BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1124):

 • 2016-06-24 13:36:12  bobrekProboszcz oczywiście.
 • 2016-06-24 13:34:45  bobrekBo jest zajęty własnymi sprawami , bo używa życia.
 • 2016-06-24 13:32:33  oświeconyDo się pytam

  Tam nie było kapłanów.
 • 2016-06-24 06:45:34   Krystyna Czemu to na stronie parafii Bobrowniki nie ma intencji ? Nie mieszkam w Bobrownikach a chciałabym być na Mszach za krewnych i przyjaciół.
  Dodzwonić się na parafię nie można!!!
 • 2016-06-24 06:02:04  się pytam„Weźmijcie Ducha Świętego!
  Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone,
  a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”
  (J 20, 22-23)

  Na kogo Pan Jezus tchnął Ducha na uczniów czy na kapłanów ?
 • 2016-06-20 19:27:24  oświeconyEwangelia Mateusza rozdział 23: 1-9

  Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

  Ewangelia Łukasza rozdział 20:45-47

  45 Gdy cały lud się przysłuchiwał, rzekł do swoich uczniów:
  46 «Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok
 • 2016-06-20 14:44:22  Zwolennik FranciszkaW sobotę Franciszek w kościelnym akademiku dla ubogiej młodzieży w Rzymie powiedział:
  "Niech Bóg uwolni nas od księży, którzy się zawsze spieszą i nie mają czasy wysłuchać, zobaczyć, bo są zajęci swymi sprawami".
  Jakimi sprawami zajmuje się proboszcz z Bobrownik ? W Bobrownikach bywa gościem. Ciekawe gdzie jest teraz.
 • 2016-06-19 17:38:21  IwonaCałkowicie zgadzam się z opinią niżej!
 • 2016-05-29 15:06:48  KaLUDZIE!!!! CZY TAK TRUDNO WAM WYCHODZĄC Z ŁAWKI DO KOMUNII PRZEJŚĆ NA OKOŁO I USTAWIĆ SIĘ W KOLEJCE? USTAWIANIE SIĘ CIĄGIEM Z BOKU I BŁAGANIE INNYCH BY WAS WPUŚCILI DO KOLEJKI JEST CHAMSKIE!!! KSIĄDZ PROSIŁ ABY USTAWIAĆ SIĘ NA ŚRODKU CZY TAK TRUDNO WAM TO ZROZUMIEĆ? USPRAWNIŁO BY TO ROZDAWANIE KOMUNII U NAS W KOŚCIELE.. ALE OCZYWIŚCIE DO WAS MÓWIĆ TO JAK DO ŚCIANY....
 • 2016-05-25 23:03:55  MichałNie wiem co się dzieje w tych Bobrownikach ale bardzo nie przyzwoite jest pisać na temat waszego proboszcza w ten sposób, nie przedstawiono tutaj żadnych dowodów, nie usunięto na moja prośbę n/w wpisu, administrator w żaden sposób nie odniósł się do tego oskarżenia. Uważam że pomawianie osób bezpodstawnie na forach internetowych jest nagannym postępowaniem a bezczynność administratora jest wręcz nierzetelnością dziennikarską. Każde fora mają opcję " zgłoś naruszenie" i w podobnych przypadkach za jednym kliknięciem taki wpis zostaje usuwany lub blokowany i w żaden sposób takie postępowanie nie jest usprawiedliwiane że administrator pisze w swoim regulaminie że nie odpowiada za treści umieszczane .... Szacunek i rzetelność oraz ochrona dóbr osobistych to są podstawy wiarygodnego i rzetelnego dziennikarza które jest regulowane odp. przepisami dot. min. portalów internetowych. Proszę o przestudiowanie Panie administrator np. Prawa Prasowego i Kodeksu Karnego w takich sytuacjach ponieważ niewiedza nigdy w naszym prawie nie jest usprawiedliwieniem.
 • 2016-05-22 00:04:37  Michał "AXEL" przedstaw dowody, nie wiem nagrania czy tym podobne, pomawiasz tutaj osobę publiczną. Co na to administrator tego portalu ??? Proszę o odpowiedź. Pan przecież przegląda te wpisy !!!
 • 2016-05-21 07:04:41  oświeconyMoże przegrał z proboszczem sporo kasy?
 • 2016-05-20 22:08:02  Mikuś 889Do Axel Skoro twierdzisz że proboszcz to hazardzista to musisz mieć dowody , chyba że sam grasz i się z nim spotkałeś.
 • 2016-05-19 14:54:40  AXELProboszcz z Bobrownik to hazardzista który narobił długów a teraz doi z wiernych bo musi to jakoś spłacać
 • 2016-05-17 23:43:45  skarbnikJako parafianin i mieszkaniec Bobrownik, zwracam się z prośbą do zarządcy terenu kościelnego o obcięcie gałęzi drzew przy starym murze kościelnym, które stanowią utrudnienia w poruszaniu się tą stroną chodnika wyrastając poza obręb muru. Za kadencji proboszcza Fabera było to nie do pomyślenia, gdyż dbała o to była kościelna p. Danka wraz z rodziną. Może zajął by się tym (wolontariusz) kościelny, czy trzeba było by jemu za to zapłacić, jak za wszystko inne, czas zacząć być gospodarzem swojego terenu i sprzątać swoje brudy, nie u innych mieszkańców. Na razie to tylko mamy poborcę pieniężnego za wszystko co się da.
 • 2016-04-25 06:13:15   oświeconyDo Wierzący

