BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

Religia, wiara itp.

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV


2018-05-03 16:59:43  autentyczna wypowiedź, warto oglądać do końcahttps://youtu.be/VKOUxfHd9mc
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (847):

 • 2018-12-10 00:21:49  do Bobrowczanina 123Bez komentarza. Szkoda słów. Nie tobie sądzic w co i w kogo wierzę. Moje sumienie i moja sprawa. Jak ci nie pasuje to mówię - trzymaj się daleko od Kościoła i wiary. Nie obrazaj innych. Nie dawaj nic do Kościoła i nie chciej nic od Kościoła. Wszędzie są zasady i reguły. Trzeba się ich trzymać. Nie możesz mówić, że wierzysz w Boga bo bojaźni Bożej w sobie nie masz. I tyle. Z Bogiem.
 • 2018-12-09 23:48:21  Bobrowczanin123Do do Bobrowczanina 123.
  Do kościoła chodzę dla Boga A nie słychać od księdza że mam mu dawać na ogrzewanie i sprzątać kościół. Od tego jest tablica z ogłoszeniami parafialnymi. Celibat wymyślili sobie księża to niech się do niego stosują. Sama nie potrafisz rozdzielić kościoła od księży. A jeśli chodzi o pochowanie mnie to nic co do tego. Bo pewnie facet w czarnej kiecce będzie chciał grubą kasę za pochowanie mnie i pewnie bedzue chciał żeby go wieź limuzyną bo będzie za gruby żeby iść w kondukcie. Skoro pora na przemyślenia to sama się zastanów czy wierzysz w Boga czy w księży. No i szykuj kasę bo za chwilę księża wyruszają na żniwa finansowe (czytaj kolędę), a zapewne aby pójść do nieba musisz dać grubo do koperty. Ty nie masz pojęcia co to jest wiara w Boga. Jezus chodził boso po ziemi i pomagał każdemu A księża tylko kasa i kasa - dlaczego nie biorą przykładu z Boga? Nawet cie nie pochowają jak jesteś biedny bo u nich nie ma nic za darmo.... Sama się zastanów nad sobą czy wierzysz w księży czy w Boga....
 • 2018-12-09 23:17:52  do Bobrowczanina 123Po co ty chodzisz do kościoła? Dlaczego interesuje cię życie parafii? Skad takie zainteresowania. Jak masz inne poglądy to zyj według własnych upodobań. Zostaw Kościół i kościół parafialny i księży w spokoju i żyj po swojemu. Celibat to przysięga przed Bogiem życia w czystości. Każdy malżonek składa przysięgę ślubną przed Bogiem i też slubuje czystość w związku? Ilu dotrzymuje tej przysięgi? Każdy lekarz składa przysięgę Hipokratesa. Ilu dotrzymuje? Sędziowie przysięgają służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa i kierowac się zasadmi uczciwości i godności. A co się dzieje w środowisku sędziowskim? Po co osądzać innych skoro w nas samych tyle nieprawości. Radzę ci, odpuść sobie, bo takich ludzi Kościół nie potrzebuje. Masz prawo wyboru. Nie chodze do kościoła, nie krytykuję księży, nie udzielam się parafii i mam spokój. Jak będzie potrzeba - to bliscy porazą sobie z tobą. Pochowają cię w ogródku na grządce z różami i będzie ci dobrze. Jest adwent. Pora na przemyślenia. Nie o księżach, ale o sobie. Życzę ci abyś w czasie adwentu odnalazł właściwe miejsce w życiu. Niekoniecznie w Kościele.
 • 2018-12-09 22:28:12  Bobrowczanin123Do "do Bobrowczanina 123".
  Ja Cię nie zmuszam do niczego i ty mnie też nie zmuszaj. Kler to najbardziej zakłamana i fałszywa, jak to nazwałaś "grupa zawodowa". Mają nieść słowo Boże a jakoś tego w ich postępowaniu nie widać. Przecież ludzie mowią, że praca to modlitwa więc niech księża wezmą się do roboty.
  Nie mogłem niestety być księdzem, bo ani nie "lubię" dzieci (chyba wiesz co mam na myśli), ani nie miałem zamiaru byc zakłamany w celibacie i nie gustuje w mężczyznach.
  Mojego syna też bym tam nie puścił bo mogło by mu to zniszczyć życie.
  A czy bycie sługą Bożym to nie jest służenie również wiernym????
  Ksiądz powinien znać swoich parafian i prowadzić ich do wiary a nie stronić od swoich parafian....
 • 2018-12-09 22:27:56  ZG„Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz.Ap. 17:24.

