BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online


Szanowna Redakcjo,
przesyłam informację na temat 10 edycji akcji społecznej "Wywieś flagę w oknie", którą w dniach 26/27.04 organizujemy w Piekarach Śląskich


Akcja Wywieś flagę w oknie już po raz dziesiąty

Dziesiąty już raz w Piekarach Śląskich wspólnie z grupą społeczników i piekarskimi radnymi zachęcać będziemy z okazji Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja do wywieszania biało-czerwonych flag i utrwalania postaw patriotycznych.
 Wszystko to w ramach corocznej akcji "Wywieś flagę w oknie", która zainicjowana została w roku 2010.
 Organizatorem tegorocznej edycji w ramach projektu UMWETU jest Obywatelski Klub Radnych przy współpracy partnerów wydarzenia. Honorowy patronat objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.
 Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja na ulicach miasta, grupa radnych, społecznicy oraz przedstawiciele piekarskiej Młodzieżowej Rady
w sobotę, 27 kwietnia przekażemy (*do wyczerpania zapasów) mieszkańcom chorągiewki - flagi Polski.
 Spotkać nas będzie można na piekarskich ulicach w sobotę od g. 9.00 na Osiedlu Wieczorka i Kozłowej Górze następnie odwiedzimy do godzin popołudniowych kolejne rejony miasta: Osiedle Buczka, Szarlej, Brzozowice-Kamień, Os. Powstańców Śl., Brzeziny Śl. i Dąbrówkę Wielką.
W tym roku chcemy dotrzeć z biało-czerwonymi chorągiewkami do kolejnej grupy osób, tak aby jak najwięcej z nas podczas majowych świąt mogło udekorować swoje okna w biało-czerwone barwy.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy biało-czerwone wiatraczki, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że poprzez taką formę patriotycznej zabawy inspirujemy do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych.

W ramach akcji w piątek, 26 kwietnia o g. 11.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej tradycyjnie wspólnie z młodzieżą szkolną, seniorami oraz wszystkimi zainteresowanymi osobami podejmiemy się po raz dziesiąty układania „żywej” biało-czerwonej flagi, której częścią może stać się każdy kto tego dnia dołączy do nas i zmierzy się z tym patriotycznym wyzwaniem.
 Wcześniej flagę w ramach Akcji już o g. 9.30 również w piątek, 26 kwietnia ułożą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich -  Dąbrówce Wielkiej przy ul. Rycerskiej 15a wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 Informacje dodatkowe dotyczące akcji:
 Przez wszystkie dotychczasowe edycje akcji wspólnie z naszymi partnerami i współorganizatorami rozdaliśmy blisko 24 flag. W tym roku chcemy dotrzeć do kolejnej grupy osób, tak aby jak najwięcej osób podczas majowych świąt mogło udekorować swoje okna w biało-czerwone barwy, które mamy nadzieję, są tym symbolem, który potrafi nas łączyć niezależnie od poglądów - zauważa radny Łukasz Ściebiorowski
Dla najmłodszych przygotowaliśmy biało-czerwone wiatraczki, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że poprzez taką formę patriotycznej zabawy inspirujemy do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych. Cieszą nas zwłaszcza wizyty w kolejnych przedszkolach gdzie biało-czerwone chorągiewki trafiają do najmłodszych, którzy jak możemy się przekonać znakomicie znają symbole narodowe  - ocenia radna Natalia Ciupińska-Szoska.
 
 Dotychczas w Piekarach Śląskich żywą flagę, w ramach akcji, od roku 2010 r. układali kolejno uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 3,  Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 i Miejskiego Przedszkola nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9  i w roku ubiegłym Miejskiego Gimnazjum nr 4 oraz Miejskiego Przedszkola nr 12. W roku 2016 z "żywą" flagą na terenie Kopca zmierzyli się reprezentanci wszystkich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (ZS 1, LO, ZSZ) a także Zespołu Szkół Podstawowo Gimnazjalnych z Radzionkowa. W roku 2017 flagę układaliśmy w hali sportowej przy ul. Ziętka z uczniami kilku piekarskich szkół. Rok temu powstały dwie flagi, mniejsza w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 oraz duża również na terenie boiska MOSiR do którą stworzyli uczniowie różnych piekarskich szkół i seniorzy.
 W obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja włączają się piekarskie placówki edukacyjne, które przygotowują również różne swoje wydarzenia, apele, spotkania.
 Pomysłodawca i organizator akcji:
radny Łukasz Ściebiorowski
Przewodniczący Obywatelskiego Klubu Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie
 
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć min. 5 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć min. 5 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.