BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

NIEDZIELA 11,00 Msza Św. dla dzieci na żywo  //   6.45 codziennie RORATY // transmisje  z kościoła Św. Rodziny w Piekarach Śl.

28 Paźdźiernika 2018APEL Henryka Wadowskiego do Bobrowczan w sprawie Tablicy Pamiątkowej

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bobrowniki
W dniu wczorajszym w naszym Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie w sprawie lokalizacji tablicy pamiątkowej. W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Bednarek, zastepca Wójta Gminy Bobrowniku oraz Henryk Wadowski i Jacek Mościński z zarządu Fudacji Zwiastun i Janusz Hetmańczyk ze Stowarzyszenia Brynica. Spotkanie odbywało się na zaproszenie władz gminnych i było efektem pisma jakie Fundacja i Stowarzyszenie wspólnie złożyły w poniedziałek do kancelarii Urzędu Gminy.
Pragniemy z radością poinformować że rozmowy zakończyły się pełnym sukcesem i Urząd Gminy wycofał się z niefortunnej decyzji z dnia 11.10..2018. Tym samym informujemy, iż prace nad montażem tablicy pamiątkowej zostają wznowione a uroczystość odsłonięcia odbędzie się w ustalonym wczesniej terminie. 
W tym miejscu chcielibyśmy podziekęwać za zaanażowanie mieszkańcom sołectwa Bobrowniki oraz całej Gminy. Bez tak masowego zainteresowania kwestią lokalizacji tablicy i bez tak dużego i zdecydowanego poparcia naszej inicjatywy nie byłoby możliwe jej zrealizowanie.   
Poniżej załączamy pełne skany treści korespondencji z Urzędem Gminy.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że członkowie Fundacji którzy zajmują się prowadzeniem i zarządzaniem portalem są ludźmi aktywnymi zawodowo, posiadającymi wiele różnych obowiązków i zajmują się pracę w Fundacji społecznie i w czasie wolnym. Dlatego czasem zdarza się, że pewne treści są umieszczane z poślizgiem czasowym. Odpowiedź z Urzędu Gminy została dostarczona dziś po południu i dopiero teraz wieczorem mamy możliwość podzielenie sią tą informacją. Natomiast nie mamy w zwyczaju informować o poważnych sprawach na portalach społecznościowych i uważamy, że podawanie w taki sposób informacji jest niezdrowym podgrzewaniem nikomu niepotrzebnych emocji. 

Redakcja Bobrowniki TV

Pismo Fundacji i Stowarzyszenia do Wójta Gminy Bobrowniki 29102018 strona 1
Pismo Fundacji i Stowarzyszenia do Wójta Gminy Bobrowniki 29102018 strona 2
Pismo Fundacji i Stowarzyszenia do Wójta Gminy Bobrowniki 29102018 strona 3
Zaproszenie z UG na rozmowy 29102018
Odpowiedź z UG w sprawie zgody na dysponowanie działką 31102018

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Uwaga: Kod czasowy filmu jest z czasem letnim czyli nagranie było zrobione o godz. 8,30

PEŁNA TREŚĆ APELU odczytanego w kościele
Bobrowniki, dnia 28.10.2018 r.
Drodzy Mieszkańcy!
 
            Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Fundacja „Zwiastun” z Bobrownik, Stowarzyszenie „Brynica” z Dobieszowic przy współpracy z innymi podmiotami, takimi jak Ochotnicza Straż Pożarna z Bobrownik czy Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Zabytkowego Kościoła w Bobrownikach podjęła inicjatywę wykonania tablicy pamiątkowej, na której zostały umieszczone nazwiska naszych rodaków, którzy oddali życie za Ojczyznę z bronią w ręku bądź też stali się ofiarami najeźdźców w czasie II wojny światowej.
            Chcąc zrealizować przedmiotowe przedsięwzięcie Fundacja dochowując wszelkich standardów prawnych ogłosiła zbiórkę publiczną, której Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nadało numer 2018/2785/OR, w wyniku której zebrano kwotę ponad 17 tysięcy zł co jest niepodważalnym dowodem na to, że nasi rodacy są patriotami, o wielkich sercach!
Same przygotowania do realizacji projektu zostały rozpoczęte ponad pół roku temu – w marcu 2018 roku. Natomiast uroczystość zaplanowano na dzień 18 listopada 2018 r. W odpowiedzi na nasze wnioski Urząd Gminy w marcu 2018 roku wydał zgodę na zajęcie części działki celem wykonania prac budowlanych związanych z montażem tablicy. Następnie w dniu 1 października 2018 r. Pan Wójt  Ziemba wręczył osobiście na moje ręce pismo, w którym podtrzymał uprzednio wyrażoną zgodę na wykonanie tablicy pamiątkowej przedłużając termin jej wykonania aż do końca 2018 r.
Nasze działania są bardzo zaawansowane.
W tym miejscu jesteśmy jednak zmuszeni poinformować Państwa, że finalizacja tak doniosłego przedsięwzięcia cztery dni temu z dniem 24 października 2018 r. stanęła pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ urzędujący jeszcze ostatnie dni Wójt Gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba pismem o nr MK 6852.2.2.2018/8 datowanym na dzień 11 października 2018 r. nie wyraził zgody ( tym samym cofnął wcześniejszą własną zgodę) na zajęcie części działki celem wykonania tablicy pamiątkowej przedstawiając lakoniczne jednozdaniowe uzasadnienie, iż Urząd Gminy Bobrowniki ma inne plany względem zagospodarowania przestrzeni publicznej na przedmiotowym terenie, nie przewidując lokalizacji na nim tablic pamiątkowych i pomników. Dodatkowo w czasie ostatniego zebrania wiejskiego we wrześniu br. Przed kamerą i w obecności wielu świadków potwierdził że nie będzie problemu z dostępem do części działki.
            Zatem, nasuwa się pytanie co stało się w okresie kolejnych 10 dni października, że nagle bez żadnego logicznego uzasadnienia Wójt zmienił zdanie i dlaczego wysłał to pismo 13 dni od daty napisania ? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.
           Jako Fundacja czujemy się delikatnie mówiąc wprowadzeni w błąd przez Pana Wójta i jednocześnie bezradni! 
           Zadajmy sobie pytanie jak będą czuły się rodziny, przyjaciele, znajomi 92 ofiar, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę jeżeli, decyzją wójta Ziemby ta uroczystość nie dojdzie do skutku ?

Przedstawiając, pokrótce stan faktyczny i prawny zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc i wsparcie, by ta uroczystość doczekała się szczęśliwego zakończenia!
Prosimy Państwa o jedność i współdziałanie poprzez złożenie podpisu pod listem popierającym zrealizowanie tej inicjatywy.
Przed wejściem do kościoła stoją osoby, które posiadają stosowne listy.
 
Podpisał Zarząd Fundacji ZWIASTUN 
przeczytał w kościele p/w Św. Wawrzyńca w Bobrownikach
Henryk Wadowski - Prezes Zarządu Fundacji ZWIASTUN
 
Poniżej chronologia korespondencji z Urzędem Gminy  
180312_Wniosek o dysponowanie działką 
180319_odp_UG_dysponowanie działką
180912_zapytanie_UG_na jakim etapie prace
180927_odp_do UG_dyspe działką kpl
181001_odp_UG_dysponowanie działką
181011_24_nie_UG_dysponowanie działką
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu Nick musi mieć min. 5 znaków oraz składać się z liter (bez polskich znaków), cyfr, spacji, myślnika, podkreślenia      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (37):