  Pan Jezus nie powołał do życia grupy ludzi żyjących z głoszenia ewangelii. Wszyscy mieli pracować na swoje utrzymanie.

  ''Kto nie chce pracować, niech też nie je! '' (2 Tes. 3:10)

 • 2018-12-09 22:03:13  do Bobrowczanin 123Nie będę z tobą polemizować, bo to nie ma sensu. Każdy ma swoje sumienie. Ja z bojaźni Bożej nie odważyłabym się odmawiać obowiązków wobec Kościoła, wspólnoty parafialnej. To tak niewiele. Sprzątanie przypada raz do roku albo rzadziej. To nie jest problem przygotowac świątynię - przynajmniej dla mnie. Nie sądzę, żebym byłą parobkiem księdza jak sprzątam Dom Boży. Ksiądz jak każdy człowiek ma swoje zalety i wady. Jako grupa "zawodowa" nie odstępują innym grupom. Słyszymy o sędziach, którzy kradną w sklepach, policjantkach, które mają narkotyki w biurku, szefom, którzy molestują swoje podwładne. Wszędzie są ludzie i ludzie. Mogłeś być księdzem, albo syna oddać do seminarium ( jak go masz). Wtedy byś się przekonał jak to dobrze.
 • 2018-12-09 21:33:42  nic dodać nic ująć, gdyby jeszcze poszła za tym znajomość prawd wiary to wszystko byłoby na swoim miejscu"Parafianie to nie parobki kleru"
 • 2018-12-09 20:45:51  Bobrowczanin123Do "do Bobrowczanina 123"
  Widać, że w ciemno wierzysz w facetów w czarnych kieckach. Ja chodzę do kościoła się pomodlić ale mam dość jak ciągle gada o tym, że trzeba zbierać na malowanie kościoła i na ogrzewanie. Niech kasę z tacy da jako dobry przykład. Księża myślą tylko o kasie i czy pójdę posprzątać kościół czy nie to i tak za udzielenie sakramentów będę musiał zapłacić. Oni dla kasy zrobią wszystko. Nasz ksiądz nawet nie zna swoich parafian. Nie zna Pani naszych księży to proszę się nie wypowiadać. Średniowiecze już się skończyło i to że partia rządząca tak pobłaża kościołowi nie znaczy że wszyscy tak muszą. To jest miejsce jego posługi a nie zakład pracy, gdyby to był zakład pracy to miałby umowę o prace i płaciłby podatki jak każdy człowiek. W kościele powinien być kościelny, ale naszemu księdzu szkoda kasy. Skoro uważasz, że kościół nie jest księdza to niech nie zbiera kasy tylko zgłasza potrzeby do rady parafialnej. Skoro uważasz że mamy pokazywać dzieciom jak czynić dobro to księża powinni być idealnym przykładem. I GDZIE TEN PRZYKŁAD????? Nic tylko kasa i kasa i kasa. Jak nie zapłacisz to nie zrobi mszy czy pogrzebu. Jeśli zobaczysz film KLER to zobaczysz jaki kler jest zakłamany i chciwy.... W dodatku ciągłe problemy z molestowaniem dzieci - a kler to ukrywa.
  Ale wracając do Księży z Bobrownik to niech zaczną być dla parafian a nie odwrotnie.
  Gdyby ksiądz dał przykład i przyszedł pomóc sprzątać kościół ludzie by patrzyli na to inaczej.
  A on tylko wymaga i nic nie daje w zamian. Parafianie to nie parobki kleru.
  I na koniec dodam ze nie obraziłem ani jednym słowem uczuć religijnych. Przecież piszę o księżach, a z twoich słów wynika, że do kościoła nie chodzimy dla księdza....
