BOBROWNIKI.TV na Facebooku
hiszpański kraków, hiszpański katowice, hiszpański online

3 Lutego 2011Zawiadomienie i zaproszenie na Zebranie Wiejskie

W dniu 10.02.2011r. (czwartek) o godzinie 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bobrownikach odbędzie się ZEBRANIE WIEJSKIE SPRAWOZDAWCZO--WYBORCZE na które zapraszam mieszkańców naszego sołecrtwa oraz serwis bobrowniki.tv celem zarejestrowania przebiegu zebrania.

 

Podpisał: Sołtys Bobrownik

Włodzimierz Kożmiński

 Kliknij tutaj aby zobaczyć 1 część filmu z zebrania wiejskiego.

 Kliknij tutaj aby zobaczyć 2 część filmu z zebrania wiejskiego

NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) NIE WYPEŁNIAJ TEGO POLA (zabezpieczenie przed botami) Dostępna ilość znaków: 500 Twój nick:     Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu      Zarejestruj się, aby zarezerwować swój nick.

Komentarze (15):

 • 2011-02-13 19:56:54  emerytkaŻaden, podkreślam, żaden kanał do mnie nie dotarł.Ale nie mam pretensji.ABSOLUTNIE.Co do basenu to zdaję sobie sprawę z kosztów utrzymania , ale /obojętne gdzie / ktoś by na tym zarobił.Ja płacę w Michałkowicach 5zl/godz. a jestem dłużej. Zbiorniki wodne? Domyślam się, że chodzi o Rogoźnik. Nie wejdę do takiej wody gdzie obok mnie pływają pieski i grupki pod wpływem?? A na pewno nie wprowadzę tam wnuków. Sama tez chcę mieć pewność, że ktoś czuwa nad moim bezpieczeństwem. .Każdemu sołectwu życzę osiągnięć na niwie społecznej.
  Echa zebrania.
  --------------------
  Z przykrością przyznaję, ale zgadzam się Bobrze z Tobą.Zawsze realnie i konkretnie podchodziłam do trudnych spraw i bez wzgl. na opcje polityczne i społeczne.Ważne były efekty i możliwości.
  Co do znajomości statutu działalności Rady Sołeckiej.
  -------------------------------------------------------------------------
  Nie wszyscy mają dostęp do internetu.
  A na piśmie nikt z byłych członków Rady Sołeckiej takiego dokumentu do podpisania do ręki nie dostał. A może ja nie wiem??.Osoby z którymi rozmawiałam nie mają.Na 100%
  Dobrze by było, aby/nie narzucam, proponuję/ aby zorganizować sołtysom \"minimum\" szkolenia \"Organizacji i zarządzania\" Nie byłoby kabaretu na zebraniach.
  ORLIK
  ----------
  Radni wiedzą co robią.Tak myślę?

  Pozdrawiam Bobra i uczestnika zebrania.

