BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

9 Listopada 2015Święto Niepodległości w Bobrownikach, 11 listopada 2015

Wywiad Julii Mościńskiej ze Zbigniewem Wodeckim przeprowadzony bezpośrednio po występie.


Relacja filmowa z przebiegu całej uroczystości Święta Niepodległości w Domu Kultury w Bobrownikach
Szanowni Czytelnicy


Jak co roku w dniu Święta Niepodległości 11 listopada, tak i w tym roku podczas uroczystych obchodów Święta zostały wręczone doroczne nagrody Złotych Bobrów.  Nagroda ta jest ustanowiona przez Gminę Bobrowniki jako honorowe wyróżnienie dla osób lub instytucji, które swoją działalnością i postawą przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Bobrowniki  na jej terenie i poza nim.
Patronat nad całością spraw związanych z przyznawaniem nagrody sprawuje Wójt Gminy Bobrowniki, natomiast sprawami organizacyjno-formalnymi zajmmuje się Gminny Ośrodek Kultury. Nagrody są w formie statuetki wykonanej z brązu a przedstawiającej trzy bobry na cokole. Statuetki przyznaje Kapituła Nagrody w dwóch kategoriach:
- Pro Publico Bono
- Lider Gospodarczy

Ponieważ lista kategorii Nagrody Złotych Bobrów, jak również skład Kapituły oraz sposób zgłaszania kandydatów do nagrody zmieniał sie praktycznie co roku przez ostatnie 4 lata, dlatego postanowiliśmy dla Państwa informacji zamieścić skany trzech ostatnich wersji regulaminów przyznawania nagrody (poniżej). Szkoda że w aktualnej wersji w składzie Kapituły nie znajdują się już laureaci nagrody z poprzednich lat. 

Fundacja Zwiastun w tym roku (podobnie zresztą jak i w dwóch poprzednich latach) zgłosiła do Nagrody Złotych Bobrów swoich kandydatów. Są to: 
- Pani Halina Gajdzik, Wolontariuszka Stowarzyszenia na Rzecz Zabytkowego Kościoła w Bobrownikach (treść zgłoszenia)
- Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji PRO-FORTALICJUM (treść zgłoszenia)
W poprzednich edycjach nasi kandydaci niestety nie zyskali uznania w oczach Kapituły, ale mamy nadzieję że uda się w tym roku.

Redakcja Bobrowniki.TV

Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2012 strona 1
Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2012 strona 2
Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2013 strona 1
Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2013 strona 2
Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2014 strona 1
Regulamim przyznawania Złotych Bobrów 2014 strona 2

Obchody 97 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości Polski w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Dhabi

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (23):

 • 2015-11-23 14:53:12  Zobowiązana Składam serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu BRYNICA, Chórowi Męskiemu z Dobieszowic,
  Stowarzyszeniu na Rzecz Ochrony Zabytkowego Kościoła w Bobrownikach,
  Stowarzyszeniu na Rzecz Zabytków Fortyfikacji PRO-FORTALICJUM i Fundacji ZWIASTUN -
  za listy gratulacyjne przesłane z okazji otrzymania honorowej odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" .
  Wszystkim, którzy gratulowali mi bezpośrednio, dziękuję równie serdecznie.

  Otrzymane odznaczenie i wszystkie słowa uznania przyjmuję jako zobowiązanie do dalszej pracy społecznej na rzecz dokumentowania historii i zabezpieczenia materialnego świadectwa kultury
  naszej Małej Ojczyzny.

  Przy okazji dziękuję Stowarzyszeniu „Brynica” i Fundacji „Zwiastun”,
  które na moją działalność zwróciły uwagę i do tego honorowego odznaczenia mnie nominowały.

