BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

7 Grudnia 2015Otwarcie Biura Poselskiego Barbary Dziuk

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (8):

 • 2015-12-13 12:56:30  pollCzy ktoś odpowie jednoznacznie na podstawowe pytanie; czy adwokatom zależy na tym aby prawo było proste i czytelne dla każdego bez możliwości róznych interpretacji, czy aby było zagmatwane z mozliwością róznych interpretacji?
 • 2015-12-12 16:02:09  obi-kenobiTrybunał Konstytucyjny i awantura wokół niego jest co prawda żenująca i pokazuje klasę tych co się do władzy po 8 latach dorwali. Ale problem jest większy w cieniu tego co głośne. Sejm przyjął klika dni temu ustawę znoszącą ograniczenia w wydatkach budżetowych, znowelizował budżet państwa na 3 tygodnie przez końcem roku zwiększając deficyt, giełda leci na łeb na szyję, a waluty co dzień kosztują drożej. To są prawdziwe problemy jakie generują się lawinowo po zmianie władzy. I to problemy które za chwilę dotkną przeciętnego Polaka - bo np. jak euro będzie po 4,5 albo więcej to połowa Polaków na urlop nie pojedzie. I nie pomoże tu żadne śmieszne 500 zł na dziecko (jeżeli ktoś je w ogóle dostanie) bo z drugiej strony każdy straci dwa razy tyle.
  Pytanie do Pani Poseł powinno brzmieć jak głosowała w sprawach gospodarczych i czy czuje się współodpowiedzialna za widoczny w ostatnim miesiącu gwałtowny spadek kursu złotówki czy indeksów giełdowych. Ale czego tu oczekiwać - nie sądzę żeby pani Poseł miała pełną świadomość tego co się w kraju dzieje, przecież prezes każe głosować to się głosuje jak każe.
 • 2015-12-11 23:42:15  telewidzciekawe czasy nastały:
  http://natemat.pl/164875,kaczynski-poruszyl-tlum-na-miesiecznicy-smolenskiej-a-ten-z-krzyzami-ruszyl-na-media-dziennikarz-tvp-poturbowany
 • 2015-12-11 15:31:25  wyborcaCo do zasad tworzenie prawa - zgadzam się. Prawo stanowione przez parlament powinno być jednoznaczne i nie pozostawiające zbyt dużego pola do interpretacji, bo to zawsze powoduje potem problemy. Przykładem może być nasze prawo podatkowe - pełne dziur i nieścisłości za które obrywają zwykli obywatele.
  Ale co do poruszonego tematu to wydaje mi się że tu nie ma o czym dyskutować. Bo co jest niejasnego albo nieścisłego w art. 190 ust. 1 Konstytucji RP ("Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne") ?? A przypominam że obowiązująca Konstytucja została uchwalona w 1997 roku (zatem nie za czasów poprzedniego systemu) i została przyjęta w powszechnym referendum.
  Nie uważam żeby prawo w naszym kraju było dobrej jakości (bo nie jest), ale każdy praworządny obywatel stosuje takie prawo jakie obowiązuje aktualnie, a jeżeli mu ono nie odpowiada powinien dążyć do tego żeby je zmienić - ale od tego są cywilizowane metody. To co się aktualnie dzieje rodzi niebezpieczne precedensy (vide: ułaskawienie Kamińskiego przed zakończeniem procesu) i może być przyczyną do coraz większej anarchii, którą za chwilę będzie ciężko opanować.
  A niestety również Pani Poseł otwierająca swoje śliczne biuro na relacji powyżej przykłada do tego rękę głosując w Sejmie tak jak nakazuje linia partyjna PiS-u a nie zdrowy rozsądek.
 • 2015-12-11 15:03:07  pollCzy to wszystko co się dzieje to nie brak przewidywania i dokładności podczas tworzenia
  ogólnie mówiąc przepisów prawnych czy inne czynniki sprzyjające tak tworzonemu prawu?
  Tyle mądrych głów o wieloletniej praktyce brało w tym udział i co nie potrafili przewidzieć pewnych możliwych zdarzeń? Pewnie ktoś napisze „mądry Polak po szkodzie” tak ale statystyczny Polak a nie prawnik. Tworzący prawo nie powinni nigdy używać tego powiedzenia w stosunku do stworzonego prawa ponieważ to powinno narażać ich na śmieszność

  Gdyby istniały takie zapisy które nasuwają się w pięć minut i to tylko nieliczne.