  Koniec polemiki. Czekam na film z tego /jak go nazwać?/zebrania wiejskiego.
 • 2011-02-13 11:56:36  uzestnik zebraniawłączę się w tę Waszą dyskusję tzn. \" emerytki \" i \" \" bobra \" i przede wszystkim chcę powiedzieć, że zgadzam się z opinią \" bobra \" a propos pkt. 1 i 2 - Echa zebrania. Dorzucę jeszcze \"kamyczek do ogródka\" i powiem, że uczestnicy zebrania ( w większości ) nie znają statutu sołectwa i uprawnień oraz obowiązków rady sołeckiej - a szkoda, zwłaszcza, że te informacje są ogólnodostępne np. tutaj http://bobrowniki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=8&limit=1&limitstart=1
  Nie zgodzę się z opinią \" bobra \" dot. pkt. 3 i 4 , bo powinniśmy się interesować naszymi wspólnymi - gminnymi problemami w imię podtrzymywania współnoty.
 • 2011-02-13 09:57:28  BóbrDo emerytki:
  1. Potwierdzam, że Wójt próbował się z Panią kontaktować (paroma kanałami, m.inn. przez Asystenta i jeszcze jedną osobę z Bobrownik).
  2. Nasza gmina nie jest w stanie utrzymać basenu. Dla przykładu - kompleks NEMO w Dąbrowie Górniczej, gdzie jest non stop obłożenie, wymaga dotacji z miasta rzędu 2 mln zł. Ja też jako Bóbr uwielbiam pływać, ale jestem daleki od budowy basenów, mając do dyspozycji dwa zbiorniki wodne.
  Echa zebrania:
  1. Tragicznie niska liczba osób zainteresowanych sprawami sołeckimi. Jakby tak zrobić statystyki wiekowe, to okazałoby się, że młodych do 30 roku życia nie było wcale.
  2. Czemu radni zadawali pytania na zebraniu sołeckim? Nie mają dostępu do władzy z innego poziomu??? Swoimi pytaniami zdominowali dyskusję.
  3. Co kogo obchodzi w Bobrownikach linia autonusowa 53, czy 700, przecież one nie kursują przez Bobrowniki?
  4. Co kogo obchodzi w Bobrownikach, pomysł budowy Orlika w Sączowie?? Jak się nie wspomoże kadrowo naszego \"Orła\", to za dwa lata tam nikogo nie będzie. Wtedy trzeba będzie się zastanawiać nad sensem utrzymywania tego obiektu. Moża ta inicjatywa budowy kortów i nadchodząca rocznica klubu będą przyczynkiem do reaktywacji i powrotu do świetności klubu.
  Ps. 1
  Orlik znalazł się w planie budżetu, a za budżetem głosowało 13 radnych. To chyba jest społeczna akceptacja tego pomysłu. Ale mogę się mylić :) .
 • 2011-02-12 09:38:25  emerytkaI owszem
 • 2011-02-11 20:16:21  uczestnik zebraniaa ja odebrałem to inaczej - byłem przekonany,że Pani sprzyja \"nowej władzy\" a tu ???

  pozdrawiam

  PS.mamy 4 radnych - tak bardzo się \"starają\" - szkoda ,że ta aktywność jest taka nasilona w tej kadencji(ma pani takie samo odczucie?)
 • 2011-02-11 19:34:02  emerytka,Dzięki_Unii_baseny_maja_wyrastać_niczym__orliki_.html/ Znalazłam na stronie Gazety w internecie/

