego pokaż mi w Biblii gdzie pisze że wyjście z organizacji czyniącej bezprawie i zło jest potępiane, a ja Ci podam wersety że NALEŻY tak zrobić. Twój Kościół nie naucza prawdy z biblii tylko własnych, niebiblijnych dogmatów.
 • 2019-02-01 09:12:00  FerdekMt 16,18 A Ja tobie mówię: Ty jesteś opoką i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne nie zwyciężą go.

  Jezus zbudował jeden Kościół nie ma innych. Ten kto odłącza się od niego postępuje niezgodnie z wolą Jezusa i Słowem Bożym. W Starym Testamencie też nie ma ani słowa o zakładaniu innej Jerozolimy czy o dobrowolnym - nie przymuszonym - opuszczaniu Ziemi Świętej.

  Odchodzisz z Kościoła? - idziesz sam lub zakładasz nowy? - postępujesz niezgodnie ze Słowem Bożym. Amen
 • 2019-02-01 06:58:53  ZGDo?

  Piszesz o niezmiennym i nieomylnym nauczaniu Kościoła. Jaki Kościół masz na myśli? Ja takiego nie znam.

  Jeśli sam wspominany Kościół tak twierdzi, to tylko deklaracje bez pokrycia. Obłudne i fałszywe.

  PRAWDZIWYCH uczniów Pana Jezusa poznamy po uczynkach, czy historia tego Kościoła jest czysta i nieskalana?
 • 2019-02-01 06:47:59   ?do; ZG

  Św. Paweł w Liście do Rzymian pisze: „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle” (13, 1-5)

  Więc co należy zrezygnować z 'miecza' władzy?

  Pan Jezus uczył czego innego tylko zauważ, że stając przed Piłatem doskonale wiedział, że może zostać skazany na śmierć, choć jest bez winy, jednocześnie przyznał że Piłat całą władzę otrzymał od Boga.

  Nie będę ci pisał o niezmiennym i nieomylnym nauczaniu Kościoła bo przecież ciebie to nie interesuje.
 • 2019-01-31 22:41:46  ZGNa Soborze Watykańskim II w 1870 roku, ustalono m.in. że papież jest nieomylny, co w praktyce zrównało go z Bogiem. To dogmat, czy nie?
 • 2019-01-31 22:26:25  FerdekO ile znam prawo kanoniczne jeśli to nie jest dogmat (a to co ogłosił Papież nie jest dogmatem) to oznacza że jest to rozeznanie Kościoła "na ten czas" - znaczy może się jeszcze zmienić w przyszłości, ale w danym momencie jest to wskazanie dla Kościoła by tak postepować. Takich zmian w wielu sprawach było i jeszcze pewnie będzie - nie są to fundamentalne prawdy wiary.
 • 2019-01-31 20:13:01  ? Cdn później.
 • 2019-01-31 20:08:07  ZGNa razie nie podałeś żadnych cytatów. ST jest brutalny, Pan Jezus uczył czego innego, nawoływał by miłować nawet nieprzyjaciół. Tak postępuje prawdziwy Jego nasladowca, chrześcijanin.
 • 2019-01-31 20:05:02  ? Na początek napiszę Ci, że wszystko przemawia za tym, że przykazanie powinno brzmieć ; Nie morduj( wnioski z tego i konsekwencje z tymzwiązane już powinny nasuwać się same). Rozumiem, że cytatów przemawiających ZA stosowaniem kary śmierci w ST nie muszę Ci cytować
 • 2019-01-31 19:27:59  ZGNiecałe dwa tysiące lat...
  Pokaż mi wersety które masz na myśli pisząc dwie pierwsze linijki swojego wpisu. Zwłaszcza te z Nowego Testamentu.
 • 2019-01-31 17:52:30   ?Przez dwa tysiące lat Kk stał na stanowisku, w zgodzie z zapisami Starego i Nowego Testamentu, że kara śmierci jest zgodna z nauczaniem Kościoła.
  W ubiegłym roku papież Franciszek uznał, że w „świetle Ewangelii” Kościół musi uznać, że „kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ wymierzona jest w nietykalność i godność osoby ludzkiej”,i zmienił katechizm.

  Co o tym sądzicie?
 • 2019-01-30 11:01:20  ZGJuż pisałem że Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na Ziemi. Wcześniej, w ST takimi przedstawicielami byli aniołowie i prorocy.
  Przedstawiciel to nie Bóg. Nie wiem co chcesz udowodnić.
 • 2019-01-30 10:13:33  Ferdek...chwila - nie ten fragment ja przytaczałem. Przeskakujesz do innych fragmentów, bo ten nie jest wygodny? :) W każdym tłumaczeniu Jezus wskazuje na siebie jako obraz Boga.

  Jan 14:9
  (Biblia Tysiąclecia)
  (9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?