  Biblie zacytować może ten który wie co w niej pisze. Religie często mają swoje dogmaty sprzeczne z biblią o czym wierzący rzadko mają pojecie. Często sama biblia jest
  "dopasowana" do określonego wierzenia a żadnego oryginału biblii nie ma i trzeba się natrudzić aby rozeznać co bajka, co niekoniecznie.

 • 2016-04-24 21:22:38  WierzącyBiblie cytować każdy może tylko ci którzy ją cytują postępują tak jak tam jest zapisane ?
 • 2016-04-24 21:16:15  oświeconyLegalny seks z 12-letnimi dziećmi? W Watykanie

  W kontekście ostatnich skandali seksualnych w Kościele europejskie media przypominają, że zgodnie z prawem, obowiązującym w Watykanie, wiek uprawniający do współżycia seksualnego wynosi 12 lat. Oznacza to, że na terenie Stolicy Apostolskiej dorośli mogą odbywać stosunki płciowe z 12-letnimi dziećmi, za zgodą tych ostatnich - informuje portal inopressa.ru, powołując się na wczorajszą publikację niemieckiej gazety "Die Welt".

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/legalny-seks-z-12-letnimi-dziecmi-w-watykanie/3g8cy

  Dopiero niedawno ten limit zmieniono, przez setki lat wszystko było ok..
 • 2016-04-24 21:10:47  oświeconyBiblia

  1 Tymoteusza 4:1-4

  (1) A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, (2) uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (3) którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. (4) Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem;

  1 Tymoteusza 3:1-13

  (1) Prawdziwa to mowa: Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. (2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, (3) nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? (6) Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. (7) A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie. (8) Również diakoni mają być uczciwi, nie dwulicowi, nie nałogowi pijacy, nie chciwi brudnego zysku, (9) zachowujący tajemnicę wiary wraz z czystym sumieniem. (10) Niech oni najpierw odbędą próbę, a potem, jeśli się okaże, że są nienaganni, niech przystąpią do pełnienia służby. (11) Podobnie kobiety: powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim. (12) Diakoni niech będą mężami jednej żony, mężami, którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi. (13) Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie.


 • 2016-04-24 14:09:36  petraWszyscy jesteśmy grzeszni, lecz kapłan w jakiejkolwiek wspólnocie powinien mniej grzeszyć niż najmniej grzeszący jego parafianin.

  Wtedy i tylko wtedy w kosciołach będą wierni, kapłan będzie otoczony szacunkiem a owce jego pójdą za nim.
 • 2016-04-24 12:52:37  PRAWOJaki ma być kapłan, jacy mają być wierni?

  Dobry pasterz daje życie za owce. Najemnik zaś ucieka, a wilk porywa owce i rozprasza. (J 10).
  Biada pasterzom, którzy sami siebie pasą (Ez 34).

  Kan. 282 - § 1. Duchowni powinni prowadzić życie proste i powstrzymywać się od wszystkiego, co trąci próżnością.
  § 2. Z dóbr, które im przypadły z racji wykonywania kościelnego urzędu, to, co im zbywa po zapewnieniu godziwego utrzymania i wypełnieniu wszystkich obowiązków własnego stanu, niech zechcą przeznaczyć na dobro Kościoła i dzieła miłości.
  Kan. 285 - § 1. Duchowni powinni powstrzymać się od tego wszystkiego, co wprost nie przystoi ich stanowi, według przepisów prawa partykularnego.
  § 2. Duchowni niech unikają tego, co chociaż nie jest nieprzyzwoite, jednak obce stanowi duchownemu.