 • 2018-11-10 14:39:12  ?Czy w poniedziałek będą odbieranie śmieci? Jak nie to kiedy?
 • 2018-11-06 07:47:03  rozsądny A to są jakieś nagrania? Musisz być blisko sprawy skoro wiesz takie rzeczy, bo ja nie miałem takiej wiedzy. Do reszty głupiego gadania nie będę się odnosił bo szkoda klawiatury.
 • 2018-11-06 06:50:05   Zajawka lubisz się ośmieszać, czerpiesz z tego jakąś radość?
 • 2018-11-05 20:29:05  ZajawkaDo rozsądnego: już ty wiesz kto ziembę chciał zniszczyć i sfabrykował całą akcję. Ja myśle że pani nowa wójt powinna wznowić sprawę. Odsłuchać wszystkie rozmowy i wtedy się rozstrzygnie. Jak znam kobietę to dojdzie prawdy!
 • 2018-11-04 20:10:36  rozsądnyPieprzysz jak potłuczony. Co ma IPN do lokalizacji tablicy ? chyba tylko tyle że w jego archiwach są dane na temat osób których nazwiska mają się na niej pojawić. Jaki plac zabaw zamiast tablicy ? może tuż obok obelisku ? byłeś kiedyś w tym miejscu ? widziałeś ukształtowanie terenu ? temu kto w tym miejscu na skarpie i pomiędzy dwoma asfaltowymi ulicami po których jeżdżą samochody plac zabaw zbuduje to się nobel należy. Działka o której mowa ma jakieś 4 tyś metrów powierzchni - jeżeli będzie jakiś plac zabaw na niej to miejsca jest sporo np. z tyłu za domem kultury. Temat został załatwiony, fundacja i gmina się dogadały, a jakiś niedorobiony anonim próbuje temat odgrzewać i wywoływać antagonizmy. To jest to działanie dla dobra wspólnego o którym niektórzy na fejsie pisali ?
  A w kwestii ośmieszania gminy to myślę że nikt nie przebije tego że gminą od trzech lat rządzi facet skazany i unikający pozbawienia mandatu przez wykorzystanie wszelkich dostępnych kruczków prawnych.
 • 2018-11-04 19:51:06  DariuszZiemba zawalił bo analizuje decyzje mieszkańców a nie tylko autonomiczne decyzje Pana Wadowskiego?
  Czy wy nie rozumiecie że tam będzie plac zabaw bo tak we wrześniu zdecydowali mieszkańcy?? Ciekawe czy o tym wie IPN? Czy miał tę wiedzę wyrażając zgodę na budowę tablicy. To jakby na placu zabaw w Rogoźniku wybudować pomnik papieża. Kto poniesie konsekwencje ośmieszenia naszej gminy jeśli pojawimy się w TVP jako niechlubny przykład.???
 • 2018-11-03 13:42:50  BobrowczanPopieram w 100% zawiedzionego. Ziemba temat zawalił, a teraz próbuje się obrócić kota ogonem.
 • 2018-11-03 13:28:15  zawiedzionyniektórych nie da się przekonać że czarne jest czarne a białe jest białe.... Gmina narobiła zamieszania a teraz wszystko zwala się na pana Wadowskiego. Jak mamy mieć do czynienia z takimi władzami to ja dziękuję :(
  Panie Henryku gratulacje za wytrwałość! Niech się pan nie przejmuje głupimi wpisami, którymi niektórzy chcą zasłonić niezrozumiałą decyzję Ziemby
 • 2018-11-03 12:22:48  Taka prawda...Jeśli podziękowania to tylko dla Henia Wadowskiego bo się nie poddał i walczył do końca o swoje racje. Resztę przemilczę...
 • 2018-11-03 11:22:25  masło maślane, śmiać się można do rozpukudo; tak jest

  cyt; "Jak wynika z pisma to Pani Bednarek wystąpiła z inicjatywą rozwiązania tego sporu. Niestety zabrakło tej informacji w przedstawionych wyjaśnieniach,.."

