BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

6 Marca 2018WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE DLA GMINY BOBROWNIKI


WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE DLA GMINY BOBROWNIKI
 
Gmina Bobrowniki uzyskała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Polscy liderzy wykorzystywania funduszy europejskich", za projekt "Remont budynku amfiteatru w Rogoźniku z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych".
O nominacji zostaliśmy poinformowani osobiście przez organizatora konkursu – informuje Wójt Gminy, Arkadiusz Ziemba. Największe wrażenie zrobił na organizatorze projekt pn."Remont budynku amfiteatru w Rogoźniku z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych". Otrzymaliśmy gratulacje i uznanie za kształt inwestycji – dodaje Wójt.
Przedstawiciele dziennika Rzeczpospolita, podkreślali w uzasadnieniu nominacji, że gmina ma na koncie już bardzo wiele innych skutecznych realizacji, mimo to, a może właśnie dlatego nie spoczywa na laurach, co idealnie wpisuje się w strategię Inteligentnego Rozwoju. Głównym inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym oraz współorganizatorem wyróżnienia jest sekcja „Rzecz o Innowacjach / Rzecz o Inwestycjach / goPL”. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej.
Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Laureatem edycji 2017 w kategorii "Człowiek roku" został ówczesny Minister Rozwoju i Finansów, Mateusz Morawiecki. 
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest odpowiedzią na nową perspektywę unijną 2014-2020. Laureatami zostają podmioty realizujące innowacyjne projekty w skali krajowej, europejskiej i globalnej, a także podmioty realizujące nowatorskie inwestycje przekładające się na zrównoważony i inteligentny rozwój kraju, a tym samym podniesienie standardu życia lokalnej społeczności. Projekty mogą być realizowane ze środków europejskich, krajowych lub z budżetu własnego. Celem PNIR jest wyróżnienie innowacyjnych i nowatorskich działań oraz ich promocja wśród jak najszerszego grona opinii publicznej, jak zakłada polityka unijna.
Nominacja ta jest dla naszej gminy olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że lata pracy nad jej rozwojem i wdrażanie optymalnych, a jednocześnie wielowymiarowych rozwiązań procentuje. Pracujemy w ten sposób na przyszłość naszej gminy i satysfakcję naszych mieszkańców, bo gdzie najlepiej się mieszka, jak nie w gminie utytułowanej mianem Inteligentnie Rozwijającej się – podsumowuje nominację Małgorzata Bednarek, Zastępca Wójta.
 
Amfiteatr, na który zwrócił uwagę inicjator nagrody, to obiekt niezwykle charakterystyczny i znany wielu mieszkańcom Województwa Śląskiego jeszcze z okresu swojej świetności z lat 80-tych. Dzięku funduszom unijnym perła odzyskuje swój blask. Trwają prace końcowe na obiekcie, a władze gminy przewidują oddać go do użytkowania już w kwietniu tego roku. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem wyjątkowego albumu pokazującego historię parku i amfiteatru właśnie. Wydawnictwo ma być jednym z materiałów promujących Gminę Bobrowniki i jej walory na terenie województwa i kraju. Do włączenia się prace nad albumem zapraszamy wszystkich mieszkańców. Poszukujemy zdjęć z prawatnych zbiorów mieszkańców, chętnie poznamy także historie z parkiem związane – zachęca Zastępca Wójta, Małgorzata Bednarek.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Referatem Rozwoju i Promocji Urzędu Gminy pod nr 032 287 78 87 wew.37.
 materiał do publikacji na naszym portalu wysłała Pani Małgorzata Bednarek, Zastępca Wójta.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.