BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

PiS Powiat Będziński

Przypominamy, że wypowiedzi użytkowników forum nie są cenzurowane przez Redakcję. Blokowane są tylko te komentarze, które zawierają wulgaryzmy oraz w sposób widoczny i jednoznaczny naruszają przepisy prawa. Każda osoba, która stwierdzi że któraś z wypowiedzi narusza jej dobra osobiste, może i powinna zgłosić ten fakt administratorowi portalu poprzez formularz "Kontakt", z podaniem szczegółów co i dlaczego powino zostać zablokowane i wtedy taki komentarz zostanie przez Redakcję usunięty.
Redakcja Bobrowniki.TV

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (816):

 • 2019-04-14 20:53:33   Dwa miesiące wakacji-wolne, ferie-wolne plus urlop prawie 4 miesiące wolne. Ja nie mam tyle wolnego.
 • 2019-04-14 13:06:10  PytamBo "Zamiast uczyć, zajmują się biurokracją.", którą też muszą zrobić w ramach swoich obowiązków. Realia doczytały czy tylko wrzuciły linka, bo po trolowatemu jest chwytliwy?
 • 2019-04-14 13:01:08  obiektywnyCzytałeś ten artykuł zanim go tu podlinkowałeś ? Zacytuje cie pierwsze zdanie z tego artykułu:
  "Zamiast uczyć, zajmują się biurokracją. Nauczyciele w innych krajach spędzają z uczniem od 30 do 80 proc. czasu więcej."
  Nie jest napisane że nauczyciel pracuje w Polsce mniej, tylko że spędza mniej czasu na pracy z uczniem.
  Nie jest to wina samych nauczycieli, że każde pierdnięcie z szkole musi zostać zaraportowane i opisane we wszelkiej maści formularzach i sprawozdaniach. Rozwiązanie na to jest - zlikwidować kartę nauczyciela (wprowadzoną jeszcze przez rząd Jaruzelskiego), urealnić liczbę nauczycieli odpowiednio do potrzeb tego kraju, przeprowadzić rzetelną ocenę kadry nauczycielskiej, zwolnić nieudaczników i ludzi udających nauczycieli, a tym samym dać możliwość rozwoju tym którym się chce i potrafią. Wtedy poziom nauczania się podniesie, zarobki wzrosną i nauczyciel będzie zawodem takim powinien być.
  Szkoda tylko że żadna ze stron tego konfliktu tego co napisałem (a co jest oczywiste) nie chce zauważyć. Rząd robi wszystko żeby zepsuć oświatę poprzez swoje nieudane reformy a związkowcy sprawiają wrażenie jakby zależało im na kasie a resztę mieli gdzieś. Na całym zamieszaniu tracą uczniowie i ta część nauczycieli którym jeszcze się chce - ale im też się odechce za jakiś czas. Wtedy będziemy mieli społeczeństwo nieuków, a nieliczni których stać będą się kształcić prywatnie albo za granicą.
 • 2019-04-14 12:39:17  realia https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html
 • 2019-04-14 10:54:19  NauczycielPanie lub Pani podpisująca się dwoma kropkami, po tych wielu słowach krytyki, obelg i chamskich przycinków w stosunku do nauczycieli będę całym sercem za wprowadzeniem zmian w systemie naszej - nauczycielskiej pracy. Chcemy i będziemy pracować jak urzędnicy. Od dzwona, do dzwona, 8 godzin. Tylko wtedy żadnych zebrań z rodzicami w godzinach popołudniowych, żadnych konsultacji, konferencji, spotkań, uroczystości i przedstawień. Żadnych wieczornych telefonów od rodziców typu: co na jutro dziecko ma przynieść, co jest zadane, o której zbiórka itp. Wszystkie urzędy też tak pracują i wszyscy wszystko zdążą załatwić. Lekarze też przyjmują w godzinach dopołudniowych i jak trzeba zrealizować wizytę to jest sposób na to, żeby zdążyć. Nie jesteśmy na służbie.
 • 2019-04-14 07:56:26   ?Prymas abp Polak i co nic, przewodniczący KEP abp Gądecki i co nic, jesteście ślepi i głusi? Strajk może się radykalizować i może dojść do tragedii, na co Wy czekacie? Nie oczekuję od Was abyście stanęli po czyjejkolwiek stronie, ŻĄDAM listów pasterskich w tonie pojednania, wzywających obydwie strony do jak najszybszego zawarcia porozumienia. W strajku uczestniczą między innymi osoby nie zrzeszone w żadnych związkach zawodowych, w tym katolicy.
  MEDIUJCIE, a tych duchownych którzy w czasie sprawowania mszy św. kontestują legalny strajk upominajcie.
 • 2019-04-13 17:26:12  ?Panie Kaczyński, ty, Macierewicz i inni głosowałeś za rozwaleniem DOBREGO systemu edukacji, za powołaniem gimnazjów. Eksperci, związki zawodowe oraz nauczyciele ostrzegali, że jest to krok w złym kierunku. Ta pseudo reforma kosztowała dużo zdrowia i pieniędzy. I co się okazało po kilkunastu latach funkcjonowania, że wszystko jest be? Tak, początki były trudne, i gdy wydawało się, że system pomału okrzepł i w dalszej perspektywie po drobnych korektach mógł sprawnie funkcjonować to znowu za sprawą Pana i innych przeżywamy terapię szokową, tym razem przy likwidacji gimnazjów. I znowu płynęły głosy zdroworozsądkowe ze strony związków zawodowych, samorządowców, nauczycieli i rodziców żeby nie fundować nam wszystkim chaosu w oświacie. O kosztach poniesionych przez nas podatników to już nawet nie będę wspominał.
  Jakich "pomysłów" my rodzice możemy się spodziewać w perspektywie kilku, kilkunastu lat od Was polityków?
 • 2019-04-13 15:12:45  ..Dlaczego nauczyciele nie strajkują w sobotę,niedziele i święta co to jest za strajk?Robią sobie kpiny z innych obywateli co pracują po 8 godzin i więcej.To jest zwykłe nie wykonywanie obowiązków a nie żaden strajk.
 • 2019-04-13 14:44:49  mieszkaniec (jeszcze)Patrząc na to wszystko cieszę się że moje dzieci za chwilę (no powiedzmy kilka lat) będą poza obowiązkiem szkolnym. Będą mogli kontynuować kształcenie gdziekolwiek poza krajem. I widząc jak rządzący psują ten kraj, będę robił wszystko żeby im umożliwić studiowanie gdziekolwiek w Europie, tylko nie w Polsce.
 • 2019-04-13 14:38:04  obiektywnyDwa lat minęły i nic się nie zmieniło. Ówczesny Wójt mówił wtedy z nieskrywaną satysfakcją że w naszej gminie dwa lata temu do akcji strajkowej przystąpiły tylko dwie szkoły. No to zamieciono sprawy pod dywan (nie tylko u nas ale w całym kraju) i teraz strajkują wszystkie a za kolejne dwa lata nasze dzieci będą uczone wyłącznie przez zakonnice i katechetów.
  Padły też wtedy słowa Wójta o tym że strajkujący mają tylko postulaty płacowe i nie chodzi im np. o całokształt oświaty. Panie Ziemba przepisy nie przewidują możliwości formułowania w sporach zbiorowych takich postulatów jak zmiana ustroju czy zmiana prawa oświatowego - można tylko postulować o sprawy związane w pracą i płacą.
  Zadziwiające że samorządowcy w naszej gminie mogą być tak krótkowzroczni. Przecież wszystkie te pseudoreformy Zalewskiej i PiS-u oprócz prócz psucia oświaty i poziomu kształcenia dzieci, powodują realne koszty które ponosi w największym stopniu samorząd. MEN tego nie widzi, jest z siebie zadowolone i przydziela sobie nagrody (1,5 mln zł w 2018 roku)
 • 2019-04-13 13:52:19  popieram nauczycielihttp://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2017/kwiecien/xxix-sesja-rady-gminy-bobrowniki