 • 2018-10-31 23:08:43  tak jestJak wynika z pisma to Pani Bednarek wystąpiła z inicjatywą rozwiązania tego sporu. Niestety zabrakło tej informacji w przedstawionych wyjaśnieniach, a szkoda bo wielu tu szkalowało tu i hejtowało ogromnie cały urząd, a wystarczyło porozmawiać i okazało by się że intencje wójta nie były złe. Sąsiedztwo przestrzeni rekreacyjnej pewnie placu zabaw czy siłowni, czego chcą sami mieszkańcy to chyba nie najlepsze rozwiązanie dla miejsca pamięci. Ale widać że nowa Pani Wójt jest osobą która chce łączyć a nie dzielić i przekonała Wójta do zmiany decyzji. Myślę wiec, że przydały by się tutaj także podziękowania dla niej za tak sprawne, szybkie i działanie, które wychodzi naprzeciw mieszkańcom.
 • 2018-10-30 07:04:28   ?Konsekwentne działanie to;

  - posadowienie Pamiątkowego Obelisku 740-lecia lokacji Bobrownik w centralnym i GODNYM miejscu sołectwa przy OSP, - tutaj relacja http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2013/sierpien/uroczystosc-740-lecia-lokacji-bobrownik),


  - wmurowanie Pamiątkowej Tablicy z nazwiskami BOBROWCZAN ( UFUNDOWANEJ Z DOBROWOLNYCH DATKÓW!!!) w centralnym i GODNYM miejscu sołectwa przy OSP na okoliczność 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się?

  Kto tutaj czegoś nie rozumie?
 • 2018-10-29 13:01:14  CitizenDzwońcie do Pani Jaworowicz. Ona to załatwi.
 • 2018-10-29 09:21:26  ?I nie należy zapomnieć o debilu "yx", tylko gdzie to zaproszenie wysłać, do Tworek?
 • 2018-10-29 08:30:50  yxno i jeszcze księdza ,organiste i ministrantów i bedzie OK.
 • 2018-10-29 06:39:50  nic o nas bez nas?Panie Włodzimierzu Koźmiński, Sołtysie Bobrownik, proszę o zwołanie w trybie pilnym Zebrania Sołeckiego na które, proszę zaprosić Wójta i jego Z-cę (z przyjęciem zaproszenia nie powinno być chyba problemu bo ci Państwo deklarują przecież, że są orędownikami konsolidowania mieszkańców).
  Pożądanymi osobami na tym zebraniu widziałbym posłów na Sejm z naszego rejonu,pozostałych sołtysów, starych/nowych radnych, burmistrza Wojkowic no i nie zaszkodzi naszego dzielnicowego.

  Dostępne dokumenty stwierdzają, że: 19.03. jest zgoda; 01.10 podtrzymano zgodę; 11.10 NIE WYRAŻAM ZGODY.
 • 2018-10-28 22:44:11  ?do Citizen:
  Argumentacja powala na kolana albo i niżej - rodem z najlepszej propagandy PIS. Masz zadatki na polityka, zgłoś się do posła Waldemara to może karierę zrobisz. Tylko wtedy musisz przestać myśleć i robić wyłącznie to co ci każą.
 • 2018-10-28 22:35:41  Julian TuwimPróżnoś repliki się spodziewał
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
  Nie powiem nawet "Pies cię j.bał",
  bo to mezalians byłby dla psa.


