BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

31 Paźdźiernika 2011MANEWRY AIRSOFTOWE Rogoźnik 30 października 2011Pragniemy w ten sposób połączyć nasze hobby z przybliżaniem chwalebnej historii oręża polskiego młodym uczestnikom naszych rozgrywek.


Walczyli o niepodległą Polskę

Przyjechali do Rogoźnika z Gliwic, Rudy Śląskiej, Knurowa, Olkusza i wielu innych miast województwa śląskiego i małopolskiego. Przyjechali by stanąć pod polską flagą i walczyć z niemieckim okupantem. 30 października prawie 150 miłośników airsoftu wzięło udział w, zorganizowanych przez 1. Śląsko-Dąbrowski Korpus Airsoftowy manewrach pod nazwą „Powstanie Zamojskie”, obrazujące przebieg walk partyzantów polskich i radzieckich z niemieckim okupantem na Zamojszczyźnie w 1944 roku.

Uzbrojeni w repliki prawdziwych karabinów, kilka minut po 9 rano rozpoczęli szturm na niemieckie umocnienia. W ciągu kilku godzin walk powoli, lecz systematycznie spychali przeciwników z ich pozycji. Serie z karabinów przecinały spokojne powietrze a odgłosy wybuchów niosły się nad niemieckimi schronami.
- Kolejna edycja Powstania Zamojskiego nie zawiodła oczekiwań chyba nikogo. Szybkie tempo prowadzonych działań jak i profesjonalne podejście w przygotowaniu imprezy sprawiło że każdy znalazł to co kocha w ASG - walkę  współpracę , adrenalinę i a czasami łzy bezsilności. Moja przygoda z ASG zaczęła się pięć lat temu, ale na palcach jednej ręki mogę wymienić imprezy airsoftowe które zawierają większość elementów z owej strzelanki, które działają jak magnes i przyciągają ludzi tworząc odpowiedni niepowtarzalny klimat – podkreśla Marcin „Overs” Pacan, który na manewry przyjechał z Rudy Śląskiej

Oprócz walki o umocnione pozycje obie strony miały dodatkowe zadania do wykonania takie jak przeprowadzenie konwoju z zaopatrzeniem czy wysadzenie strategicznego mostu.  Gry miał przede wszystkim oddawać klimat walk partyzanckich aby przybliżyć jej uczestnikom fragment polskiej historii.- „Drużyna Szturmowa Piraci" z Dąbrowy Górniczej dziękuje organizatorom Powstania Zamojskiego za zaproszenie. Kolejna edycja "Powstania", nawiązująca do wydarzeń sprzed ponad 70 lat, przybliżyła nam historię walk partyzantów na zapleczu zbliżającego się frontu. Wcielając się w żołnierzy walczących z okupantem mieliśmy, tym większą motywację do wygrania dzisiejszej walki – mówi Rafał „Poni” Ponikiewicz, dowódca jednego z partyzanckich oddziałów.
- Już po raz kolejny organizujemy naszą imprezę w okolicach Święta Niepodległości ponieważ w ten sposób chcemy uczcić pamięć ludzi, walczącym o niepodległość kraju. Cieszę się, że starosta będziński Krzysztof Malczewski przychylnym okiem patrzy na nasze hobby i objął patronatem tegoroczną edycję naszych manewrów – mówi Artur Pycela pomysłodawca i organizator imprezy.


Michał Nowak

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (1):

 • 2011-11-01 18:54:18  przypadkowy obserwatorGratulacje Panie Arturze. Super impreza, takie inscenizacje na żywo, powinno oglądać jak najwięcej uczniów Naszych Szkół. Następną tego typu imprezę powinien Pan bardziej rozreklamować, nie tylko w Gminie, ale i na terenie Powiatu.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.