  Halina Gajdzik
 • 2015-11-22 15:53:08  barbara Święto Niepodległości -uroczystości wzniosłe -czy Wójt nie potrafi przemówić bez czytania ,tylko to co mu inni napiszą.
 • 2015-11-20 16:25:35  obserwujący Dwulicowy faryzeusz-głosują za nim osoby którym proponuje przywóz swoim samochodem. Narzuca się po mszy lub okazyjnie aby stworzyć pozory , że jest bezinteresowny.
 • 2015-11-19 22:59:07  nie-znajomyale większość osób z jego regionu nie ma raczej większych korzyści z jego "aktywności", także jednak chyba wiele osób jest nieświadomych na kogo głosuje...
 • 2015-11-19 08:15:57  znajomyCi co narzekają i krytykują na niego nie głosują. Głosują ci co nie wiedza jaka to postać albo wiedzą ale jest im potrzebny do osiągania osobistych korzyści.
 • 2015-11-18 17:17:43  baczny obserwatordo Doroty - wszyscy narzekają na P. Przybylaka, gdzie się nie spojrzeć, już sam nie wiem którą zresztą kadencję, a mimo to ludzie na niego głosujecie? to ja już nie mogę tego pojąć, narzekają ale głosują. Albo narzekacie i głosujecie na kogoś innego, albo głosujecie i mordoklejka na deser :P
 • 2015-11-17 11:47:30  pseudopolakbobrowczaninWitamy w Monaco!!!!
 • 2015-11-17 08:54:17  bobrekA pracy p. Gajdzik nie widzi. Gmina też nie . Dopiero p. Hetmańczyk z Dobieszowic i p. Wadowski z Bobrownik. Minister Kultury uznała, że za taką działalność zasługuje na medal. Miała rację.
 • 2015-11-16 21:18:54  danutaSt. SKÓRĘ rekomendował do nagrody BOBRÓW radny PRZYBYLAK .To taki sam DOMOKRĄŻCA -z Wójtem chodził po domach przed wyborami wychwalają c jego zalety.
 • 2015-11-15 21:27:18  kibicpan Skóra jest wyróżniającym sie działaczem w orle bobrowniki i został odznaczony w klubie cyklon rogoznik na jubileuszu zostali nagrodzeni przez pzpn osoby jakie ze sportem nie maja nic wspolnego albo dzialaja od pol roku tak to juz jest
 • 2015-11-15 20:37:53  barbaraP.SKÓRA chodząc po głosy z Wójtem przed wyborami został wyróżniony zarabiając ksywę "lizus"
 • 2015-11-15 12:04:22  yWstyd, że Gmina nie wie jakie święto obchodzi 11 listopada .
 • 2015-11-14 09:14:49  WieslawSerdeczne gratulacje!!!
  Wspaniała relacja na żywo.Jest mi niezmiernie miło, że moglismy z dalekiego Dubaju podziwiać na żywo piękną uroczystość poświęconą 97 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski -na terenie naszej małej Ojczyzny Gminy Bobrowniki.Tym bardziej, ze była ona połączona z wręczaniem statuetek dla wybitnych postaci naszej Gminy.Jestem dumny a zarazem poczułem się wyróżniony, bo byla to jedyna relacja na żywo, którą udało mi się zobaczyć z kilkudziesięcioosobową grupą Polonii w Emiratach. Gratuluję wszystkim laureatom,podziwiam naszą uzdolnioną muzycznie młodzież, jak również biję brawo dla Zbigniewa Wodeckiego. Dziekuję serdecznie tym, którzy mają oczy szeroko otwarte i potrafią docenić pracę i zaangażowanie tych, którzy swój cenny czas przeznaczają bezinteresownie dla innych.
  SZUKRAN . Serdecznie pozdrawiam wszystkich aktywnych internautów Wiesław Urbańczyk
  Wielkie podziekowanie za światową promocję naszej Gminy.
 • 2015-11-13 23:49:46  Obserwatorkai serdecznie dziękujemy Panu "królowi" wszechwładnemu Arkadiuszowi za kolejne pośmiewisko !, ale władza raczej tego nie zauważyła, liczą się układy w obstawianiu stanowisk swoimi przydupasami i foto z vipami za nasze podatki !, mam nadzieję,że poinformuje Nas - podatników, Wójt o konsekwencjach tej żenady !, oczywiście, rozumiem, nie łatwo było zauważyć o co chodzi !, - bo wieś tańczy i śpiewa, a "król" karty rozdaje !, Gmina Bobrowniki = Monako ? czy ? już ? - uchodzcy >?
 • 2015-11-13 22:24:46  OBSERWATORI Indonezji. Co wybieramy?
 • 2015-11-13 22:20:35  OBSERWATORTo flaga Monako.
 • 2015-11-13 20:44:58  patriota1Tego jeszcze nie było!! Ale cóż się dziwić! Takiej gafy nie powinno sie wybaczać! Święto naszej Ojczyzny, impreza dla vipów , wielka gala i pompa i taka wpadka! Impreza powinna zostać przerwana i kompromitująca dekoracja natychmiast powinna być zdjęta! To jest przejaw ignorancji polskich symboli narodowych, obraza uczuć patriotycznych i brak świadomości narodowych wszystkich, którzy przygotowywali uroczystość. To obraża uczestników imprezy. Wstyd!!! A może to dowód jawny, że w naszej gminie wszystko jest na odwrót!
 • 2015-11-13 19:10:28  potriotaPatrioci państwa MAROKA. Wstyd dla nagrodzonych przy takiej fladze odbierać nagrody, niech nigdzie nie pokazują tych zdjęć.
 • 2015-11-13 18:24:03  OBSERWATORFLAGA CZERWONO-BIAŁA !!!!!!!!! WSTYD.
 • 2015-11-12 22:09:36  podsłuchaneTo prawda pan Stanisław Skóra/nie Skórka/ aż tak wielkim działaczem nie był i nie jest.
  Zbierać składki i prowadzić kronikę,przy tym będąc v-ce Prezesem to przecież nie treningi !
  Został doceniony za chodzenie z p.Wójtem po głosy przed wyborami do Samorządu.
  Ma zdrowe nogi i głowę.
  Trzeba przyznać ,że jest uczynny dla sąsiadów.
 • 2015-11-12 08:27:03  poprawkaPan Stanisław Skórka nie działał przy kościele zabytkowym jak podano w tekście nominacji do Złotych Bobrów. Tak jak cała Rada Parafialna działał tylko przy nowym kościele.
 • 2015-11-12 02:08:18  Halina WęgrzynOczywiście wiem i rozróżniam nagrody. "Złote Bobry" to statuetki za szczególne osiągnięcia i bezinteresowną pomoc, Czyli jak sama nazwa głosi dla:Liderów Gospodarczych i Pro Publico Bono.Goście zaś otrzymują maskotkę "Bobra"jako dowód wdzięczności i na pamiątkę.
  Mówiąc o rozdawaniu"Bobrów"chciałam podkreślić,że P.dyr GOK widzi potrzebę podziękowania za występ czy spotkanie z mieszkańcami.
  Dziękujemy Pani za umożliwienie nam poznawania ciekawych ludzi