  Sami zaś wierni, niech będą świadomi zobowiązań względem swoich prezbiterów i dlatego niech się odnoszą do nich, pasterzy swych i ojców, z synowską miłością. Uczestnicząc także w ich troskach, niechaj ile możności modlitwą i czynem będą pomocą dla swoich prezbiterów, by mogli lepiej przezwyciężać przeszkody i owocniej wykonywać swe zadania. [Z dekretu synodu watykańskiego, 1965]
 • 2016-04-23 22:03:47  nwParafianko trzeba iść i rozmawiać a nie pisać w internecie
 • 2016-04-11 16:25:56  też parafianinDo "nie oWcy": nie chcesz- nie dawaj. Ale przede wszystkim-nie ględź.
 • 2016-04-11 15:46:08  nie obcyA jak się ma wiara i miłosierdzie bliźniego ze strony naszych księży a szczególnie proboszcza?
  Najważniejsze,ze owieczki wiedza gdzie zanieść pieniężną ofiarę.
 • 2016-04-07 01:52:48  też parafianinMamy takich, na jakich zaslugujemy. Dobry gospodarz jest tam, gdzie jest czym zarządzać. Mamy grono owieczek, które potrafią cieszyć się wiarą. Reszta to barany i czarne owce, które potrafią tylko pisać bzdury na forum. Parafianko, jesteś już taka stara, ze nie pamietasz nawet ostatniego kazania. A zacnego Chmielarskiego nie pamietasz? Proszę Cię, nie odpisuj na mój wpis.
 • 2016-04-06 04:42:01  parafiankaJest szansa by biskup dowiedział się prawdy o naszym gospodarzu zarządzania parafią.Chociaż jestem przekonana,że dobrze wie co wyprawia ,tylko nic w tej sprawie nie zrobi.
  Kruk kruka nie zadziobie.
  Jednak dobrze by było te nasze bolączki spisać i wręczyć biskupowi .
  Nie będzie" jakiś tam" Kanclerz zatrzymywał nas i nie dopuszczał do biskupa.
  Proboszczowi chyba zależy na rozwaleniu parafii a gdzie pójda do kosciola starsi,ktorzy nie maja samochodu?
  Obecnie w Bobrownikach jest wiele nowych rodzin i jakoś nie widać ich w kosciele.Dlaczego?Nikt nie chce marznąć i wysłuchiwać ich czytania z kartki.Jak sięgam pamięcią to nie słyszałam dobrego kazania płynącego z serca kapłana i rozwijajacego tematykę wiary i koscioła.
  Mam nadzieję,że zajmie sie ktoś tą sprawą.
 • 2016-04-03 23:13:00  emerytkaTo prawda.Oni nie polegli.Oni zginęli w katastrofie lotniczej.A to jest różnica.
  Tak samo jak w wypadku samochodowym.Współczuję rodzinom.Taka była ich świeczka.
  Popieram "sieciaka"
  Już uszami wychodzą te insynuacje tych "poległych" w Smoleńsku
  Tak samo jak zamieszanie z trym TK
  Na kolana-tak nie za długo będzie
 • 2016-04-03 22:38:09  do pajaca tzw."sieciak"I co ? Masz zamiar, nie wiem teraz z tego faktu szydzic ? Czy naśmiewać się ? Masz z tym jakiś problem? A może wewnętrzny głos coś ci podpowiada ? Telewizor ci powiedział że masz to napisać ? Nie rozumiem ......
 • 2016-04-03 13:19:19  sieciakTablica jak to tablica, w zamiarze ma upamiętniać- jest tylko małe ale a, mianowicIe czy nie nadużyto słowa "POLEGŁYM" ?

  “W hołdzie 96 Polakom,
  zasłużonym dla Ojczyzny,
  na czele z Prezydentem RP
  LECHEM KACZYŃSKIM,
  poległym w drodze na obchody
  70. rocznicy zbrodni katyńskiej,
  w katastrofie pod Smoleńskiem,
  10 kwietnia 2010 roku.

  Mieszkańcy Sosnowca
  dnia 10 kwietnia 2016 r.”

  http://www.twojezaglebie.pl/w-katedrze-odslonia-tablice-ku-pamieci-ofiar-katastrofy-smolenskiej-99550
 • 2016-04-03 12:46:24  oświecony Jak dziecko dorośnie samo ochrzci się w tej religii jaką sobie wybierze. Jezus się ochrzcił z własnego wyboru jak miał 30 lat.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.