  1 Trybunał Konstytucyjny zawsze orzeka w pełnym składzie (sędziowie trybunału maja
  odpowiednie uposażenia aby zawsze być obecni i zajmować się tylko pracą w trybunale).
  Wyjątkiem może być udowodniona choroba sędziego uniemożliwiająca udział
  w orzekaniu, potwierdzona stosownym zwolnieniem lekarskim potwierdzonym przez tego
  sędziego. Lub potwierdzony brak zdolności do podejmowania czynności prawnych.

  2 Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie mogę prawa brać udziału w tworzeniu
  przepisów prawnych (tu podać pod jakim rygorem prawnym np. utrata tytułu Sędziego
  Trubunału Konstytucyjnego i możliwości wyboru na zawsze)

  3 Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie mogę orzekać w sprawach dotyczących
  Trybunału Konstytucyjnego.

  4 Sejm RP obowiązującej kadencji może wybrać tylko taką liczbę Sędziów Trybunału
  Konstytucyjnego jakiej liczbie kadencja w TK upływa w czasie trwania kadencji tego
  sejmu do ostatniego dnia, godziny jej trwania. Dotyczy to także wakatu z powodu odejścia
  z przyczyn naturalnych i tu też powinno nastąpić uzupełnienie składu na tych samych zasadach.

  5 Z każdej ustawy, każdego regulaminu , każdego przepisu powinien zniknąć zapis
  niezwłocznie, to pole popisu do nadużyć. Dobrze wiedzą o tym tworzący prawo
  (między innymi dzięki takim zapisom prawnicy maja co robić).
  Zapis niezwłocznie powinien być wszędzie zastąpiony dokładnym określeniem ilości
  dni kalendarzowych. Każdy kto nie dopełni tak określonego zapisu (ilość dni) powinien
  z urzędu ponieść skutki prawne stosowne do ciężaru sprawy którego niedopełnienie
  dotyczy.
  Po analizie sytuacji zastanowiłbym się nad na systemem prawnym. orzekania w sprawach
  dotyczących konstytucyjności tworzonego prawa w naszym kraju. W Stanach Zjednoczonych
  o zgodności z Konstytucją orzeka Sąd Najwyższy, który orzeka także w innych sprawach.
  Czy nie byłoby taniej dla nas wszystkich? Przyjmując inne zasady wyboru nigdy nie da się uniknąć upolitycznienia Trybunału. Tak na marginesie przypomnę ustawa o trybunale pochodzi 1985 r. a więc
  z innej epoki.
 • 2015-12-11 09:37:17  wyborcaPani Poseł ponieważ dość aktywnie się Pani udziela na tym forum, to chciałbym zadać pani pytanie związane z aktualną sytuacją polityczną. Czy Pani zdaniem polski rząd może uznać wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny za nieważny i odmówić jego publikacji w Monitorze Polskim oraz odmówić jego wykonania ?? Czy w Konstytucji RP jest jakiś zapis umożliwiający rządowi takie postępowanie ?? Czy Pani będąc posłem partii PiS zgadza się z takim postępowaniem i podpisuje się Pani pod takim przypadkiem jawnego łamania Konstytucji ??
  I pytanie retoryczne - czy ja jako obywatel tego kraju idąc tym samym tokiem myślenia co rząd mogę powiedzieć że nie zgadzam się z nakładaniem na mnie podatków i danin publicznych i przestać je płacić od dziś ?? I proszę nie pisać że rząd ma poparcie społeczne, bo gdybym ja zapytał teraz w referendum o to czy obywatele chcą płacić podatki to miałbym przynajmniej 90% odpowiedzi że nie.
  Mam nadzieję że ma Pani na tyle odwagi i szacunku dla wyborców że będzie Pani w stanie określić swoje stanowisko w kontekście powyższych pytań.
 • 2015-12-10 12:58:36  G. KPani Basiu nie zmarnowałem głosu oddając na Panią w wyborach do Sejmiku Śląskiego i pewien jestem że również oddany głos na Panią to strzał w 10. Życzę wytrwałości i w pełni wykorzystania mądrości i wiedzy którą Pani Basia posiada a z pełnym poparciem dla Pani będzie dobrze.
 • 2015-12-07 23:48:41  Barbara Dziuk Poseł RPDziękuję za życzliwość i proszę wszystkich o pomoc w realizowaniu zamierzeń ważnych dla rozwoju regionu i Polski. Jestem przekonana, że razem możemy więcej. Wszystko przed nami. Pozdrawiam serdecznie.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
Pogoda Bobrowniki z serwisu

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.