 • 2018-12-09 20:22:26  do Bobrowczanina 123Czy Wy w Bobrownikach niczego i nikogo nie potraficie uszanować? Nawet księzom nie darujecie! Jak tak dobrze wiesz na czym polega służba kapłańska to trzeba było zostać księdzem. Tez byłoby ci tak dobrze w zyciu: miło, przyjemnie, beztrosko i bez wysiłku. Jak nie chcesz sprzątać świętego miejsca - to nie chodź! Szanuj się i nie wysilaj! Tylko nie miej potem pretensji, że Kościół odmówi posługi sakramentalnej dla Ciebie i rodziny: chrzest, komunia dziecka, ślub, pogrzeb. Koścół to nie dom księdza. To DOM BOZY. Za Niego odpowiedzialni powinni być wierni. Ksiądz w parafii i kościele pełni tylko posługę. Tak samo jak ty pracujesz w jakimś miejscu. Czy ty sprzątasz w swoim zakładzie pracy? Sprzątasz biuro, w krórym pracujesz? Jestem parafianką z innej parafii. U mnie w parafii odkąd pamiętam wierni sprzątają kosciół. Wierni tworzą świąteczne dekoracje i nikt z tego nie robi problemu. To nasz obowiązek wobec wspólnoty parafialnej i Kościoła. Pokazujemy też naszym dzieciom na czym polega nasza wiara: czynic dobro i być dobrym jak chleb. Ty Bobrowczaninie swoim wpisem przekroczyłęś wszelkie normy przyzwoitości. Jesteś napastliwy i bezczelny. Wstydź się! Do kościoła nie chodzi się dla ksiedza. Idziemy na Msżę Sw. żeby spotkać Chrystusa. Nie chcesz, nie chodź, to jest twoja wola i twój wybór. Ale nie obrażaj religijnych uczuć innych. Nie szkaluj księży. Zastanow się.
 • 2018-12-09 19:53:26  Bobrowczanin123Witam Wszystkich mieszkańców Bobrownik.
  Może zorganizujemy się i stworzymy harmonogram dla księdza proboszcza z wyznaczonymi terminami sprzątania naszych domów? Zbliżają się święta to ludzie będą zadowoleni jak ktoś posprząta...
  Od zawsze w Bobrownikach byli księża i nikt nie prosił o sprzątanie kościoła tylko sam dawał sobie z tym radę.
  Niech ksiądz zatrudni kościelnego to będzie sprzątał kościół.
  Ksiądz pracuje - odprawiając mszę - max 5h w tygodniu, Niech nawet z wizytami u chorych i pogrzebami będzie to 10h w tygodniu. Dodatkowo musi zjeść i się wyspać (niech to będzie 10h dziennie).
  W sumie tydzień ma 168h. Odliczając godziny na "pracę", jedzenie i spanie pozostaje 88h wolnego tylko samego księdza proboszcza. A gdzie wikary? On uczy jeszcze w szkole i przedszkolu wiec ma mniej czasu, ale myślę ze razem mają w sumie 120h w tygodniu wolnego. Więc zamiast jeździć po kasynach i siedzieć w internecie to może niech rusza swoje 4 litery i posprzątają kościół. Nie chcą chodzić w kondukcie pogrzebowym, bo są za grubi i potem nogi bolą. Jak by posprzątali kościół i pokosili trawniki koło kościoła to by było czysto i by trochę zrzucili tuszę i dla wszystkich by to wyszło na dobre.
  Więc niech się za przestaną zmuszać ludzi do sprzątania i niech sami pokażą co potrafią.
 • 2018-12-09 18:38:06  Przedsiębiorca Pani Wojt - bardzo panią proszę żeby zacząć pobierać odpłatność od zajmowania przestrzeni publicznej przez świadków Jehowy. Zrobiliście piękne centrum i nagle pojawili się jak grzyby po deszczu. Trzeba wysłać sołtysa niech zbierze opłatę targową!
 • 2018-12-07 10:41:07  ZGGdyby nie należał do żadnego kościoła juz dawno byłby siedział, a tak..
 • 2018-12-07 06:42:20  przemówił ludzkim głosem, kto by się spodziewałTerlikowski apeluje o komisję ws. skandali seksualnych w Kościele