  1godzina 20 minuta

  warto posłuchać
 • 2019-04-13 07:53:29   ?Panie Macierewicz gdzie są obiecane strzelnice powiatowe, miało ich być chyba 380?
 • 2019-04-12 12:26:41  Gościu...czasem się zastanawiam co się dzieje z człowiekiem jak zostaje politykiem/dyrektorem/działaczem samorządowym itp. Chęć utrzymania się u władzy przesłani mózg? Dlaczego reprezentują nas ludzie, którzy nie potrafią się wyrażać od drugich z szacunkiem?!

  Poza tym:
  Przecież w zarządach ZNP, w Solidarności i innych związków, w ministerstwie edukacji (oraz sam minister), w kuratoriach, są TYLKO NAUCZYCIELE.
  NAUCZYCIEL-minister vs. NAUCZYCIEL-prezesi związków - kłócą się między sobą, szantażują oraz utrudniają życie pozostałym.

  Nauczyciele strajkują co kilka lat, ten strajk nic nie zmieni, za kilka lat znowu będą strajkować. Zarobki nauczycieli są za niskie, ale trudno popierać ten strajk, bo to jak leczenie raka aspiryną.
 • 2019-04-12 09:48:00  panie pośle a kiedy 30 451 zł kwoty wolnej dla wszystkich podatników?9.04.2019
  Jarosław Sellin do nauczycieli: nasza oferta podwyżek jest solidna i systematycznie realizowana. Jesteśmy wiarygodni.
  W 2023 roku nauczyciel ma zarabiać w Polsce tyle, co poseł na Sejm.

  http://www.sellin.pl/index.php/artykuly-i-wywiady/897-9-04-2019-jaroslaw-sellin-do-nauczycieli-nasza-oferta-podwyzek-jest-solidna-i-systematycznie-realizowana-jestesmy-wiarygodni
 • 2019-04-12 09:36:27  panie Marszałku a ile kasuje Pan co miesiąc za swoje idee?z sieci;