  Może by tak zamiast boiska \"orliki\" w Sączowie wybudować tam basen za unijne pieniądze?
  Chętnie z tego skorzystam, jeśli Radni Gminy się pospieszą .Może do tego czasu nie umrę.??
  Pływać lubię bardzo./dosłownie/
 • 2011-02-11 19:14:54  emerytkaNie wiem. Zaskoczył mnie tym tłumaczeniem. Refleks już nie ten..Ale nie musiał.
  Pozdrawiam sprytnego\" uczestnika.\"
 • 2011-02-11 19:02:01  uczestnik zebraniaPani emerytko, dlaczego nie powiedziała Pani tego w oczy Wójtowi???
 • 2011-02-11 13:45:34  emerytkaNie wierzę p. Wójtowi, że próbował się ze mną kontaktować w spr. \"niby posiedzenia\" dot. kanalizacji.A szkoda, bo sprawa mogłaby iść dalej. Wiedzielibyśmy na jakim etapie jesteśmy.
  Dobrze, że nie zgodziłam się na pracę w Radzie Sołeckiej , W tym składzie nie widzę ludzi z wielkim zaangażowaniem społecznym. Sołtys nadal będzie robił wszystko sam , a co najmniej z jedną lub dwoma nowymi osobami.
  Życzę sukcesów na tym polu.
 • 2011-02-11 10:03:56  uczestnik zebraniazgadzam się z \" nowym \" w 99% . W Bobrownikach są ludzie silni i z doświadczeniem , ale się nie przebiją przez rodzinne klany.. Co do obawy o kontakty w radzie sołeckiej Ryśka z macochą, to się nie obawiam, bo p. Lidka nie wniesie nic odkrywczego - w ogóle się dziwię, że ją wybrano. P.Przybylak jako radny nie powinien kandydować do rady - choć prawo tego nie zabrania. \" Nowy \" - każde zebranie sołeckie jest u nas kabaretem i większość ludzi przychodzi żeby się pośmiać;;to bardzo smutne.
 • 2011-02-11 09:35:01  emerytkaTo wielka szkoda \"nowy\" bo mogłeś pokazać co potrafisz i zmieniać tę wieś Przyznaję , że odniosłam podobne wrażenie na początku .Nasz Sołtys taki ma styl komunikowania się. Chciał rozładować napięcie.Co do obecności i braku dyskusji mieszkańców tez jestem zawiedziona.Mamy nowe władze na 4 lata.
 • 2011-02-11 09:00:58  nowyNie wiedziałem, że tak można sie ubawić na zebraniu wiejskim.Najlepszy kabaret w wydaniu starego soltysa i zarazem \"nowego\"Nawet nie zaluje , ze mnie pewna Pani namawiala do przyjscia. Widać,ze ludzie z Bobrownik nie umieja wybrac czlowieka silnego i zdecydowanego.Nie pojawila sie kandydatura.Ludzie nie wierzycie, ze moze byc cos lepiej ??A najzabawniejszey bedzie kontakt Ryska Rabsztyna ze swoja macochą w radzie soleckiej..Staś Przybylak zabral miejsce nwej kandydaturze.Wlasciwie to nie bylo zadnej dyskusji .Hania Cwielong jak zawsze sobie pogadala. Ludzie zaczeli wychodzic. Podobala mi sie wypowiedz pani Wegrzyn na temat kanalizacji. Tez bez echa ze strony mieszkancow, Radni Nocun i Moscinski mieli duzo do przekazania ala nikt ich w dyskusji nie poparl.Dobrze, ze sie nia dalem namowic do rady soleckiej.Bobrowczanie znani z pyskowania i pretensji do wladzy ale na ulicy i w sklepie.Nap, \"U Wojtka\"Ludzie zjednoczcie sie i pomagajcie soltysowi.
 • 2011-02-05 14:09:13  mieszkankaBardzo dobry pomysł \" kumpelo \". W okolicy kościoła / od strony ul. Słowackiego / jest teren Zakładu Energetycznego w Będzinie, na którym stoi transformator. Sądzę, że w granicy chodnika i własności Zakładu można by zamontować taką tablicę, ale należałoby to ustałić z Urzędem Gminy i Zakładem Energetycznym. Lokalizacja tablicy w tym miejscu byłaby o tyle sensowna, że obolk tego terenu jest polna dróżka, którą mieszkańcy naszej ulicy przemieszczają się do kościoła, sklepu, przystanku autobusowego.
  Może mieszkańcy ul. Słowackiego mają inne propozycje, ale ta moim zdaniem może być jedną z nich.
 • 2011-02-05 12:03:22  kumpelaMieszkańcy ul. Słowackiego są nie informowani o żadnych imprezach, spotkaniach w naszym sołectwie.Należałoby natychmiast! zamontować tablicę ogłoszeniową.
  panie Sołtysie proszę zadziałać, tym bardziej, ze tam mieszka córka z rodziną. Oni informowani są na bieżąco i dobrze.A inni do nich dzwonią.
 • 2011-02-04 22:31:55  mmwszyscy idzmy na zebranie ,na wybory nowego sołtysa.zmiencie coś.
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /
 • /

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz inne wiadomości na temat regionu, zapisz się do poniższego newslettera.
Nie wypełniaj tego pola:

Szybki kontakt

Napisz do nas na adres:

info@bobrowniki.tv

lub 

skorzystaj z formularza
Realizacja: Agencja Interaktywna Projektomania Copyright © 2013 by Bobrowniki.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.