  ,,Od 2003 roku dowody leżą na stole, zeznania świadków, materiały, także dokumenty bezpieki. To, że nic z nimi nie zrobiono to jest skandalem. To, że udawano, że ich nie ma, to jest skandalem, to, że wiele wskazuje na to, że nie tylko metropolita, ale i połowa miasta wiedziała, i nic nie zrobiła, to jest skandalem'' - pisze na łamach Facebooka Tomasz Terlikowski, komentując sprawę ks. prałata Henryka Jankowskiego z gdańskiego kościoła św. Brygidy.


  ,,I nie przekonuje mnie, że teraz ani jeden, ani drugi nie może się bronić, że to element ataku na Kościół, że nic nie wiadomo. Owszem jest to wykorzystywane do ataku na Kościół, ale gdyby sprawę załatwiono wtedy, gdyby zrobiono z nią porządek, gdyby nie chroniono przestępcy seksualnego, to by nie było broni przeciwko Kościołowi. Było na to wiele lat temu, i można to było przez wiele lat załatwić. Gdy jednak media milczą, wówczas nie ma powodu, by działać, a gdy zaczynają mówić, to wtedy jest zły czas, bo to element ataku'' - pisze autor.

  "Może jestem dziwny, ale jestem ojcem i chcę mieć pewność, że jeśli moje dziecko zostanie kiedykolwiek skrzywdzone, to sprawca zostanie nie tylko skazany, nie tylko wydalony ze stanu duchownego (jeśli będzie duchownym), że uniemożliwi mu się prace z dziećmi, ale też, że nie będzie się go broniło w imię dobra Kościoła, czy nie sprzyjania lewakom. Dobro Kościoła ma w tym przypadku twarz ofiar'' - stwierdza na koniec.


  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-apeluje-o-komisje-ws-skandali-seksualnych-w-kosciele,119221.html
 • 2018-12-06 13:53:20  ZGCelibatu nie przyjmuje się dobrowolnie. Żonaty nie zostanie księdzem w KRK. Ksiądz katolicki nie może się ożenić i zostać księdzem. Taki preceder to nauka demoniczna z 1 Tymot. 4:1-3

  1 Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.:
 • 2018-12-06 10:29:07  to tak bardzo ale to bardzo w wielkim skrócieBył (i jest) BÓG ale, że ludzie grzeszyli to ON posłał swojego SYNA żeby ich uleczył, i było dobrze, ale przyszedł Konstantyn i zepsuł wszystko.
 • 2018-12-06 09:01:23  FerdekTo tak na serio:
  Póki co celibat w kościele przyjmuje się dobrowolnie - tak jak święcenia. Ktoś komuś coś zakazuje? NIE! Ludzie sami dobrowolnie z czegoś rezygnują. Czy do weganizmu ktoś zmusza? NIE! Ludzie sami dobrowolnie z czegoś rezygnują. Fragment nieadekwatny do obecnego w Kościele celibatu i postu.
  Swoją drogą to ciekawe że weganizm i małżeństwo są postawione w jednym zdaniu :D

  A tu taki ciekawy film:
  https://www.youtube.com/watch?v=RNRSRs5kVIs
 • 2018-12-06 06:36:24  przecież to widać gołym okiemZacytowane poniżej Mt 19;12 jednoznacznie świadczą o celowym zamiarze obrony celibatu poprzez tendencyjne tłumaczenie.
  bezżenność vs trzebieniec (eunuch)
 • 2018-12-06 01:06:08  ZGFerdek, to poważny temat, nie rżnij głupa.
 • 2018-12-05 22:30:18  Sprawdzam Od czego tym razem odciągacie uwagę? Od tego że radni bez doświadczenia jakiejkolwiek działalności społecznej i znajomosci samorządu większością przyznali sobie maksymalne diety?
 • 2018-12-05 22:06:05  FerdekEWIDENTNIE! Ten fragment odnosi się do tych co MIESZKAJĄ ZE SOBĄ BEZ ŚLUBU i są WEGANAMI. Dobrze, że to nie o mnie.
  P.S.
  Wiedziałem, że weganizm nie jest zgodny z biblią!
 • 2018-12-05 19:41:56  ZGWg.biblii narzucanie celibatu to szatańska nauka.(podobnie jak np. narzucanie postu).

  1 Tymot. 4:1-3

  1 Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.
 • 2018-12-05 11:16:29  Ferdekuzupełnienie do nieścisłości u Jacka Międlara.
  Celibat jest obecny w Kościele od samego początku. Pierwszym celibatariuszem jest św. Paweł.
  Celibat był także obecny "od zawsze" w zgromadzeniach zakonnych. W XIIw. został po prostu rozszerzony na "szeregowych" księży głównie ze względów finansowych - chodziło o to że co obrotniejsze rodziny księży przejmowały kościelne majątki..