  "Kiedyś już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować" - tymi słowami marszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił się do strajkujących nauczycieli.
 • 2019-04-11 16:12:37  olabogaA no tak, to dużo zmienia. Poproszę listę na którą będę się mógł się dobrowolnie wpisać jako prześmiewca miesięcznic smoleńskich.
 • 2019-04-11 16:10:47   z sieci;

  "Dziś w rozmowie z RMF tłumaczył, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu. Wyjaśniał, że mówiąc o oczyszczeniu nie chodziło mu o odbieranie obywatelstwa czy wyrzucanie z Polski konkretnych ludzi. Dodał, że miał na myśli potępienie osób, które wyśmiewały smoleńskie miesięcznice i utrudniały żałobę."
 • 2019-04-11 16:05:16  olaboga Znam i śpiewam tylko pierwszą zwrotkę z refrenem naszego hymnu, i szybko muszę nadrobić swoje braki bo poczułem się zagrożony deportacją do np; San Escobar.
 • 2019-04-11 15:52:08   z sieci"

  "- Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział wczoraj senator Grzegorz Bierecki podczas 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej."
 • 2019-04-11 15:36:24  GościuPiszę, bo wolności nie ma i nie będzie do końca. O wolność zawsze trzeba walczyć i jej pilnować - tak było, jest i będzie. Osobiście uważam, że obecnie - pod tym względem - jest najlepiej od setek lat.
 • 2019-04-11 10:27:54  ZGSkoro tak dobrze, to dlaczego piszesz "względnej wolności" ?
 • 2019-04-11 10:05:54  GościuMoim zdaniem nie ma obecnie odwrotu od socjalu - dopóki nie będzie bankructwa całego państwa.

  Tak nawiasem mówiąc takiego dobrobytu, pokoju i względnej wolności w Polsce jak jest dzisiaj nie było chyba od XVI wieku, ale narzekania na wszystko - wydaje się - jest najwięcej w historii.
 • 2019-04-11 07:15:27  !Rozbuchany SOCJAL okrada ludzi pracujących, i żadne zaklinanie rzeczywistości tej prawdy nie zakłamie!!!
 • 2019-04-11 06:58:41  punk widzenia będzie zależał od punktu siedzenia zresztą jak zwykleNa kim skupi się gniew społeczny przy przedłużającym się strajku i problemach/komplikacjach z tego wynikającymi, na związkach zawodowych i nauczycielach czy Zalewskiej, Szydło?
 • 2019-04-11 06:49:46  ?To jakie kolejne grupy są skłonne do protestu? To, że wydatki na oświatę są niedoszacowane to wiadomo nie od dziś, i nie chodzi tylko o wynagrodzenia, samorządy są coraz bardziej obciążane w tym względzie.
  Służba zdrowia leży i kwiczy, piszę to z pozycji pacjenta.
 • 2019-04-10 22:23:02  GościuDobra - doczytałem. Egzamin przeprowadzany jest na podstawie rozporządzenia.
  zmiana rozporządzenia -> zmiana wymagań.

  Rzeczywiście nawet pedofil może być teraz w zespole egzaminacyjnym.
  Z drugiej strony znane są przypadki nauczycieli pedofili,
  Jestem pewien, że związkowcy nauczycielscy wykryją teraz wszystkie przypadki pedofilii w czasie tegorocznych egzaminów i porównają ze statystykami z lat ubiegłych. Straszno-śmieszno...
 • 2019-04-10 21:45:14  GościuTo chyba Karta Nauczyciela tak mówi, Czy egzaminy odbywaja się na podstawie Karty Nauczyciela? Czy jednak na podstawie rozporzadzenia ministra?
 • 2019-04-10 17:16:48   do tego poniżej; nie siej propagandy"Uprawnienia pedagogiczne może mieć nawet pedofil"

  - są to słowa wypowiedziane w kontekście wydanego rozporządzenia ad hoc przez Zalewską dot. powołania komisji egzaminacyjnych NIEZGODNEGO zdaniem Broniarza z prawem, które mówi, że w egzaminach mogą brać udział tylko nauczyciele którzy muszą spełnić odpowiednie wymagania(np; zaświadczenie o niekaralności, odbycie badań lekarskich).

 • 2019-04-10 16:26:56  Gościu"Uprawnienia pedagogiczne może mieć nawet pedofil" - lider ZNP Sławomir Broniarz
  Szkoda, że dopiero teraz o tym powiedział! To powinno być podnoszone od dawna, i natychmiast zmienione! To pedofil skazany prawomocnym wyrokiem może być nauczycielem?!
  P.S. Swoją drogą w Polsce nikt nie ma szczęścia do liderów opozycji, strajkowych itp. Nauczyciele też niestety nie wystawili szlachetnego, erudyty.
 • 2019-04-10 10:38:51  GościuWstawka "np." wiele zmienia, mogłem napisać "np." muzyki, ale opisuję sytuację, którą znam osobiście z własnego okresu nauczania. Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam - nie taka była moja intencja. Wiem, że niektórzy trafili na dobrych i poświęcających się pracy nauczycieli WF, ale mi ani w podstawówce, ani w średniej szkole nie było to dane (w obu przypadkach popijali na zapleczu - dawali piłkę i "idźcie sobie pograć")
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.