  (Biblia Gdańska)
  (9) Rzekł mu Jezus: Przez tak długi czas jestem z wami, a nie poznałeś mię? Filipie! kto mnie widzi, widzi i Ojca mego; jakoż ty mówisz: Ukaż nam Ojca?

  (Biblia Brzeska)
  (9) Ale mu rzekł Jezus: Przez tak długi czas jestem z wami i jeszczeż mię nie znacie? Filipie! Ktoć mnie widział, widział i Ojca. Jakoż ty tedy mówisz: Ukaż nam Ojca?

  (Biblia Wujka)
  (9) Rzekł mu Jezus: Przez tak długi czas jestem z wami, a nie poznaliście mię? Filipie, kto mię widzi, widzi i Ojca. Jakoż ty mówisz: Ukaż nam Ojca?

  (King James Version )
  (9) Jesus saith unto him, Have I been so long time with you, and yet hast thou not known me, Philip? he that hath seen me hath seen the Father; and how sayest thou [then], Shew us the Father?
 • 2019-01-30 10:02:50  ZGPokażę Ci manipulację. Werset Jana 1:18 w przekładzie katolickim i innych.

  Biblia Tysiąclecia - Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

  Biblia Gdańska - Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.

  Biblia Brzeska - Żadenci nigdy Boga nie widział, lecz on jedynorodny syn, który jest w łonie Ojcowym, ten nam opowiedział

  Biblia Jakuba Wujka - Boga żaden nigdy nie widział; jednorodzony Syn, który jest na łonie Ojcowskim, on opowiedział.

  King James Version - No man hath seen God at any time; the only begotten Son, which is in the bosom of the Father, he hath declared [him].


  Teraz 1 Tymoteusza 1:17 w wersji katolickiej :

  A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen.

  Uważasz że Pan Jezus jest Bogiem? Jest niewidzialny, nieśmiertelny?

  Napisz że tego nie rozumiesz..Poszukaj fotki i zobaczysz do czego się modli JP II. Zobaczysz kto plecie bzdury.
 • 2019-01-30 09:45:02  FerdekZG zacytowałem Ci Biblię z NT - że kto widział Jezusa ten widział Boga.
  Patrzysz i nie widzisz.

  Oczywiście Twoja interpretacja modlitwy Papieża jest "najwłaściwsza". Nie przyjmujesz czegoś takiego jak "obcowanie świętych" - to napisz, że tego nie rozumiesz, a nie pisz bzdur, że Papież modli się do obrazu.
 • 2019-01-30 09:26:28  ZGNie wiesz dlaczego Pan Jezus jest człowiekiem a nie kosmitą? Nie wiesz po co się urodził? Uważasz się za wierzącego? W co?

  Pan Jezus przyszedł złożyć życie w ofierze. To był okup za innego człowieka, Adama. Okup musiał być równoważny - człowiek - za człowieka.

  Boga nikt nigdy nie widział, tak pisze w biblii. Jeśli to prawda, to jeśli nikt, to Pan Jezus również.

  Fotek z klęczącym przed obrazkiem JP II jest mnóstwo. To fakt, a nie jak piszesz że to może tak wyglądać. Słyszałeś jak podczas klęczenia modlił się do Boga? Może tylko tak Ci się wydaje?

  Kiedyś należałem do tej organizacji, miałem w bliskiej rodzinie księdza.
 • 2019-01-30 09:14:26  Ferdek...skoro Bóg posłał Jezusa, to znaczy, że chciał byśmy Go takim widzieli. Pytaj Boga czemu Jezus nie przyszedł jako kosmita albo mówiąca marchewka (dla Boga to żaden problem!), a właśnie jako człowiek.
  Podałem Ci fragment, gdzie napisane jest, że kto zobaczył Jezusa zobaczył też Boga. Widać niektórym (tu apostołom) pomaga zobaczenie Jezusa - Boga.

  JPII nie klęczał przed obrazem Maryi - choć tak fizycznie mogło wyglądać, klęczał i modlił się do Boga.

  ZG wiele Twoich stwierdzeń świadczy o bardzo powierzchownej znajomości kościoła katolickiego.
 • 2019-01-30 08:51:01  ZGW Biblii napisano że Boga nikt nigdy nie widział. Pana Jezusa widziało wiele osób. Pan Jezus uosabia Jego przymioty, a nie wygląd fizyczny - Bóg jest niematerialny.. Moc od Boga otrzymał podczas chrztu.

  Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na ziemi, pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. 1 Tym 2:5

  Jak wymyślony, nieprawdziwy wizerunek może komuś pomagać w wierze? Czy JP II nie klęczał często przed obrazem Marii? Jak to się ma do przykazania które wcześniej podałem?
 • 2019-01-30 08:17:33  FerdekJezus - Syn Boga jest obrazem i wizerunkiem Boga
  Jezus jest obrazem i wizerunkiem Boga, wizerunek swój podarował św Weronice. Bóg jest niezmienny, skoro podarował nam swój wizerunek w Jezusie - to znaczy że tego pragnie dla nas wszystkich.
  Natomiast - żeby było jasne - kontemplacja oblicza czy ikon nie jest niezbędna do zbawienia. Wielu jednak pomaga wytrwać w wierze (tak jak wielu mężom zdjęcie żony pomaga wytrwać w wierności w czasie długich delegacji).

  Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. [Jan 14]
 • 2019-01-29 22:26:48  ZGCo z pierwszym przykazaniem i kultem wizerunków?

  Wyj. 20:4,5

  4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

  KRK zmienił 10 przykazań i mamy coś takiego jak nr. 10 z katechizmu:

  Ani żadnej rzeczy, która jego jest. !?

  KRK pozmieniał treść dziesięciu przykazań, a biblia ostrzega przed takimi zmianami w Księdze Apokalipsy.

  Ap. 22:18,19

  (18) Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. (19) A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.

  W Biblii pisze o świeceniu Sabatu, a to nie niedziela tylko sobota.

 • 2019-01-29 22:04:33  Ferdek...no tu docieramy do najtrudniejszego: posłuszeństwa. Można wiele o tym poczytać - szczególnie u współczesnych świętych jak Faustyna czy Mała Tereska. Wydaje się to absurdalne, ale przyglądając się świętym jest to jedyna możliwa droga. (ja myślę, że jeszcze na nia nie wszedłem)
 • 2019-01-29 20:14:15  ? Ferdek, ja rozumiem to w ten sposób, że najpierw należy zapoznać się z czwartym przykazaniem które dokładnie określa co i kiedy należy święcić (dla nas katolików jest Dzień Pański, niedziela) i w tym przypadku nieuczestniczenie może być grzechem ciężkim. Chodzi o te problematyczne "dni nakazane" przez Kościół z uzurpacją zaciągnięcia grzechu ciężkiego.
 • 2019-01-29 19:45:49  ? Z pierwszym twoim wnioskiem nie mam problemów. Dla nas współczesnych ludzi jest to sytuacja normalna, chociaż wiemy doskonale jak to drzewiej bywało.

  Z drugim też trudno się nie zgodzić jednak z zastrzeżeniem takim, że nie każdy wierzący jest omnibuse w znajomości
  prawd wiary i najczęściej potrzebuje pomocy przewodnika.

  Zwróć uwagę na Pawła.
 • 2019-01-29 19:33:12  Ferdek3 warunki grzechu ciężkiego:
  1. Dobrowolnie
  2. Świadomie
  3. w ważnej sprawie

  w wypadku nie uczestnictwa w mszy św. w wiekszości przypadków nie ma spełnienia 2. warunku ---> nie ma grzechu ciężkiego.

  zapis z Katechizmu rozumiem jedynie jako jasne stwierdzenie, że uczestnictwo w Eucharystii jest "sprawą ważną". Natomiast duża część katolików nie ma świadomości czym jest Eucharystia i co w ogóle się tam dzieje, jakie jest znaczenie gestów, słów, co daje uczestnictwo w Eucharystii. W tym przypadku nie ma grzechu związanego z nieuczestnictwem we mszy - nie ma po co się z tego grzechu spowiadać. Jest za to grzech ciężkiego zanidbania - ignorancji. Oto np. mam 60 lat oglądam, czytam i słucham wiele, ale na pytanie "Kim jest dla mnie Jezus" nie wiem co odpowiedzieć - grzech ignorancji i zaniedbania.

  natomiast bardzo dziękluję za artykuł z deon'a
 • 2019-01-29 18:57:51  ZGDo ?

  Kościół nie ma prawa do ustanawiania jakiejkolwiek dyscypliny, zwłaszcza dla osób do niego nie należących.

  To nie Kościół decyduje co jest grzechem, tylko Bóg. Każdy kto stawia się na miejscu Boga jest antychrystem. Inna sprawa, że Kościół swoje prawa często nie opiera na Biblii, na naukach Pana Jezusa
  a na pogańskiej, niebiblijnej tradycji.

  Dam przykład z Biblii jakie wymogi stawia się przełożonym zgromadzenia (kościoła).

  1 Tymoteusza 3:2-13 Biblia Warszawska
  (2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, (3) nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? (6) Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. (7) A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie. (8) Również diakoni mają być uczciwi, nie dwulicowi, nie nałogowi pijacy, nie chciwi brudnego zysku, (9) zachowujący tajemnicę wiary wraz z czystym sumieniem. (10) Niech oni najpierw odbędą próbę, a potem, jeśli się okaże, że są nienaganni, niech przystąpią do pełnienia służby. (11) Podobnie kobiety: powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim. (12) Diakoni niech będą mężami jednej żony, mężami, którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi. (13) Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie.

  Jak widać żaden duchowny nie spełnia wszystkich kryteriów wymaganych w Biblii. Nawet papież.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.