  Co do księży diecezjalnych to dyskusja nad celibatem powinna być otwarta, kto wie, może wrócimy do dobrowolności w tym względzie. W prawosławiu popi mogą mieć żony i wcale takiego porządku tam nie ma, są rozwody, zdrady, korupcja, homoseksualizm, pedofilia, odejścia od ślubów itd. - jak u nas. Statystyk nie znam, ale wątpię by było lepiej niż u nas.
  W KK już są pewne kroki w kierunku odejścia od celibatu - powrót do diakonatu stałego (bez celibatu) czy nadzwyczajni szafarze Eucharystii.
 • 2018-12-05 10:38:16  w prosty i krótki sposób o celibacieCelibat - Jacek Międlar.

  https://gloria.tv/video/jfFgprK1DwMh3ecW6jg8pm2si
 • 2018-12-05 10:34:44  Ferdekfragment filmu poruszający kwestię autentyczności i wiarygodności biblii

  https://www.youtube.com/watch?v=FoU3JDS8XkU

  film pt. "Sprawa Chrystusa" - to protestancki film na wysokim poziomie, przyjemnie się ogląda.
 • 2018-12-04 16:51:30  ZGNie wiem nie mam oryginału. Nie zawsze inne słowo zmienia sens wersetu.
 • 2018-12-04 16:23:29   ?do; ZG

  Mt 19;12

  Biblia Tysiąclecia:

  Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!

  Biblia Warszawska:

  Albowiem są trzebieńcy, którzy się takimi z żywota matki urodzili, są też trzebieńcy, którzy zostali wytrzebieni przez ludzi, są również trzebieńcy, którzy się wytrzebili sami dla Królestwa Niebios. Kto może pojąć, niech pojmuje!

  Biblia Gdańska:

  Albowiem są rzezańcy, którzy się tak z żywota matki narodzili; są też rzezańcy, którzy od ludzi są urzezani; są też rzezańcy, którzy się sami urzezali dla królestwa niebieskiego. Kto może pojąć, niechaj pojmuje!

  Czy w oryginale występuje słowo eunuch?
 • 2018-12-04 14:44:53  ZGKolego co Cię tak śmieszy? Własne braki? Czytasz coś czasem, chyba już dawno nie..
 • 2018-12-04 12:35:56  to nie JuniasPozdrówcie Andronika i JUNIĘ, moich krewnych i współwięźniów, którzy należą do grona wybitnych apostołów, którzy jeszcze przede mną należeli do Chrystusa.


  To jeden z przekładów niewygodnych ze zrozumiałych albo i nie względów.
 • 2018-12-04 12:24:08  gdyby nie była to rzecz poważna to można by rechotać do rozpuku. pytanie brzmi gdzie jest prawda?do; ZG

  "...że dokonywało zmian w biblii."
  "... i stwierdzić czy są różnice, w kilkuset przekładach było ich około 10 tysięcy.."
  "Nie mamy ani linijki tekstu oryginalnego, nie mamy nawet kopii, kopii oryginału. Wszystko to dalekie przeróbki."

  na deser

  "To czy Twoja wiara jest prawdziwa możesz sprawdzić w biblii, i to w nie jednym przekładzie."


 • 2018-12-04 11:01:26  ZGKatolicy, prawosławni i protestanci wywodzą się z tego samego pnia. Wiele dogmatów jest wspólna dla wszystkich tych religii, np. dogmat o trójcy.
  Faktem jest ze od początku niewygodne pisma niszczono, że dokonywało zmian w biblii.
  Faktem jest że kiedy jeden z badaczy biblii postanowił porównać dostępne przekłady NT i stwierdzić czy są różnice, w kilkuset przekładach było ich około 10 tysięcy, a był to XVIII wiek.
  Teraz przekładów jest o wiele więcej.
  Tłumaczenie z języków oryginalnych nie ma nic wspólnego z tłumaczeniem z oryginału. Nie mamy ani linijki tekstu oryginalnego, nie mamy nawet kopii, kopii oryginału. Wszystko to dalekie przeróbki.
  Pamiętaj że KRK prześladował ludzi o odmiennych poglądach od samego początku i nie miałeś prawa wierzyć w co chcesz i jak chcesz. Jeszcze w roku 1870 na soborze Watykańskim II ustalono dogmat o nieomylności papieża.
  To czy Twoja wiara jest prawdziwa możesz sprawdzić w biblii, i to w nie jednym przekładzie.
  Pomoce naukowe to już niekoniecznie maja w niej oparcie.
  Mnóstwo dogmatów katolickich, prawosławnych i protestanckich jest niezgodnych z biblią i można je bez problemu obalić. W biblii napisano " cały świat jest w mocy niegodziwca" i odzwierciedla to dokładnie stan wspomnianych religii które nie mają nic wspólnego z nauczaniem Pana Jezusa.
  Służą zwodzeniu ludzi.
  Nie masz prawa powiedzieć że Twoja religia jest prawdziwa a głosi ona nauki sprzeczne z biblią.
  A jest zbrukana we krwi, wszak drzewo poznajemy po owocach.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.