 • 2018-10-28 22:27:01  CitizenBrawo Wójcie :) koniec samowolek i zaściankowego rób ta co chce ta..
 • 2018-10-28 20:58:03  DoświadczenieTo nie szczęście tylko przewidywanie...
 • 2018-10-28 19:34:57  brzydze się Czarną MambąBednarkowa ma szczęście że ten filmik pojawił się na internecie już po wyborach... pewne 120 osób zmieniłoby preferencje wyborcze a szala zwycięstwa przeniosłaby się na Panią Pilarek... szkoda :( :( :(
 • 2018-10-28 18:38:33  ALA W>Przez 8 lat chyba można się było przyzwyczaić do różnych wolt rządzących by wiedzieć co w trawie piszczy. Teraz okazuje się,ze nie tylko słowa są niczym, nawet pismo z pieczęciami nic nie znaczy- fiu, fiu,fiu... Nowa jakość zarządzania! Nie na darmo ma się dyplomy....
 • 2018-10-28 18:38:08  realistaDla niezorientowanych albo mających krótką pamięć opowiem pewna bajeczkę:
  Otóż jakieś 5 lat temu Fundacja Zwiastun i jej prezes pan Wadowski wymyślili ufundowanie obelisku na rocznicę 740-lecia sołectwa Bobrowniki. Inicjatywa się udała i przyszedł dzień uroczystego odsłonięcia tegoż obelisku. Impreza była całkiem udana, nawet była w miarę ładna pogoda. W odsłonięciu brały udział oczywiście władze gminy i przecięcia wstęgi dokonał min. pan wójt Ziemba i prezes Fundacji pan Wadowski. Ale kilka dni później w relacji z uroczystości jaka ukazała się na gminnym portalu, na zdjęciach wstęgę przecinał już tylko sam pan wójt Ziemba, a jakimś magicznym sposobem pan Wadowski wyleciał poza kadr, prawie tak jakby go tam wogóle nie było. Bajeczka jest nietypowa bo wcale nie skończyła się dobrze i to nie było tak, że żyli długo i szczęśliwie.
  Tak naprawde to wcale nie jest bajeczka tylko najprawdziwsza prawda. Wydarzenia sprzed 5 lat zapadły mi w pamięć w sposób szczególny, bo obnażyły hipokryzję i małość pewnego człowieka. I temu samemu człowiekowi marzy się teraz powtórka z tamtej sytuacji. Ale tym razem się to nie uda - no pasaran.
 • 2018-10-28 17:48:18  ŻałujęWyszło prawdziwe oblicze naszego wodza! Szkoda że tak wielu mieszkańców Naszej gminy przekonała się o tym dopiero teraz!
 • 2018-10-28 17:31:48  !!!!cytat z fb byłego wójta:
  "Jednak zaproponowane miejsce nie jest godne aby akurat tam posadowić tablicę."
  I to facet mający na koncie prawomocny wyrok za łapówkarstwo będzie decydował za mieszkańców co jest bardziej czy mniej godne ?????? Panie Ziemba, czy pan ma jeszcze jakąś godność i resztki honoru ??????? Idź już człowieku gdzieś daleko i wracaj więcej. Mówienie o łączeniu ludzi w naszej gminie naprawdę nie przystoi takiej kreaturze.
 • 2018-10-28 17:30:00  K.RCzytam to ostatnie pismo jeszcze raz i nie widzę w nim żadnej wzmianki o tym, że Gmina proponuje inne miejsce na tablicę. W tym piśmie jest wyraźna odmowa. Nie ma też ani słowa o tym, by prezes Fundacji Zwiastun został zaproszony do rozmowy, kontaktu.

  A teraz się odwraca kota ogonem i obwinia Wadowskiego, ze buduje podziały.
 • 2018-10-28 17:22:35  ciekaweDziwne jest to, że pismo ma datę 11.10.2018 a dotarło do adresata dopiero prawie dwa tygodnie później. Poczta zastrajkowała? Czy takie pismo przed wyborami mogło by zaważyć na ostatecznym wyniku i dlatego nie zostało dostarczone wcześniej?
 • 2018-10-28 17:06:25  LucynaAle co mają ludzie słyszeć ? Że się ktoś nie dogaduje? Większości to i tak nie interesuje. Widać po frekwencji w wyborach.
 • 2018-10-28 17:03:43  Jasnowidz Już jest odezw na fb u Z. Wiedziałem że tak będzie...
 • 2018-10-28 16:57:23  AA gdzie ma z tym pójść żeby ludzie usłyszeli? Może dać ogłoszenie do Echa Gminy?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.