BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

24 Stycznia 2011Spotkanie Rady Sołeckiej z Senatorem R.P.

22 stycznia 2011 r. o godz. 17.00 odbyło się spotkanie Rady Sołeckiej z Senatorem R.P. Zbigniewem Meresem.

W spotkaniu uczestniczyli Radni Gminy i Powiatu:


Lidia Polak
Adam Nocuń
Jacek Mościński
Stanisław Przybylak
oraz zaproszony przez Sołtysa p. Tadeusz Sokoła.
 

Spotkanie przebiegało w spokojnej, roboczej atmosferze( w odróżnieniu od spotkań, które widzimy w Sejmie). Zebranych powitał sołtys Włodzimierz Koźmiński przedstawiając cel spotkania: zapoznanie Senatora z problemami, z jakimi borykają się mieszkańcy naszego Sołectwa.


Jako pierwszy głos zabrał Radny Gminy Adam Nocuń relacjonując problem prowadzenia linii

kolejowej na naszym terenie. My mieszkańcy nie będziemy mieć żadnych korzyści z prowadzonej

inwestycji.Najbardziej ucierpią na tym mieszkańcy kol. Namiarki.


Szukamy ludzi-powiedział Radny,którzy w jakiś sposób mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego

problemu.Wysyłane do Marszałka i Wojewody w Katowicach nasze wnioski i analizy utrudnień nie znajdują zrozumienia.


Uzupełniając wypowiedz przedmówcy, Radny Jacek Mościński dodał, ze do tej pory nie wiemy, który z 3 projektów będzie realizowany,A słyszy się jeszcze o budowie drugiej linii dla pociągów pospiesznych. Chcemy, aby każde miasto uczestniczyło w kosztach tej inwestycji. Nie tylko nasze Sołectwo. Kolejnym tematem był teren po szybie podsadzkowo-wentylacyjnym kop. Julian/ Piekary Śl. o obszarze ok. 5 ha. Ten problem przedstawił p.Tadeusz Sokola.


Mieszkańcy złożyli ok. 200 podpisów pod petycją do Premiera Waldemara Pawlaka, aby Izba Skarbu Państwa przekazała ten teren Gminie Bobrowniki a konkretnie sołectwu Bobrowniki. Obecnie zostały one przekazane Powiatowi Będzin.Były Starosta, pan Lazar,wyznaczył datę sierpniową 2010 r. na przeprowadzenie przetargu publicznego tego terenu.


Do przetargu nie doszło.Byłemu Wójtowi Gminy , Mirosławowi Rabsztynowi i Radnym ubiegłej kadencji udało się przekonać Starostę,aby wstrzymać się z przetargiem do czasu nowych wyborów. Wyznaczono termin II kwartał 2011 Gmina w tym czasie opracuje nowy plan infrastruktury tego terenu. Chodzi o to by w Umowie-Sprzedaży zastrzec zagospodarowanie tych ziem na cele przemysłowe.Chcielibyśmy , powiedział p.Jacek Mościński, aby teren został skomunalizowany, oddany pod budownictwo indywidualne.

 

Senator Zbigniew Meres z uwagą przysłuchiwał się wypowiedziom i dyskusji na pow. tematy. Zabierając głos powiedział, że Jemu zależy na dobrej współpracy z każdą Wspólnotą, z każdym Sołectwem i bardzo konkretnie określił swoje działanie w tych tematach. A mianowicie: obiecał, ze w miarę swoich kompetencji może być łącznikiem w ich realizacji. Musi mieć konkretną wiedzę. zebrane materiały, których na dzień dzisiejszy nie posiada. Należy to wszystko sprawdzić, zinwentaryzować i rozeznać jakimi właściwymi środkami dojść prawdy.Nie obiecuje, ze będzie to całkowicie zgodne z naszymi zamiarami, ale poznamy kolejne drogi działania Bez względu na efekt końcowy. Podpowie też ,do kogo z tymi tematami jeszcze się udać.


Senator zaprosił Radnych t.j. Adama Nocunia i Jacka Mościńskiego do swojego biura z materiałami, które już posiadają. Nie ukrywaliśmy zadowolenia z przebiegu spotkania i chęci pomocy.
 

Pod koniec spotkania pan Tadeusz Sokola przedstawił zebranym temat rozlewania się małych i większych rzek na terenie Gminy.Należałoby pogłębić ich koryta, umocnić wały tam, gdzie to widać gołym okiem.Nie czekać na kataklizm powodziowy.Należy ten problem poruszyć na Sesji Rady Gminy.


Sołtys poinformował zebranych o terminie wyborów nowego Sołtysa i Rady Sołeckiej. Przypada on na 10 lutego 2010. Będą również informacje pisemne.

 

Dla serwisu Bobrowniki.TV: Halina Węgrzyn

 

P.S
Osobiście apeluję do mieszkańców naszego sołectwa, by uczestniczyli w :


Sesjach Rady Gminy , Rady Soleckiej i zebraniach wiejskich. Poruszane tematy dotyczą nas wszystkich. Naszym Radnym bardzo potrzebne jest wsparcie. Szczególnie teraz, w nowej powyborczej sytuacji.
 

Halina Węgrzyn

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (2):

 • 2011-01-30 15:03:20  XI już Cię lubię sąsiedzie. W końcu pobili pianę i ... poszli.
 • 2011-01-29 16:18:10  sąsiadNo no.. majstersztyk. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Wybory na sołtysa i jesienią na Senatora.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.