BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

12 Marca 2018ZNOWU WANDALE I ZŁODZIEJE NA LOTNISKU MODELARSKIM W BOBROWNIKACH

W niedzielę 11 marca 2018 roku modelarze ze Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach rozpoczęli sezon. Pierwsza wizyta na lotnisku nie była dla nich przyjemna.

Z przykrością stwierdzili, że ich praca kolejny raz została zdewastowana.

Wyłamano wspornik podtrzymujący i ukradziono wiatromierz.

       
          Tak było                                                                         tak jest obecnie

Pocięto siatkę, ucięto i ukradziono linki stalowe podtrzymujące ją.
Siatka służyła do ochrony często odwiedzających ich mieszkańców okolic przed przypadkowym spotkaniem

z obracający się śmigłem modelu.

      
Zniszczono stół ogrodowy
    


Modelarze stwierdzili też szereg drobniejszych dewastacji jak np. połamane wieszaczki, połamane stojaki pod worki na śmieci, nie mówiąc już o zdewastowanej pojazdami murawie, o którą się tak troszczą.Wandali i złodziei kosztowało nie mało trudu by ominąć zaporę zagradzającą wjazd na tereny lotniska o czym świadczą poniższe zdjęcia.

    

Może nawet uszkodzili swoje pojazdy.

Na pewno odezwą się głosy, przecież nie ja to zrobiłem itp., ale pomyślcie, czy jajecznica z 11 jajek – 10 zdrowych i jednego „zbuka”, to dobra jajecznica?  
Powyższy wandalizm i złodziejstwo na pewno nie mogło być niezauważone przez często spacerujących
z pieskami w tych terenach okolicznych mieszkańców.
Może któryś z nich zdobędzie się na odwagę i wskaże wandali? Chyba nie wszyscy mieszkańcy okolic lotniska chcieli by mieć “łatkę” złodziei i wandali!
zdjęcia i materiał do publikacji nadesłał Stanisław Szczęśniak 
NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (6):

 • 2018-03-13 09:31:26  StanisławSzanowni!
  Jak widać z wpisów problem jest. Nikt z nas nie chce nikogo osądzać, nikogo obrażać, ale czy możemy obojętnie podchodzić do problemu wandalizmu i złodziejstwa. Dziś może ktoś stwierdzić, mnie to nie dotyczy, ale jutro już może być okradziony, jego mienie ukradzione, a może jego dziecko wpadnie do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej lub spadnie z wiaduktu pozbawionego barierek. Nam zniszczeń tez z pewnością nie narobił żaden porządny mieszkaniec okolic. Wandalizmu dokonali ludzie bez honoru i wyobraźni. Jesteśmy na Waszych terenach od roku 2011. Z większością mieszkańców otaczających nas zabudowań mamy dobre kontakty. Przychodzą nawet całymi rodzinami popatrzeć na loty modeli, porozmawiać, a nieraz nawet przedstawić nam swój problem. Teraz my sygnalizujemy Wam nasz problem, zwracamy się o pomoc, gdyż ktoś niszczy naszą pracę. Nie mówimy, że wandalizmu i złodziejstwa dokonał ogół mieszkańców, bo to byłaby nieprawda, ale na tych terenach, o czym świadczą poniższe wpisy, znalazły się jednostki które tego dokonują. Może nieświadomie, może z głupoty, a może by mieć na puszkę piwa. Nikt nie zna lepiej okolicy jak Wy, stąd pokazanie problemu i nasz apel poprzez Waszą telewizję. Może w ogródku zobaczycie kręcący się wiatraczek jak na zdjęciu, może rodzic zobaczy w rzeczach dziecka podobny element - liczymy na Waszą pomoc. Nie chcemy by nasze kontaktu uległy pogorszeniu. Jesteśmy zadowoleni gdy przychodzicie do nas, może Wasze pociechy też będą chciały budować modele, a może w efekcie pobytu z nami pójdą do szkoły kształcącej kadry dla lotnictwa. Liczymy też, ze ktoś z Was coś wie i będzie miał odwagę przeciwstawić się wandalizmowi i złodziejstwu.
  Z pozdrowieniami
  Stanisław
 • 2018-03-13 07:40:54  ZGNie obrażaj bydła, bydło nie kradnie. Porównywanie takich do bydła, do świń jest krzywdzące dla zwierząt.

  Generalnie trzeba by poustawiać kamery gdzie się da, bo kradnę, bo wywożą śmieci..
 • 2018-03-13 07:28:07   Teraz bydło wzięło się za demontaż barierek z ocynku na wiadukcie od strony Wesołej, wcześniej wyszabrowali wszystkie żeliwne pokrywy studzienek.
 • 2018-03-12 21:59:43  AlaTo co zrobili wandale zasługuje na potępienie ale niekoniecznie należy mieć pretensji do mieszkańców. Równie dobrze mogło to nastąpić w nocy, kiedy nikt z pieskami nie spaceruje. Nie złapano za rękę więc nie należy osądzać.
 • 2018-03-12 20:09:29  StanisławChodzi mi właśnie o to by nie uogólniać!
 • 2018-03-12 19:44:49   ?cyt: " Chyba nie wszyscy mieszkańcy okolic lotniska chcieli by mieć “łatkę” złodziei i wandali!"

  Panie Szczęśniak o co panu chodzi?
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.