 • 2015-11-11 20:52:58  Halina WęgrzynNajszczersze gratulacje pani Halino Gajdzik za otrzymany medal za wspaniałą pracę na rzecz upowszechniania kultury nie tylko na naszym terenie ale swoją wydawniczą działalnością obejmujesz tereny spoza naszej Gminy.
  Dzięki Tobie i Twojego zespołu nasz zabytkowy kościółek nabrał wspaniałego wyglądu i wartości historycznej.Życzę CI zdrowia i ciepła ze strony mieszkańców.Chylę czoło.
  Słowa uznania za piękne podziękowanie tym,którzy docenili Twoją mrówczą pracę i typowali Cię do tej wspaniałej państwowej nagrody. Przykre jest tylko to ,że trzykrotnie nominowana do nagrody "Złotych Bobrów"kapituła nie zatwierdziła Twojej osoby.A rozdaje się "Bobry"nawet przyjeżdżającym do nas gościom/aktorom,malarzom.muzykom i t.p
  Na ciepło ze strony naszego proboszcza i docenienie Twoich wysiłków liczyć nie możesz.A nawet chyba nie chcesz..Po dzisiejszej uroczystej wieczornicy z okazji Święta Niepodległości w kuluarach wrzało,że nasi księża nie znaleźli czasu dla uświetnienia swoją osobą samego Święta i tak zaszczytnego Twojego odznaczenia.
  Na tę naszą ,gminną uroczystość przybyli księża z innych sołectw.Dla nich ważny jest kontakt ze społecznością ,w której pracują.
  No cóż .W naszej parafii 11 Listopada będzie w niedzielę czyli 15.11. na mszy z ofiarą za tych co po 26 latach dobrze głosowali.Bez komentarza.
  Gratulacje dla pana Stanisława Skóra za pracę w sporcie bobrownickim odznaczonym "Złotymi Bobrami"
  Pozwolę sobie tutaj pogratulować mojemu szkolnemu koledze Włodkowi Flak z Rogoźnika za Jego wieloletnią wspaniałą pracę"Monografia Rogoźnika"i nie tylko,którą wcześniej miałam przyjemność widzieć we fragmentach.Kolega dzielił się ze mną informacjami jak zdobywał materiały do tej książki.
  To wysokiej klasy człowiek PRACUŚ.
  Jeszcze raz wszystkim nagrodzonym gratuluję.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.